· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 33
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 33     
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 3 luni
cea mica: 9 ani, 7 luni

06.11.2011 6:38     citat 

rad
io cand reusesc sa il scot pe al meu din casa la plimbare (f rar) daca mergem in vreun parc alegem unul mai gol si de obicei eu stau pe banca cu Anya si el merge cu Cata pe la tobogane , leagane, etc.deci nu are ce discutii sa auda.
sau mergem la plimbare pur si simplu, nu in parcuri de copii , ori intr-un parc in centru , ori langa padure la izvor (acolo ii place lui ca-i liniste) bine nu va ganditi la un loc izolat ca in filmele de groaza e la 10 min de blocul nostru si e un cartier de case acolo scot limba
sincer nici mie nu prea imi place in parc cand e plin de mamici si bunici jenat

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 1 luna
Pufarina: 9 ani, 11 luni

06.11.2011 9:07     citat 

frate, cand aud din astea cu vecinele care isi baga nasu pe peste tot mor.. macar aici chit ca mori pe strada si nu t intreaba nimeni ce ai, da nici nu isi baga nasu in oala ta..cand te intalnesti cu vreun vecin ori cunostinta norvegienii vorbesc despre vreme.. sint niste discutii asa de standard de uneori ma umfla si rasu, nici nu ai nevoie sa vorbesti norvegiana, daca stii cele 3 fraze pentru 'vai ce zi frumoasa cu soare' ori 'vai ce ploaie e azi' ori vai ce de zapada, te-ai scos rad
eu ma pregatesc de o noua saptamana de lucru si de o zi de luni aglomerata (la mine la servici lunea e nebuneala maxima) cu un Martini trag cu ochiul .. si cu niste fructe deshidratate, ananas, mango, si nu stiu ce o mai fi in punga asta... care probabil au vreo 3000 de calorii si vreo 8000 de carbohidrati pe suta de grame, da noi sa fim sanatosi
maine incepe fimea gradinita, i-am facut ditamai bagaju cu haine de schimb, cizme, salopeta, pampersi... etichete cu numele pe haine.. ciudat domle..
si ca tot sint la al doilea martini, sa va intreb-: va place Clive Owen? ca eu am stat aseara pan la 1 noaptea sa ma uit la un film cu el tinerel... barbatu la munca si eu cu fantezii virtuale rad

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani, 4 luni
Gabi: 9 ani, 11 luni

06.11.2011 9:19     citat 

Unde-i emoticonul ala cu ala de-i curg balele ? foarte fericit prostit prostit prostit
Mie imi place sarutsarut .. chiar recent l-am vazut si eu intr-un film , dar nu-mi amintesc numele ...

Eu aseara m-am fantezit de vreo 2 ori cu Brad Pitt , in Mr and Mrs Smith foarte fericit jenat .. buuun agent foarte fericit jenat jenat jenat .

Furni , mi-ai facut pofta de niste smochine , curmale , etc foarte fericit jenat

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

06.11.2011 9:26     citat 

apropos de curmale, cand am fost in egipt am mancat pentru prima oara in viata curmale proaspete! adica nu deshidraatate cum le gasim noi in comert... mama ce bune sint proaspete.. zemoase si dulci... daca va intalniti cu asa ceva pe undeva, sa nu ezitati...

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

06.11.2011 9:30     citat 

Pacat ca la noi nu se prea gasesc proaspete .. trist
Mi-am amintit filmul foarte fericit ... Shoot 'Em Up .. l-ai vazut , Furni ? Imi place mult mai ales o scena anume ... foarte fericit jenat

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

06.11.2011 10:16     citat 

----------
furnicutza26 a scris:

va place Clive Owen?
----------

Daaaaaaaa

Draga Furnicutza,
Iti doresc o zi usoara maine si, in general, servici usor! Ma gandesc la tine ce greu iti este ca ai inceput serviciul si mai ales ca Pufarina trebuie sa mearga la gradinita. Sa fie bine si o imbratisare mare pentru voi!

Am vazut niste ochisori superbi zambet

Pupici tuturor trag cu ochiul

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 1 luna
MICA: 9 ani, 9 luni

06.11.2011 11:58     citat 

----------
furnicutza26 a scris:

si ca tot sint la al doilea martini, sa va intreb-: va place Clive Owen? ca eu am stat aseara pan la 1 noaptea sa ma uit la un film cu el tinerel... barbatu la munca si eu cu fantezii virtuale rad
----------

ooooo, daaaaaaaaaaaaa.
si daca veni vorba de oweni scot limba , imi place mult si owen wilson. si vigo mortensen. si...
hai noapte buna, ca cine stie ce visez...

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

07.11.2011 7:26     citat 

neata
si mie imi place.toti de mai sus rad scot limba
si inca altii pe langa.
mi-a venit si barbatul aseara in sfarsit. rad si mi-a adus dulciuri. sarut
si la fete le-o adus cadouri, la Cata niste sosete de casa antiderapante tare faine in forma de iepuri (cred) ca asta e tot desculta si celei mici niste botosei asemanatori cu ce discutati voi acu ceva vreme....de piele moale si inauntru f f imblaniti.is tare faini o sa fie buni la iarna cand iesim sa ii tina super cald la picioruse (ca ea nu suporta patura de niciun fel).stau si ma gandesc ca barbatu-meu o devenit mai destept in timpul asta cat o fost plecat. socat rad sarut
o zi buna va doresc tuturor
----------
citat:
furni
cu un Martini .. si cu niste fructe deshidratate, ananas, mango, si nu stiu ce o mai fi in punga asta... care probabil au vreo 3000 de calorii si vreo 8000 de carbohidrati pe suta de grame, da noi sa fim sanatosi
----------

bravo! sarut

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

07.11.2011 7:28     citat 

dodo sarut multumesc

sus

Denunta
iva

07.11.2011 7:59     citat 

Neatza

La mine e o perioada foarte aglomerata cu zile de nastere si tot felul...asa ca nu va spuparati ca n-am timp sa intru...

Happy
e asa frumoasa Gabi o scumpete...si ce ochisori are mama mama... sarut sarut sarut

Furnicutza
succes azi la serviciu... sarut sarut sarut

Mie enterocolita mi-a trecut, insa ma simt foarte slabita de ceva vreme si cred ca sunt cu imunitatea la pamant, tot ametesc si ma simt obosita.

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 4 luni
Antonia: 9 ani, 10 luni

07.11.2011 8:16     citat 

Neata, ne-am trezit si noi dupa petrecerea de ieri...am botezat finutul...a fost frumos, dar cand ne-am intors asa eram de obosita ca am stat cu ochii beliti in tavan pana la 1 noaptea. trist In sfarsit, l-am trimis pe fi-miu la gradinita, dupa 3 saptamani de stat acasa. Cred ca ne e bine amandurora, lui ca se vede cu colegii, mie ca mai am spatiu. cool
Antonia a mers singurica...de cateva zile se tinea nesprijinita in picioare, iar ieri a facut si pasi. sarut

sus

Denunta
iva

07.11.2011 9:08     citat 

Oana sa va traiasca finutul si wooww... felicitari pentru primii pasi... sarut sarut sarut

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

07.11.2011 9:13     citat 

Wow Antonia! Bravo!
Patrick e tot de-a busilea foarte fericit pt distante mai mari. Asa, pe langa patut, pat, canapea .... se deplaseaza si biped foarte fericit

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

07.11.2011 9:21     citat 

felicitari oana pt primii pasi sarut
iva ai grija cu oboseala asta...e solicitant esti proaspata mamica plus o ai si pe Ana...mai bine mergi la medic poate esti anemica sau ceva...eu iau vitamine (la indicatia medicului) si in ultimul timp am inceput sa fac schimbari si in regimul alimentar, si cu odihna, si ma simt mai bine.
ai grija de tine nu ignora trag cu ochiul sarut

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

07.11.2011 10:04     citat 

Neata doamnele sarut .
Dodo , iva sarutsarut .. va multumesc tare mult sarut . Iva , si eu ma gandeam ca poate ai lipsa de fier , calciu , ceva .. tare bine ar fi sa-ti faci niste analize si sa iei ceva , daca e cazul . Si sa te odihnesti cat de mult , desi stiu ca e destul de putin posibil , mai ales cand mai ai si pui mai mare pe langa cel mic .. Sanatate multa iti doresc .

Lucy , ma bucur c-a sosit sotul tau , si v-a adus bunatati de toate felurile sarut .

Furni , o zi lejera azi , chiar daca ai zis ca lunea e aglomerata , si sa treaca saptamana repede repede . Si Pufarina scumpa , sa ii treaca repede si usor si ei la gradi , scumpetea mica sarut .

Oana , wooow .. .felicitari micutei sarutsarut . Ne cresc minunile , mamici , ne-om trezi ca-s mari si nu stim cand s-a intamplat asta sarut .

Mai , toate ca toate , da a mea ultima " cucerire " in materie de actori , si nu tanar , e Mark Harmon .. imi place de mor !! .. adica m-a cucerit el pe mine rad , ca de-l cuceream eu ... nu ramaneam doar cu visele , cand il urmaresc noaptea , in NCIS radradrad jenat

O zi frumoasa , doamnelor sarut .

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: