· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 31
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 31     
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 1 luna
Antonia: 9 ani, 7 luni

27.10.2011 12:53     citat 

Happy_mami, mai fa un test maine cu urina de dimineata...ca sa fii sigura.
Deci pana si eu - mama anticafelei - am bagat o cafea cu mult lapte, dupa ce am facut un somn de o ora intre 10 si 11, cat a dormit Antonia. Acum ma declar alive and kicking.
Noroc ca a fost fi-miu cuminte si m-a lasat sa-mi revin, ca eram praf de oboseala, toata noaptea am umblat ca somnambula intre paturi, sa-l verific de febra, sa-i pun supozitor etc.
Dar, ca sa mai am o grija in plus, iar mi s-a umflat un san. Ce-i drept, cred ca ieri l-am cam sarit de la supt...si am venit aseara de la spital cu ditamai cimpoiul. Desi i-am dat lu' fi-mea mai mult din el sa pape, tot asa umflat si dureros e. ochi peste cap

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 10 luni
Pufarina: 9 ani, 8 luni

27.10.2011 1:04     citat 

----------
ocrisu a scris:
[b]
Deci pana si eu - mama anticafelei - am bagat o cafea cu mult lapte, dupa ce am facut un somn de o ora intre 10 si 11, cat a dormit Antonia. Acum ma declar alive and kicking.

----------

si eu eram mama anticafelei pana am avut-o pe fimea... acu ma gandeam, ce ma fac ca ma duc la servici, si toata lumea ma stie ca eu beam numa ceai... sa te tii cate mistouri o sa imi iau , ca io le mai faceam observatie, domle da voi nu beti si apa, numa cafea? cre ca aveti matzele negre pe dinautru... daca va taie omu pe vene curge cafea... etc etc... sa vedeti ce mi-o iau si io inapoi..
va fi greu sa nu beau, ca avem masina din aia de facut diversele cafele, cu lapte, capuccino, de toate, si totul e moca rad

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani, 1 luna
Gabi: 9 ani, 8 luni

27.10.2011 1:17     citat 

Cred c-asa o sa fac , dar nu mai vreau sa-mi bat capul , incepe sa-mi fie ciuda ca l-am luat si pe asta rad . Numai ca , oricum , tot ramaneam cu un stres , asa ca ...
Sanatate multa puiului tau , saracutul .. ce mor si eu de mila lui Ema , si ea cand face febra parca e foc toata , si asa bleguta , si fara viata , de-mi vine sa plang .. aseara in schimb mi-as fi dorit sa fi fost mai linistita . Sarea intr-una din patul nostru pe fotoliul ei , care-s paralele cand is deschise , si la un moment dat nu stiu cum naiba s-a dus pe burta de pe pat , peste fotoliu si cu capul direct in masa plang sau sunt foarte trist . Bineinteles c-a dat pe urlat , pe plans cu lacrimi de crocodil , dar si-a dat seama ca din vina ei a patit-o , pt ca i-am cerut de n ori sa se potoleasca odata c-o sa se loveasca trist . No , am mangaiat-o si eu , si Gabi ( adica Gabi a ciufulit-o bine foarte fericit ) , avea si matza asta mica asa o expresie , parca ii era mila de Ema sarut , si i-a trecut rad . Ma gandeam c-o s-o tina rad , de unde rad . In 10 minute iar se urca pe pereti pe-aici rad .
Cu sanul , iuui trist ... imi amintesc de cand pateam cu Ema asa trist .. dintr-unul nu voia sa manance nici s-o tai , cu pompa tot nu reusesc sa-l detensionez cat de cat .. era dezastru trist ochi peste cap .
Lucy , si eu am retineri cand le vad si pe mama si pe soacra ca-s tot lapte si miere cu mine rad) , stiu ca tot urmaresc ele ceva . De multe ori le zic din start sa-mi zica ce vor , sa nu ma tot abureasca rad . Dulce minunea ta , cu papa ei cu tot sarut .
Ema are 19,3 kile si peste 110 cm , e inaltoaca tare , am aici 2 vecine cu fetite de 6 ani jumate , si Ema-i cat ele rad . De Gabi inca nu stiu , mi-a fost lene s-o masor , dar are peste 10 kile 100 % . Da-i mare si Gabi , se inalta amandoua , dupa taticu ' lor rad .
Furni , chiar asa , cred ca vor sa te ajute sa retraiesti cat de clar ce-ai patit anul trecut pe vremea aia , nu ca nu ti-ai aminti exact si fara stresuri externe rad . Eu cu Ema si acum , din 30 iunie , de cand m-a internat , pana in 4 iulie , cand am nascut , imi tot revine in minte clar si exact tot , in fiecare an de atunci rad .

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

27.10.2011 2:33     citat 

am uitat sa va zic ce batalie a fost la mine aseara pe mamaliga rad
m-am inspirat de la voi si i-am facut si eu lu pufarina.. evident a iesit mai mult, ca doar nu faceam mamaliga in ceasca de cafea... am amestecat.o branza, smantana si iaurt.. o bunatate.. a mancat fimiu tot ce ramasese, apoi a mai vrut si de la sor-sa, apoi a ma intrbat vreo ora daca mai avem mamaliga? da mai facem mamaliga?
asa ca azi or sa mai serveasca amandoi...
(ma rog, ceea ce fac eu e branza cu mamaliga, nu invers, ca pun mai mlte branzeturi si iaurt decat malai.... de aia cred ca se si mananca cu atata succes)

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 14 ani, 10 luni
V mic: 9 ani, 9 luni

27.10.2011 3:04     citat 

Azi a mancat fimiu peste. Succes de mari proportii! foarte fericit
Si mamaliga a avut succes, tinand cont ca eu nu stiu sa fac mamaliga rad Fac mamaliga dupa o reteta gasita pe internet si nu-mi iese decat daca pastrez cantitatile din reteta. Daca vreau mai multa ori mai putina, chiar pastrand proportiile nu-mi iese. rad

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

27.10.2011 3:09     citat 

ce reteta femeie? ai inebunit? pui apa la fiert, pui malai si amesteci cu lingura de lemn.... rad
de aia are ginerimiu numa 9 kile, ca tu stai sa cauti retete de mamaliga.. ia da-i si lui colo niste untura de porc cu zahar sa il intremezi...

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 14 ani, 10 luni
V mic: 9 ani, 9 luni

27.10.2011 3:20     citat 

oooo, pai daca fac eu mamaliga asa cum spui matale imi iese un kk subtire, ori un pipi gros, cum preferi foarte fericit Orisicat, nimic atragator.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

27.10.2011 3:29     citat 

pei dai focu mic si o lasi acolo.... ca se ingroase ea singura...

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani, 9 luni
MICA: 9 ani, 6 luni

27.10.2011 3:35     citat 

----------
Happy_mami2007 a scris:
Pfff , la naiba !! Acum se vede si a 2-a liniuta !! Dar muuult dupa alea 5 minute !! Cred ca nu mai e valabil acum rezultatul deja , nu ?? Off plang sau sunt foarte trist
----------

io cred ca e cu ochi, ca asa si la ai mei copii, de fiecare data a 2a linie s-a vazut mai tarziu.

am cumparat si eu veioza magica, dar nu pt Timeea, ca ea adoarme singurica draga de ea, ci pt Tedi, ca na freaca la cap cu adormitul intr-o ora.

Ioiii, se trezi printesa. Me duc s-o iau din patuc.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

27.10.2011 3:49     citat 

----------
KiKilinis a scris:
----------
Happy_mami2007 a scris:
Pfff , la naiba !! Acum se vede si a 2-a liniuta !! Dar muuult dupa alea 5 minute !! Cred ca nu mai e valabil acum rezultatul deja , nu ?? Off plang sau sunt foarte trist
----------

io cred ca e cu ochi, ca asa si la ai mei copii, de fiecare data a 2a linie s-a vazut mai tarziu.

----------

nu auzi bre ca are trompele legate, ce o bagi si tu in sperieti ochi peste cap

si mie mi-ar trebui o lampa de aia mai mult pentru lucas, ca lui ii ia si 2 ore sa adoarma...

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani - La Multi Ani!
cea mica: 9 ani, 3 luni

27.10.2011 3:56     citat 

----------
citat:
----------
KiKilinis a scris:
----------
Happy_mami2007 a scris:
Pfff , la naiba !! Acum se vede si a 2-a liniuta !! Dar muuult dupa alea 5 minute !! Cred ca nu mai e valabil acum rezultatul deja , nu ?? Off
----------

----------

apar si io cu bu-huhu.un test de sarcina la mine la care a doua liniuta a aparut dupa muuult timp si abia vizibilia se numeste acuma Anya. scot limba socat
happy mamy io zic sa nu faci inca un test maine ci peste cateva zile in caz ca nu se regleaza treaba pana atunci. trag cu ochiul

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

27.10.2011 4:39     citat 

Iooooi ... pe cand am reusit sa ma autosugestionez si autocalmez ca nu-i nimic foarte fericit rad) .. Oricum , daca nu apare nimic pana marti , merg la medic . Daca apare , merg dupa ce imi trece . Si daca e cu ochi ... ochi peste cap

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

27.10.2011 4:46     citat 

haidi mai, cu trompele legate, da-o-ncolo... asta se intampla extrem de rar.. chiar sa fii tu aia norocoasa?
bine, si eu stau cu stres ca cica 7 femei dintr-o mie raman gravide cu sterilet, intr.un an.. scrie in prospect.... pai daca ramai tu cu trompele legate, eu tre sa ma apuc de cumparat din nou haine de bebelusi . foarte fericit

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

27.10.2011 5:07     citat 

Tot asa zic si io , n-oi fi io chiar asa raritate ... abia astept ziua de marti acum , sa ma duc sa stiu o treaba . Desi nu stiu .. n-am nici o " senzatie " ca as fi insarcinata .. nici fizica , nici psihica .. cu Gabi parca stiam inainte de-a face testele , si le-am facut repede de tot , UM a fost in 1 martie si eu in 31 am facut 3 teste foarte fericitfoarte fericitfoarte fericit . Just to be sure rad .
Mandra mea s-a pus pe urlate , nu stiu ce o mai apuca si pe ea . N-a urlat asa de cand e plang sau sunt foarte trist .

sus

Denunta
Tania3

Copii
Claudia -Teodora: 12 ani, 2 luni
Matei-Daniel
Filip-Andrei: 8 ani, 3 luni

27.10.2011 7:12     citat 

Iubita happy _mami nu cred ca e valabil testu citit dupa 5 minute , mai ales daca e barza cu atat mai rau.
Vezi ca zilele astea dr a fost plecat in Moldova, eu am stat in spital , iar! Disgravidie precoce 2 zile la perfuzii.... sunt ok, am fost si la cluj la analize si au iesit bine! Daca faci bebe cu TL esti o raritate, nu uita Cine este la carma tuturor lucrurilor! Da un apel cand esti in Zalau poate iesim la un suc daca oi fi instare!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: