· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Comunitate >Grupuri de interese, reuniuni > Lista Gravidutelor (541)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Lista Gravidutelor (541)     
georgette

Copii
Jessica Maria: 10 ani, 6 luni
Eric Andrei: 7 ani, 6 luni

26.10.2011 5:13     citat 

MARI multumim si felicitari pentru fetita,acum trece timpul si ai s-o tii in
brate sarut
ADRI sa va traiasca nasicul mic,sa fie sanatos si papacios sarut

sus

Denunta
georgette

Copii

26.10.2011 7:13     citat 

Fetele mele,vreau sa va intreb si eu ceva!
Eu am mici probleme cu tensiunea si trebuie sa beau in fiecare zi cafea sau
nes ca altfel ma doare capul,sfat de la doctor.
Nu beau nici cafea nici nes doar 3in1 si cu mult lapte.
De cand am nascut nu am baut deloc de teama ca nu mai doarme bebelina
si vad ca deja a inceput sa ma doara si in timp se agraveaza,am dureri
cumplite,se transforma in migrene.
Daca beau 3in1 credeti ca o va influenteaza pe bebelina la supt,sa nu doarma?

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 11 ani, 6 luni
Karina-Ioana: 9 ani, 3 luni

26.10.2011 7:59     citat 

georgette, eu am baut in fiecare zi din sarcina si de cand o am pe miruna(inca o alaptez) cate o cafea dimineata..ca si tine ma simteam groaznic fara... Miruna nu e nici agitata...nici nu are probleme cu somnul...deci eu una nu cred ca influenteza cu ceva!
ba dimpotriva...daca tie ti-e rau...mai mult i-ai da si ei o stare de neliniste(zic eu)
asa ca bucura-te de cafelutza ta...si desigur de bebelina scumpa!

sus

Denunta
adrianaBuc

26.10.2011 8:03     citat 

geo, o ceasca de cafea nu ii face rau. Oricum o monitorizezi, si daca vezi ca da semne de nervozitate, atunci incearca altceva. Eu zic ca e mai bine o cafea decat 3in1, macar nu are tot felul de aditivi si alte bazaconii.

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 11 ani, 4 luni
Naty: 8 ani, 8 luni

26.10.2011 8:09     citat 

si eu zic ca mai bine o cafea cu laptic in ea, eventual, decat ness sau 3 in 1...cu moderatie, nu cred ca o va afecta pe Jessica! trag cu ochiul sarut sarut sarut

sus

Denunta
georgette

Copii

26.10.2011 8:15     citat 

Multumesc mult fetele,mi-a fost teama sa beau si chiar ma simteam rau.
Am baut deja o gurita si vad ca deja ma lasa capul,ma simt mai bine!
Va pup dulce sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Tania3

Copii
Claudia -Teodora: 13 ani, 11 luni
Matei-Daniel
Filip-Andrei: 10 ani

26.10.2011 8:17     citat 

Si eu am problema asta la internare am avut tensiune 60 cu 35 extrem de mica , eram alba ca varul, cred ca o cafea naturala slaba cu lapte e ok, si eu voi face la fel cand vine bebicu!!

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 13 ani, 10 luni
Denis Ciprian: 10 ani, 3 luni

26.10.2011 8:36     citat 

Georgette, si eu votez pentru o caffea slaba , decat 3 in 1 sau alte porcarii. Si eu zic ca incerci treptat si sa vezi daca are efect asupra lui bb. Eventual poti bea imediat dupa ce o alaptezi.

Am venit si noi de la control, nazdravanul a fost intr-o miscare continua cat am asteptat, cred ca o simte pe dna dr in aer rad Suntem bine, col lung, usoara anemie si cam atat. O sa merg la o eco la sf lui noiembrie, azi dr mi-a masurat doar colul sa fie sigura ca nu nastem prematur scot limba

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 10 ani, 8 luni
Ana Leia: 11 ani, 11 luni

27.10.2011 12:53     citat 

Buna dragelor, mi-a fost dor de voi, dar nu prea apuc sa scriu. Vad ca va inmultiti incet incet.
Noi sintem in general bine, colici zilnic, dar ne-am invatat sa le tinem sub control.
Legat de cafea, mie imi mai vine uneori pofta de o cafeluta dimineata. o fac slabuta si din ce am observat n-a avut nici o urmae negativa. N-a fost mai agitat decat de obicei.
Gonzo noi si in maternitate am avut discutii cu numele baiatului, desi parca deja era stabilit. Noi am facut altfel, ne-am facut o lista de nume care ne plac. apoi in fiecare saptamana ii spuneam diferit, sa vedem cum suna, cum se poate dezmierda si asa am ajuns la numele care ne place. Vreau sa zic ca lista a fost luuuuuuunga. si ne-am distrat copios.

sus

Denunta
iva

27.10.2011 7:15     citat 

Neatza

Geo poti sa bei un pic de cafea cu muuult lapte dimineata...si eu mai fur o gura de la sotul rad sarut

Mari esti o frumoasa cu burtica...felicitari pentru fetita sarut sarut sarut

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 13 ani, 10 luni
Denis Ciprian: 10 ani, 3 luni

27.10.2011 8:38     citat 

Luara, ne bucuram ca sunteti bine, nu ne arati o pozica cu printisorul?
La noi cu numele a fost poveste si la Teea, am facut listutza cu 5 nume si eu si sotul si apoi le-am confruntat, dar nu a vrut decat pe final. L-am provocat si acum, dar tot zice ca avem timp de ma scoate din pepeni nervos

sus

Denunta
wildrose

Copii
Mihai: 18 ani, 8 luni
Amarilis: 10 ani, 3 luni

27.10.2011 9:00     citat 

Geo şi eu am aceeaşi problemă ca tine, dar eu beau cafea naturală, slabă, cu lapte, altfel mă doare capul cumplit zambet

Cu numele nici noi nu ne-am hotărât, al meu mă înnebuneşte cu Georgiana, dar mie nu-mi place deloc deloc ochi peste cap
Mihai vrea să înceapă cu M, ca numele lui zambet

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 14 ani, 9 luni
cea mica: 11 ani, 1 luna

27.10.2011 9:02     citat 

eu mi-as fi dorit pt fiica-mea Miruna. scot limba imi place f mult.

sus

Denunta
Tania3

Copii
Matei-Daniel

27.10.2011 9:23     citat 

Si noi vrem cu M sarut Medeea, Meda, Manuela, Magda, Madalina , Marta

Dar daca e baiat? Matei nu mai pot sa pun :O, Medan suna cam dur. Madalin prea moale Manuel pre spanish, Mihai avem in familie prea multi, Marcu sau Marco nu vrea omu meu.....Ce alt nume de baiat cu M cunoasteti?!

sus

Denunta
Tania3

Copii
Matei-Daniel

27.10.2011 9:27     citat 

Mie mi-ar placea Matias ......dar..... socat sa mai vedem, am zis ca pana aflam 100% daca e baiat sau fata nu facem consiliu de familie, si al meu sot imi tot zice ca e prea devreme sa pove de nume, la el si la 9 luni ar fi prea devreme cu fata i-am zis 3 nume( Tabita, Tania, Naomi) ,cel mai mult i-am zis Tabita, dar in ziua cand m-am dus la maternitate m-am hotarat ca pun Claudia sau Teodora si a iesit la sorti cu biletele Teodora, dar acolo ppe pat la maternitate i-am trimis sms la om ca ii pun Claudia Teodora!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: