· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 32
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 32     
dodosasha

Copii
S
P

01.11.2011 7:29     citat 

SUPER
Felicitari Caiya! Arata totul minumat!!!

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 4 luni
Antonia: 9 ani, 10 luni

01.11.2011 7:42     citat 

Wow...super petrecere, cred ca v-ati distrat pe cinste. Ce haios e V micu' fara breton. Mi-a placut si tortul. sarut

sus

Denunta
iva

01.11.2011 7:46     citat 

Neatza

Dodosasha La multi ani lui Shasa nu vazusem ca e baietelul tau cel mare...sa-ti traiasca sarut sarut sarut

Cayia ce petrecere frumoasa, iar blondutii sunt superbi...La multi ani! Vlad sarut sarut sarut

Azi si la noi e ziua mortilor indiferent de religie ...nu asa cum s-a spus la televizor ca doar catolicii sarbatoresc foarte fericit in zona noastra toata lumea comemoreaza nu sarbatoresc ziua mortilor. Se merge cu flori si lumanari, iar toate mormintele sunt impodobite, seara cimitirul e luminat de la lumanari arata superb...la morminte se mai duc dulciuri pentru copii si de baut vin fiert ...vine si preotul printre morminte sa faca o rugaciune pentru cei morti.

Eu sunt destul de bine, Tudor inca nu a luat de la mine sper sa nici nu ia...Oana daca nu imi trece imi cumpar ce ai luat tu ...e voie in alaptare?

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 6 luni
A M: 9 ani, 7 luni

01.11.2011 7:46     citat 

Cayia, foarte foarte faine poze, se vede clar ca v-ati distrat! Pup aniversatul frumos!

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 6 luni
A M: 9 ani, 7 luni

01.11.2011 7:50     citat 

Iva, ma bucur ca esti mai bine!
Eu-s p-aci, Andres s-a marait toata noaptea si cand ma uit eu dimineata mai bine la el avea un ochi lipit si plin de secretii, umflat, rosu...L-am spalat cu ser fiziologic si mai traziu sa-l duc la medic, la "urgente" ca azi e inchis peste tot deci si la centrul de salud.
Apropo de ziua de azi, Iva, cred ca depinde de zona. La noi in Prahova nu se tine ziua asta a mortilor.

Sa aveti o zi buna!

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 2 luni
V mic: 10 ani

01.11.2011 8:02     citat 

Multu Dodo! sarut Asa cum spune Vmarele, am pus in tot ingredientul secret, corason, care in opinia lui este un ulei magic care da gust bun la orice rad rad rad Si e si o poveste in spatele corasonului. Am eu o prietena, are 40 si de ani, cu fata de 20 si ceva de ani, care nu a gatit in viata ei. Mama zic. Mananca doar salate de rosii. Aia stie sa faca si face bine. Si are darul de a povestii cum gateste ea salata aia de-ti ploua in gura rad Iar Vmarele meu, evident ca a poftit la salata ei si dupa ce a mancat salata la ea, mi-a spus ca salata facuta de mine nu-i asa de buna si a intrebat-o pe prietena mea ce pune in salata de-i iese asa de buna. Si i-a spus ca o face cu corason rad Vmare avea atunci vreo 3 ani si asa a crezut ca-i vreun ulei magic...si de-atunci a ramas vorba cu corasonul.
De-asta a iesit petrecerea faina, ca am uns totul cu corason rad
L.E. De cand m-am apucat eu sa scriu, a mai supt Vmicu o tura si de-asta ii multumeam doar lui Dodo. Intre timp s=-a mai scris asa ca multumesc la toata lumea sarut
Acum astept sa se trezeasca toti baietii ca sa mergem la frizer. Alta distractie foarte fericit

sus

Denunta
iva

01.11.2011 8:08     citat 

Cafelutza ...era vorba de zona Transilvaniei la televizor...stiu ca in Moldova si Sud nu se tine... da intr-adevar e o sarbatoare preluata de la catolici... dar e o sarbatoare plina de emotie si liniste... cand o data pe an fiecare merge cu o floare si o lumanare chiar si la rudele mai indepartate, la oras, la tara...

Cayia deci cu corason zici... foarte frumos totul si tortul rad sarut sarut sarut

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

01.11.2011 8:16     citat 

----------
Cafelutza a scris:
Iva, ma bucur ca esti mai bine!
Eu-s p-aci, Andres s-a marait toata noaptea si cand ma uit eu dimineata mai bine la el avea un ochi lipit si plin de secretii, umflat, rosu...L-am spalat cu ser fiziologic si mai traziu sa-l duc la medic, la "urgente" ca azi e inchis peste tot deci si la centrul de salud.
Apropo de ziua de azi, Iva, cred ca depinde de zona. La noi in Prahova nu se tine ziua asta a mortilor.

Sa aveti o zi buna!
----------

1 Nov Ziua Mortilor (Luminatie ii zice la Turda, jud Cluj) este sarbatorita in Ardeal ... e superb. La Turda cimitirul este pe un deal iar seara, cand se lasa intunericul, se vede fff frumos cimitirul luminat de candele si lumanari aprinse. Si de Florii e ff frumos in Ardeal cand se curata mormintele dupa iarna si se impodobesc cu muuuulte flori.
Si, asa, una peste alta, eu zic ca in Ardeal e cel mai frumos. Totul imi pare mirific in Ardeal rad

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 2 luni
V mic: 10 ani

01.11.2011 8:21     citat 

----------
dodosasha a scris:

Si, asa, una peste alta, eu zic ca in Ardeal e cel mai frumos. Totul imi pare mirific in Ardeal foarte fericit
----------

Pana sa cunosc Bucovina si eu ziceam ca in Ardeal e cel mai frumos foarte fericit Acum zic ca in Ardeal si-n Bucovina e cel mai frumos rad

sus

Denunta
iva

01.11.2011 8:31     citat 

Noi anul trecut am fost la mare si am facut turul Romaniei ...cand ne-am intors am venit prin Moldova pe la Manastiri...SUPERBBB...si satele pe unde am trecut mi-au placut la nebunie...mi-au placut gardurile de la strada toate aliniate...wow asa ceva nu vezi la noi in Ardeal...

Dodo si eu sunt din Cluj... sa vezi Cimitirul Central cum arata in seara asta...

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 4 luni
Antonia: 9 ani, 10 luni

01.11.2011 9:43     citat 

La noi sambata e Ziua Mortilor, dar ziua, nu noaptea, mai toata lumea face parastase. Iar mananc coliva, ca face soacra-mea. foarte fericit
Iva, eu am luat Ercefurylul dupa ce am sunat-o pe pediatra. Mi-a zis ca e ok...de fapt scrie si pe prospect ca se poate lua daca alaptezi, dar nu o perioada prea lunga de timp.

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 10 ani
am nascut deja!

01.11.2011 9:45     citat 

neatza zambet
cayia cred ca v-ati distrat pe cinste, ca se vede din poze distractia zambet V mic e frumusel tare , si are niste ochisiori sarut
si tortul ff bine arata...pardon a aratat foarte fericit

intradevar ziua mortilor cred ca in ardeal si banat se tine,la noi in arad se tine indiferent daca esti catalic sau ortodox, eu sunt din moldova si la noi nu se tine ziua asta.

sus

Denunta
allamarine1979

Copii
Alla: 13 ani, 2 luni

01.11.2011 9:51     citat 

----------
iva a scris:
Cafelutza ...era vorba de zona Transilvaniei la televizor...stiu ca in Moldova si Sud nu se tine...
----------

Se tine si in Moldova (adica cel putin in Bucovina, acolo stiu obiceiurile zambet ), dar in 8 septembrie.

sus

Denunta
iva

01.11.2011 10:09     citat 

aha...eu vb de 1 noiembrie ...de fapt de 1 noiembrie era vb. la televizor...

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani, 4 luni
Gabi: 9 ani, 11 luni

01.11.2011 3:12     citat 

Salutare .
Wow Cayia , superbe pozele sarut .. superbi copiii si superbi voi .. parca simti atmosfera de petrecere sarut . Tu ai facut tortul ala ? surprins Parca-i si simt gustul sarut .
Furni , super salopeta si cizmulitele sarut . Mititica , o sa mearga la gradi .. trimite-o la mine , am eu grija de ea pana e destul de mare de gradi :> sarut .
Cu lucrurile date , de acord cu tine . Eu dupa Ema am fost ferma ca nu mai fac copii in veci .. am dat absolut tot : 2 carucioare , premergator , patut , bicicleta , un balansoar super , sa nu mai zic , hainele si papuceii , tot tot tot ! Si la 2 luni dupa ce am dat ultimul lucru al ei " de bebe " am ramas insarcinata rad . Si le-am dat gratis toate rad . De asta am zis ca acum , Doamne iarta-ma , ce am in stare perfecta vand .. nici mie nu mi le face nimeni cadou , si e si alta situatia decat a fost acum 4 ani jumate , cand am nascut-o pe Ema ..
Cu ziua mortilor , de cand am venit aici , din '95 , aici se tine IN 1 noiembrie . In Maramures , unde am crescut pana la 10 ani , nu stiu daca se tinea confuz? . Pt noi a fost si ramane o chestie tare faina de facut in familie .. ne placea tare mult , inca de mici , sa venim cu ai nostri , cu flori si lumanari , la mormintele bunicilor .. acum , de vreo 2 ani , nu am mai tare reusit sa merg cu ai mei deodata .. merg cand are timp al meu sot . Si aici , in satul bunicilor lui , se tine sarbatoarea asta si in 1 noiembrie , sau in Duminica cea mai apropiata de aceasta data , si de Florii ... tot asa , cu flori si lumanari , cu copiii care primesc dulciuri .. ce bucurie pt ei sarut .
Iva , ma bucur ca esti mai bine sarut .
Crispy , mai chefuiesti mult ? scot limba sarut .
Kiki , Lucy , voi pe unde sunteti ?
Oana , sper ca ati scapat de greu deja sarut ...
Tamy , Cafe , Rizi , Dodo sarutsarutsarut.. sper ca nu am uitat pe nimeni trist ... pupici la toata lumea sarut .

Eu am fost azi la cosmetica .. mamaa , niciodata n-o sa fie mai usor rad) . Apoi la cumparaturi , cateva maruntisuri pt fete si iar am dat vreo 2 mil jumate ochi peste cap . Acum astept sa se trezeasca mandrele si afaraaa , ca tare placut e azi sarutsarutsarut .

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: