· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 32
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 32     
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 3 luni
cea mica: 9 ani, 7 luni

02.11.2011 2:41     citat 

neata.
is varzaaaaa.
deci fii-mea azi noapte pe langa faptul ca s-a trezit (iar) din jumate in jumate de ora nervos , si-a gasit si distractie.sa ma traga de par, sa ma ciupeasca de obraji, sa-mi bage deshtele'n ochi.minunat mod de a te trezi noaptea.
deci imi permit sa urlu putin aici macar asa din taste.
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!
gata.
si iar am muncit de toate azi, si curatenie si ciorba si spalat haine...m-a pus nervos sa-i promit la Cata ca o scot azi la 12, abia am ajuns la timp (a se intelege am intarziat), mi-am dat seama ca nu mai am pampersi deci fugi pana in oras (cu fetele of course) ...si am de trecut o pasarela tare minunata ai o gramada de urcat pe ambele parti.si impingand si un carucior de care se mai si tine (a se inytelege trage in toate partile) inca o mandra, si cu baxu de pampersi in mana ca nu incap sub carut...
am ajuns intr-un final acasa.
am mancat un blid de ciorba.rece.si cam asta ar fi.
abia astept sa vina seara. nervos foarte fericit

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

02.11.2011 2:53     citat 

o poza de aseara.Cata adormise si asta mica s-a aruncat pe ea.

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 1 luna
Karina-Ioana: 7 ani, 10 luni

02.11.2011 3:54     citat 

ce dulci sunt, Lucy! sarut
si antonia si v mic! sarut

intrasem de fapt sa o felicit pe kiki(si poate o anuntati voi sa-si revendice premiul exclamatie )

http://www.parinti.com/modules.php?name...c&start=90

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 5 luni
Antonia: 9 ani, 10 luni

02.11.2011 4:16     citat 

Valsul sufletului melodie compusa de un roman, Eugen Doga.

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 9 ani, 10 luni

02.11.2011 4:41     citat 

La multe lunite si multi ani fericiti, Antonia care face 10 luni, din cate bag seama! Sa va traiasca, Ocrisu!
Cuscra, te rog sa ma ierti ca nu am pomenit nimic de frumosul meu ginere! Am fost asa emotionata cand l-am vazut cu cosul ala in cap, ca m-am tulburat la cap si am uitat sa zic cat de mult mi-a placut de el!
Azi am facut o ciorba de curcan, de-aia alba, fara rosii. A iesit buna. Saptamana trecuta am facut ciorba de burta, clatite cu nutella si alte chestii care au iesit tare bune, de bune ce au fost s-au asezat fix in forma de colacei pe la burticile noastre zambet. Statul asta acasa scoate la iveala gospodina din mine, e clar, e cazul sa ma duc la munca. prostit
Lucy, e mortala Anya!!!!

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 6 luni
A M: 9 ani, 7 luni

02.11.2011 4:52     citat 

Oana, la multe lunite Antoniei!

Lucy, zau ca te inteleg cu nesomnul, e ff greu sa nu te odihnesti si pe deasupra sa fii singura la 2 copii toata ziulica. Foarte faina poza, se vede ca o iubeste Anya!

Cayia, tare bine ii sta si tuns micutului V!

Kiki
, felicitari!

Rizi, sper ca ti-au placut melodiile! sarut

Eu nu-s in apele mele astazi, incerc sa-mi revin darpana la ora asta n-am reusit.

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 11 luni
Naty: 7 ani, 3 luni

02.11.2011 5:13     citat 

La cat mai multe lunite si din partea noastra pt. nora draga ( Antonia) sarut si pt. Andreutza dragutza! sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 9 ani, 10 luni

02.11.2011 5:16     citat 

OOOOOOOOOO, uitasem Andreaua! La multi ani, multi, multi ani fericiti!

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 24 ani, 8 luni
Josefine: 15 ani, 9 luni
Lucas: 9 ani, 7 luni

02.11.2011 5:22     citat 

mihaela sarut
pupam si noi micuta nora cu care nu ne ai mai pus poze zambet

mica furnicuta la 11 luni gata la gradi ,cea mai harnicuta esti.
furni cum fu la munca azi?
Antonia pupam si pe tine , asteptam tortul de la un an scot limba

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 2 luni
Pufarina: 9 ani, 11 luni

02.11.2011 7:39     citat 

helau. este ca v-am lipsit enorm? nu m-am riscat azi sa intru de la servici, ca erau destui cu ochiu pe mine pe acolo.. o sa intru eu mai incolo trag cu ochiul
prima zi a trecut mai usor decat ma asteptam.. ma gandeam ca o sa ma uit la ceas din 2 in 2 min si o sa simt ca mor... a trecut destul de rezonabil timpul.

ce e nasol, ca cand ajung eu acasa fimea e deja obosita si maraita si in maxim o ora e in pat.. aproape ca nu o vad deloc.. trist bine ca si lucas merge la culcare destul de rapid, dar cu el e putin mai mult timp...

mersi de urari, e fata mare, 11 luni.... implineste 1 an, doamne ca repede a mai trecut..
la multe lunite si Antoniei sarut

lucy maica, ia-ti niste scobitori sa iit pui la ochi, ca restul cred ca ai facut tot ce era posibil.... acu zic si eu de ciuda, de invidioasa ce sint, prea e cata ca 'din reviste', cooperanta, cuminte, tot ce vrei..... fimea e linistita, da ce imi iau de la fimiu, compenseaza cu varf si indesat... cam asa e peste tot, daca unu e mai linistit, iese numaru 2 mai sugubat, si invers.. l nr 3 si 4 nu mai stiu, asteptam impresii de la elsy si cat de curand de la cayia scot limba

acu ca tot sint obosita varza dupa prma zi de servici, ma duc o tura la Zumba, sa stiu o treaba.... cand ma intorc cre ca nu mai nimeresc patu'... oricum azi si maine doarme ta-su cu pufarina, asa avem intelegere, ca tre sa ma obisnuiesc si eu putin cu serviciul...

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

02.11.2011 8:23     citat 

furni ma bucur ca a fost "bine" la munca.
io daca mai trebuia sa si merg la servici...aoleu cred ca faceam o cadere nervoasa.
deja am discutii cu sotul ca eu nu mai vreau sa ma intorc la vechiul loc de munca fiindca e hamaleala si stress.si io sunt o delicata, vorba aia. scot limba ochi peste cap
buuun deci am culcat copilele.la 8.la ele in pat.
m-as bucura dar mi-e groaza de ce ma asteapta la noapte. plang sau sunt foarte trist
sunt suparata ca i-am descoperit la Cata o carie. plang sau sunt foarte trist sa vad maine ma duc la nenea dentistu sa-mi mai scoata niste nervi, sa vorbesc cu el daca ar putea sa se ocupe si de ea?ati fost la dentist cu copii asa mici?nu as vrea sa o las asa, sa se agraveze (inca-i micuta caria, abia a aparut).
hm, sa vedem.Cata e curajoasa, nu are treaba, sunt sigura ca o sa ii placa si de doctor.numa sa vrea si el.daca nu trebuie sa caut.

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 4 luni

02.11.2011 8:51     citat 

----------
Kurai_Lucy a scris:
sunt suparata ca i-am descoperit la Cata o carie. plang sau sunt foarte trist sa vad maine ma duc la nenea dentistu sa-mi mai scoata niste nervi, sa vorbesc cu el daca ar putea sa se ocupe si de ea?ati fost la dentist cu copii asa mici?nu as vrea sa o las asa, sa se agraveze (inca-i micuta caria, abia a aparut).
----------

Macar ai descoperit-o tu, la noi a descoperit-o doctorita, asta dupa ce fuseseram la control cu 6 luni inainte. prostit Noi o ducem la dentist cam de la 1 an, intai asa, ca sa se obisnuiasca foarte fericit, si apoi cand a avut dantura completa la control "de-adevarat", de doua ori pe an, cum mergem si noi. Mona din pacate are deja 3 masele plombate sau chiar 4, nu stiu exact. Adica eu eram de parere ca sunt deja 4, dar cand am fost la pediatru la controlul de 5 ani, i s-a uitat si el in gura si a zis ca una din masele ar fi cariata, carie de fisura. I-am spus ca eram de parere ca-i plombata, si el a spus ca nu e sigur, ca plombele din ziua de azi imita asa bine dintele ca de multe ori nici nu le recunosti. prostit Asa ca vreau sa dau telefon la dentist sa se uite in calculator daca e plombata maseaua aia sau ba, sa nu ma plimb pana acolo degeaba, ca-s vreo 40 km dus-intors.
In orice caz controlul de obicei i-l face la mine in brate, pe scaunul de tratament, dar cand i-a facut plombele a stat singura pe scaun si eu am tinut-o de mana, si i-am spus ca daca o doare poate sa ma stranga de mana cat de tare vrea ea. zambet

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

02.11.2011 9:12     citat 

pai am descoperit-o ca de obicei eu o spal pe dinti si ma uit cu atenie.eu am probleme mari cu dantura si de aia is cam paranoica. jenat
si sora-mea din germ merge cu baietelul ei de 6 ani periodic la dentist..aici la noi insa e bai..si din pacate lumea nu prea isi bate capul. trist pt ca, nu-i asa, oricum ii cad dintii astia. trist
io tin minte ca am fost la dentist cand eram copil de gradinita, am avut multe plombe puse (*cand mi-au cazut maselele erau cu plombe), dar stiu absolut sigur ca nu m-a durut cand mi-a pus plombele.
sper sa reusesc cu dentistul la care merg, oricum vroiam sa o duc la un control sa se obisnuiasca cu ideea, sa vada cum e.nu vreau sa ii fie frica sa mearga la dentist.(ca mie)

deci ce ziceam ca o culc pe cea mica la ea?? rad in 30 min s-a trezit de 4 ori.logic am luat-o cu mine in pat.
maaama ce-l asteapta pe taxo cand va veni acasa.in weekend probabil.deja l-am anuntat ca o sa share-uim noptile nedormite nervos sa fie mai romantic ashea. scot limba

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

02.11.2011 10:31     citat 

io rad de nu mai pot de barbatu.meu , apropos de sheruiala.. deci azi noapte a dormit cu fi-sa, bon, asta a mai executat.. apoi azi program de casnica.. a dus si adus copilu mare (gradinita e peste drum, da a trebuit sa o ia si pe pufarina cu el, imbracat-dezbracat ambiii, buhuhahaha... , dat sa manance la amandoi si cam atata... pe fata am pus-o eu la somn, el cand sa mearga cu fi-su, adormise pe canapea rad
obosit rau domle rad
daca mai baga 2 zile de astea, cre ca in weekend cheama salvarea... ori ma trimite cu copiii sa ii plimb sa se culce.. in general eu il mai trimit duminica ca sa ma odihnesc un pic, si el stramba din nas ca in loc sa facem ceva cu totii eu vreau sa dorm ... vede el nervos

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

02.11.2011 10:33     citat 

cu dentist nu am habar, la noi se face un control la 4 ani, fimiu nu avea nici o problema, si a zis ca ne mai cheam ala 6 ani... eu ma uit cand il spal pe dinti, nu am vazut nimica... culmea ca si eu am o dantura vai de ea, si am fost la dentist de mica, in clasa 1 aveam o groaza de plombe deja... da el are dantura f buna... sa o vedem pe pufarina, bine ar fi sa fie si ea tot asa....

si luati aici sa va mai relaxati

Recensământul nu se poate încheia, fiindcă nu s-a întors recenzorul de la Florin Piersic
Institutul Național de Statistică nu poate centraliza datele de la recensmânt din cauză că Florin Piersic încă îl ține de vorbă pe recenzorul care l-a vizitat. Persoana desemnată să meargă acasă la Florin Piersic a plecat vineri spre locuința actorului și n-a ieșit nici acum din casă.
Coșmarul recenzorului a început când i-a adresat lui Florin Piersic o întrebare aparent inofensivă: „Când v-ați născut?” Actorul a preluat imediat discuția: „Când m-am născut eu eram la o filmare, cu Marga Barbu și cu prietenul meu Ion Besoiu, marele Ion Besoiu, te salut Ioane, te pup mă.” Din acel moment totul a fost pierdut pentru recenzor. El a mai apucat doar să dea un sms celor dragi: „Am nimerit la Florin Piersic, nu știu dacă mai scap de aici. Vă iubesc pe toți.”
Vecinii l-ar fi putut salva pe recenzor, dar nu au avut curajul să intervină de teamă să nu fie și ei prinși în discuție. Pompierii încearcă acum să spargă ușa ca să-l scoată de acolo pe recenzor, însă șansele să-l găsească viu sunt minime.
Se pare că recenzorul prizonier este victima unei farse morbide a colegilor săi recenzori, care știau exact cine stă la acea adresă și l-au trimis pe colegul lor fix în gura lupului. „Nu credeam că va fi ținut așa de mult de vorbă”, ne spune unul dintre colegii victimei. „Când a plecat mâncase bine, era și odihnit... Acum e important ca el să se hidrateze și să lupte psihic contra plictiselii, să se gândească la ceva plăcut, vesel, dacă vrea să aibă vreo șansă.”

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: