· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 33
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 33     
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 4 luni
Antonia: 9 ani, 10 luni

07.11.2011 12:10     citat 

Offf, nasol, si Paul abia a scapat de tratament. I-am facut inclusiv gargara cu ceai de musetel caldut - nici nu stiam ca poate sa faca gargara dar a stiut pustiu'.
Eu am dat cu Tantum verde spray si am baut ceai cald, mi-a trecut totusi destul de greu, cam intr-o saptamana.
Sanatate multa tuturor. sarut

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani, 4 luni
Gabi: 9 ani, 11 luni

07.11.2011 1:55     citat 

La mine sprayul Tantum verde face minuni sarut . Nu tre sa-mi dau de mai mult de 2 ori , si am scapat sarut .
Cayia , sanatate lui Vmare .. si voi sa scapati repede .
Cafe , tin minte ca am patit si eu cu Gabi asa cand era mica , de vreo 2 ori .. nu stiu , curent sau ce-o fi fost , ii curgea asa tare un ochisor , ca i se lipea pur si simplu plang sau sunt foarte trist .. si era asa micuta , mi se rupea sufletul de mila ei ochi peste cap .. sper sa scapati odata de asta sarut .

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 2 luni
V mic: 10 ani

07.11.2011 1:59     citat 

Nu cred ca scapam asa usor, avem febra si dureri de gat. trist

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

07.11.2011 3:02     citat 

Off trist ... Doamne ajuta sa nu va tina mult ...

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 1 luna
MICA: 9 ani, 9 luni

07.11.2011 3:09     citat 

----------
Cafelutza a scris:
Acum vreo 2 seri cand bagam baietii la culcare in loc sa-i dau suzeta lui Andres in gura i-am bagat-o lui Edi care se uita la mine ca la ultima ciudatenie...prostit rad
----------

Nu mai stiu... jenat dar tu alaptezi? Ca ai putea sa-i picuri 1-2 picaturi de laptic in ochisor si se rezolva. Sanatate piticului.
Tre faza cu suzeta. Si eu ma astept sa fac cate o nefacuta din asta, dar am noroc ca ii culc la ore diferite. Dupa ce s-a schimbat ora, ea intra la nani la 6.30, iar Ted la 9. Taxo e f fericit ca ajunge si el ca omul la serviciu, ca pana acum numai la 11 ajungea. de cand il lasa pe Ted la 9 la gradi, are si el timp de piscina si sauna dimineata (e usa in usa cu biroul lui - ce norocos!!!!!) . Si ce ma bucura cel mai tare e ca ajunge mai devreme acasa. Cu jumatate de ora, dar conteaza. zambet

Lucy... ce trist... 31 de ani. DD sa-l odihneasca in pace.

Cayia, sanatate vmarelui.
Si noi tot cu dureri de gat am inceput acum o luna. Taxo a ramas cu tuse urata, desi la plamani ni se vede nimic.
Noi 3 am bolit ca niste caini loviti, iar Timeea a scapat.

Sanataturi.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 1 luna
Pufarina: 9 ani, 11 luni

07.11.2011 6:03     citat 

'na seara!
domle, ia uite, lumea incepe sa mearga pe aici.. felicitari antonia!
cayia, sanatate la amigdalele familiei!
chestia cu aiureala si cu facut chestii de-andoaselea vine de la nesomn... va recomand sa incuuiati copiii undeva si sa dormiti fro 12 ore consecutiv.. se refac neuronii de va duceti la olimpiada de matematica pe urma foarte fericit

io-s de la servici, cam ametita si io nitel,dar in general ok.
pufarina a fost azi 2 ore la gradinita, asa de prima zi, ta-su a stat cu ea, deci nu au fost incidente majore.. s-a jucat nitel pe jos acolo si daca nu il vedea incepe sa se maraie... maine o sa si manance de pranz cu copiii... ta-su isi imagineaza ca o sa plece sa o lase un pic singura, eu nu cred ca are nici o sansa asa repede.. dar lasa-l sa spere..

lucy foarte tare faza ca a devenit barbatu mai destept rad
i-a fost dor de voi ma, si s-a mai gandit si el la ce v-ar place la fiecare, trebui etc.... si eu cand am mai fost plecata fara el (foaarte rar) la intoarcere am mai gasit cate o srupriza...stie de ex ca nu suport sa vin din concediu si sa gasesc casa cu fundu in sus... sau asa ceva.

fimea a dat un cap in masa, revin .

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 2 luni
V mic: 10 ani

07.11.2011 7:16     citat 

Doctprita mi-a dat augumentin, dar mi-e frica sa-l iau, daca-s gravida? Se da augumentin in sarcina?

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

07.11.2011 7:38     citat 

Iui Cayia .. nu stiu trist .. nu i-ai zis doctorei ca incerci sa ramai insarcinata ? trist
Eu am gasit asta ...

Utilizarea in timpul sarcinii si alaptarii
Studiile de reproducere la animale (soareci si sobolani) carora li s-a administrat Augmentin oral sau parenteral nu au evidentiat efecte teratogene. Exista o experienta limitata in ceea ce priveste utilizarea de Augmentin in timpul sarcinii umane. Ca si in cazul tuturor medicamentelor, terapia cu Augmentin in timpul sarcinii trebuie evitata, in special in primul trimestru de sarcina, utilizandu-se atunci cand medicul considera administrarea ca fiind necesara. Augmentin poate fi administrat in perioada alaptarii. Cu exceptia riscului de sensibilizare, asociat cu o excretie in cantitate mica in laptele matern, nu s-au inregistrat efecte negative asupra copilului .

Mie mi-a spus ginecologul cand eram insarcinata ca pot folosi la nevoie ampicilina sau amoxicilina in timpul sarcinii , oare amoxicilina nu te-ar ajuta pt gat ? confuz

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

07.11.2011 8:03     citat 

Ce facem seara , in loc sa dormim foarte fericit sarut

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 11 luni
Naty: 7 ani, 2 luni

07.11.2011 9:30     citat 

Furni, sper ca nu a dat tare...ooofff, oooff, ooofff! trist sarut sarut

Happy, ce dulci sunt mandrele tale....ce se mai zambaresc ele... foarte fericit sarut
Daca are voie amoxicilina, atunci e ok si augmentinu'...are ca subst. activa amoxi...
Sanatate multa bolnaviorilor! sarut

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 4 luni

07.11.2011 10:02     citat 

Crispy, parca tu intrebasei de sac de dormit, mi-e lene sa caut in urma. jenat Nu mai stiu exact, dar parca pana la 3 ani, daca nu chiar si mai mult, Mona sigur a dormit in sac de dormit. M-am uitat tocmai la poze, ultima e din decembrie 2009 (3 ani si 5 luni), dar acolo avea deja un sac de dormit facut de mine, practic ca un sac de cartofi foarte fericit care ii ajungea pana sub brat. Din ala cu maneci insa nu am avut niciodata, ala chiar mi se pare incomod, insa cele normale sunt destul de largi, asa ca isi poate misca in voie picioarele, nu e vorba sa fie ingradita in miscari. Unul din copiii sora-mii, parca fiu-sau, coborase cand era mic chiar scarile de la etaj la parter in sacul de dormit (asta dupa ce escaladase patul cu gratii, tot in sac).

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

07.11.2011 10:07     citat 

Crispy , multumesc sarut . Daa , asta e starea generala la ele sarut , si acum , pe cand speram ca o sa adoarma , le-a apucat joaca rad sarut .
Cu substantele din cele 2 antibiotice , da , stiu ca ambele contin amoxicilina , dar ma gandeam ca poate e mai " usoara " amoxicilina simpla , decat augmentinul . Eu Emei in viata ei i-am dat doar de vreo 2 ori antibiotic , cand deja facea febra de 4-5 zile si nu ii trecea doar cu siropelul normal pt raceala ... o data mi-a dat amoxicilina , i-am dat , a fost ok .. a 2-a oara mi-a dat augmentin , pt o problema similara , si fata mi s-a zvarcolit de durere de burta .. daca bine tin minte parca si scria pe prospect ca poate cauza dureri de burta .. asa ca i-am dat din nou amoxicilina , si a fost super ok .

Off furni trist , si Gabi a dat aseara cu capul de scaun de am crezut ca plang eu plang sau sunt foarte trist .. are si ea prostul obicei , exact ca Ema , sa se arunce pe spate , mai ales cand nu-i convine ceva ... si mai ciuda mi-e ca parca am vazut c-o sa se intample asta , dar nu am putut reactiona suficient de repede s-o opresc cumva .. trist .. sper ca sunteti ok . Sper ca maine sa ii placa mai mult pufarinei mici la gradi , sa pape si sa stea cumintica , asa sa-ti treaca si tie timpul mai usor , stiind-o linistita sarut .

La 11 am intalnire cu Hugh Laurie , vii , furni ?? Ca stiu ca si tie iti place nervos . Si apoi , la 12 , cu Mark Harmon jenat sarutsarutsarut , iva , elsy , va astept ! scot limba sarut . Fetele , in NCIS sunt si tinerei si suuuuper dulci , va recomand cu incredere filmul nervos .

Ultima modificare efectuata de catre Happy_mami2007 la 07.11.2011 10:11, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
Crispy

Copii

07.11.2011 10:09     citat 

Io intrebasem... zambet Multumesc mult! O sa ma uit si de unul normal ca daca ma apuc eu de croitorie, cine stie ce nazbatie imi iese, la ce "talent" am... rad

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 4 luni

07.11.2011 10:20     citat 

Astea de genul celor de mai jos au fost cele mai faine:

Cu fermoar in fata, nu intr-o parte (adica pe fata, dar nu in mijloc ci mai spre margine) sau pe lateral, si musai fara capse la bretele. Am avut unul singur din ala cu capse, si dupa ce s-a desfacut de trei ori am dat cu el de pamant si nu l-am mai folosit foarte fericit Adica de bine ce o puneam in el in pat, se intindea o singura data si tac-pac se desfacea o bretea.

sus

Denunta
Crispy

Copii

07.11.2011 10:27     citat 

----------
Christa a scris:
Astea de genul celor de mai jos au fost cele mai faine:

Cu fermoar in fata, nu intr-o parte (adica pe fata, dar nu in mijloc ci mai spre margine) sau pe lateral, si musai fara capse la bretele. Am avut unul singur din ala cu capse, si dupa ce s-a desfacut de trei ori am dat cu el de pamant si nu l-am mai folosit foarte fericit Adica de bine ce o puneam in el in pat, se intindea o singura data si tac-pac se desfacea o bretea.
----------

O sa-i caut si eu unu' de genul asta si ii fac proba....daca se foieste si nu-i place, il bag din nou sub pled/paturica.... foarte fericit
Sar'mana mult! sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: