· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 31
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 31     
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 8 luni
Naty: 5 ani, 11 luni

24.10.2011 4:33   Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 31  citat 

Vlad . . . . . . . . . ...........31.10.2010 . . . . . pui de Cayia
Mara . . . . . . . . . . . .......... .12.11.2010 . . . . pui de Rizibizi
Andrea . . . . . . . . . .......... .02.12.2010 . . . . pui de Furnicutza26
Gabriela Ioana . . . . . . . .06.12.2010 . . . . pui de Happy_mami2007
George Alexandru . . . .20.12.2010 . . . . . pui de Crispy
Patrick Christian . . . ....29.12.2010 . . . . . pui de Dodosasha
David Petru . . . . . ....... .29.12.2010 . . . . . pui de Tamy

Antonia Maria . . . ... ... .02.01.2011 . . . . . pui de Ocrisu
Costina Andreea . . . . ... 08.01.2011 . . . . . pui de Bibelou
Maria-Clara . . . . . . ........28.01.2011 . . . . . pui de Mihaela_ct
Ioana Anastasia . . . . . . ...6.02.2011 . . . . . pui de Karinamaria_18
Luca Mihai . . . . . ..... 12.02.2011 . . . . . pui de albi
Timeea Ioana . . . . . . ......14.02.2011 . . . . . pui de Kikilinis
Andres Mihai . . . . .. .....6.04.2011 . . . . . pui de Cafelutza
Andrada Bianca . . . . ......11.04.2011 . . . . . pui de Ambraa
Anya Mihaela . . . . . . .......17.04.2011 . . . . . pui de Kurai_Lucy
Alexutu . . . . . .... . .. ....24.04.2011 . . . . . pui de Elsycutza
Adelheid . . . . . . . . . .........24.06.2011 . . . . . pui de Mirene
Tudor Alexandru . . ..........23.08.2011 . . . . . pui de Iva

Capitolele anterioare 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28, 29, 30

exclamatie exclamatie exclamatie Site-uri pe care le puteti folosi pentru a incarca fotografiile
www.photobucket.com (detalii aici )
www.imageshack.us (detalii aici )
http://img.pc-tips.net
http://tinypic.com/
http://www.imagebam.com/
http://www.casimages.com/
http://www.webshots.com/

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 8 ani, 6 luni

24.10.2011 4:42     citat 

Prima! trag cu ochiul
Multumim, Crispy!

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 12 ani, 10 luni
Pufarina: 8 ani, 8 luni

24.10.2011 4:54     citat 

mai avem nitel si incep aniversarile de 1 an... v micu deschide balul.. pe urma mara, pe urma pufarina.... cand a trecut domle un an?

sus

Denunta
Crispy

Copii

24.10.2011 4:58     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
mai avem nitel si incep aniversarile de 1 an... v micu deschide balul.. pe urma mara, pe urma pufarina.... cand a trecut domle un an?
----------

la asta ma gandeam si eu zilele trecute.... ochi peste cap ....si la inceput imi ziceam: " ....si cat mai e pana la 3 luni"...mi se parea un prag atat de indepartat.... zambet si uite ca acu' fac anu' micutzii nostri.... sarut

Lucy, si mie mi s-a tras odata de la niste papanasi...de atunci nici nu stiu daca am mai mancat ( vreo 3 ani...)...sanatate multa si sa te faci bine repede! sarut
Happy, ma bucur ca sunteti mai bine...si eu cred in faza cu deochiu'....am si eu momente cand ma apuca cate un rau din senin....noroc ca am leac ( asa zice lumea...foarte fericit ) ....ma "scuip" de 3 ori si imi trece... scot limba

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 1 luna
Antonia: 8 ani, 7 luni

24.10.2011 8:30     citat 

Mersi, cuscra, pt. capitolul nou.
Pe mine m-a cam fentat Antonia cu mancarea azi...nu stiu daca i se trage de la raceala sau de la dinti (are in ultima vreme niste bale de zile mari)...nu a vrut mai nimic solid sa pape.
Eu nu le gatesc nici macar copiilor impreuna. Antoniei ii fierb legume si separat carnita/ou, lui Paul trebuie neaparat sa-i fac supa/ciorba, ca pe aia o mananca sigur iar pentru noi mai gatesc in plus cate un felul doi. Sa vedeti ce aglomeratie de oale am pe foc in ziua in care gatesc! prostit

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 1 luna
Gabi: 8 ani, 8 luni

24.10.2011 8:45     citat 

Buna seara la doamne sarut . Cred ca m-au imbatat niste prieteni in seara asta rad . Ne-au invitat la cina la ei , si apoi m-au servit cu must , stiind cat imi place mie mustul sarut . Dar cred ca deja dadea spre vin mustul ala , dupa o jumatate de ora mi s-au aprins obrajii ca becurile de craciun rad , si am inceput sa vorbesc incoerent de m-am speriat chiar eu surprins . Punctul culminant a fost cand nu mi-am putut incheia singurul nasture de la jerseu , la plecare surprins rad . Sa nu mai zis de rasul incontrolabil prostit . Prietenii astia-s pocaiti , deci nici vorba sa tina vin cu buna stiinta in casa foarte fericit .
Off Lucy .. de la lapte sau branza mai veche un pic si eu am mereu probleme trist .. si de la pesmetul prajit , idem , mi-e rau de mor tot timpul , chiar daca imi place de mor trist ... sper sa fii mai bine un pic trist sarut .
Cu anul asta ... asa e .. cu Ema parca abia a trecut .. acum si eu ma intreb cand a trecut ??
Crispy , mie nu imi trece pana nu imi stinge cineva carbuni , sau chibrituri ... stiu ca odata asa rau am fost deochiata , de efectiv nu imi puteam ridica de pe perna capul trist ... aiurea rau faza asta trist .
Oana , cand mai ai asa chef de gatit mai multe feluri , trimite-mi si mie rad , asa m-am lenevit ... ceva de groaza trist .
Va pupam , noapte buna sa aveti sarutsarutsarut .

sus

Denunta
Crispy

Copii

24.10.2011 8:51     citat 

Cuscra, cu mare placere! sarut
Noapte buna, Happy, noapte buna! Hic, hiiic!!! rad rad Sper ca nu te-ai ametit atat de tare incat sa te viziteze camila ( adica, dupa ce inchizi ochii sa ai impresia ca tot te mai legeni... foarte fericit )...glumesc! Sper ca nu te superi! sarut Ma bucur ca ai reusit sa te mai relaxezi un pic... zambet

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

24.10.2011 9:30     citat 

Nu stiu ce cautam pe net si am dat peste un site cu retete pt bebelusi. http://retetebebelusi.ro/ ... poate vreti sa va inspirati.
Oricum, site-ul de unde am facut retete interesante pentru Patrick, este http://diversificare.ro/

Pofta buna trag cu ochiul

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 1 luna
Antonia: 8 ani, 7 luni

24.10.2011 10:13     citat 

Misto retete, sa le salvez si eu pentru mai tarziu...dar deocamdata nu le experimentez pt. Antonia, ca n-are rost sa ma cocaresc si apoi tot blenduite sa i le dau, ca ea n-are dinti sa mestece mancarea intreaga. foarte fericit
Mama, ce tare e asta...le-as face pt. mine. scot limba http://retetebebelusi.ro/chiftelute-cu-somon/

sus

Denunta
iva

25.10.2011 6:32     citat 

Buna dimineata

Multumim de primire la toata lumea ... sarut sarut sarut si de capitol sarut sarut sarut suntem cei mai mici rad rad

Woow deja unii nazdravani fac 1 anisor in curand...ce trece timpul parca acum erati gravidute rad

Lucyy sa sti ca si mie mi s-a facut rau de la papanasi ultima data, la mine e nasol ca eu nu pot voma si o zi intreaga m-am chinuit cu raul ochi peste cap cu stomacul cum mai esti? pupici sarut sarut sarut

Crispy deci ne iei cu tine, o iei si pe soacra ta si am rezolvat problema rad sarut sarut sarut

Happy mami
la Cluj am nascut ca doar sunt din Cluj rad din pacate ambele nasteri au fost cu peripetii, dar eu am zis ca numai mie mi se intampla ca sunt mai ghinionista la medici sarut

Kikilinis da se tine bine Tudor si eu ma mir...e foarte diferit de Ana, ea a fost foarte lenesa...uite asa isi tinea capul la fix o luna acum s-a mai ingrasat si nu a facut mari progrese insa eu tot ma minunez.

Si sa nu uit, era la ziua socrelei cand avea 2 saptamani (5 sept. cand trebuia sa-l nasc) si l-am pus putin pe burta pe coltar (care era tare)...si ghiciti...mi s-a intors de pe burta pe spate...am ramas masca... Ana mi s-a intors pe la 5 luni rad rad rad

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 8 ani, 9 luni
am nascut deja!

25.10.2011 7:42     citat 

waw ati scris un capitol surprins se vede ca a venit vremea urata si se sta mai mult prin casa trist
da asa e, luna viitoare mandra mea face un anisor, nici mie nu imi vine sa cred zambet
eu am avut ceva zile de zombi, ma duc sa imi fac un ceai verde, ca de azi e mai ok si eu si mara zambet

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani
cea mica: 8 ani, 4 luni

25.10.2011 7:45     citat 

neata tuturor
haideti la cafea
io ma simt mai bine, inca lesinata dar oricum.stomacul mi-a dat cel mult de furca Iva, ca fiind cu probleme o chestie dinasta ma da peste cap am niste dureri de numa.
aia mica ieri a fost extrem de maraita, mai ales cand ii era somn...asa si aseara...maraita domne ceva de groaza, (am lasat-o cu mine in pat ca nu eram in stare sa fac altceva)..si o mai apuca si pe Cata geloziile...si imi miorlaiau amandoua intr-un hal...si io cu ochii mici de somn si cu greata... ochi peste cap
faine retete..o sa studiez mai tarziu
io gatesc pt toata lumea la fel (adica noi si Cata), ca eu gatesc cam de regim asa fara prajeli fara vegeta fara chestii congelate etc...uneori nu ii place ce gatesc dar de obicei din felul 1 si 2 ceva tot ii place...oricum mananca la gradi asa ca atunci cand e acasa la pranz in weekend sau vacanta incerc sa gatesc ceva ce stiu sigur ca ii place..pt asta mica in 2 minute rezolv..deocamdata suntem la piureul de legume, oeri a gustat putina banana (in loc de piure ca nu eram in stare de nimic.i-a placut tare mult banana.cu lingurita inca mananca greu in sensul ca nu stie sa mestece adica impinge cu limba afara apoi se chinuie sa linga mancarea de pe buze inapoi prostit

sus

Denunta
iva

25.10.2011 8:47     citat 

Lucy sa sti ca incepe si Ana cu gelozia, dar mai mult cat e Tudor tinut de altcineva, de bunici mai ales... pana acum n-am avut probleme...Doamne copiii astia rad ... Cu mancarea sa n-ai grija invata ea sa manance sarut sarut sarut

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 1 luna
Gabi: 8 ani, 8 luni

25.10.2011 9:03     citat 

----------
Crispy a scris:
Cuscra, cu mare placere! sarut
Noapte buna, Happy, noapte buna! Hic, hiiic!!! rad rad Sper ca nu te-ai ametit atat de tare incat sa te viziteze camila ( adica, dupa ce inchizi ochii sa ai impresia ca tot te mai legeni... foarte fericit )...glumesc! Sper ca nu te superi! sarut Ma bucur ca ai reusit sa te mai relaxezi un pic... zambet
----------

Neata sarut . Doamne fereste , cum sa ma supar ? sarut Eu nici nu stiam de ce sa rad mai tare aseara , ca m-am ametit , sau ca se uitau toti la mine ca la prostit , asa binedispusa eram rad . Sa stii Crispy ca am avut niste emotii cand am urcat dupa fete surprins rad . Am rugat-o pe sora-mea sa coboare cu mine , vezi-Doamne ca nu pot , erau prea multe de carat foarte fericit .. eu nu m-am mai ametit deloc din stundentie , sotul meu nu consuma alcool deloc , desi nu e pocait , deci clar nu consum nici eu .. ultima data am baut impreuna sampania de la nunta noastra si un vin in " luna " de miere , ce ne-a tinut toata saptamana =)) . Bine acuma , nu eram beata , ca mai stiam de mine foarte fericit , si a fost doar un pahar de must , nu mai mult .. dar am simtit ca ceva nu e bine cand mi s-au aprins obrajii , si apoi nu reuseam sa zic expresii de genul " si zic eu " fara sa ma chinui un pic foarte fericit rad .

iva , da , am vazut ca esti din Cluj , cum am zis , din pacate si eu am trait o experienta groaznica acolo , la nastere , si nu mi-ar mai trebui sa aud de Cluj nici moarta trist . Anul trecut a nascut fina mea in Cluj , ea la Gine 1 , venise din Alba , i se rupsese apa la 20 si ceva de saptamani ... sarcina gemelara , au chinuit-o si pe ea in ultimul hal trist ... cand am mers la ea la spital , parca imi venea rau doar la gandul ca ajung intr-un spital in Cluj trag cu ochiul) .

Lucy , sper ca azi sa iti revii complet sarut . Si pe Ema intotdeauna o apuca nebuniile exact cand nu e cazul .. " Numai pe Gabi o pupi , numai pe ea o iubiti , etc etc " ochi peste cap .

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 1 luna

25.10.2011 9:50     citat 

----------
Kurai_Lucy a scris:
cu lingurita inca mananca greu in sensul ca nu stie sa mestece adica impinge cu limba afara apoi se chinuie sa linga mancarea de pe buze inapoi prostit
----------

Asta ar fi de fapt un semn ca inca nu-i pregatita de diversificare. scot limba

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: