· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 32
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 32     
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 6 luni
A M: 9 ani, 7 luni

29.10.2011 2:35     citat 

Si eu p-aci... rad rad rad rad rad rad rad rad rad Happy, Furri am ras cu lacrimi la amndoua bancurile, chiar nu le stiam p-astea. Multumesc ca m-ati binedispus!
Bravo Pufarina, bune ouale fierte! rad sarut

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 6 luni
A M: 9 ani, 7 luni

29.10.2011 2:38     citat 

Sa nu uit: Cripsy multumim pt schimbarea capitolului si distractie placuta la nunta si botez!

Oana, cum mai este Paul?

Weekend placut in continuare!

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 2 luni
Pufarina: 9 ani, 11 luni

29.10.2011 2:51     citat 

apropos de oo, cum e treaba cu albusul, ca nu mai stiu... dupa 1 an, ori cum era? de altfel nu stiu de ce nu se da la astia micii albusul?
ca m-am saturat sa mananc albus si sa ii dau galbenusu lu fimea, nu de alta rad

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani, 4 luni
Gabi: 9 ani, 11 luni

29.10.2011 2:58     citat 

Io nu i-am dat inca deloc la Gabi , tot de asta , nu stiu exact care parte , pana cand , de cand , etc foarte fericit rad .
Cafe , weekend placut si voua sarut . Si tuturor . Eu merg la shopping scot limba , mi-a revenit cheful de viata jenat rad .

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 3 luni
cea mica: 9 ani, 7 luni

29.10.2011 3:37     citat 

hello tuturor
faine bancurile
furni ce dragutza e pufarina prima data am crezut ca sunt oo crude m-am speriat ma gandeam "maaama de da acuma cu ele de masa" prostit se vede ca sunt aiurita rau zilele astea..cum m-am gandit si eu ca se joaca fata cu oo crude prostit
am muncit toata ziua astazi, macar mi-a trecut timpul. si am casa luna bec (as mai avea baia de frecat).
am spalat si o tona de haine am fost si la cumparaturi cu fetele dupa mine of course ochi peste cap
dar vorba aia, bine ca macar nu ploua, nu? scot limba rad

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

29.10.2011 4:03     citat 

----------
Kurai_Lucy a scris:
h
dar vorba aia, bine ca macar nu ploua, nu? scot limba rad
----------

that's the spirit rad

cu ouale a fost ca eram cu amandoi copiii la masa, si am pus pe masa 4 oua fierte... lucas a luat unu, civilizat sa il curete.. si pufarina le-a luat pe celelate 3.... ma-sa a luat ce a ramas ... destul de corect, este?

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 14 ani, 8 luni
Zuza: 11 ani, 3 luni

29.10.2011 4:47     citat 

----------
Cayia a scris:
ok, atunci o sa-l pun sa-si taie copitele cu gura deschisa in timp ce presteaza rad Mai aveti retete? Eu cautam retete de mamaliga dar uite ca gasesc retete de varvaruci foarte fericit
----------

Daca tot e de dat retete scot limba Noi cand ne-am hotarat de bb2 am zis ca am vrea sa fie fata si o amica mi-a dat un pont- munca in zilele 15, 17 si 19 ale ciclului menstrual. Din cauza programului omului ne-au ramas doar 2 zile din cele 3 recomandate si acum o cheama Ksenia foarte fericit Ca a fost asa bun pontul sau ca asa a avrut DD nimeni nu poate sti, dar merita incercat.
Mai e si calea mai puricata cand trebuie urmarite exact zilele de ovulatie si calculat care spermatozoizi vrei sa-i folosesti- cei cu X sau cei cu Y foarte fericit

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

29.10.2011 5:21     citat 

----------
ICEMOON a scris:
----------
Cayia a scris:
ok, atunci o sa-l pun sa-si taie copitele cu gura deschisa in timp ce presteaza rad Mai aveti retete? Eu cautam retete de mamaliga dar uite ca gasesc retete de varvaruci foarte fericit
----------

Daca tot e de dat retete scot limba Noi cand ne-am hotarat de bb2 am zis ca am vrea sa fie fata si o amica mi-a dat un pont- munca in zilele 15, 17 si 19 ale ciclului menstrual. Din cauza programului omului ne-au ramas doar 2 zile din cele 3 recomandate si acum o cheama Ksenia foarte fericit Ca a fost asa bun pontul sau ca asa a avrut DD nimeni nu poate sti, dar merita incercat.
Mai e si calea mai puricata cand trebuie urmarite exact zilele de ovulatie si calculat care spermatozoizi vrei sa-i folosesti- cei cu X sau cei cu Y foarte fericit
----------

ar mai fi varianta cand trebuie sa pleci cu avionul dimineata foarte devreme si din cauza stresului nu poti adormi... si ca sa te relaxezi procreezi o fata.. la unii merge si asa.... scot limba

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

29.10.2011 8:08     citat 

----------
citat:
ar mai fi varianta cand trebuie sa pleci cu avionul dimineata foarte devreme si din cauza stresului nu poti adormi... si ca sa te relaxezi procreezi o fata.. la unii merge si asa....
----------

pai atunci io propun sa dati pe gat o butelie de recas...merge si asa trag cu ochiul rad
cayia fa o lista si combina-le pe toate rad si apai vezi tu ceiese...poate in loc de o fata te trezesti direct cu..doua rad cool

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

29.10.2011 8:28     citat 

din categoria cine nu are de lucru isi face
(sau cel putin parerea sotului)
dar a fost fun mai ales pt fata

nu-i poza prea buna ca am folosit un aparat cam defect

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

29.10.2011 8:42     citat 

faini dovlecii.. cred ca fata s-a distrat.
pe aici am vazut ca se tot organizeaza petreceri de halloween... am tot vazut anunturi. la gradinita era un anunt, si pe urma a aparut alt anunt ca petrecerea s.a anulat din cauza de prea putini inscrisi.. e deranj mare, costumatii, taxa de intrare la petrecere, dus intors acolo... primisem o invitatie si de la o tipa pe care oc unosc doar pe fcebook, la petrecere de copii de halloween da am zis pas...
cayia e in petreceri cu v micu azi? ori nu e azi halloweenu?

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

29.10.2011 9:34     citat 

Pufarina cu oo-le e ff tare!
Dovlecii by Lucy tare reusiti!
Eu am avut o zi tare proasta: mi-a fost atât de rău de dimineața pana acu' spre ora 22 ca nu am putut participa la petrecerea lui Sasha.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

29.10.2011 9:35     citat 

aoleo ce mai m-am ras de fimiu azi.... avem o carte din aia frumoasa cu poze cu Pisicile aristocrata - (aparuta cu nu stiu care ziar).... si ieri ne uitam pe ea, e o poza in care Edgar baga pisicile intr-un sac... ieri fimiu cica 'uite edgar ia pisicile cu perna'...dupa ce am lesinat de ras, ne-am lamurit ca e un sac.. si nu le ia cu perna... si azi aceeasi carte, ajungem la aceiasi poza.. eram curioasa daca zice iar ca le ia cu perna ori isi aminteste.... si se uita el la poza 'edgar ia pisicile cu patura' rad .. eu lesin de ras si il incerc : nu e cu perna? si el: nuuuu mama... cu patura rad

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

29.10.2011 9:40     citat 

dodo, sanatate... ce ai avut draguta? de la ce ti-a fost rau? si La multi ani la baiatul mare sarut sa fiti sanatosi si feriiti cu totii! sper ca nu te zgarcesti cu niste poze.... apropos, tu esti pe facebook?

si un banc, dedicatie la ardelencele noastre.

Merge unu intr-un bar si vede, in spatele tejghelei, un borcan plin ochi cu bancnote de 50. Evalueaza din ochi suma, care se afla in borcan, si curios, il intreaba pe barman :
- Care-i treaba cu borcanu ?
- Pai pe scurt : daca pui o bancnota de 50 si treci 3 teste, toti banii din borcan sunt ai tai.
- Si care sunt cele 3 teste ?
- Regula este sa le afli dupa ce pui bancnota de 50 in borcan.
Ii da omul o bancnota de 50 la barman, barmanul o baga in borcan si ii spune :
- Treaba merge cam asa : prima data trebuie sa bei, dintr-un foc, o sticla intreaga de palinca apoi sa mergi in spatele barului, in curte, unde avem un pit bull, pe care il doare tare rau o masea; tu, cu mainile goale, trebuie sa i-o scoti. Ultimul test este cu o baba, de 90 de ani, locuieste deasupra barului, niciodata in viata ei nu a avut orgasm, tu trebuie sa o ajuti la capitolul asta.
- Stiu ca am dat bancnota de 50, dar nu fac testele. Trebuie sa fii nebun sa beai o sticla de palinca si apoi sa mai executi si testele urmatoare !
- Este alegera ta, dar banii raman in borcan, zice barmanul.
Dupa ce bea cateva pahare, omul nostru prinde curaj si-l intreaba pe barman :
- Unde dracu-i sticla aia de palinca ?
Barmanul ii da sticla. Omul, cu ambele maini pe ea, o goleste fara sa se strambe, apoi, impiedicandu-se, isi face drum catre curtea din spate, de unde, foarte curand, se aud zgomotele unei lupte crancene. Dupa un timp, se asterne o liniste deplina si fix cand restul clientilor si barmanul, credeau ca eroul nostru a murit, el intra pe usa, muscat, zgariat si cu camasa flenduri pe el, se indreapta spre bar si, spre stupefactia asistentei, striga:
- Noooh ! Acu, unde-i baba aia pe care o durea maseaua ?!!!!!!

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 11 ani, 6 luni
David : 9 ani, 11 luni

30.10.2011 3:29     citat 

Crispy distractie placuta! sarut
Dodo sanatate! sarut
Ocrisu sanatate lui Paul! sarut
Lucy frumosi dovlecii. Cu ce i-ati cioplit, ca par ca a fost ceva de munca la ei?
Pufarina e hotarata ca intotdeauna, scumpa! sarut David chiar azi a mancat albus, i s-a parut interesant cred, ca a mancat ceva. Era regula sa se dea albus dupa 1 an, pentru alergii alimentare. Dar in 2008 (parca AAP) au zis ca nu s-au detectat mai putine alergii daca s-a asteptat introducerea alimentelor. Deci se poate da albus si de la 6 luni teoretic.
Noi azi am lasat-o pe Teea cateva ore la ai mei.Tare bucurosi au fost piticii cand s-au reintalnit: Teea radea si il tot pupa iar el dadea din manute intruna. Si s-au jucat frumos impreuna pe seara iar Teea nu l-a impins decat o data (de obicei e bucuria ei sa-l impinga macar un pic). Nah si atunci David se uita la ea si radea, n-a mai bodoganit-o ca de obicei! prostit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: