· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 33
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 33     
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 2 luni
Antonia: 8 ani, 8 luni

03.11.2011 4:40   Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 33  citat 

Vlad . . . . . . . . . ...........31.10.2010 . . . . . pui de Cayia
Mara . . . . . . . . . . . .......... .12.11.2010 . . . . pui de Rizibizi
Andrea . . . . . . . . . .......... .02.12.2010 . . . . pui de Furnicutza26
Gabriela Ioana . . . . . . . .06.12.2010 . . . . pui de Happy_mami2007
George Alexandru . . . .20.12.2010 . . . . . pui de Crispy
Patrick Christian . . . ....29.12.2010 . . . . . pui de Dodosasha
David Petru . . . . . ....... .29.12.2010 . . . . . pui de Tamy

Antonia Maria . . . ... ... .02.01.2011 . . . . . pui de Ocrisu
Costina Andreea . . . . ... 08.01.2011 . . . . . pui de Bibelou
Maria-Clara . . . . . . ........28.01.2011 . . . . . pui de Mihaela_ct
Ioana Anastasia . . . . . . ...6.02.2011 . . . . . pui de Karinamaria_18
Luca Mihai . . . . . ..... 12.02.2011 . . . . . pui de albi
Timeea Ioana . . . . . . ......14.02.2011 . . . . . pui de Kikilinis
Andres Mihai . . . . .. .....6.04.2011 . . . . . pui de Cafelutza
Andrada Bianca . . . . ......11.04.2011 . . . . . pui de Ambraa
Anya Mihaela . . . . . . .......17.04.2011 . . . . . pui de Kurai_Lucy
Alexutu . . . . . .... . .. ....24.04.2011 . . . . . pui de Elsycutza
Adelheid . . . . . . . . . .........24.06.2011 . . . . . pui de Mirene
Tudor Alexandru . . ..........23.08.2011 . . . . . pui de Iva

Capitolele anterioare 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28, 29, 30, 31, 32

exclamatie exclamatie exclamatie Site-uri pe care le puteti folosi pentru a incarca fotografiile
www.photobucket.com (detalii aici )
www.imageshack.us (detalii aici )
http://img.pc-tips.net
http://tinypic.com/
http://www.imagebam.com/
http://www.casimages.com/
http://www.webshots.com/

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 1 luna
cea mica: 8 ani, 5 luni

03.11.2011 5:18     citat 

neata
chiar ca liniste pe aici
azi am fost toata ziua plecata, de dimineata la dentist a scos 2 nervi apoi mi-a zis sa ma intorc dupa 2 ore, am fugit acasa, am hranit copila, i-am pregatit piureul pt mai tarziu si fugi inapoi la dentist, mi-a pilit dintii uaaai in ce hal arat rad plang sau sunt foarte trist noroc ca luni sau cel tarziu marti o sa ii imbrace scot limba am vorbit cu dentistul a zis ca se ocupa si de copii si pot sa o duc pe mandra sapt viitoare, sa se uite la ea si sper sa ii si puna plomba.io zic ca e ok sa o duc la el e un om tare rabdator si bine dispus mereu (io fiind super fricoasa si totusi incet incet devine mai ok desi nu-i nici o placere sa mergi la dentist clar plang sau sunt foarte trist )...am indurat si eu cum am putut abia astept sa vad rezultatul final si apoi curaj gaina sa trecem la masele socat scot limba
mersi allamarine chiar i-am aratat fetei filmuletele, i-a placut zambet
in rest ce sa mai zic.maine iara la dentist rad scot limba
totul acuma se invarte in jurul dentistului prostit jeeeez.

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 9 luni
Naty: 6 ani

03.11.2011 5:38     citat 

Cuscra, multumim pt. schimbarea capitolului....am urmarit, dar cum fetele nu prea au fost vorbarete scot limba , am zis ca ajung acasa si-l schimb, dar vada ca tu ai fost mai rapida... trag cu ochiul sarut sarut
Eu sunt ceva mai bine....mai trag un pic cu ceva tuse si parca ma mai tine in piept, dar sper sa-mi revin....am bagat vit. C la greu + catina cu miere si vad ca se simt efectele....zambet

Lucy, ce faina-i poza cu fetele....super! foarte fericit sarut sarut

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 8 ani, 10 luni
am nascut deja!

03.11.2011 7:36     citat 

sorry, acum am vazut ca eu am postat dupa ce s-a deschis noul capitol trist

noi azi am fost la dr, ca avem urticarie, sau cel putin asa se crede, si eu am zis la fel dar am vrut sa o vada si dr, acum ori de la LP care am trecut la alt nr sapt asta sau iaurt, ca sotul a zis ca lui nu i-a prea placut gustul...acum om vedea care din ele....
noi petrecerea de luat din mot o facem la socri in apartament ca suntem vreo 30 pers si ei au apartament de 160mp , la noi in doua camere nici o sansa, dormitorul doar am ceva carari libere pe langa pat si sifonier, deci ramane sufrageria..unde numai daca ii bag ca sardelele incap
kuray super tare poza, cum sta cea mica pe cea mare oricum azi m-am gandit la tine, in momentul cand am primit mesaj ca o prietena a nascut si pe fetita o cheama anya
oana eu iubesc melodia asta, spre rusinea mea nu am stiut de cine e compusa, oricum dimi am ascultat-o de 3 ori si m-am emotionat..mersi de melodie
cafe doar 2 am apucat sa le ascult, dar astept sa doarma mandra sa le savurez linistita, iti voi da de stire care mi-au placut
furni ora 4? pai ma mama nu te plange ca scapi la ora 4 , mie imi e groaza cand voi incepe serviciul si scap la 6

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 12 ani, 11 luni
Pufarina: 8 ani, 9 luni

03.11.2011 7:57     citat 

io daca gaseam un servici cu lucrat pan la 6, eram casnica la ora asta rad
ca barbatu-meu lucreaza in schimburi, si in jobul lui (spital) nu se poate lucra altfel.... si gradinitele sint deschise de la 7.30 la 5. si asa ma intind cat pot ca mai fac si pe drum ceva...

urticarie pe mine m-a chinuit toata copilaria.. ma dadeau cu o alifie alba, si mama ce ma mai scarpinam.. groaznic a fos.t. pana cand m-am facut mai mare mi-au dat nist epastile, niste anti alergice ceva.. de ce nu mi le-or fi dat mai demult si m-am chinuit atatia ani, nu se stie..

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 23 ani, 6 luni
Josefine: 14 ani, 6 luni
Lucas: 8 ani, 4 luni

03.11.2011 9:19     citat 

multumim de capitol sarut

furni cum e micuta la gradii? nu place dupa tine? papa, doarme?

noi continuam cu gripa in familie sau ce e virusul asta prost, la atacat pe Alexut si e o pleaosca acum, abea papa , e usor febril, doarme mai mult, noroc ca nu imi e miorlait. sper sa nu urmam noi astia marii ca cine mai are grija de puradei , macar sa ne atace pe rand sa ne putem lupta 1 to 1 rad

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 8 ani, 7 luni

04.11.2011 12:41     citat 

Buna seara, buna seara!
Oana, multumim de capitol!
Cuscra, insanatosire grabnica la Alexutu' si sa va ocoleasca virusul pe cei necontaminati pana acum!
Furni, chiar asa, pare mai ok cand ai serviciu pana la 4. Acuma nu zic ca ai job usor sau ca nu incepi dimineata devreme, da' imi place ideea de a ma intoarce acasa pe la 4 si ceva. Ca atunci cand ajung dupa 6, parca s-a dus toata ziua si nu mai apuc sa mai fac nimic prin casa...
Ia uitati niste poze si cu mandra mea, ca tot zice Elsy ca nu i-am mai aratat-o pe nor-sa de ceva timp:

Astazi a iesit la lumina primul colt dintr-un dintzoc. Sa vedem cand sparge si celalalt, ca poate asa termina cu maraiala si cu greva foamei. zambet

sus

Denunta
iva

04.11.2011 7:44     citat 

Neatza

Eu sunt mai bine ...incerc sa-mi revin...

Oana multumim de listuta si colaje foarte frumoase. sarut sarut sarut sarut

Mihaela e o dulceata bubulina ta iti vine sa o papi nu alta. sarut sarut sarut

Eu sunt tot pe fuga asa ca un w-e placut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 13 ani, 11 luni
V mic: 8 ani, 10 luni

04.11.2011 8:27     citat 

Neatza!

Miha, e superba pitica ta! sarut

Furnicescu, nu te invidiez socat cu serviciu zic. Noroc ca esti tu fata simpatica si probabil ca te plac colegii, o sa-ti fie adaptarea mai usoara. Andreaua ce face, cum e?
Ce costum de iarna i-ai cumparat? Dar ghete, de la ce firma?

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 2 luni
Gabi: 8 ani, 9 luni

04.11.2011 9:21     citat 

Neataa sarut .
Miha , scumpa printesa ai sarut . Sper sa scapati odata de chinul cu dintisorii , si noi ne chinuim amarnic inca , tot din cauza lor plang sau sunt foarte trist . Deja si-a rupt mandruta tetina de la sticluta de laptic , cat a ros-o , si acum cred ca si suzeta o sa aiba aceeasi soarta rad , prea trage de ea trist .
Iva , ma bucur ca esti mai bine sarut .
Elsy , sa scapati repede de raceala toti sarut .
Rizi , sper sa nu fie ceva de durata cu micuta ... stiu ca si sora mea pana mai pe la 13-14 ani a fost chinuita de .. nici nu i-au stiut spune ce trist .. alergii , toata era bubite si unsa cu crema de aia alba , mentolata , dar cam inutila , la cum se scarpina saraca trist ...
Lucy , las' ca mai ai putin si scapi de chinul cu dentistul .. si apoi o sa urmez eu candva foarte fericit , cand o sa am timp .. si bani , normal zambet .
Fetele toate , va pupam dulce sarut .

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 9 luni
Naty: 6 ani

04.11.2011 9:30     citat 

Neatza si de la noi! sarut

Happy, ma bucur ca te-ai linistit cu ...."musafirii"....era un stress destul de mare! trag cu ochiul sarut
Furni, hai ca te re-obisnuiesti tu in curand....o sa ai impresia ca nici nu ai ramas vreodata acasa... zambet sarut
Elsy, sanatate multa tizului! sarut Si pe voi sa va ocoleasca virusurile! sarut sarut sarut
Miha, felicitari pt. dintisor! Vad ca si bubulina ta e atrasa de butoane...dar, banuiesc ca toti bb-ii sunt....zambet sarut sarut sarut

O zi frumoasa dragelor! sarut

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

04.11.2011 9:47     citat 

----------
Crispy a scris:
Happy, ma bucur ca te-ai linistit cu ...."musafirii"....era un stress destul de mare! trag cu ochiul sarut
----------

Uff , deja aveam cele mai sinistre scenarii in cap trist .. oricum , mie chiar niciodata nu mi-a intarziat fara motiv ( si motivele au fost doar sarcinile ) mai mult de 2-3 zile , iar acum intarzierea a fost de cam 2 saptamani .. vai de sufletul meu trag cu ochiul) .
Si cireasa de pe tort a fost , bineinteles , testul ala pozitiv , destul cat sa ma dea de tot peste cap prostit . A trecut , cred ca macar m-am convins ca nu o sa mai aiba rost macar sa ma obosesc gandindu-ma c-as putea ramane insarcinata cu TL ..

O zi frumoasa si voua sarut .

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 2 luni
Antonia: 8 ani, 8 luni

04.11.2011 9:55     citat 

Iva, tu ti-ai revenit cu stomacul?
Eu am baut aseara o cana cu lapte indulcit cu miere, sa ma calmez ca aveam o caruta de nervos , m-a nervozat sotu' - cum stie el sa ma sustina, habar n-aveti ... si apoi am stat pe buda toata noaptea. surprins Ce-or pune astia in lapte, nu stiu, ca mi s-a luat...o dau iar pe lapte de capra.

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

04.11.2011 10:26     citat 

Nooo , Oana , dar oare s-ar putea sa fie ei baieti de treaba sa nu ne supere ? prostit
Al meu ma lasa ieri cu casa vraiste si pleaca la pescuit , ca i-a spus nu stiu ce mincinos scot limba ( adica pescar ) de-al lui ca la barajul de la 30 si ceva de km de noi se prind stiuci cat omu' de mari rad . Bun , pleaca el pe la amiaza , raman sa termin curatenia generala , hranesc mandre , culc mandre , stau sa se trezeasca mandrele si le duc afara . Sa nu specific durerea tampita de burta datorata bucuriilor , prima pe care o am de dupa ce am nascut .
Asa , deci , ies cu fetele pe la 5 , pe Ema o las la mami pe la 6 si vin cu Gabi sa manance . Vine si dumnealui pe la 7 , ii zic clar ca ma duc pana la o prietena sa-i duc ceva , si la mami dupa fata , pana la 9 sa nici nu ma sune ca nu vin . OK . Pe la 7 jumate ies din casa , ghici ce ?? La 8 fara 20 ma suna , ar trebui sa mearga la 8 dupa sora-sa intr-un sat la 5 minute de noi , sa ma grabesc !! Am crezut ca ma ia nervos , asa m-am enervat ! Cand am venit si-a vazut ca nu-i rost sa ma ia cu glume de-ale lui , si-a cam domolit entuziasmul ca iar scapa tot el , si zice : Pai eu te-am intrebat , trebuia sa zici daca nu esti de acord sa ma duc .. Pai atunci la ce p...uii mei m-a mai sunat ?? Nu putea sa-i spuna clar ca nu-s acasa ? Doar cine-a adus-o din Cluj , vreo 80 de km , n-a mai putut-o aduce maxim 5 km pana acasa ? plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 1 luna
cea mica: 8 ani, 5 luni

04.11.2011 10:33     citat 

neata
rizi eu zic sa duci fata la dermatolog direct. trag cu ochiul
eu am patit asa ceva fiind gravida cu Catalina, nu putea dr sa-mi dea nimic (eram in ultimele sapt de sarcina) asa ca 2 sapt m-am chinuit cu crema aia mentolata Doamne ce groaznic a fost.dupa 2 sapt m-am dus la dr de fam i-am plans in cabinet ca io nu mai poooot, m-a trimis la dermatologie unde am primit o crema si pana a doua zi am fost ca noua. socat nervos io am patit de la salam.dupa 1 an am patit din nou, tot de la salam nervos atunci m-am dus direct la urgenta (fiind vineri dupa amiaza), mi-au facut perfuzii cu multe fiole cred ca era Calciu si nu stiu ce, dupa 2 ore eram ca noua, plus tratament cu antihistaminice 3 zile.
o veste "buna" pe ziua de azi, nu vine barbatu-meu acasa nervos , probabil numa saptamana viitoare. nervos
deci ce sa mai ziiiic.cu dentistul inca mai aaaaam....ohohoh.azi ma duc sa imi puna nu stiu ce tratament pe cioturi "ca sa nu ma doara in weekend".aia mai imi trebuie dureri de dinti mai ales ca nu pot lua nimic pt dureri. nervos
va pup.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: