· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 33
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 33     
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 11 luni
Naty: 7 ani, 2 luni

04.11.2011 10:49     citat 

----------
Kurai_Lucy a scris:

......mai ales ca nu pot lua nimic pt dureri. nervos
va pup.
----------

nici macar no-spa sau paracetamol ( mie mi-a spus o asistenta ca este ok paracetamolul pt. dureri....) sau nu isi fac efectul si la durerea de dinti??? Sper sa nu ai nevoie sa le iei! sarut

----------
Happy_mami2007 a scris:

.....se prind stiuci cat omu' de mari rad .
----------

din putinele mele cunostinte despre pescuit, stiu ca stiuca "trage" cand se lasa frigu' si pica frunzele salciilor....zic eu ca este cam devreme acu' pt. ele....da' macar a prins ceva???

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 3 luni
cea mica: 9 ani, 7 luni

04.11.2011 11:08     citat 

paracetamol, da, intr-adevar.
insa daca ai dureri de dinti e cam frectie la picior de lemn. scot limba
acuma io sper ca dentistu ii baiat de treaba si daca zice ca nu ma doare asa ii. rad jenat

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 1 luna
Pufarina: 9 ani, 11 luni

04.11.2011 11:48     citat 

mai merge si o tzuica la dureri de dinti si pe urma doarme si fi'ta nervos

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani, 4 luni
Gabi: 9 ani, 11 luni

04.11.2011 12:51     citat 

----------
Crispy a scris:
din putinele mele cunostinte despre pescuit, stiu ca stiuca "trage" cand se lasa frigu' si pica frunzele salciilor....zic eu ca este cam devreme acu' pt. ele....da' macar a prins ceva???
----------

Daaa ... cate ti-am trimis tie , atatea a prins rad rad rad . Zic catre el cand a intrat : No , unde-s stiucile ?? Da el : Draga , eu am mers sa pescuiesc , nu sa prind !! prostit rad

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 11 luni
Naty: 7 ani, 2 luni

04.11.2011 1:12     citat 

----------
Happy_mami2007 a scris:
----------
Crispy a scris:
----------

Daaa ... cate ti-am trimis tie , atatea a prins rad rad rad . Zic catre el cand a intrat : No , unde-s stiucile ?? Da el : Draga , eu am mers sa pescuiesc , nu sa prind !! prostit rad
----------

ce tare!!! rad rad rad

auzi? Io cred ca vrea sa-ti faca o surpriza si le-a pus deja la afumat pe cele prinse....sa vezi tu cand o aparea cu ele pe sarma la usa... rad rad rad

Voiam sa va intreb pe mamicile cu 2 copiluti sau copilutzi mai mari, considerati util un sac de dormit cu maneci pt. varsta de 1 an ?? Adica, mi-ar fi util daca i l-as lua sau dau banii degeaba pe el??? Este vb. de ASA CEVA !

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani, 4 luni
Gabi: 9 ani, 11 luni

04.11.2011 1:27     citat 

----------
Crispy a scris:
ce tare!!! rad rad rad
auzi? Io cred ca vrea sa-ti faca o surpriza si le-a pus deja la afumat pe cele prinse....sa vezi tu cand o aparea cu ele pe sarma la usa... rad rad rad !
----------

Daaa rad . Eu ma tem de alte surprize de astea scot limba rad) . Este un banc asa :

Sotia catre sot :
- Iubitule , mai tii minte anul trecut , cand ai fost la pescuit si ai prins stiucile alea imense ?
- Sigur iubito , raspunde el .
- Ei bine , tocmai te-a sunat una din stiuci , ai devenit tatic !

Asa ca .. sa nu-mi apara cu alt fel de cadouri pe la usa careva , sa vezi ce-i fac cu toate sculele lui de pescuit de zeci de milioane rad prostit prostit prostit .

Despre sacii de dormit , nu stiu ce sa-ti spun , nu am folosit la niciuna dintre mandrute ... dar macar pt Gabi tare ma tenteaza si pe mine unul .. daca ar fi dupa mine si Emei i-as lua , dar zice pescaru' meu ca nu-s sanatoasa la cap rad rad .

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 4 luni
Antonia: 9 ani, 10 luni

04.11.2011 2:08     citat 

Cuscra, depinde de Alexutu, ai mei sufera tare de caldura noaptea, nu doarme niciunul invelit, ar innebuni sa-i bag in saci de dormit. Asa ca la noi nu merge, s-ar fatzai si marai toata noaptea. Antonia se foieste toata pana reuseste sa se dezveleasca si abia apoi doarme linistita. Iar Paul doarme numai deasupra invelitorii, oricat de rece ar fi el nu suporta sa stea invelit.

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 10 ani
am nascut deja!

04.11.2011 2:37     citat 

furni maica nu imi zici reteta de chiftele de pui, am avut impresia ca am salvat-o dar se pare ca nu, ca mi-am pus la dezghetat carne de pui in ideea sa fac si eu chiftele de pui....deci???
mai pe fiica-mea se pare ca nu o deranjeaza petele, nu se scarpina, si se pare ca de azi sunt mai rozalii, cred ca incepe sa-i treaca, asta e un lucru bun...la dermatolog intentionez sda fac o vizita...si pt mine si cu ocazia asta o duc si pe dumneaei zambet
cripsy depinde cat de calduros sau friguros e alex, mara doarme in sac de dormit dar sa fie racoare bine in camera altfel nu il suporta, eu i-am atasat maneci la al meu sngura, dar fiica-mea nu le suporta....acum tu stii, daca e mai friguros se merita daca nu....macar ia cu maneci detasabile zambet

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 6 luni
A M: 9 ani, 7 luni

04.11.2011 2:43     citat 

Hola!

Si eu p-aici, inca nu mi-am revenit complet. Andres cu ochisorii inca afetcati de conjunctivita, plange foarte tare cand trebuie sa-l curat si sa-i pun unguentul.

Crispy, la Edi nu am folosit asa ceva. Nu suporta sa stea inveliut oricum. La Andres am un sac de dormit din acela fara maneci dar inca nu am apucat sa-l bag in el pt ca nu a fost cazul..asa ca nu stiu!

----------
Crispy a scris:
----------

Nu stiu care ar fi explicatia dar frate-miu a prins o gramada de stiuci asta vara prin august pe lacul Snagov. Pfff..mie nici nu-mi place pestele asta, e plin de oase!

O zi faina tuturor! Azi cica s-a mai racit si pe la noi, sunt 16 grade ca pana acum avuseram tot peste 20 de grade.

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 6 luni
A M: 9 ani, 7 luni

04.11.2011 2:50     citat 

A, si o noutate despre Andres. Nu cred ca v-am povestit dar din cauza ca atunci cand era mic dormea mai mult pe partea dreapta i s-a cam deformat capul(plagiocefalie occipitala dreapta usoara) trist .
Am primit programare la neurochirurg si trebuie sa mergem la Valencia la Spitalul Universitar pe 17 noiembrie.Acolo se va decide daca trebuie sa poarta casca. trist Acum doarme saracul mai mult pe partea stanga si intr-adevar se vad imbunatatiri dar putin tot se vede deformarea. Eu nu stiu dar am impresia ca are si putin "torticolis" (cred ca asa ii zice ) .De-abia astept sa merg sa vad ce-mi spune dar asa nu-mi place...

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 1 luna
MICA: 9 ani, 9 luni

04.11.2011 3:36     citat 

Deci da... Scisesemun roman la capitolul trecut si acum am constatat cu uimire ca el nu mai e, basca, ati si trecut la un alt capitol.
Mare lucru nu am citit, ca vreo 2 zile n-am avut net din motive de vecina binevoitoare (noi avem fibra trasa la vecina-mea, iar duduia din cand in cand opreste sau nu-sh ce-i face device-ul ala care transmite si la noi) si nici nu am avut prea mult timp.

Cafe, imi pare rau sa aud asa ceva. Am vazut o fetita cu casca atunci cand am comandat ortezele Timeei. trist Ce mila mi-a foooost! Numai ca ea se nascuse asa, ca mami ei avusese burta prea mica si bebelina statuse inghesuita rau.

Mitza mea cea scumpa evolueaza nesperat de rapid cu piciorusele. Se pare ca problema articulatiilor s-a rezolvat in proportie de 90%, dar mai are o problema musculara, adica muschiul trebuie sa se alungeasca suficient cat sa invete sa nu mai traga labuta dupa el. Sunt fff multumita. Chiar nu ma asteptam ca in nici 2 luni sa-i mearga fetii asa bine. Doamne ajuta, sa scapam cat mai repede de orteze.
Si tot de ale ei... foarte fericit E simpatica raaaau cand ajungem in/ aproape de parc, e disperata sa i se dea atentie si tipa si ea ce stie: Bueeeeeeey caca mdeaaa. E atat de draguta, mor de dragul ei. I-a mai dat un dintz: sunt 6 deja, 6 lopatele late si grasane. Am cantarit-o si are 11 kg si 76 cm. I-am dat dovleac copt si il mananca cu mare placere, apoi i-am pus mazare si fasole in piureul de legume cu carnita. Mmmm, delicios! A plecat bine de-a buselea. Face cativa pasi, oboseste, apoi se aseaza ca un catelus pe burtica si cu piciorusele departate. O las pe paturica ei, merg la bucatarie si ea vine in urma mea fericita. O scumpa!
Si-as mai putea povesti o gramada, ca e un copil tare cuminte. Ma uit la ea ca la un extraterestru, ca nu stiam ca exista si astfel de copii avand in vedere experienta cu fi-miu. trist

Va piup. sanatate tuturor.

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 3 luni
cea mica: 9 ani, 7 luni

04.11.2011 3:43     citat 

----------
citat:
Voiam sa va intreb pe mamicile cu 2 copiluti sau copilutzi mai mari, considerati util un sac de dormit
----------

NU
din experienta proprie
am sac de dormit la cea mica (dar fara maneci), doarme in el dar nu prea ii convine, si Cata a dormit in el dar tot asa era bebe..mai tarziu nu a mai vrut sub nicio forma (desi aveam si saci mai mari de dormit, pana la 4 ani prostit ca imi trimisese sora-mea).sub nici o forma.mi se pare si mie incomod in sensul ca vad la ale mele, le place sa se miste, sa dea din picioare, nu le place nici macar acoperite cu vreo patura.(nici celei mici nu ii place, de aia o si culc in sac sa fiu sigura ca nu-i rece).
kiki felicitari pt progrese sarut
la mine cred ca ii invers pe cat de linistita e cea mare pe atat de nelinistita e cea mica. scot limba
cafe sper sa rezolvati problema usor sarut
sanatate puilor.
io iara ma duc la dentist. ochi peste cap

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 1 luna
V mic: 10 ani

04.11.2011 4:07     citat 

Crispilica, eu n-as achizitiona asa un sac...

Kiki, felicitari pentru progresele micutei umblatoare sarut

Cafe, imi pare rau ca aveti probleme si va doresc sa le rezolvati usor sarut

Noi azi mergem la opera. Nici nu-mi vine sa cred, mi se pare ca a trecut un car de vreme de cand nu am mai fost foarte fericit Si sunt tare incantata, mai ales ca mergem la olandezul zburator, preferata mea. foarte fericit O sa-mi pun rochie si un sutien normal nu din cele de alaptat, alta incantare rad

sus

Denunta
KiKilinis

Copii

04.11.2011 4:09     citat 

----------
Kurai_Lucy a scris:
la mine cred ca ii invers pe cat de linistita e cea mare pe atat de nelinistita e cea mica. scot limba
----------

de asta ziceam si eu, ca la Tedi a fost horror absolut. ma tot minunez si nu-mi vine a crede ce diferenta e intre el si micuta.

nici noi nu am folosit saci de dormit. pt Timeea am primit unul de la nasa si l-am folosit doar ot invelit, nu am inchis fermoarul. oricum, ai mei copii dorm dezveliti. Tedi inca si descult. anul asta avem chiar mai rece in casa. de obicei aveam 24 de grade, dar acum suferim cu totii de calduri si am lasat la 22.

sus

Denunta
KiKilinis

Copii

04.11.2011 4:11     citat 

----------
Cayia a scris:
Noi azi mergem la opera. Nici nu-mi vine sa cred, mi se pare ca a trecut un car de vreme de cand nu am mai fost foarte fericit Si sunt tare incantata, mai ales ca mergem la olandezul zburator, preferata mea. foarte fericit O sa-mi pun rochie si un sutien normal nu din cele de alaptat, alta incantare rad
----------

rad rad rad rad
bravo, felicitari. sa va priasca.
Eu n-am mai fost de vreo 8-10 ani la opera. Iar la teatru de 5 ani...
La concert am fost ultima oara anul trecut la A-ha, pe vremea asta. Eram insarcinata on 7 luni jumate. mai sa nu ma lase in avion, ca cica sa nu nasc pe acolo. prostit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: