· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2007 > Nazdravanii toamnei - cap. 64
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Nazdravanii toamnei - cap. 64     
allamarine1979

Copii
Alla: 14 ani, 7 luni

24.10.2011 8:56     citat 

Baraka am incercat si noi pe la 2 ani jumate, tot dupa un episod de vreo luna cu tuse care nu se mai termina, mi s-a parut ca a mers, ca dupa aia n-a mai tusit. O fi obosit foarte fericit
Ceaiurile de scai vanat/ceapa/nuca sau siropul de ridiche/ceapa nu merg la ea?

sus

Denunta
iva

24.10.2011 9:06     citat 

Am facut si noi miere cu ridiche neagra, ceai de ceapa (nu i-a placut) si nimic... n-am mai stiut ce sa-i fac...aerosoli i-am facut ii trecea un pic si iar o apuca...tot asa fara febra fara nimic...doar tuse si toti tuseau la gradi ... trist

sus

Denunta
scufitaroz

Copii
Mushica: 14 ani, 7 luni
Mushicu: 9 ani, 4 luni

24.10.2011 12:11     citat 

----------
allamarine1979 a scris:
Baraka am incercat si noi pe la 2 ani jumate, tot dupa un episod de vreo luna cu tuse care nu se mai termina, mi s-a parut ca a mers, ca dupa aia n-a mai tusit. O fi obosit foarte fericit
Ceaiurile de scai vanat/ceapa/nuca sau siropul de ridiche/ceapa nu merg la ea?
----------

rad rad a mea cred ca-i mai de cursa lunga ca vad ca nu oboseste!
Ceaiurile le-am incercat de-a lungul timpului si n-au avut efect. Slava Domnului cu ea am avut mereu probleme de genul asta. Suntem deja trecuti prin diverse pneumonii si bronsite. Sunt AS(din pacate)! Am fost la doi doctori cu ea ca am zis ca primul e nebun si surd, si amandoi mi-au zis ca nu se aude nimic la plamani. Tratamentul stas inseamna sirop, un antiinflamator pentru gat si ceva pastilute sau spray-uri. La ea am bagat tone de medicamente si nimic. Homeopatele nu dau roade, am incercat vreo 5. A mers mai demult ceaiul de Podbal dar acum nu-l mai gasesc. I-am mai dat si un Liv ca se cerea dupa atatea rahaturi bagate in ea. Si o sa incerc si varianta Ivei ca e cam groasa treaba. deja dam in cronice zic eu, dupa atata amar de vreme

sus

Denunta
iva

24.10.2011 12:30     citat 

Doamne ajuta...sa va faceti bine... e groaznic stiu cand nu mai sti ce sa faci sarut sarut sarut

sus

Denunta
AdiaG

Copii
Anya Ioana: 16 ani, 6 luni
Iulia Christine: 14 ani, 7 luni

24.10.2011 7:10     citat 

Polin: la noi a inceput totul de la nastere cauza principala: lipsa de oxigen.
Ce palariuta sui ai reusit! foarte fericit
Scufi: eu nu ma prea bag cu sfaturi la asa ceva ca am obs ca ce functioneaza la noi nu functioneaza si la altii, si de obicei medicul de familie o cam nimereste la noi. La Iulia am mers forte bine pe produsele de la Himalaya, sper ca nu am facut reclama, Liv 52 pt ficat, dar si de tuse Diakof.
Si poze:
se vede nu? ce "bucuroasa" era Anya ca de ce e intai ziua Iuliei?
si apoi Anya

cu colegii de gradi si cu buna si Iulia.
Au fost niste zile superbe, dar nu as mai lua-o de la capat scot limba

sus

Denunta
micki13

Copii
Raul Catalin - papanasul lui mami
14 ani, 7 luni

24.10.2011 8:47     citat 

Buna fetelor,
Micutza noi suntem bine...voi?
Apropo de tuse, noi de ceva timp luam un sirop naturist de la Sensiblu ...se numeste Revigrip si costa 26 lei dar in 2-3 zile nu mai tusea deloc.
Noi facem febra de vreo 3 zile, vineri mi-a zis ca il doare in gat dar acum daca il intreb zice ca nu il doare.
Ciudat e ca face febra o data pe zi, apoi cedeaza sau cateodata face numai seara si ....iar noaptea deloc....
Acum ca e vacanta intorce casa pe dos rad rad rad

sus

Denunta
iva

25.10.2011 6:52     citat 

Adia ai doua fetite superbe sa va traiasca si sa fie sanatoase sarut sarut sarut

sus

Denunta
polin

Copii
Stefan: 14 ani, 7 luni
Emilia-Maria: 12 ani, 6 luni

25.10.2011 7:11     citat 

Nici noi nu mai terminam cu tusea..avem 3 sapt deja, joi terminam Erdomedul si cred ca incepem cu Revigrip, am mai luat odata si parca a avut efect.Partea proasta e ca Stef s-a vaitat aseara ca il doar urechiusa stanga si fix pe nara stanga are secretii urate trist Asa ca trebuie sa mergem la orl..off si a mai avut si 10 zile de antibiotic si vad ca degeaba trist
Cu Liv, Stef face cure dese, el are o mica problema cu fierea asa ca trebuie sa-l ia.
Eu tot astept sa-i treaca raceala ca sa-i fac operatia, i s-a mai acumulat lichid acolo si nu-mi place ca-l tot aman trist
Plus ca vrea la gradi, toata ziua face prezenta.. cum face doamna lui rad
Adia ce frumoase sunt fetele si ce bine s-au distrat sarut sarut sarut
La Stef la gradi nu ne-au lasat cu tort, ziceau ca trebuie sa aducem aviz si au dreptate..asa ca i-am cumparat un bax de tedi si niste cutii de biscuiti si gata petrecerea.Mi-ar fi placut sa-i fac poze dar nu ne-au lasat sa ramanem.

Zi frumoasa tuturor!

sus

Denunta
gaguta

Copii
ema maria: 15 ani, 9 luni
stefania elisabeta: 14 ani, 6 luni
Sofia Elena: 6 ani, 7 luni

25.10.2011 4:31     citat 

nici aici nu se lasa cu nimic...asa ca am dus o cutie mare de biscuiti asortati...si gata...petrecerea ma tinut-o dupa amiaza in aceeasi zi..a fost frumos...
la noi s-a lasat cu frig de cateva zile
si ale mele tusesc...of cum o dam din una in alta ochi peste cap
joi ne face vaccinul
zambet

sus

Denunta
AdiaG

Copii
Anya Ioana: 16 ani, 6 luni
Iulia Christine: 14 ani, 7 luni

25.10.2011 7:30     citat 

Polin: noi la gradi am dus bomboane si suc. Petrecerea cu colegii de gradi a fost una tinuta de noi in particular la un loc de joaca. Am mers pe ideea ca odata face 6 ani . Dar la anu o facem acasa ca e nebunie mare cand urla 20 de copii prostit
Vad ca toti copilasii tusesc si cand ma gandesc ca e abia inceputul....

sus

Denunta
iva

26.10.2011 6:27     citat 

Neatza

La multi ani! Alesia ...Rosarosa nu ne mai spui nimic? sarut

Noi anul trecut am dus prajiturele Barn... stiti voi si suc sarut

Noi azi ne vaccinam in duplex plang sau sunt foarte trist foarte fericit prostit

sus

Denunta
iva

27.10.2011 7:38     citat 

La multi ani! Maria Bebe ce mai faceti?

sus

Denunta
polin

Copii
Stefan: 14 ani, 7 luni
Emilia-Maria: 12 ani, 6 luni

28.10.2011 7:06     citat 

La multi ani si de la noi cu intarziere! sarut
Eu i-am facut anul trecut lui Stef party mare cu copiii, si a fot super..anul asta vroiam sa fac tot asa o petrecere mare pentru amandoi..dar au intervenit altele trist asa ca la anu` de acum.
Bebe ce face pitica..cum v-ati acomodat?
Iva cum a fost la vaccinel?
Mai fetelor nu stiu ce sa le mai fac..tusesc rau si inca au mizerie :(Am trecut pe Revigrip..Stef inca are scretii urate in nasuc si totusi la urechi nu are nimik.Nu stiu ce sa-i mai dau ca vreau sa-l pun pe picioare mai repede trist

sus

Denunta
iva

28.10.2011 7:54     citat 

Neatza

Stefy La multi ani! FLory nu mai zici nimic nici tu?

Polin
a fost bine Ana nu a plans deloc in schimb Tudor da si binenteles ca Ana s-a bucurat ca frate-s-o a plans si mi-a zis asa-i mami ca lui nu-i cumperi nimic ca a plans? prostit bine ei ii promisesem ceva daca nu plange la vaccin rad rad rad Incearca Maxitrol in nasuc sau Betabioptal sarut sarut sarut

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 15 ani, 10 luni

28.10.2011 7:58     citat 

----------
iva a scris:
ei ii promisesem ceva daca nu plange la vaccin rad rad rad
----------

Mie mi se pare complet aiurea asta, sorry. De ce sa promiti copilului ceva daca nu plange pentru ca il doare? prostit Doar nu plange de aia ca sa-ti faca tie in ciuda. ochi peste cap

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: