· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 32
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  raspunde
autor Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 32     
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 4 luni

03.11.2011 12:34     citat 

----------
Kurai_Lucy a scris:
pai am descoperit-o ca de obicei eu o spal pe dinti si ma uit cu atenie.
----------

Si eu o spal pe dinti, si eu ma uit, dar pur si simplu nu le-am vazut. trist

Pai furni, daca mergeam cu ea abia la 4 ani, probabil erau prastie dintii. Si apoi dupa alti doi ani. surprins Nu mai stiu de la ce varsta in sus, cred ca de la 6 ani, la noi exista un carnetel in care stampileaza dentistul cand mergi acolo la control, si la juniori, adica pana la 17 ani parca, e obligatoriu controlul bianual, dupa aceea ajunge anual, daca vrei sa preia nu mai stiu cate procente din cheltuieli suplimentare pentru lucrari dentare (adica altceva decat plombe). Dar astea-s intervale minime, eu cum ziceam, mergem cu totii de doua ori pe an si de platit plateste asigurarea.

Wow, am descoperit ca Florin Piersic are si pagina la wikipedia nemteasca. prostit http://de.wikipedia.org/wiki/Florin_Piersic

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani, 4 luni
Gabi: 9 ani, 11 luni

03.11.2011 9:06     citat 

Neata doamnele .
Pufarina mica , Antonia , la multe lunite sarutsarutsarut . La fel si lui Patrick si David , cu un pic de intarziere sarut . Ne cresc puisorii fetelor , nu mai avem bebelusi deja sarut . Si parca abia ieri nasteam jenat
Lucy , tare dulci fetitele sarut .. Imi pare rau de caria Catalinei trist , dar bine c-ai descoperit-o repede macar ..
Furni , ma bucur ca a trecut cu bine prima zi , urmatoarele sa-ti treaca mult mai repede , si mai usor sarut .
Miha , niste clatite cu nutella puteai expedia si incoace scot limba .. incep cura dupa jenat sarut rad .
Cafe , ti-ai mai revenit de ieri ?
Crispy , cum mai esti cu raceala ?
Share-uiala ? Ha ! Seara mai zic uneori catre al meu , cand o schimb pe Gabi , mai ales daca e kkcita , s-o tina un pic de manute pana o curat , ca isi baga una doua manutele in foarte fericit ... cand ii rup pampersul .. si exclameaza ceva de genul " Vaaai , nici s-o schimbi singura nu poti ! " Bine , el se vrea glumet , da mie-mi aprinde instant toti nervos nervos nervos . Sau uneori ar trebui s-o tina pana ii ridic pampersul pe ea , sta ea in picioruse deja , dar uneori o apuca cate un triplu-surub fix cand o imbrac , si nu o pot aranja rad .. si parca i-as cere sa care saci la moara , asa face rad rad rad .
Tare faza cu Florin Piersic , mie-mi place despre el jenat

sus

Denunta
allamarine1979

Copii
Alla: 13 ani, 2 luni

03.11.2011 9:29     citat 

----------
Kurai_Lucy a scris:
sa vad maine ma duc la nenea dentistu sa-mi mai scoata niste nervi, sa vorbesc cu el daca ar putea sa se ocupe si de ea?ati fost la dentist cu copii asa mici?nu as vrea sa o las asa, sa se agraveze (inca-i micuta caria, abia a aparut).
hm, sa vedem.Cata e curajoasa, nu are treaba, sunt sigura ca o sa ii placa si de doctor.numa sa vrea si el.daca nu trebuie sa caut.
----------

Uite cum a fost la noi, avea 3 ani si un pic. Dar a fost multa pregatire pe youtube inainte rad
http://taraluihabarnam.blogspot.com/201...ntist.html

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 4 luni
Antonia: 9 ani, 10 luni

03.11.2011 11:01     citat 

Lucy, si eu am fost cu Paul la dentist, ca avea o pata pe spatele unui dinte din fata si m-am temut sa nu fie carie. Se pare ca nu era.
L-a luat usor dentista, m-a pus intai pe mine pe scaun, s-a uitat cu el la dintii mei, i-a aratat spatele dintilor cu o oglinda etc.
Apoi l-a pus si pe el pe scaun, nu i-a mai fost frica pustiului ca vroia sa se uite dentista si la dintii lui cu oglinda. foarte fericit

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 24 ani, 8 luni
Josefine: 15 ani, 8 luni
Lucas: 9 ani, 7 luni

03.11.2011 11:20     citat 

lucy sper sa gasesti un dentist cu rabdare
eu am nimerit la una o data de am iesit injurand , fimea nu statea ca ii era frica si ea se rastea cica sa mi o aduci cand sta ca nu am timp de pierdut si instrambat, ce draci am avut atunci, i-am zis ca o sa stau la usa cabinetului si cine intra il spun ce dr nasoala e rad

aici in SE cu cea mcia insa nu am avut treaba, mergeam mereu la control si cand culmea a aparut o carie maricica intre 2 masele au stat cu ea de vb si a acceptat anestezia ( care totusi doare ) m-a tinut de mana si dr i-a zis ca atunci cand nu mai rezista ea se opreste doar sa ridice manuta zambet

cu cea mare nu mai zic ca tremura toata cand am dus o aici la dentist dupa experinta din ro ca daca tipa la ea rad ditamai capra, i -am zis ca o tin de mana , cica aoleo mama ma faci de ras, stai acolo in scaun sa nu te ridici !!! dar se uita de pe scaun fix in ochii mei speriata pana a luat o aia la vb si explicat si a doua oara am lasat o singura , si a avut ceva anestezii ca avea carii mici vre-o 4 la masele.

de m-ar tine si pe mine cineva de mana cand ma duc la dentist, nu de frica dar asa de prezenta scot limba

jucati va de-a dentistu acasa pana sa o duci.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 1 luna
Pufarina: 9 ani, 11 luni

03.11.2011 3:49     citat 

hello. Cam liniste pe aici. Eu la servici. Si azi chiar trece greu... Tot astept sa se faca ora 4...greu azi

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani, 4 luni
Gabi: 9 ani, 11 luni

03.11.2011 4:17     citat 

trist Furni trist .. hai ca mai ai putin trist .. trece si ziua asta .
Eu cred ca prima data in viata mea m-am bucurat azi de musafiri foarte fericitfoarte fericitfoarte fericit ... in sfarsiiiit ! prostit

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 4 luni
Antonia: 9 ani, 10 luni

03.11.2011 4:41     citat 

Capitol nou

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 10 ani
am nascut deja!

03.11.2011 4:43     citat 

noi azi am fost la dr, ca avem urticarie, sau cel putin asa se crede, si eu am zis la fel dar am vrut sa o vada si dr, acum ori de la LP care am trecut la alt nr sapt asta sau iaurt, ca sotul a zis ca lui nu i-a prea placut gustul...acum om vedea care din ele....
noi petrecerea de luat din mot o facem la socri in apartament ca suntem vreo 30 pers si ei au apartament de 160mp , la noi in doua camere nici o sansa, dormitorul doar am ceva carari libere pe langa pat si sifonier, deci ramane sufrageria..unde numai daca ii bag ca sardelele incap foarte fericit
kuray super tare poza, cum sta cea mica pe cea mare sarut oricum azi m-am gandit la tine, in momentul cand am primit mesaj ca o prietena a nascut si pe fetita o cheama anya zambet
oana eu iubesc melodia asta, spre rusinea mea nu am stiut de cine e compusa, oricum dimi am ascultat-o de 3 ori si m-am emotionat..mersi de melodie zambet
cafe doar 2 am apucat sa le ascult, dar astept sa doarma mandra sa le savurez linistita, iti voi da de stire care mi-au placut trag cu ochiul
furni ora 4? pai ma mama nu te plange ca scapi la ora 4 cool , mie imi e groaza cand voi incepe serviciul si scap la 6 trist

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: