· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 29
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 29     
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 8 luni
Naty: 6 ani

12.10.2011 10:09   Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 29  citat 

Vlad . . . . . . . . . ...........31.10.2010 . . . . . pui de Cayia
Mara . . . . . . . . . . . .......... .12.11.2010 . . . . pui de Rizibizi
Andrea . . . . . . . . . .......... .02.12.2010 . . . . pui de Furnicutza26
Gabriela Ioana . . . . . . . .06.12.2010 . . . . pui de Happy_mami2007
George Alexandru . . . .20.12.2010 . . . . . pui de Crispy
Patrick Christian . . . ....29.12.2010 . . . . . pui de Dodosasha
David Petru . . . . . ....... .29.12.2010 . . . . . pui de Tamy

Antonia Maria . . . ... ... .02.01.2011 . . . . . pui de Ocrisu
Costina Andreea . . . . ... 08.01.2011 . . . . . pui de Bibelou
Maria-Clara . . . . . . ........28.01.2011 . . . . . pui de Mihaela_ct
Ioana Anastasia . . . . . . ...6.02.2011 . . . . . pui de Karinamaria_18
Luca Mihai . . . . . ..... 12.02.2011 . . . . . pui de albi
Timeea Ioana . . . . . . ......14.02.2011 . . . . . pui de Kikilinis
Andres Mihai . . . . .. .....6.04.2011 . . . . . pui de Cafelutza
Andrada Bianca . . . . ......11.04.2011 . . . . . pui de Ambraa
Anya Mihaela . . . . . . .......17.04.2011 . . . . . pui de Kurai_Lucy
Alexutu . . . . . .... . .. ....24.04.2011 . . . . . pui de Elsycutza
Adelheid . . . . . . . . . .........24.06.2011 . . . . . pui de Mirene

Capitolele anterioare 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28

exclamatie exclamatie exclamatie Site-uri pe care le puteti folosi pentru a incarca fotografiile
www.photobucket.com (detalii aici )
www.imageshack.us (detalii aici )
http://img.pc-tips.net
http://tinypic.com/
http://www.imagebam.com/
http://www.casimages.com/
http://www.webshots.com/

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 12 ani, 11 luni
Pufarina: 8 ani, 9 luni

12.10.2011 10:24     citat 

hai sa va iau tare asa de capitol nou... care va pricepeti la documente pdf?
am mai multe documente pdf de cate o pagina si as vrea sa creez un document mare, cu paginile astea puse intr-o anumita ordine, ca sa atasaz la email un singur document (asa mi se cere sa trimit temele la scoala, un singur doc). varianta alternativa e sa le printez asa pagina cu pagina apoi sa ma duc la servici sa le scanez, dar e cam multa munca..
ma poate ajuta cineva?

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 8 luni
Naty: 6 ani

12.10.2011 10:30     citat 

furni, daca am inteles eu bine...te-ar ajuta o conversie a documentelor pdf, in word, pt. ca apoi, sa le aranjezi tu ....crezi ca ASTA te-ar ajuta???
Daca nu, poate ne ajuta profa' Oana...daca o avea vreun timp mort... scot limba sarut

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

12.10.2011 10:40     citat 

a, interesant. o sa incerc, mersi.
mai ales ca am si 2 pagini in word printre ele pe care intetnionam sa le fac pdf.... o iau in ordine inversa.
sper sa mearga,c a pdf-urile alea au multe tabele si scheme prin ele.

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 2 luni
Antonia: 8 ani, 8 luni

12.10.2011 11:55     citat 

Prezent, in timpu' mort si cu neuronu' mort si el ca vin de la dr. de fam. si iar m-am umplut de spume...n-are, dom'le fata dinti pentru ca nu bea alt lapte in afara de cel de mama nervos ia si da-i niste calciu de-ala scump (care oricum se da la copii peste un an dar n-are nimic) nervos nervos nervos
Asa...mi-a trecut...
Furni, la un convertor de-ala de care ti-a aratat cuscra ma gandeam si io...daca nu merge, ar mai fi o solutie sa importi paginile din pdf ca imagini in doc. Zi-mi daca n-ai reusit si iti detaliez pe privata. socat

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

12.10.2011 12:10     citat 

am reusit... am plans suficient de tare ca -sa oferit o prietena sa mi le faca... i le-am trimis pe mail si imi trimite ea tema gata inapoi... cum e vorba aia, copilu care nu plange ramane cu buricu netaiat, ori cum era? rad

daaa...pompeaza-i niste calciu sa fie.. poate ii cresc direct dintii definitivi, mai stii... nervos

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 2 luni
Antonia: 8 ani, 8 luni

12.10.2011 12:20     citat 

Nu , bre, cu buricu' netaiat, copilul care nu plange ramane nemancat foarte fericit Vezi, ia lectii de la Lucion, ca nu le ai cu vorba stramoseasca. foarte fericit
Mai, dar are un stil enervant dr. asta, mereu reuseste sa ma crizeze...se uita in gura ei, io, ca proasta, credeam ca se uita sa nu aiba ceva in gat...ea, pe un ton dastept cica: da, nici un semn de dinti. Dar ce lapte bea? Io zic: de mama prostit Ea: si altceva? Io: altceva ce? mananca si mancare, uneori Ea: dar alt lapte?
Beeeeiii, tu esti cretina, imi venea sa ii zic, da io ce ii dau, nu lapte? Sau din tzatzele mele iese apa chioara de la robinet nervos

sus

Denunta
albi

Copii
ALEXANDRA GEORGIANA: 13 ani, 5 luni
LUCA MIHAI: 8 ani, 7 luni

12.10.2011 12:32   generatia bebelusilor 2011  citat 

buana, mamici cu pitici , sunt super pozele, felicitari. avem si noi o problema de la saliva ptr ca ne dau dintii in jurul guritei de o parte si de alta iau aparut niste pete rosii care atuci cand doarme aproape ca dispar,am zis ca o fi de la suzeta si nu prea i-am mai dat-o dar sta cu mana in gura sau cu jucarii, a avut 2 asfel de zone si la baza gatului. dr ne-a spus sa dam cu nidoflor dar ii dau degeaba ptr ca in secunda 2 e cu mana in gura egal cu 0 iar cand nu mai baga mana am vazut ca se usuca piele , encepe sa se descuameze. voi ce parere aveti daca a-ti trecut si voi prin asa ceva. AS mai avea o problema , este vreo mamica cae a nascut in ianuarie si s-a hotarat sa mearga la servici cand bebe implineste 1an? as dori sa intreb daca stie cu cat timp trebuie sa mergem mai devreme la servici, nu am gasit acest paragraf in lege, recunosc ca nici nu am timp sa stau asa mult pe net, v a pupam pe toti. sa aveti o zi buna, la noi in curtea de arges a iesit soarele , bebe s- trezit asa ca mergem in curte sa luam aer.sa auzim de bine.

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 2 luni
Gabi: 8 ani, 9 luni

12.10.2011 2:36     citat 

Am o durere de cap tembela x( .. nu trece cu nimic . Oana , te inteleg cu doctorii , astia de aici dau la bebei fier si calciu la greu , fara nici o analiza , nimic ochi peste cap . Si mai sunt si care ii iau de buni , asta ii mai tragic .
A mea de ce are abia 2 dinti pitici , iesiti la 9 luni , e drept ? Ca ea nu papa laptic de mama . Ema la " varsta " ei avea deja vreo 6 dinti ( apropo de comparatiile de la cealalta tema scot limba trag cu ochiul) ) .
albi , si pitica mea are uneori bubite pe barbie , dar doar cand ii curg mai mult timp balutele jenat , cand isi baga manutele pana la cot in gurita rad . Dar ei ii trec de la sine , nu am dat-o cu nimic...

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 1 luna
cea mica: 8 ani, 5 luni

12.10.2011 6:15     citat 

multumesc tuturor de urari
sarut

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 2 luni

12.10.2011 8:03     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
----------
Happy_mami2007 a scris:
I
Furni , vezi c-a raspuns Lucion la faza cu dacii rad .
----------

am vazut.. m-am bucurat ca mi-a raspuns pe stramoseasca ca la alt subiect christei i-a raspuns pe limbaj academic ... cred ca ma place rad rad
----------

Daca ala-i semn ca te place, prefer sa ma urasca, mor de nervi cand ii citesc pasareasca aia. scot limba

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 23 ani, 6 luni
Josefine: 14 ani, 6 luni
Lucas: 8 ani, 4 luni

12.10.2011 11:17     citat 

Seara buna
eu tot mai rar, abea recuperez din urma , ma simt mereu ca nu imi ajunge timpul.

Alex a facut vaccinul ieri si a tot facut febra si peste noapte si azi , a dormit mult si vrea doar sa stam langa el , noroc ca nu e plangacios,sper maine sa revina la normal.

La lungime a stat pe loc, are 72 cm , insa la greutate....elefant 9.980 ..10 ce sa mai ca mai era si nemancat ...dim cand ma scol ma doare spatele cel putin cate o ora pana incep iar sa prind antrenament, deja nu l mai tin in brate ci pe sold zambet

tare colajul !!! felicitari, imi place ! dar te rog mult...baga l si pe fimiu elefantel ca pinguin a fost masa destul cat era gravida.

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

13.10.2011 8:33     citat 

Oana felicitari pentru progresul micutei! Cred ca tare dulce este sarut

Elsy big kiss

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 1 luna
cea mica: 8 ani, 5 luni

13.10.2011 8:56     citat 

neata
elsy vezi ca te punem absenta..nu mai dai pe aici...pupici
si eu am dureri de spate...ieri am fost la o prietena si are o bebelina si cand am vazut-o cum dormea asa calma la ea in patut ...uuuffff...a mea mai nou e toata ziua in brate iar de dormit doarme numai la mine in brate sau cu mine in pat socat uneori adoarme in carucior dar ala e asa somn de 20 min
ma simt super obosita azi
nu imi vine sa fac nimic dar mi-e casa intoarsa pe dos am o gramada de treaba trist
si imi zicea aseara sotu "fac si eu ce pot"...si ma gandeam ca daca as zice si eu asa nu as face nici jumatate din ce fac zilnic prostit uf....mi-ar prinde bine o menajera scot limba rad

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 8 ani, 7 luni

13.10.2011 9:11     citat 

Salutare, fetele!
La multi ani, Lucy, si de la mine! Sa fii sanatoasa, sa vina mai repede vremea in care dormi toata noaptea neintrerupt, sa primesti tot ce iti trebuie in viata si sa te iubeasca barbatul toata viata ta! Scuze de intarzierea urarilor, ieri nu am avut cand sa dau pe aici ca mi-a pus fi-mea creierii pe bigudiuri.
Duduia nu a dormit ieri de la 14.15 pana la 22.00, de pe la 18.00 tot incercam sa o pun la som si ea nimic. I-am facut baia un pic mai devreme, i-am dat tratamentul si am pus-o la san. A vomitat pe ea, pe mine, pe pat, cred ca s-a inecat cu ceva secretii (desi mai are foarte putine). Spal-o, schimb-o, da-i iar tratamentul, schimba lenjeria, fa dus ca sa nu mai miros a voma si apoi pune-o iar la piept. Dar domnisoara a dorit mai intai sa faca kk. Am zis ca innebunesc.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: