· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 33
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 33     
rizibizi

Copii
mara: 10 ani
am nascut deja!

09.11.2011 9:02     citat 

eu am uitat sa zic ca de ieri mara exerseaza statul in picioare, e ff fericita cand isi ia mainile de pe mobila si reuseste sa stea singura in picioare sarut

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 1 luna
MICA: 9 ani, 9 luni

09.11.2011 9:35     citat 

Felicitari, Mara.

Eu nu am de ce da ma plang la capitolul flori, ca sotul meu e expert la buchete.mie imi cumpara aproape in fiecare luna pe 14 cand aniversam casatoria noastra. ultimul buchet a avut 35 de trandafiri grena. a rezistat 3 saptamani, l-am aruncat ieri, atat de mult a tinut.

mitza s-a marait azi noapte. m-am dus la ea de 2 ori si am luat-o in brate, saracutza. cred ca ii dau dintii de jos, incisivii ceilalti, ca vad ca gingiuta e alba. trist

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 10 ani
am nascut deja!

09.11.2011 9:58     citat 

Dupa noaptea nuntii, mirele spune putin ofticat:
- Din cate vad, draga, eu nu sunt primul!
Sotia, in timp ce fuma o tigara raspunde:
- Din cate vad si eu, nu vei fi nici ultimul!!!!

sus

Denunta
iva

09.11.2011 10:16     citat 

La multi ani! tuturor sarbatoritilor de ieri...

Ieri a fost si ziua tatalui meu...si am fost sa-l felicitam...

Eu am prins acum o raceala zdravana..., m-am apucat si de lucru...nu mai pot tine pasul cu voi, dar sper sa nu va suparati...am vazut niste pozici foarte frumoase.

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani, 4 luni
Gabi: 9 ani, 11 luni

09.11.2011 10:47     citat 

Neata fetele sarut .
Off .. la cadouri .. pff .. in 8 ani , de cand suntem impreuna ( din care de 6 casatoriti ) , am primit flori de la iubitul meu sot cred ca de 3 ori .. o data in " luna " de miere , c-a reusit sa ma supere zdravan atunci foarte fericit , o data acum vreo 2 ani , ca l-a luat rusinea cand a vazut ca un amic imi aduce 13 trandafiri la ziua mea ( eu sunt nascuta in 13 foarte fericit ) , si o data anul asta , tot de ziua noastra .. pt ca atat mi-a fost cadoul foarte fericit .

Cadouri , o data sau de 2 ori , o data un parfum , stie ca ador parfumurile , o data un set de cosmetice .. o data un portofel frumos , de piele .. si atat ! In 8 ani ! Eu an de an , de ziua lui ( de fapt a noastra , ca suntem nascuti in aceeasi zi foarte fericitfoarte fericit ) , la aniversarea noastra , + de vreo 3 ori , cand e Sf Ioan , i-am tot luat .. si luat .. si tot ce i-a placut ! Anul asta ochelari de soare nu stiu cum cu 130 de lei , anul trecut iar de vreo 250 de lei cadou .. el prostit . Se scoate ca imi da banii , ca sa imi iau ce imi place , dar stiti si voi ca nu-i acelasi lucru ...
De multe ori rad de el si zic ca avem noroc ca suntem nascuti in aceeasi zi , ca altfel ar uita cand mi-e ziua rad rad .
Off iva , tu scapi de una si dai de alta trist .. sanatate multa . De ce lucru te-ai apucat ?
Rizi , fain asa , chefuiti si voi ca-n basme , saptamani intregi sarut La noi in familie e o chestie , de ne-ar tine buzunarele am tine-o chiar tot in chefuri rad : mama e in martie , fratele meu in aprilie , eu si sotul in mai , sora mea + soacra in iunie , 2 surori mai mici + Ema in iulie , cumnata-mea in octombrie , socru in noiembrie , si tati + Gabitza in decembrie rad deci foarte fericitfoarte fericit .. felicitari micutei , imediat o sa alerge pe acolo sarut rad .
Kiki , off .. sa scape repede de chin iubita mica trist .. a mea deja nici nu mai stiu de cand doarme destul de agitata .. si nici urma de dintisori plang sau sunt foarte trist .
Furni , nu stiam ca esti si Mihaela trist ... La multi ani cu intarziere sarut . Cum a fost ieri pufarina la gradi ? sarut
Al meu sot a adus aseara o pizza acasa , si-un cola , incercam sa cumparam raaaar , ca Ema l-ar topi de-ar putea foarte fericit .. s-o sarbatorim pe Gabitza cool .. si-a spalat pacatele , ca stia ca vreau sa ies aseara , si asa s-a invartit c-a ajuns acasa abia dupa 8 , desi il asteptam de la 6 prostit .

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 3 luni
cea mica: 9 ani, 7 luni

09.11.2011 11:36     citat 

pai si barbatu-meu a tot incercat sa se scoata de la cadouri sa imi cumpar eu ce vreau...da mie nu imi place asa...vreau sa imi faca el surpriza mai ales ca mereu mi-a luat chestii pe gustul meu.
in rest cum am zis eu sunt asa cumva pe principiul egalitatii...adica daca el nu mi-a luat nimic apai nici io nu ii iau jenat
iesit in oras...pfuaaai...cred ca de 2 ani nu am iesit impreuna scot limba jenat bine, intr-un fel asta nu ma deranjeaza pt ca am preferat sa cheltui banii mai practic...
si la noi in familie in fiecare luna este cel putin un sarbatorit (fara sa pun la socoteala zilele de nume)..de aia am si vrut sa rupem obiceiul, si sa tinem numai la copii ziua ca ne seca de bani partea cu cadourile ochi peste cap
ma intreba si dentistul ieri, ce i-am luat la fii-mea de Sf mihai rad ce sa ii iau rad ieri ma duc dupa cea mare la gradi si ii arat, uite am dinti frumosi acuma, si cum am zambit asa larg a vazut ea ca undeva in mai spate am pauze (ajung si acolo) si zice "mami da doctoru a ramas fara dinti ca iti mai trebuie si acolo" rad azi la 5 o duc si pe ea sa vedem ce rezolvam.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 2 luni
Pufarina: 9 ani, 11 luni

09.11.2011 2:13     citat 

salut. Bey, ma plictiseeeesc la servici. Liniste rau. O fi lovit criza. Da chiar dc nu sm ce face, pe net nu poci sta ca am 2 sefe plus enspe mii care circula prin spatele meu. Mi'au dat acu cel mai nasol plasat birou, toata lumea imi vede monitorul. As pleca mai devreme da nu are rost. Ca ne'au bagat cartele de pontaj sii pe urma tre sa lucrez alta data in plus. Nu se merita. Pe fimea a pus'o tasu la somn in gradinita si a plecat. Sa te tii urlete cand se trezeste si nu il vede. Nu vreau sa ma gsndesc. Mama cum facea si in romanis cand se trezea si nu eram acolo... Uf.

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 2 luni
V mic: 10 ani

09.11.2011 2:24     citat 

Primul ministru al Israelului viziteaza Statele Unite si se īntīlneste cu
presedintele. Dupa o discutie foarte cordiala, zice presedintele Statelor Unite:
- Īn semn de prietenie, vreau sa-ti dau cadou o masina.
- Nu pot primi, zice primul ministru al Israelului, eu sīnt politician si se va
spune ca am primit mita.
- Atunci, plateste-mi.
- Cāt?
- Zece dolari.
Se cauta primul ministru al Israelului prin buzunare, gaseste o bancnota de
douazeci de dolari si i-o da presedintelui Statelor Unite. Se cauta presedintele
Statelor Unite prin buzunare si nu gaseste zece dolari, sa dea restul.
- Nu-i nimic, spune primul ministru al Israelului, mai da o masina.

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani, 4 luni
Gabi: 9 ani, 11 luni

09.11.2011 2:27     citat 

Mortala fiica-ta , Lucy , alta data sa-i zici la doctor sa-si pregateasca dinti destui rad . Bafta azi si ei la dentist sarut
Noi de iesit iesim in ultima vreme destul de des singuri .. lasam fetele si am plecat . Chiar daca nu la vreun local , dar macar asa .. la prieteni , la plimbare , la film .. de astea zambet . Dar ma calca pe nervi ca nu e mai atent un pic la faza cu cadourile . Eu ma dau de ceasul mortii sa-i iau ce ii trebuie , ce ii place , el ..
Cat despre cadouri pt neamuri si asa .. asta clar a fost ultimul an cu atata bataie de cap . Mai urmeaza socru si tati , si na daca tot ne-am ocupat de toti anul asta , ne mai ocupam si de ei .. si apoi gata ! Mai bine doar pt fete ceva , in rest .. nu merita zambet . La noi chiar nu merita . Cadouri de milioane tuturor si noi .. prostit .
Furni , nasol ca trece asa greu timpul trist ... Sper sa nu fie tare suparata mandruta cand se trezeste trist plang sau sunt foarte trist .
A mea a dat un plans bun mai inainte . Nu stiu ce naiba si-a facut cu suzeta nou-nouta , ieri am scos coletul cum le-am comandat prin posta . Noroc ca am fost inspirata si , ca niciodata , am comandat 2 prostit .. si i-am fiert-o pe cealalta . Da' pe prima zici c-a inghitit-o pamantul plang sau sunt foarte trist . Am intors tot cu susu-n jos si tot n-o gasesc plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist .

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 11 luni
Naty: 7 ani, 2 luni

09.11.2011 3:44     citat 

sageata sageata sageata CAPITOLUL34

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: