· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 32
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 32     
elsycutza

Copii
Elisa: 24 ani, 8 luni
Josefine: 15 ani, 9 luni
Lucas: 9 ani, 7 luni

01.11.2011 4:07     citat 

si noi cu intarziere pe aici

V micu La multi ani ! e un dulce in poze!!! sarut nu mi vine sa cred ca au inceput sa faca 1 an pustii din grup.

Alexutu meu e in continuare un cumintel doar ca nu reusesc sa scap de mesele de peste noapte , 1-2 biberoane ca altfel nu mai adoarme, ceai nu vrea, titi molfoie ora de ora pana primeste LP ...e.. trecem noi si peste asta

pitik insa imi e bolnavioara de 2 zile ,febra, fara nici un alt sintom, la dr i au facut analize au zis ca are infectie in corp dar sa mai asteptam pana maine ca ma suna sa vedem cum se simte.

avem si noi un dovlecel mic jenat
si 2 sperietori

http://s18.photobucket.com/albums/b113/...G_2722.jpg

http://s18.photobucket.com/albums/b113/...G_2632.jpg

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 1 luna
Pufarina: 9 ani, 11 luni

01.11.2011 4:11     citat 

doamna Vayia, imbracata (cum altfel) in Verde la petrecerea lui V micu... cu V mare, V foarte mare si V mic... foarte frumos! Sa traiti sa fiti fericiti!
Tortul super, sper ca nu l-ai facut tu ca imi bag gheara in gat de invidie... mergea putin Verde si la tort....

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 4 luni
Antonia: 9 ani, 10 luni

01.11.2011 5:18     citat 

Sa va mai pun si eu niste poze, sa o mai vedeti pe printesa mea. sarut
Cu gura pana la urechi in leagan, ce-i mai place batzaiala...

Ultima fitza in materie de supt, pozitie verticala, ca sa aiba si viziune asupra locului.

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 6 luni
A M: 9 ani, 7 luni

01.11.2011 5:29     citat 

----------
ocrisu a scris:
Sa va mai pun si eu niste poze, sa o mai vedeti pe printesa mea. sarut
Cu gura pana la urechi in leagan, ce-i mai place batzaiala...

Ultima fitza in materie de supt, pozitie verticala, ca sa aiba si viziune asupra locului.

----------

Ce a crescut! Dulce de tottt, genute frumoase! . sarut sarut sarut
rad Asa papa si Edi titi cand s-a mai marit, radea tac-su de el ca daca il pun si-n cap nu zice nu cand e vb de laptic de la ma-sa. sarut sarut sarut

sus

Denunta
Cafelutza

Copii

01.11.2011 5:30     citat 

Elsy, multa sanatate pt fetita! sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 3 luni
cea mica: 9 ani, 7 luni

01.11.2011 5:34     citat 

neata tuturor
Cayia suuper tortul, petrecerea, nu imi vine sa cred ca Vmicu are deja 1 an prostit iti sta tare bine in verde..a pardon Verde,ma scuzati
Elsy super pozele sarut ce mare imi pare Alexutu prostit
ocrisu de asemenea, ce sa mai zic de domnisoara zambareata e tare dulce sarut
eu azi am circulat toata ziua, am mers si la dentist prima data pot sa zic ca data trecuta a fost numa consultatie...mi-a scos nenea 2 nervi deja ma simt mai calma rad prostit
in rest numa bune fii-mea dupa ce m-a trezit 2 zile la rand la 4 jumate dimineata azi noapte si-a facut de cap in stil mare cu marait din jumate in jumate de ora...la un moment eram disperaaataaaa...ma uit la ceas...numa ora 3!!! nervos cauza sunt dintii, dintii, domne...vaaai ce greu ii iasa dintii astia trist e disperata sa muste tot ce prinde, baleste de numa..dintii se vad ei acolo mai bine decat inainte dar inca nu au iesit efectiv (nu simt nimic cand pun degetul). trist sotu trebuia sa vina maine, siurpriza nu vine....nu stiu cand vine....poate vineri.... socat si io ca-n reclama aia, tot singura saraca mama prostit

sus

Denunta
Cafelutza

Copii

01.11.2011 5:34     citat 

----------
dodosasha a scris:

Si, asa, una peste alta, eu zic ca in Ardeal e cel mai frumos. Totul imi pare mirific in Ardeal rad
----------

Sunt total de acord, si mie mi-ar placea sa vizitez pe-acolo pt ca n-am apucat sa vad mare lucru din zona aceasta "live". Asta e un mare vis al meu, sa vizitez si manastirile din Moldova, Maramuresul etc. Stiu ca sunt atatea locuri frumoase de vazut la noi in tara si o sa apuc sa le vad, odata. Sper!

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

01.11.2011 5:43     citat 

oana, ce a crescut antonia si ce gene are sarut

lucy, fi-ta e sora cu fimea , cu treziri de astea dese...
as dori sa te consolez ca trece, da nici pe mine nu ma consoleaza nimeni si nici nu trece foarte fericit

maine sint in prima zi de servici... cred ca o sa treaca greu al naibii.
o sa va tin la curent de pe telefon.

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

01.11.2011 6:26     citat 

----------
citat:
lucy, fi-ta e sora cu fimea , cu treziri de astea dese...
as dori sa te consolez ca trece, da nici pe mine nu ma consoleaza nimeni si nici nu trece
----------

io de 6 luni jumate inca nu mi-am revenit din shoc ca asta mare dormea toata noaptea...(avea 1 trezire doar )...ce consolare domneee....
da tre sa recunosc ca e tare delicioasa cafeaua de dimineata cand esti cu ochii bulbucati de nesomn..deci am ajuns sa apreciez cu adevarat cafeaua cu ocazia asta rad sarut in rest fii-mea e o dulce mai parca stie ea noaptea asa cum sa faca sa nu ma supar...se intoarce catre mine si ma ia in brate asa cumva.... rad e o iubareata.azi cand a vazut-o pe Cata de la gradi a fost show, a imbratisat-o, o tragea de fatza, de par, si chiuia de numa numa.o incanta sora-sa ceva nemaipomenit. sarut

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

01.11.2011 6:55     citat 

a, ba io nu am avut copii care sa doarma... fimiu dormea si mai putin, in total, dar avea alt 'sistem'.. oricum, una peste alta cred ca am suferit mai mult de nesomn cu fimiu decat cu ea.. da pe de alta parte la fimiu domnu sotz nu servea treziri noaptea, foarte rar il punea seara la culcare, dar apoi eu eram de servici, si asta pana pe la 2 ani incolo.... prostit
acuma cred ca am invatat eu sa pun piciorul in prag si am impartit mai mult nesomnul.... foarte fericit
daca as mai face unu m-as scoate, ca ar dormi numa cu el rad

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

01.11.2011 7:13     citat 

----------
citat:
daca as mai face unu m-as scoate, ca ar dormi numa cu el
----------

io nu m-as incumeta nici sa ma plateasca
si io imi ziceam ca la al doilea pun picioru'n prag si se mai imparte treaba...mai da nu stiu cum are barbatu-meu un talent la a se fofila de nu iti vine sa crezi rad si asa ma duce cu zaharelul de imi dau seama destul de tarziu ca el de fapt s-a fofilat prostit

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 2 luni
V mic: 10 ani

01.11.2011 7:25     citat 

Bei, da' imi place de voi, ca aveti super parere despre mine foarte fericit Ei bine, nu, tortul l-am cumparat. Daca-l faceam eu, clar il faceam mai bun (o, da, stiu, sunt modesta) dar decorul nu-mi iesea asa. Asa ca am ales un compromis si l-am facut la cofetarie foarte fericit A fost si bun la gust si frumos. Si am si eu un mic merit ca eu am gandit decorul foarte fericit cofetareasa doar l-a executat. Si l-a executat bine.

Antonia e bestiala si vad ca rade. Si Vmicu a inceput sa mai rada, nu mai e asa econom la zambete. foarte fericit

Si da, Verdele e culoarea mea preferata. Si Movul. scot limba

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

01.11.2011 7:25     citat 

----------
Kurai_Lucy a scris:
----------
citat:
----------

si io imi ziceam ca la al doilea pun picioru'n prag si se mai imparte treaba...mai da nu stiu cum are barbatu-meu un talent la a se fofila de nu iti vine sa crezi rad si asa ma duce cu zaharelul de imi dau seama destul de tarziu ca el de fapt s-a fofilat prostit
----------

asta e avantaju de a face copii la batranete... te tabacesti in smecherii si nu te mai duce cu zaharelul cu nimica rad

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 2 luni
V mic: 10 ani

01.11.2011 7:29     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
----------
Kurai_Lucy a scris:
----------
citat:
----------

----------

asta e avantaju de a face copii la batranete... te tabacesti in smecherii si nu te mai duce cu zaharelul cu nimica rad
----------

Aha, deci nr. 4 sa-l fac dupa 40?

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

01.11.2011 7:31     citat 

nu-i al meu prost, ma duce cu zaharelul si uite asa azi maine e fata mare si nu mai trag de el sa ma ajute. rad
in rest ce sa zic la cat de rau stau cu fondu nervos acuma ...peste 10-15 ani sa fac copii....pfuuu...nu stiu zau ce iesea
da parca si nervii astia se mai regenereaza sau? numa ai mei is tot franjuri ?
confuz
da ii drept mama de aia a facut al treilea copil la 36 de ani (cand avea deja 2 fete de 11 resp.13 ani) ca sa isi refaca nervii.asa i-a zis un nene doctor.sa mai faca un copil ca isi regenereaza nervii.
oare acolo ajung si io? prostit surprins rad
sper ca nu.
ca ea sta rau de tot cu nervii. rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: