· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 33
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 33     
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 4 luni
Antonia: 9 ani, 10 luni

07.11.2011 10:49     citat 

Fi-mea, daca a inceput sa faca scheme cu mersul, dar nu-si mentine perfect echilibrul, da cu capul in tot felul de obstacole. Azi a dat cu capul in calorifer...si a plaaaans...de mama focului.

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani, 4 luni
Gabi: 9 ani, 11 luni

07.11.2011 10:59     citat 

Off draguta de ea plang sau sunt foarte trist .. parca de asta nu ma grabesc nici eu s-o vad umbland pe Gabi ... ca stiu ca urmeaza curse cu obstacole pe aici plang sau sunt foarte trist ochi peste cap ..

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 1 luna
MICA: 9 ani, 9 luni

07.11.2011 11:00     citat 

----------
Cayia a scris:
Doctprita mi-a dat augumentin, dar mi-e frica sa-l iau, daca-s gravida? Se da augumentin in sarcina?
----------

Eu am luat anul trecut, ca mi-a prescris medicul, dar la inceputul trimestrului 2, ca asa mi-a spus, am asteptat pana atunci, desi infectia o depistasem la 8 saptamani.
Nici tratata nu trebuie lasata problema. Sanatate.

Happylica, ma omoara aia mica cu ochii ei. Ia uite-i si pe ai mei, aia mici, mor de dragul lor:

Manca kiwi papusica mea. sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

Aaaa, pana sa-si mentina echilibrul singurica mai va. Acum va fi vai de spatele tau. trist Succese si la cat mai putine cazaturi, desi si astea au rolul lor. Eu pe Tedi l-am ferit la max. Totdeauna am stat langa el, ca imi era frica sa nu se loveasca. Aveam in fata ochilor copii din aia cu rani pe fata si nu mi-am dorit sa aiba si al meu vreodata. Nu s-a lovit decat de ffff putine ori. Si rezultatul? Acum e un impiedicat, ca asteapta sa-l sustina cineva cand cade. trist

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 1 luna
MICA: 9 ani, 9 luni

07.11.2011 11:05     citat 

Fiuni, succes eminentei la facultate. zambet

Sa nu uit sa va inteb, ca n-am rabdare acu' sa rascolesc pe net...
Am fost la kineto, ca de obicei, si doctorita ma intreba ce ii mai dau de mancare. Si ffff uimita (ca sa nu zic revoltata) doctorita ca nu-i dau fetii iaurt si branza. Ca o privez de chestii esentiale pt cresterea si dezvoltarea ei. Ca cica ce proteina in afara de carnita din piure ii dau? Si ca branza se da de la 6 luni, o data cu carnea.
Cu ce o incurca ca nu-i dau?
Si pfuaiiii, ii amesteci spanac cu cartof? Da' ce are??? plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

07.11.2011 11:14     citat 

Vaaaaai Kiki ... manca-i-as obrajorii aia dulci sarutsarutsarut ... minunea mica sarut . Mie inca nu mi-a iesit din minte cum papa ea mango in filmuletul ala sarut , e o dulceata !!

Si eu am tinut-o pe Ema ca intr-un glob de cristal .. si acum tot asa , o impiedicata si jumatate ochi peste cap .. daca nu as tine-o de mana deja demult ar fi cu dintii sparti , fata toata julita .. sa nu mai zic de coate si genunchi ochi peste cap .

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 11 ani, 6 luni
David : 9 ani, 10 luni

08.11.2011 2:51     citat 

Antoniaa sarut felicitari pentru pasi! Imi pare rau pentru busitura, pupam buba sa treaca! sarut
Ce discutii pe aici jenat Mark la tinerete... nice scot limba
Ce fetite frumoase si ce ochisori! sarut
Kiki eu branza nu i-am dat lui David nici acum, iaurt ii dau de cateva saptamani si nu zilnic. Pai laptele de mama nu are proteina in el? prostit De ce ar fi mai buna vaca decat mine? rad
Si eu am luat Augmentin in sarcina, tot prin trim II.
Furni ma gandesc la tine, ce greu trebuie sa-ti fie fara Pufarina ta toata ziua. sarut
David e lipit de mine, cum dispar din raza lui vizuala cum maraie/plange si incepe sa ma caute. Isi tine destul de bine echilibrul dar nu face pasi inca. Au inceput sa se joace amandoi asa frumos, Teea il fugareste prin casa de-a busilea si ea si asa rad amandoi! sarut

sus

Denunta
ocrisu

Copii

08.11.2011 8:28     citat 

Kiki e frumoasa rau fi-ta, imi vine sa mor de ochii ei, e dulce rau...cred ca o sa-si ia sotu' tau pusca sa o pazeasca de baieti cand o sa creasca mare. sarut
Eu i-am dat Antoniei iaurt si branza abia de la 9 luni.
Cat despre cocolosit la miscare, noi pe Paul nu l-am menajat. Cand cadea, ma intorceam cu spatele la el si ma vaitam in gand, apoi cu voce tare ii ziceam sa se ridice singur, ca e puternic. Cate cazaturi a luat, saracul, nu mai zic.
Si-acu' n-are treaba cu echilibrul, nu merge de mana, urca si coboara scarile nesprijinit, alearga de mama focului, cand cade, nu-i bai, se ridica imediat. Daca plange, atunci inseamna ca s-a lovit rau.
La multi ani, Gabita, sa fi sanatoasa, sa cresti mare si frumoasa. sarut
La multi ani si pentru Anya Mihaela si Andres Mihai. Sa creasca mari si sanatosi. sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 3 luni
cea mica: 9 ani, 7 luni

08.11.2011 8:31     citat 

neata fetele
Crispy de sac dinala de dormit din poze ziceam si eu, dinalea am...exact asa....dar cred ca depinde f mult de copil pana la urma, daca ii place sau nu. trag cu ochiul
eu la perna si plapuma am trecut numai dupa 1 an jumate si atunci Cata a acceptat greu perna desi era dinaia subtire...mie mi-e frica la astia micii ca isi trag patura/plapuma peste cap. trist
nu mai stiu ce vroiam sa scriu ca am fost intrerupta..am vazut niste fete tare dragute aici in poze sarut
----------
citat:
branza se da de la 6 luni, o data cu carnea
----------

nu stiu cum se aplica asta daca de ex incepi diversificarea la 6 luni???
noi inca suntem la capitolul fructe si legume...fructe pe la 9-10 dimineata si legume la pranz dar in cele mai multe cazuri primeste doar o masa solida pe zi.depinde, dat fiind ca o alaptez la cerere si pt ea sanul e principal , daca apuc sa ii dau fructele numai pe la 10-11 (ca tb sa ma orientez in functie de ea, sa fie odihnita dar si cat de cat flamanda) apai la 12 cand mancam noi de pranz clar ca nu ii dau legume...primeste 2 mese asa sa fie fructele pe la 9,30 de ex si piureul de legume pe la 13 (deci sa fie si masa de lapte intre ele )
asa ca nici nu ma gandesc inca la alte alimente, inca mai avem fructe si legume de incercat. zambet
oricum la Catalina tin minte ca am ajuns la branza si carne dupa 7 luni, catre 8 luni...(nu vad de ce atata graba? )

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

08.11.2011 8:33     citat 

ioi am uitat sa urez La Multi Ani pt toata lumea mamici si copilasi si bebei cu numele Mihai/Mihaela, Gabriel/Gabriela! scot limba sarut sarut

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 10 ani
am nascut deja!

08.11.2011 9:02     citat 

La Multi Ani! tuturor mihai/mihaele si gabi/gabriele sarut sarut

waw oana ce tare e antonia, fiica-mea nu are nici o intentie de mers in picioare, sta in picioare unde apuca dar sa mearga nici vb, pupam mica umblatoare sarut

noi am avut ceva muci si ochi umezi, acum se pare ca nu prea mai avem, doar un pic, nici nu stiu daca e alergie sau raceala, dar nu asta imi da batai de cap....ci un canin, care se simte si da sa sparga gingia...si face mara niste crize ca cred ca albesc nu alta...sper sa-i sparga repede, ca la ea fiecare dinte a tinut-o cu gingia umflata intre 2-3 sapt foarte fericit

happy, kiki au pustoicele voastre niste ochi, iubesc ochi albastri sarut
crispy noi avem sac de dormit ca in pozele christei, are spatiu in el sa faca si bicicleta zambet pt noi e ideal la felul de dormit a marei, acum e langa tine peste putin timp e la picioare asa stiu ca e acoperita la spate, eu la picioare ii las fermorul desfacut ca sa-i intre racaoare,
mai nici eu nu am pus-o pe mara pe olita, de fapt nici nu am cumparat inca , ca nu stiu sa-i cumpar olita simpla sau de aia cu jucarie confuz va dati seama ce probleme grave am eu rad oricum dupa un 1 an o pun, cel putin in cazul nostru la momentul asta mi-as bate capul degeaba foarte fericit

legat de cazaturi, eu incep sa rad, si atunci si mara rade si isi continua exploratul, ca altfel incepe sa planga si prinde frica.

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

08.11.2011 9:08     citat 

Neata mamici dragi si pitici dulci sarutsarutsarut
Oana , Lucy , multumim pt urari . Rizi , multumesc sarut .

Tot binele din lume il dorim si noi Anyei , lui Andres , Mihaelei , si tuturor care sarbatoresc azi sarut . Speram ca nu am uitat pe nimeni , daca am uitat , zau ca nu intentionat si ne cerem mii de scuze trist .

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 1 luna
V mic: 10 ani

08.11.2011 9:33     citat 

Am vazut multi ochisori frumosi sarut
Cu cazaturile...eu nu l-am menajat pe Vmare, dar el a fost si mult diferit fata de vmic. Vmarele si-a dorit sa merga a fost foarte bine la capitolul motricitate, avea un simt aparte si evita cazaturile si datul cu capul. Vmic e mai puturos, nu are dorinta de a merge....In schimb la catarat seamana cu fraxo, amandoi sunt fani catarat. socat
Si ai mei se joaca impreuna. Avea Vmarele o masinuta din aceea de impins cu picioarele si am scos-o de la naftalina pentru Vmicu. Acum de ziua lui a primit si vmicu una, asa ca le-au legat una de alta si au facut un trenulet. Vmicu se aseaza pe aia din spate si il cheama pe fraxo pe cea din fata ca sa-l plimbe ca el inca nu ajunge bine cu picioarele sa se impinga. Si uite-asa se plimba toata casa si tare le mai place.
Sa va spun ce dulce-i puiul meu mic. Aseara zaceam si io si taxo, amandoi cu febra, numai Vmare mai misca....Cum soatza putea sa ia medicamente a reusit cumva sa-si scada putin febra si ma oblojea pe mine. Luase doua lavete sa-mi puna comprese reci pe frunte. O laveta era deja pe frunte, cealalta langa mine. Si a venit vmicu, s-a uitat asa cu mila la mina si a luat laveta si mi-o punea pe fata sarut Dragul meu, si-a dat seama ca nu mi-e bine si incerca sa ma ajute sarut sarut sarut
Ce sa zic, aseara am facut un dus mai recisor si m-am bagat repede in pat, am reusit sa adorm. Acum ma simt ceva mai bine, dar tot zici ca m-a calcat tancul. Asa viroza urata nu cred ca am avut. Si e naspa ca ne-a lovit pe amandoi o data. ochi peste cap

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

08.11.2011 9:42     citat 

Cayia paracetamol ai incercat? ala poti sa il iei sigur, poae iti mai alina simptomele?

sus

Denunta
ocrisu

Copii

08.11.2011 10:00     citat 

Cayia, eu am luat si Nurofen simplu cand am avut gripa, 3 pe zi, mi-a dat voie pediatra.

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 6 luni
A M: 9 ani, 7 luni

08.11.2011 10:38     citat 

La multi ani Anya Mihaela si Mihaela! la multi ani si tuturor celorlalti sarbatoriti pe care ii aveti in familie!

Multumim pt urari, revin mai tarziu pt ca acum trebuie sa plec la cumparaturi!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: