· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 32
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 32     
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 3 luni
cea mica: 9 ani, 7 luni

30.10.2011 8:18     citat 

neata
is trezita de la 4 jumate.
deocamdata is la cafea. socat

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 10 ani
am nascut deja!

30.10.2011 8:30     citat 

kuray ai petrecut de hallowen? imi place primul dovleac cu ochi de luna zambet
momentan nu imi trece nici un gand prin cap, bag si eu o cana de cafea cam chioara, si azi m-am scos cu masa, e venita soacra-mea asa ca la pranz mergem ;la masa la ea scot limba
duminica placuta tuturor zambet

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 3 luni
cea mica: 9 ani, 7 luni

30.10.2011 8:45     citat 

as fi vrut eu sa fiu chiauna de somn dupa vreo petrecere rad
asta mica s-a trezit pe la 4 jumate si nu a mai avut chef sa se culce.pe la 6 in sfarsit a adormit si cand sa atipesc si eu s-a trezit asta mare.si evident ca nu a durat prea mult a trezit-o si pe asta mica.

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 4 luni
Antonia: 9 ani, 10 luni

30.10.2011 9:07     citat 

Fetelor, multumim de intrebare, Paul e mai bine, dupa tratamentul asta soc cu antibiotice n-a mai facut febra. Dar nici pata de infectie de pe amigdala n-a disparut inca. Sa vedem ce va mai fi.
Ce bancuri tari rad m-ati inveselit de cu dimineata.
Cayia, sotu' meu se lauda ca la noi teoria a functionat in ambele cazuri...dintii stransi la facerea lui Paul si gura cascata la facerea Antoniei...io nu confirm ca nu eram atenta la astfel de amanunte. scot limba

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 1 luna
Pufarina: 9 ani, 11 luni

30.10.2011 9:54     citat 

neatza. si io cam chioara de somn pe aci... m-am uitat l un moment dat pe telefon si am vazut ca a scris Tamy pe la 4 dimineata... zic uite, alta care nu are somn.
fimea s.a frecat toata noaptea, ba plans, ba aruncat sticla pe jos (de minim 10 ori, pe numarate), ba intoarsa si cu picioarele printre gratii, ba iar plans.. la culcare a plans destul de nasol, am adormit-o in brate, pe urma cand sa o pun in pat , iar plans. iar trezire... o banui de ceva dinte. s-o fi gandit fata ca nu se poate duce la gradinita doar cu 2 dinti, si mai produce unu doi....
chestia cu datu ceasului inapoi inainte ma bucura, ca mai prindeam o ora in plus de somn.. acu cu astia doi copii, astia nu stiu de ceas, ei se trezesc tot cum stiu ei.. ta-su fiind la servici de dimineata am castigat o ora in plus singura cu ei prostit
moama si e o vreme afara, niste nori de aia negri si josi... nu ploua, da parca iti e si frica sa te uiti pe geam.. fimiu ma intreaba daca e noapte rad .. eu ii zic ca nu e, ca e dimineata si el nu prea ma crede...
frumos rau iarna in norvegia.... ma rog toamna.. acu si cu zapada e nasol ca se circula greu, da barem dupa ce da zapada nu mai pare asa intuneric, chiar si noaptea e mai luminos, ca mai reflecta zapada... prostit

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani, 4 luni
Gabi: 9 ani, 11 luni

30.10.2011 1:48     citat 

Hello hello .. ce faceti , doamnele ? Nici voi n-ati profitat de ora in plus de somn ??
Si Gabi azi noapte a marait intruna , se vaita in somn , presupun ca apare si la noi in sfarsit alta serie de dinti .. si eu m-am trezit pe la 1 , inca ora veche si , desi in casa era cald de numa , eu inghetaaaam confuz .. nu am mai patit de astea , prima data in viata mea mi-am luat sosete in picioare noaptea ochi peste cap . Am crezut ca ma paste vreo raceala , ieri simteam ca-mi aluneca amigdala dreapta pe gat rad ... si nah , cand au fost toti 3 ai mei bolnavi , eu am rezistat eroic rad .. dar vad ca-s ok .
Am fost ieri la shopping sarut ... le-am luat papuci fetelor , lui Ema niste ghetute numa bune de vremea asta , si lui Gabi niste pantofiori cu glezna inalta , ca deja-i tre sa se miste .. pe care bineinteles ca azi tre sa merg sa-i schimb rad .. i-am luat nr 19 , in lungime i-ar fi chiar mari , doar ca ea are piciorusele grasute , asa , mai late .. si nu-i intra in pantofi . Azi mergem dupa nr 20 .
Eu am fost cu mandra un pic afara , i-am luat masina noua scot limba , si am mers la drive-test rad . Ema cu tata-sau au plecat la luminatie in satul natal al lui socru meu . Astia au un obicei , ca de Halloween , numa un pic mai sinistru trag cu ochiul) ... copiii merg in cimitir cu punga dupa dulciuri , se aduna mai tot satul la luminatie si la florii , si tot cu obiceiul asta .. e a 2-a oara cand o duce si pe Ema " la colindat " , e tare incantata de dulciuri , si eu nu stiu cum sa i le ascund foarte fericit rad .
Va pupacim sarut , o duminica superba sarut
Apropo , furni , beton bancul rad rad rad .

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

30.10.2011 2:12     citat 

bun un shopping, face bine la moral.. atata ca cumparam numa pentru copii rad
pentru noi prea rar...

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

30.10.2011 2:18     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
bun un shopping, face bine la moral.. atata ca cumparam numa pentru copii rad
pentru noi prea rar...
----------

No bineee .. nici nu stiu cand am mers ultima data sa iau ceva doar pt mine , sau pt sotul meu scot limba .. nu demult am iesit sa-mi iau o geanta mai mica , ceva , sa am cand ies fara fete , doar pt portofel , telefon , cheie , de astea .. si am sfarsit prin a-i lua tot Emei geanta rad .
Ieri m-am bucurat c-am gasit pampers chilotel care ii e bun lui Gabi de zici ca-mi luam bijuterii , nu alta =)) rad rad rad .

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

30.10.2011 2:54     citat 

si stai ca de ce cresc de aia au nevoie de mai multe.. si cresc si pretentiile... ne mai luam si noi... de ce bani ne mai raman... mai subtire asa.. rad
eu mi-am luat doua perechi de pantaloni acu cateva saptamani... si de restul m-am innoit cu ce am gasit pe la mama prin sifonier, haine din tinerete rad

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

30.10.2011 3:12     citat 

rad Eu am noroc cu o prietena de aici . Ea a slabit sarut , eu m-am ingrasat plang sau sunt foarte trist , si facem schimb de haine intre noi rad . + ca acum am haine pt ambele variante ale mele scot limba .. si cea grasa , ca acum foarte fericit , si si versiunea cu 15 kile mai slaba , pe care zau ca nu stiu cand o s-o mai ajung .. ochi peste cap plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

30.10.2011 3:21     citat 

Ia uitati-va la catelusul meu cu parul cret sarutsarutsarut :

Aici cu lingurita scot limba

Si aici cu pixul rad

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

30.10.2011 6:24     citat 

http://ak.imgag.com/imgag/product/previ...3/graphic1

Ia vedeti mai sus , aveti curaj ?? scot limba nervos nervos nervos

Halloween fericit doamnelor !! nervos nervos nervos

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 4 luni
Antonia: 9 ani, 10 luni

30.10.2011 7:02     citat 

Aveti dreptate cu shoppingul, io am ajuns de nici nu vad hainele pentru mine...vad numa' haine de copii. De fapt, grasa fiind, nici nu vreau sa bag banii in haine acum, sper sa mai slabesc si eu, sa-mi iau niste haine mai mici.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

30.10.2011 7:47     citat 

e scumpa tare gabita ta sarut
iar poza aia cu pixu in gura e cam clasica cand le ies dintii... fimiu se inclesta asa pe barele de la patut foarte fericit

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 1 luna
MICA: 9 ani, 9 luni

31.10.2011 12:03     citat 

ioooooiii, ce ochisori!

eu ma minunez acum in fata tv - ului. e incredibil ce s-a petrecut la meciul cu steaua. in ce lume traim!!!! ma apuca groaza, ca nu stiu ce s-o alege de copilasii nostri. sunt tare necajita.

puicuta mea mica a deprins ridicatul in fundulet din stat pe burtica sau spate. si e atat de fericita! si cred ca mai avem un dintz pe drum.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: