· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2007 > Nazdravanii toamnei - cap. 65
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  »
subiect nou  raspunde
autor Nazdravanii toamnei - cap. 65     
scufitaroz

Copii
Mushica: 13 ani, 9 luni
Mushicu: 8 ani, 7 luni

23.01.2012 10:53     citat 

Micutza, eu te inteleg perfect! Eu am primit astfel de "complimente" din partea familiei!!
Copilul meu e isteric si nebun pentru ca isi permite sa faca crize, este un copil crescut cu televizorul (asta pentru ca am considerat ca e mai bine pentru capshorul ei sa o postez la desene cand eu plecam de acasa cate o ora in loc sa o las prin casa sa o mute soacra-mea de colo colo sau sa urle care mai de care la ea) iar noi suntem niste parinti tampiti care am crescut un copil handicapat din moment ce copilul nostru inca mai face pipi pe el la 4 ani. Si asta e putiiiin! Cate nu mi-au auzit urechile....Si ghici de unde! De la minunata mea cumnata si soacra care culmea, ar trebui sa fie cele care, dupa noi parintii, iubesc cel mai mult copilul!

Stii la ce ma gandesc eu in momente ca astea? Ca stiu sigur ce copil am crescut, stiu ca e un copil destept si scump care stie sa scrie si sa citeasca, care tine minte povestile pe de rost dupa cateva citiri, care le-a cucerit pe educatoare la gradinita pentru ca e foarte lipicioasa, care nu se cearta in grupa cu nimeni "nici macar cu papusile" - dupa spusele educatoarelor. Care cucereste pe oricine din prima, cu care ma inteleg foarte bine prin casa si pe care o iubesc enorm!

Si este un copil normal pentru ca o apuca crizele, pentru ca se tavaleste pe jos cand e obosita sau nemancata sau pur si simplu nu-i place atmosfera dintr-o casa, este un copil normal pentru ca nu sta smirna in fata mea si ca nu-mi stie de frica! Si astept cu nerabdare sa le vina si lor randul sa treaca prin varsta asta cu copiii sa vada cum e.

Uuhuu...ce m-ai starnit! Mai fac eu treaba la servici...la anu'! foarte fericit

Deci RELAX si incearca sa nu pui la suflet cu toate ca stiu ca e greu.! Le vei da peste nas mai incolo!

sus

Denunta
gaguta

Copii
ema maria: 14 ani, 11 luni
stefania elisabeta: 13 ani, 9 luni
Sofia Elena: 5 ani, 10 luni

23.01.2012 8:24     citat 

UF ce am mai patit s noi cu pipile noaptea...dar era constienta fata macar se dadea jos din pat se schimba de chilotei,pijama si la somn..ca sa vezi cat de constiincioasa ..si acuma mai scapa cate un pisi ca nu ajunge la wc...si cred ca olita e deja pe post de bibelou in baie..o tinem de amitire..ca zice mami eu sunt fetita mare..cemai avem copii mari despeti,asta e generatia lor..ptiu ca laud scot limba
azi suntem mai ok maine avem la pediatra sa vedem cum stam cu urechile,burta,gatul tot tacamul...mie ca ma las de innot cred ca asta le imbolnaveste cel mai mult..mai ales pe aia mare..poate fac o pauza pana mai da caldura ... zambet

sus

Denunta
iva

24.01.2012 7:26     citat 

Neatza

Gagu
de aceea nu o duc nici eu inca la inot de frica ...pentru ca e iarna totusi... sarut sarut sarut

Fiecare copil cu "necazurile" lui rad... nu va stresati cu pisu poate au o perioada mai dificila cine stie...pana la 5 ani au timp sa-si regleze totul...noi cu pisu n-am avut probleme mari, anul trecut (de gradi) in 2010, dupa ce a inceput gradi a facut o saptamana pe ea nu stiu de ce apoi s-a reglat din nou. Noi in schimb avem o lene la imbracat.....mama mama... rad

sus

Denunta
elmi

Copii
David: 15 ani, 11 luni
Edina: 13 ani, 9 luni

24.01.2012 9:05     citat 

zambet...probleme comune, deja suntem multe...
Micutza, Edinutza anul trecut a participat in decembrie la prima serbare, cu multa rabdare. Pana atunci a stat in brate la mine, cu capul in parul meu ascunsa de toata lumea. David e un nazdravan dar el este mai tupeist. Asa cum sunt ei, eu sunt tare mandra de copiii mei. Recunosc, uneori par prost crescuti, rasfatati...etc. Incerc sa corectez ce nu imi place la ei, poate sunt subiectiva sau poate ma streseaza oamenii din jurul meu. Avand in vedere ca am un frate cu probleme..zic multumesc ca sunt sanatosi..si ceilalti...sa isi vada de cocoasa lor. zambet

sus

Denunta
iva

24.01.2012 9:07     citat 

Elmi si eu am un frate cu probleme...de aceea zieam ca nu ma mai intereseaza de mult ce zice lumea. Sunt ai nostri si-i iubim. sarut sarut sarut

Micutza
sa-ti traiasca Paula...La multi ani! sarut sarut sarut

sus

Denunta
gaguta

Copii
ema maria: 14 ani, 11 luni
stefania elisabeta: 13 ani, 9 luni
Sofia Elena: 5 ani, 10 luni

24.01.2012 3:02     citat 

Micutza La multi ani ptr Paula,wow deja 3 anisori..sa cersca mare,sanatoasa si sa te bucuri de ele,pup
da de aceeasi aprere saunt si eu..cum zic eu erstul sunt detalii..totusi s anu uitam ca sunt inca niste copii ..vor avea timp de orice..sa isi traiasca copilaria frumos
am fost cu ele la pediatra Stefi e mai sanatoasa decat Ema de 100 de ori..se cunoaste ca a supt mai mult de la masa scot limba ..Ema iar cu otita deci clar fac o mica pauza..macar cat ia antibioticul..weekendul asta nu e piscina.. zambet
La multi ani Romania!

sus

Denunta
scufitaroz

Copii

24.01.2012 3:58     citat 

La multi ani, Paula! Petrecere frumoasa si sa mancati tort si pentru noi!!

sus

Denunta
elmi

Copii
David: 15 ani, 11 luni
Edina: 13 ani, 9 luni

25.01.2012 8:33     citat 

Pula, La Multi Ani!!!, multa sanatate iti doresc....norocoasa si fericita sigur esti ,cu asa o mamica!

sus

Denunta
micutza_25

Copii
Alina- Georgiana: 13 ani, 10 luni
Paula-Maria: 12 ani, 6 luni

25.01.2012 9:43     citat 

neata!
multumesc pentru urari! sarut sarut sarut

sus

Denunta
polin

Copii
Stefan: 13 ani, 9 luni
Emilia-Maria: 11 ani, 9 luni

26.01.2012 1:18     citat 

La multi ani Paula!
Doamne ce trece timpul.. sarut
Ma uit si eu la zuza mea si nu-mi vine sa cred ca a crescut? Cand am fost gravidutza? Cand am nascut? Cand au crescut? Nu mai stiu prostit
Suntem bine, multumim de intrebare nasica sarut
Eu cu munk...seara cand ajung nu stiu cu care sa ma joc mai repede scot limba Stef e mai mult la gradi...Emi acasa...cand sunt impreuna explodeaza casa pur si simplu rad Dar e asa frumos...cu toata galagia, nazdraveniile, peretii mazgaliti..stiti voi trag cu ochiul
Pupam toata gasca! sarut

sus

Denunta
iva

27.01.2012 7:32     citat 

Polin ma bucur tare mult...cred ca explodeaza casa rad rad rad ...pup finutza mea draga...si pe nazdravan... sarut sarut sarut sarut sarut

Oare Alla lucreaza la colaj? sarut sarut sarut

sus

Denunta
AdiaG

Copii
Anya Ioana: 15 ani, 9 luni
Iulia Christine: 13 ani, 9 luni

27.01.2012 9:46     citat 

La multi ani si din partea noastra pt Paula!
Si noi cu Anya la grupa mica primele luni cu pisu a fost tare greu, ca educatoarea imi tot spunea ca nu s-a invatat acasa si eu ai tot spuneam ca e altceva fiindca ea nu mai facea pe ea de la 2 ani. Si asa a si fost era vorba de o educatoare care tipa si ai brusca. Noi am schimbat gradinita si totul a revenit la normal.
Cred ca fiecare copil cand este obosit sau nu-i place ceva face mici crize. Aseara Any, ca sa dau un ex concret, era asa de obosita de la sanius ca ea nici pe maini nu mai avea chef sa sa spele si s-a intins pe covor. Am luat-o cu vorba buna si am dus-o in brate la baie, i-am data mancare calda, pijama si nani. A adormit aproape instant si inainte sa adoarma mi-a soptit te iubesc mami foarte fericit
Sunt ai nostrii si noi cred ca-i cunoastem cel mai bine, indiferent cum par in fata celorlalti.
Si iulia are momente cand nu vrea sa spuna nimanui nimic si nu face nimic din ce ar trebui, iar cateodata ne spune foarte clar multe si are un chef de n-o mai poti opri.
Incerc sa vin mai des pe la voi, o zi frumoasa va doresc. sarut

sus

Denunta
scufitaroz

Copii

11.02.2012 10:04     citat 

Adia, exact cand te-ai hotarat si tu sa intri mai des, nu ma intra fetele! te pup!

sus

Denunta
iva

13.02.2012 8:44     citat 

Eu o astept pe Alla poate schimba ea capitolul si apoi ne relansam trag cu ochiul

Cu mare intarziere La multi ani! Micki, Madu, Adia si Micutza sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
AdiaG

Copii
Anya Ioana: 15 ani, 9 luni
Iulia Christine: 13 ani, 9 luni

14.02.2012 9:03     citat 

Sa fiti iubite si sa va iubiti de sarbatoarea iubirii! rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: