· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 32
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 32     
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 2 luni
Pufarina: 10 ani

01.11.2011 7:38     citat 

----------
Kurai_Lucy a scris:

da ii drept mama de aia a facut al treilea copil la 36 de ani (cand avea deja 2 fete de 11 resp.13 ani) ca sa isi refaca nervii.asa i-a zis un nene doctor.sa mai faca un copil ca isi regenereaza nervii.
:
----------

asa imi zice si mie o tipa care nu are copii, si i se pare ca eu ma distrez extraordinar, si orice ii povestesc ca imi e greu, nu dorm, din astea, rade si i se pare amuzant.... daca zic ca sint obosita, imi zice ca dupa un copil organismul femeii se regenereaza,.. si dupa doi si mai si...
nu zic ca nu e frumos cu copii, m-ar bate Dumnezeu... da e si obositor, si greu...

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 3 luni
cea mica: 9 ani, 7 luni

01.11.2011 7:46     citat 

da si maica-mea zice la fel. socat
dar cum ziceam ea nu da pe aici decat in caz de forta majora.
deci na. socat

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 2 luni
V mic: 10 ani, 1 luna

01.11.2011 7:47     citat 

Un tip se plimba prin Tel Aviv cand vede in vitrina unui magazin un ceas expus. Intra in magazin si spune:
− Buna ziua, as vrea sa cumpar ceasul acela.
− Stiti, nu e de vanzare. Dar daca vreti, va putem face o circumcizie!
− Nu, multumesc. As vrea sa cumpar ceasul acela din vitrina, e un ceas foarte frumos.
− V-am spus ca nu e de vanzare. Dar daca veniti cu un prieten, va facem 2 circumcizii la pret de una!
Tipul se enerveaza si izbucneste:
− Dar mai lasati-ma in pace cu circumciziile! eu vreau ceasul!!
Vanzatorul ofteaza si spune:
− Stiti ... noi aici nu vindem ceasuri. Aici facem circumcizii.
Tipul intreaba:
− Pai atunci de ce ati pus ceasul in vitrina?
Vanzatorul:
− Pai ce era sa punem?

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

01.11.2011 8:13     citat 

----------
Cayia a scris:
----------
furnicutza26 a scris:
----------
Kurai_Lucy a scris:
----------
citat:
daca as mai face unu m-as scoate, ca ar dormi numa cu el
----------

io nu m-as incumeta nici sa ma plateasca
si io imi ziceam ca la al doilea pun picioru'n prag si se mai imparte treaba...mai da nu stiu cum are barbatu-meu un talent la a se fofila de nu iti vine sa crezi rad si asa ma duce cu zaharelul de imi dau seama destul de tarziu ca el de fapt s-a fofilat prostit
----------

asta e avantaju de a face copii la batranete... te tabacesti in smecherii si nu te mai duce cu zaharelul cu nimica rad
----------

Aha, deci nr. 4 sa-l fac dupa 40?
----------

sau de la nr 4 incolo.

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani, 5 luni
Gabi: 10 ani - La Multi Ani!

01.11.2011 8:16     citat 

rad rad rad
La capitolul ajutor de la barbat .. pff ... al meu pana ne-am casatorit era zi de zi cu mine . Am avut-o pe Ema dupa 2 ani , a inceput raaaaar sa mearga la pescuit . Cum crestea Ema , erau mai dese si escapadele lui pe malul apei . Am zis , hai mai , facem si al doilea copil , se mai coace omu' , mai sta pe acasa , mai da o mana de ajutor ... pe naiba ! Amu chiar merge cu fiecare ocazie posibila . Anul trecut , la 2 saptamani dupa ce am nascut , el era la pescuit ! In mijlocu' lui decembrie prostit . Deci da ... Si are si el un talent ... Draga , dar te descurci tu fara mine , doar m-ai anunta daca nu te-ai descurca , nu ? ochi peste cap

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 11 luni
Naty: 7 ani, 3 luni

01.11.2011 9:42     citat 

Seara buna si de la noi! sarut

La Multi ani pt. Sasha si Vlad! sarut sarut Sa fiti sanatosi, dragutzilor! sarut

am ajuns si noi acasica aseara...a fost tare fain, se pare ca ne-am indeplinit si "sarcinile" cu brio, toata lumea fericita si multumita, mai putin me, care s-a ales cu o gripa de toata frumusetea....sunt cu picioarele in ligheanul cu apa fiarta si sare foarte fericit , mi-au venit si musafirii nervos ...parca m-a lovit trenu' si m-a aruncat intr-un butoi si a pus si capacu'.... prostit ....asa ca acu' incerc sa ma salvez....

Mi-am vazut si nora...ce faina este si ce a mai crescut....super! Cuscra, se pare ca au si gusturi comune copiii nostri, nici Alex nu se mai da dus din leagan, iar cu suptul la tzitzi si el e tare incantat de statul in fund in momentele respective.... zambet sarut sarut

sus

Denunta
Cayia

Copii

01.11.2011 10:01     citat 

Ha, cica mergem la tuns, ce-o mai fi si aia?

Destul de interesanta treaba cu tunsul, ce nu inteleg e de ce tre' sa stau jos oare???? rad

Si dupa ce mi-a mers baiatul ala cu masina prin cap, arat cam asa foarte fericit Si parca mi se vad ochisorii mai bine sau doar mama mea ii e vede, cioara cum e ea?

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani, 5 luni
Gabi: 10 ani - La Multi Ani!

01.11.2011 10:20     citat 

Chiar ... Oana , printesa ta daca flutura din gene de 2 ori cred ca are lumea la picioare sarutsarutsarut . Imi place cum papa ea din tzitzi rad sarut .
Nici io nu stiu ce-i cu dintii astia la pitica plang sau sunt foarte trist . Deja azi is 2 luni de cand i-a iesit primul , si atat .. pana merge la gradi i-or tot iesi dinti rad . Sau dam pe chin de ala ca la carte , cand i-or aparea cate 3-4 odata plang sau sunt foarte trist .
Lucy , te inteleg perfect trist .. al meu nu e si cand e .. si io tot singura ochi peste cap .
Ca tot se pomeneste Maramuresul , ce dor mi-e de zona unde am crescut trist ... de cand am venit de acolo nu m-am mai intors niciodata acolo trist .. si mi-e asa dor .. de copilarie , de bunici , de iernile superbe de acolo , de Craciunurile cand eram copii .. nu stiam noi ce-i ala stres , sau grija trist .. of of .
Furni , bafta maine la servici sarut .. sper sa te acomodezi usor si sa treaca zilele repede la servici zambet .
Cu mamele noastre , zau asa .. mama l-a avut pe fratele meu la 18 ani , accident foarte fericit .. apoi pe mine la 25 , surorile mele la 27 , 29 , si pe cea mica la 36 .. zau ca nu stiu cum a avut nervi si rabdare cu noi .. cand eram copil mi se parea ca nu are mama nici un stres cu noi , dar cum io imi pierd mintile doar cu 2 ... iti tre curaj , nu gluma trag cu ochiul) . Si si pe mine , surorile mele , sau alte prietene , care nu au copii , si nici n-o sa aiba in viitorul apropiat , ma dispera cand incep ele sa-mi dea mie sfaturi de cum sa cresc sau sa am rabdare cu un copil foarte fericit ... cum ma critica daca-mi mai ies din pepeni , sau daca mai urlu dupa fata in parc , sa nu-mi dispara din raza vizuala ... deci , da , ei deja-s parinti perfecti , numa copiii le lipsesc rad) .
Crispy trist , sa te faci bine repede sarut . Imi pare bine ca v-ati distrat , si-mi pare rau ca te-ai imbolnavit trist . Doar ca de data asta te consider norocoasa foarte fericit , in legatura cu musafirii nepoftiti scot limba ... mie nici azi nu mi-au venit plang sau sunt foarte trist .. deja-s trecute 6 saptamani de la UM .. si nici semn ochi peste cap .. n-am reusit sa ajung nici la medic azi .. deci is suuupeeer trist .
Cayia , puuui pe el , si pe ochisorii lui aia mari si frumosi sarut . Urmeaza si la noi operatiunea " Tuns pe Gabita " , partea a 3-a , cat de repede rad .

sus

Denunta
Cayia

Copii

01.11.2011 10:22     citat 

Furni, bafta maine la serviciu sarut

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

01.11.2011 10:30     citat 

gata cu bebeluseala... De acu's barbat. E tare dragalas tunsu felegunsu sarut

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 9 ani, 10 luni

01.11.2011 10:56     citat 

Cu intarziere (pentru care va rog sa ma scuzati) urez si eu LA MULTI ANI SASHA SI VLADUTZ!!! Sa fiti sanatosi, sa va dea Dumnezeu sanatate si neveste bune, cand o veni vremea lor! rad
Frumoase pozele de la petrecere, Cayia! V-ati cam distrat voi pe acolo. zambet
Si mie mi se pare cel mai potrivit ca petrecerea de la luatul motului sa fie acasa, in cadru restrans, cu familia, nasii si prietenii cei mai apropiati. Cu mancare buna si bautura asemenea, evident. Mai nou, prin anturajul nostru a inceput lumea sa ia motul la restaurant, ceea ce ma cam mira ca am ajuns sa dam dar aproape ca la botez. hm
Chiar, care sunt obiceiurile la motz? Ca si noi trebuie sa ii luam motzul finutului nostru la jumatatea lui decembrie si nu prea am idee despre ce am de facut.
Furni, bafta la serviciu! Fii barbata! O sa te acomodezi repede, ca n-ai ce face (zic asta sa ma imbarbatez si eu, ca in 2 luni iti urmez exemplul). zambet
Figura mare Antonia, Ocrisu! Si are niste ochisori... zambet
Cayia, e un frumos V micu. Arata deosebit de prezentabil cu noua freza care ii scoate ochii in evidenta, nu te inseli. zambet

sus

Denunta
iva

02.11.2011 8:08     citat 

Neatza

As avea atatea sa scriu, dar n-am timp...offf

Oana vai cand ma uit la Antonia mi-o amintesc pe Ana mica asa avea genele lungi si intortochiate rad rad rad e superba Antonia. sarut sarut sarut

Si Alexutu e un baietel foarte frumos si dulce cu cosul in cap e superr rad sarut sarut sarut

Am vazut un blondut superbbb...unlele fete stiu ca eu sunt topita dupa copiii blonzi asa aproape albi... Cayia sa-ti traiasca ambi blonduti... sarut sarut sarut

Fetele am si eu o intrebare...lui Tudor i-a crescut parul si are niste suvite care ii ajung aproape in ochi de la tampla...cand as putea sa-l tund? e vreo regula? dupa cat timp l-as putea tunde?

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 10 ani
am nascut deja!

02.11.2011 9:33     citat 

neatza zambet
din ciclu "din prostia mamei" sa va povestesc azi noapte ce tuta am fost, mara se tot trezea maraita, eu o adormeam la loc, pana mi-a dat si mie prin capul asta ca de la caldura face asa, in camera se facuse destul de cald si mi-a fost lene sa dau caldura mai incet, eu fara pilota pe mine dar mara evident in sac bagata prostit , intr-un final in somnolenta mea mi-am dat seama, am dat caldura la minim s-a racorit in camera si toata lumea multumita....partea proasta e ca de abia la 4 dimi m-am prins foarte fericit asta cine nu are de lucru si-o face cu mana lui....acum sunt cam chioara de somn foarte fericit
cayia e bestiala prima poza sarut
eu pe mara nu o so tund , doar bretonul ca mie prea draga cu parul asa mare si e fetita zambet
iva nu cred ca e o regula cand sa tunzi, daca il incomodeaza mai bine il tunzi zambet
crispy welcome back sarut si sa te refaci cat mai repede zambet
cafe astept sa imi trimiti cantareti zambet
ocrisu fiica-ta o sa cam bage in boale baieti, cu genele alea sarut
elsy sa iti traiasca fecioru sarut

sus

Denunta
Cayia

Copii

02.11.2011 10:42     citat 

Rizi, pe Mara chiar ar fi pacat sa o tunzi zambet sarut
Eu l-am tuns ca ii facuse nasa ditamai gaura cand i-a luat motzul si arata nasol, dar de-acum ii las plete. foarte fericit

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 5 luni
Antonia: 9 ani, 11 luni

02.11.2011 12:24     citat 

Si Antonia are o suvita lunga din breton, de-i ajunge aproape la ochi. In rest, pauza. rad O las asa cu bretonul, ca sa aiba si nasi-sa ce taia la motz.
Mihaela, noi o sa luam motzul Antoniei la restaurant pentru ca ne adunam destui numai din familie si eu stau la bloc, la 2 camere, n-avem unde sa ne desfasuram. Asa am facut si la Paul, a fost foarte frumos, am inchiriat un separeu la un restaurant si ne-am distrat pe cinste.
La noi obiceiul de taiere a motului e urmat de alegerea de pe tava a unor obiecte. In plus, se face si turta si se rupe turta deasupra capului inainte de taierea motului.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: