· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 32
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 32     
mihaela_ct

Copii
bubulina: 9 ani, 10 luni

31.10.2011 1:55     citat 

Salutare si happy Halloween!
Eu am adormit blana langa fi-mea in seara asta pe la 9 si m-am trezit pe la 1 sa ma demachiez (ca am fost la un botez azi si nu apucasem sa dau varul jos de pe fata) si sa ma pregatesc si eu omeneste de culcare. Asa ca intru si eu pe aici, ca tot vaz ca se poarta pasarile de noapte. zambet
Am ras ieri la bancurile alea de m-am cracanat, i le-am citit si la barbat care a fost si el foarte amuzat.
Fi-mea are gingia umflata dar tot nu mai sparg dintii aia odata! Cat dureaza de obicei? Ca eu cred ca o sa o iau prin crengi in stilul asta. Azi am lasat-o cu socrii mei, a inceput usor, usor, sa mai stea si cu soacra-mea dar tot urla destul de mult.
Am fost putin la mall-ul cel nou in seara asta. Lucru romanesc, dom'le, magazine inca nedeschise, portiuni neterminate, praf si moloz pe afara. Da' trebuie sa inceapa lumea sa iasa pe profit, nu mai conteaza altceva. Bucuria mea este ca o sa fie un Cinema City (nedeschis inca, evident), ca in acest minunat oras nu mai exista decat un cinematograf ponosit, in care e frig iarna de dardaie izmenele pe tine. Daca nu cumva s-o fi inchis si ala de cand nu m-am mai dus eu pe acolo.
Happy, foarte haioasa fi-ta cum sta ea asa cuminte cu obectele intre dinti. rad Si intr-adevar, iooooi, ce ochisori!
Iar Pufarina e o scumpa! Sa intelegem ca are orientari hetero daca ii plac oole? rad rad
Kiki, felicitari, progreseaza bine puiuta ta!
Clarei ii place sa faca vocalize zilele astea, zice un AAAAA de-ala prelungit, incepe incet si la final o da in tipat. E tare haioasa. Si ma uitam astazi ce iubita e, ca toti, si noi, si bunicii, ii dam roata nu mai stim ce sa ii facem sa ii fie bine. Sper sa creasca frumos pentru ca in mod sigur o sa aiba parte de multa afectiune, ceva ce eu nu pot sa zic ca am prea avut...

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

31.10.2011 7:34     citat 

La multi ani v mic de Caiya! Sa cresti mare frumos, sanatos si norocos; sa o bucuri pe mami alaturi de V mare si restul familiei! Caiya sa ti se implineasca dorintele!

Happy Halloween!
Am vazut un catelus frumos rad

sus

Denunta
iva

31.10.2011 7:57     citat 

Neaza pe aici si eu

ma simt teribil de rau...n-am apucat sa citesc am vazut doar doi flacai superbi... sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani, 4 luni
Gabi: 9 ani, 11 luni

31.10.2011 9:01     citat 

Neata doamnelor sarut .
Ce ma enerveaza pe mine schimbarea asta de ora rad . Preferam sa ma culc la 11-12 , ca inainte , si sa dormim pana la 9 , decat acum , la 10 dormeau mandrele , dar inainte de 8 erau sus ochi peste cap .

Merci fetele pt aprecieri . Sper , furni , sa-i apara odata si dintisorii la mandra , ca altfel o sa incep sa plang daca mai maraie mult noaptea scot limba rad . Acum imi roade asa oglinda rad , cand s-a trezit mi-a gasit piciorul prostit , deci o tinem tooot intr-o distractie rad .
Kiki , felicitari minunii mici sarut . De lumea asta mi-e cel putin groaza si mie .. am vazut zilele trecute un reportaj de m-a intors cu totul pe dos trist . Un tip si-a omorat iubita si a aruncat-o dupa o casa parasita , prin Cluj . Si fetita ei , de 2 anisori , a stat cam 24 de ore langa cadavrul mamei ei plang sau sunt foarte trist . Cand au gasit-o , fetita statea cu capsorul pe genunchii mamicii ei plang sau sunt foarte trist . Nu am mai fost buna de nimic , numai gandindu-ma la bietul sufletel , prin ce-a trecut , o zi intreaga strigandu-si mama si ea ... Doamne fereste .
Miha , si la noi a existat acum vreo 15 ani cinematograf .. bineinteles ca l-au inchis .. acum , pt un film bun tre sa mergem mai 100 de km , pana la Cluj . Bineinteles , am mers doar pt 3D , cele " simple " le avem la indemana oricand trag cu ochiul) . Scumpa pitica ta , asa face si a mea , si numa' o aud pe Ema urland " Maaamiii , ma doare creierul de ea ! " rad) . Un pic nu tace mandra toata ziua sarut rad .
Dodo sarut , iva , de ce ti-e rau ? trist .. Sa te faci bine repede sarut .
Chiar , La multi anisori V mic sarutsarutsarut . Sa cresti mare mare , sanatos si norocos sarut .

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 11 ani, 6 luni
David : 9 ani, 11 luni

31.10.2011 9:02     citat 

Vmicule, LA MULTI ANI!

Lu' fie-mea ii iese ultima masea si vrea probabil sa fie un moment memorabil. O tine numai cu miorlaieli si urlete. Si din cand in cand plange si David cu ea, din simpatie probabil. De-asta am devenit si eu pasare de noapte.
O zi frumoasa!

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 6 luni
A M: 9 ani, 7 luni

31.10.2011 9:09     citat 

Hola!

La multi ani Vmic, pui de Cayia! Sa cresti mare, sa fii sanatos si voios alaturi de familia ta!

Dodo,cu intarziere: la multi ani pt Sasha!

Iva de ce ti-e rau, ce-ai patit?

Happy, pup frumoasa mica, ce scumpa e! sarut

Lucy, faini dovleci, asa faceam impreuna cu bunicii si eu cand eram mica ! zambet sarut

Furni, la cum descri tu vremea de la voi, eu sigur n-as fii buna acolo la cat sunt de meteodependenta. Si apropo de ou, ca stam eu si ma gandeam, l-a mancat cu totul, cu galbenus? Ca acela stiu ca este mai innecacios si de-aia zic...

Oana, ma bucur ca este mai bine Paul! sarut

Miha, sper sa-i iasa mai repede dintuciisi sa n-o mai supere pe micuta! sarut

Rizi, o sa-ti trimit mp cu cantaricii! sarut

Eu sunt aiurea cu ora asta noua, fir-ar sa fie!!!
Si zic si eu "Happy Halloween" desi eu nu sunt cu sarbatoarea asta de obicei.

O zi faina tuturor!

Ultima modificare efectuata de catre Cafelutza la 31.10.2011 9:13, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 10 ani
am nascut deja!

31.10.2011 9:13     citat 

La Multi Ani! V mic sa ne traiesti si ai parte numai de bucurii sarut sarut

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 10 ani
am nascut deja!

31.10.2011 9:14     citat 

daca va place umorul de Woody Allen:

Am niste copii superbi. Slava domnului ca m-a inselat nevasta-mea

*Pina la noaptea nuntii, nevasta-mea se temea de intuneric. Dupa asta m-a vazut pe mine gol si de atunci se teme si pe lumina...

*Nevasta mea este cea mai neispravita bucatareasa. Noi ne spunem rugaciunea intotdeauna dupa cina...

*Odata cineva ne-a furat masina. Mi-am intrebat nevasta daca a vazut cumva cum aratau hotii. Mi-a raspuns ca nu, dar a notat numarul masinii...

*Intr-o zi, mi-am sunat sotia si i-am declarat: Draga mea, ma gindeam la tine si m-a lovit brusc o pofta nebuna de amor. La care ea a intrebat: Dar cine-i la telefon?

*I-am spus dentistului meu ca mi s-au ingalbenit dintii. Sfatul lui a fost sa-i asortez cu o cravata maro...

*Azi e o zi absolut nefasta. M-am sculat de dimineata, am luat camasa si i s-au rupt doi nasturi. Am pus mina pe servieta - i s-a rupt minerul. Acum ma tem sa mai merg la WC...

*I-am spus psihiatrului meu ca sint trist, intrucit pe mine toata lumea ma detesta. Mi-a raspuns sa nu fiu penibil, deoarece nici nu m-am intilnit inca cu toata lumea...

*Cind eram copil parintii mei se mutau adesea dintr-o casa in alta, dar eu i-am gasit de fiecare data...

*Eu si sotia mea am trait fericiti 20 de ani. Apoi ne-am intilnit unul pe altul...

*M-am dus la psihiatrul meu si i-am povestit: Doctore, in fiecare dimineata cind ma uit in oglinda ma apuca brusc o senzatie cumplita de voma.Ce crezi ca am?
Mi-a raspuns: Nu stiu, dar cu vederea - cert - stai impecabil

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani, 4 luni
Gabi: 9 ani, 11 luni

31.10.2011 9:21     citat 

Scuze , sunt aiurita rau .. LA MULTI ANI Sasha , sa ai parte si tu , si familia ta , de tot binele din lume .. cu intarziere , sorry trist ..

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 2 luni
Pufarina: 9 ani, 11 luni

31.10.2011 9:36     citat 

La multi ani V micu, pui de halloween rad . Cayia, ar trebui sa iti schimbi numele in halouina cool
eu nu stiu daca sa fiu bucuroasa sau trista, ca poimaine incep serviciul... sa rad sau sa plang? mai bine nu ma gandesc....
vad ca toata lumea sufera cu dintii si maselele... fimea e foarte agitata noaptea dar pe gingie nu se vede nimic... la primii doi a fost agitata asa vreo 3-4 zile, abia apoi a inceput sa se zareasca ceva pe gingie, si mai luat vreo 3 zile pana sa se vadaa dintele... asta la primul.. al doilea nu prea stiu cand a iesit...
cu mersul si ridicat si alte alea nu avem treaba, da stam bine cu 'vorbitul'... bombane fata mea si bodogane pe limba ei de nu are treaba...

rizi, foarte tari fazele de woody allen rad
mi se potrivesc si mie unele

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 4 luni
Antonia: 9 ani, 10 luni

31.10.2011 10:00     citat 

sus

Denunta
iva

31.10.2011 10:01     citat 

Fetele mele am facut un enterovirus si de vineri mi-e rau...insa ieri am facut febra mare de ma durea capul ingrozitor, azi sunt mai bine am luat smecta si paracetamol. Ce sper e sa nu faca si Tudor...sa-i dau eu anticorpi de la tzitzi... Ana cred ca e imuna la enterovirusi de la gradi rad sarut sarut sarut

La multi ani! copilasilor la primul anisor...Doamne deja au un anisor... sa va raiasca si sa creasca mari sanatosi

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 11 ani, 6 luni
David : 9 ani, 11 luni

31.10.2011 10:05     citat 

La multi ani Sasha! sarut
Iva uf, sanatate! sarut
Rizi, suuper! rad rad

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 2 luni
Pufarina: 9 ani, 11 luni

31.10.2011 10:09     citat 

oana, super felicitarea lui v micu... acu trebe musai ii faci una super si la pufarina nervos .. si la ceilalti copilasi ...

cafe, ca intrebai de ou.. i-am dat galbenus, albus inca nu.. mananca nitel dar se si stramba.. nu stiu cat e de incantata. incantarea mare a fost sa dea cu ouale alea de masa, sa le faca coaja praf foarte fericit
putin mai tarziu a prins momentul si s-a intins si i-a furat orezu cu lapte lu fra-su.. cu lingura cu tot.. si intr-o fractiune de secunda a bagat lingura aia in castron si s-a umplut din cap pana in picioare, pe scaun, masa si pe sub masa...de nu am mai avut timp sa fac poze, nu stiam cum sa curat mai repede rad

iva multa sanatate!
mi s epare ca nu prea ai ce face, decat sa astepti sa iti treaca virusul?

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 2 luni
V mic: 10 ani

31.10.2011 10:36     citat 

Va multumesc mult pentru urari. Vmicu inca doarme dar cand se trezeste ne punem pe petrecut.

Dodosasha, imi cer mii de scuze ca nu l-am urat pe Sasha. Dar nu e numai asta. Cand am vazut ca i se ureaza La multi ani! m-am gandit ca e o greseala, nici nu m-am sinchisit sa verific...pentru ca mie mi se parea ca a trecut extrem de putin timp de la ziua lui Sasha, cu pirati...parca si vad pozele. deci mi se parea ca a trecut cam o luna, hai maxim doua. Am in cap foarte proaspete pozele cu Sasha. Azi cand am vazut cata lume il ureaza pe Sasha, m-am uitat repede la profilul tau si am vazut ca chiar a fost ziua lui surprins surprins surprins
Mie mi se pare incredibil ca a trecut deja un an. Privind in urma mi se pare ca a trecut extrem de repede, incredibil.
Asa ca draga Sasha, La multi ani cu sanatate alaturi de familia ta minunata si iti multumesc ca m-ai facut sa privesc in urma si sa retraiesc ultimul an sarut Pentru mine a fost un an plin de chestii faine, multe impliniri si cu siguranta ca din cauza asta mi s-a parut cel mai scurt an den viata mea, ceea ce va doresc si voua din tot sufletul!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: