· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 32
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 32     
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 1 luna
MICA: 9 ani, 9 luni

31.10.2011 10:46     citat 

las' ca fimea ne-a umplut de spanacul care este rad) si pe noi si pe perete si pe scaunul ei. ce m-am enervat!!! o secunda nu am fost atenta si pac! si n-aveam nicio pofta sa curat peretii la ora aia si nici sa spal rufe, dar... nah! am avut de ales??? dar m-a impacat repede micuta ca a inceput s-o ia de-a buselea. rad)))

sanatate multa si la multi ani micului v.

iva, sanatate multa. daca e virus... nu-sh ce sa zic de mititelul tau... sanatate, again.

fiurni, naspa cu inceputul serviciului. chiar dimineata vorbeam cu berb ca nu mai vreau sa ma intorc la serviciul ala. cuib de viespi a devenit! da' ce sa fac altceva? ca rost de deschis ceva pe cont propriu nu mai e, cu criza asta. plang sau sunt foarte trist(

la multi ani fericiti si lui sasha.

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 1 luna
Karina-Ioana: 7 ani, 10 luni

31.10.2011 11:09     citat 

La multi ani, V mic! sa cresti mare si voinic!
sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 5 luni
Antonia: 9 ani, 11 luni

31.10.2011 11:29     citat 

Iva, si eu am avut enteroviroza acum ceva timp, tare greu mi-a trecut, eram disperata. Antonia nu a luat, a fost totul in regula. Eu, in disperare de cauza, dupa o saptamana in care nu-mi reveneam deloc cu stomacul, desi luam Smecta si Reflor, am luat Ercefuryl, cu ala mi-a trecut.
Furni, pai sigur ca o sa fac felicitari tuturor prichindeilor la aniversare.

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 3 luni
cea mica: 9 ani, 7 luni

31.10.2011 11:45     citat 

neata
La Multi Ani V mic!!

io's chiauna...again
iar m-a trezit mandra la 4 jumate, a adormit cumva dar s-a trezit cealalta si tit asa pana la 7 s-a trezit ba una ba alta. plang sau sunt foarte trist la 7 a sunat ceasul am dus-o pe Cata la gradi.in sfarsit.
raportez si io o bebelusa agitata de numa, ba are gaze, ba o sacaie gingiile.
raportez ca dupa cateva incercari sub diverse forme si moduri am realizat ca ea nu accepta laptele praf si cerealele.m-am apucat sa-l mananc eu cu linguria. scot limba la restul nu face figuri, chiar ii place f mult sa manance, si piureul de legume si fructele. foarte fericit sarut
azi nu prea imi vine sa fac nimic.

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani, 5 luni
Gabi: 10 ani - La Multi Ani!

31.10.2011 3:38     citat 

Apropo de boacanele copiilor la neatentie .. azi dimineata ii aduc Emei cerealele cu lapte , mananca fata , ce ramane lasa pe masa .. vine sotu' de la servici , o ia pe Gabi in brate , si nu stiu cum se pune cu spatele la masa .. in secunda 2 , Gabi isi arunca pumnul direct in castronul cu cereale . Bineinteles , sotul meu pe spate tot un lapte cu cereale , masa , carucior , fotoliu , peste tot le-a rasturnat mandra . Si , norocul ei , in agitatia creata nu am apucat sa vedem ca si-a umplut gurita cu cereale rad . Si erau de alea cu cioco inca nervos rad . Bine ca erau inmuiate deja de lapte rad .
In rest , ma tot minunez si eu de cat de diferite-s mandrele astea ... Ema de mica n-a suportat fructele , cerealele de bebe .. e drept ca ei i-am dat mancare de-a noastra de mica .. Gabi in schimb papa orice ii dau , fara mutre sarut .
Lucy , de care cereale ii dai micutei ? Care se prepara cu LP , sau cu apa ? Alea ce se prepara cu lp mi se par rele la gust si mie , in schimb , de astea ce se fac cu apa mananc cot la cot cu Gabi si eu foarte fericit jenat ...

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 3 luni
cea mica: 9 ani, 7 luni

31.10.2011 5:35     citat 

eu am luat dinalea ce se prepara cu lapte
oricum le-am luat degeaba, le-om manca noi
deci am aflat ca maine are Cata la gradi petrecere de Halloween.cica "sigur aveti un costum ceva pe acasa". ochi peste cap socat
tare, nu?

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

31.10.2011 8:19     citat 

Multumim mult pentru urari!
Sasha e fericit ca a primit muuuulte lego-uri! Acum face o chestie cu colti din Atlantis si la rand mai are vreo 5 ...
Pupici tuturor si asteptam poze de la party-ul lui v mic
sarut

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

31.10.2011 9:58     citat 

Buna seara sarut
Apropo .. dodo , merci inca o data de linkul cu botoseii aia super , azi i-am scos si eu de la posta sarut . Ii ador sarutsarutsarut . Cu Gabi m-am scos iarna asta cu papucii , mai vreau un fas intreg , ceva , si pt Ema si cizme , si ceva fasulet .
Lucy , eu iti recomand cerealele care se prepara cu apa , astea pe care le folosesc eu , de la Mi ... , mi se par cele mai ok . Din vreo 3-4 firme diferite , pe care le-am incercat noi , astea-s singurele care nu se fac cocoloase deloc la preparat . Si-s asa buneee jenat , au un gust grozav . Poate i-ar place micutei sarut .
Am fost un pic si noi in seara asta la luminatie ... maine e sotu' de servici dupa masa si na ... am asa multe cunostinte care au murit trist .. de la copii de o luna , pana la bunici de 60 si ceva de ani .. si toti s-au dus de asa mult timp trist .. m-a rascolit un pic faza trist .. + ca de cate ori merg la mormantul prietenului meu , care s-a sinucis acum 6 ani , ma umple furia , ciuda si nu ma pot nici acum impaca cu ideea ca e dus .. Nasol , no trist ochi peste cap .
Dimineata ma duc la cosmetica , si apoi inca un pic la shopping , sper sa mi se mai ridice moralul un pic prostit .
Noapte faina sa aveti sarut .

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

31.10.2011 10:08     citat 

Inca o chestie rad . Io mor de astia mai , tot vor sa ma imbogateasca si io nu accept rad . Dupa mesajul de la Super Bingo , saptamana trecuta intr-o seara primesc mail de la Western Union cica .. eram instiintata ca am castigat 1 500 000 $ surprins surprins surprins prostit . Trebuia doar sa imi trimit numele si adresa parca la ei , imi dadeau si un cod de validare , etc .
In seara asta primesc alt mail . De data asta de la Microsoft . Cu persoana de contact , tot tot , ma anuntau ca am castigat 550 000 £ surprins . La fel , 2 coduri de validare de la ei , sa raspund cu nume , adresa , telefon rad .
Ce pumni mi-oi da sa fie careva pe bune , si io sa-i ignor asa rad rad rad .

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 2 luni
Pufarina: 10 ani

31.10.2011 10:23     citat 

noi sintem niste parinti extrem de respnosabili la ora asta... am pus-o pe fimea la culcare pe la 7. in general adoarme imediat, acu a avut saltarici... dupa 2 ore de plansete, chitaieli, am luat-o inapoi in sufragerie... acuma sta la ta-su in brate care ii da apa minerala din paharul lui si nu mai putem de ras ce mutre face si cum se stramba.. gagica s-a prins ca e ceva amuzant si intinde mana dupa pahar, iar se stramba, noi radem, ea e fericita ca e bagata in seama... ne mai culcam noi in noaptea asta.. maine dimineata.. ochi peste cap

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

31.10.2011 10:26     citat 

----------
Happy_mami2007 a scris:
Buna seara sarut
Apropo .. dodo , merci inca o data de linkul cu botoseii aia super , azi i-am scos si eu de la posta sarut . Ii ador sarutsarutsarut . Cu Gabi m-am scos iarna asta cu papucii , mai vreau un fas intreg , ceva , si pt Ema si cizme , si ceva fasulet .

Noapte faina sa aveti sarut .
----------

Ma bucur. Eu am un costum intreg de la c&a de la Sasha. Luat din Barcelona cand am fost in vacanta de vara rad , avea Sasha vreo 10 luni cand l-am cumparat. O sa-i fie bun toata iarna foarte fericit Tu nu mai ai de la Ema?

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

31.10.2011 10:35     citat 

Eu am dat ABSOLUT TOT ce am avut de la Ema plang sau sunt foarte trist . Chiar cu 2 luni inainte sa raman insarcinata i-am dat si patutul , un patut superb , cu baldachin , cu saltea nou-nouta inca in folie plang sau sunt foarte trist ... si am mai vazut inapoi p ... icsu foarte fericit jenat .
O sa caut si eu , aici am gasit ceva azi , da-i cu modele de camuflaj , ca faptul ca-i albastra nu m-ar fi incurcat trag cu ochiul) .

Furni , ce tare rad . Mandra mea a gustat crema pt fundulet in seara asta foarte fericit rad . Si nici mandrele mele nu au niiiiciii o intentie sa doarma prostit . Deci ... petrecereee rad) .

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

31.10.2011 10:51     citat 

----------
Happy_mami2007 a scris:
Eu am dat ABSOLUT TOT ce am avut de la Ema plang sau sunt foarte trist . Chiar cu 2 luni inainte sa raman insarcinata i-am dat si patutul , un patut superb , cu baldachin , cu saltea nou-nouta inca in folie plang sau sunt foarte trist ... si am mai vazut inapoi p ... icsu rad jenat .
O sa caut si eu , aici am gasit ceva azi , da-i cu modele de camuflaj , ca faptul ca-i albastra nu m-ar fi incurcat trag cu ochiul) .

Furni , ce tare rad . Mandra mea a gustat crema pt fundulet in seara asta rad rad . Si nici mandrele mele nu au niiiiciii o intentie sa doarma prostit . Deci ... petrecereee rad) .
----------

haha sora mea... si eu am dat -aruncat o groaza inainte sa raman gravida... nu stiu cum de nu am dat patutul... cred ca era prea mare si a mai zacut prin garaj...
deci doamnele care NU doriti sa ramaneti gravide, pastrati tot rad
de la pufarina imi e si frica sa mai dau.
apropos, azi i-am vandut scoica.... prima oara in viata mea cand vand ceva. si tot azi i-am cumparat o salopeta pentru gradinita, pe dinafara e de cauciuc, impermeabila, pe dinauntru are dublura de fleece..
asta, ca sa ma dau mare
http://www.sparkjop.no/Sparkjop/Product...se%29.aspx
si niste cizmulite roz i-am luat..
vad ca nu sunt pe net.. ceva in genul asta http://www.sparkjop.no/Sparkjop/Product...se%29.aspx
mi-ar mai trebui o geaca si am cam terminat pentru o vreme.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

31.10.2011 10:53     citat 

si daca cumva va intrebati, pufarina se joaca cu dominourile lu frasu.... un joc de domino de lemn... foarte misto de dat cu piesele de parchet, cas anu mai vorbim de cutie.. mie imi cad ochi in gura de somn... cre ca ma culc si o las sa se joace... barbatimiu cica sa ma duc la culcare sa o iau cu mine, el vrea sa se relaxeze. ha? sa vezi ce i-o las si ma duc sa ma culc.. ii zic sa o aduca cand e adormita nervos

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 2 luni
V mic: 10 ani, 1 luna

01.11.2011 7:12     citat 

Neatza
La cat de fain a fost la petrecere, era firesc sa ma trezesc devreme nu-i asa? rad
Hai sa va povestesc. A fost mega petrecere, cu multi invitati, cu multi pitici de-un leat cu Vmicu, a avut si Vmarele doi mai mari, arhisuficient.
Vmicu a fost incantat de cadouri, de aglomeratie, a reusit chiar si sa doarma, e drept ca in brate la mine, dar orisicat decat sa fie marait mai bine asa.
I-am luat motzul, si a ales, evident ca foarfeca, ca doar ii taiase nasa parul cu ea, asa ca invitatii au zis ca nu se pune, ca a fost influentat. Asa ca daca uitam de foarfeca, a ales cheile de la masina, seringa si banii, in ordinea asta foarte fericit Majoritatea au zis ca se face chirurg, noi ma-sa si cu taxo, am tinut cont si de foarfeca si cum seringa avea si ac, ne-am gandit ca poate se face croitorasul cel viteaz rad Sanatosi sa fim, ca ne vom bucura indiferent ce va voi sa faca dumnealui in viata sarut
Asa, deci atmosfera de halloween clar, mi-a reusit din plin. La anul am zis ca solicit si costume invitatilor. Tortul a fost pe masura. Una peste alta ne-am simtit excelent.
Va multumesc pentru urari si vi le intorc inmiit. sarut
Si sa va pun acum si o tona de poze, nu-i asa?

Intai sa va introduc in atmosfera:

Aici era abia trezit sarbatoritul:

si aici incercam o parte din cadouri

si aici se efectua operatiunea motzul

Si minunatia de tort, care recunosc ca a fost si gustor dar si frumos

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: