· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 34
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 34     
Tamy

Copii
Teea: 10 ani, 5 luni
David : 8 ani, 9 luni

12.11.2011 10:58     citat 

Mara La multi ani, scumpa! Sa fii sanatoasa, sa cresti mare si norocoasa! sarut
Ocrisu sarut capul sus. Zic si eu ca fetele: fa ceva pentru tine, sa mai iesi din rutina.

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 3 luni
Antonia: 8 ani, 9 luni

12.11.2011 11:00     citat 

In timp ce eu ma dedulceam cu berea in fatza televizorului, i-am lasat pe copii sa faca ce vor: Paul s-a jucat cu plastilina pe canapeaua din piele rad iar Antonia mi-a scos cutiile cu pantofi si gentile din sifonier. Fata cocheta, deh! sarut

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani
Pufarina: 8 ani, 10 luni

12.11.2011 11:28     citat 

si toata llumea fericita rad
bravo oana. bine ca ai iesit putin din rutina.

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 12 ani, 11 luni
MICA: 8 ani, 8 luni

13.11.2011 12:24     citat 

La multi ani, Mara! Sa cresti mare si sa fii norocoasa.

Happy, pai sta f bine Ema la capitolul inaltime. Ca Tedi acum la 5 ani are 113 cm.

Fi-mea s-a marait de vreo 4 ori pana cum. H,mmm... Ne-am intalnit in parc cu o prietena, iar fi-sa a pupat-o pe gura pe Timeea. Sper sa nu ii fi dar ceva. Asa am patit si cu Tedi la 9 luni. nervos Altfel, sper ca e un dinte, totusi, ca am vazut 2 puncte de sange pe gingie.

Oana, bravo. Au dormit copiii in masina? Curajosi sunteti!

Crispy, sa va priasca concediul.

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 14 ani
V mic: 8 ani, 11 luni

13.11.2011 8:08     citat 

Oana, bravo fata! Imi place de tine foarte fericit Si cred ca merita sa repeti mai des experienta, si fara depresie, doar asa de amorul artei. sarut sarut sarut

Furnico
, cand am vazut ce i-ai comandat fetei m-am ingalbenit de invidie, iti dai seama!
Vreau si eu fata ca sa-i pot comanda chestii din astea foarte fericit si sa dam faliment, ca probabil nu m-as putea opri. rad Sa pui poze cu ea imbracata asa, pliiiiiiz prostit

Noi ieri am umblat toata ziulica asa cum ne sade bine. Am fost si am imbracat si incaltat puradelul mic, acum poate sa vina vuvurelnita ca suntem si noi apti sa iesim din casa foarte fericit
Apoi am halit ceva prin oras si apoi am mers la mosie, ca ne-am tras soba in casa foarte fericit Am agatat pe drum si un prieten, tanar, barbat bine, ca sa-mi clatesc si eu ochii si am stat la gura sobei si am copt gutui foarte fericit Iar cei doi masculi prezenti au baut si vin fiert....placut, ce sa zic. Si se pare ca ideea noastra cu soba va prinde, deja e bataie pe locurile de la soba foarte fericit

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 2 luni
cea mica: 8 ani, 6 luni

13.11.2011 8:19     citat 

neata lume
ocrisu ma bucur ca te simti mai bine
chiar azi dimineata pvesteam cu sotu ca atunci cand era Cata mica circulam tot timpul ...acuma nu ne mai permitem dar totusi sper sa ajungem macar la o salina iarna asta (as opta pt Praid ca-i mai potrivita pt copii).
in rest am avut o noapte nasoala rau...barbatu-meu a adormit la ora 9 si eu ma uitam pe pereteiu....nu puteam sa dorm...dupa ce in sfarsit am adormit am inceput sa visez urat sa am cosmaruri (cu sfarsitul lumii rad prostit ...da cosmaruri dinalea urate de te trezesti disperat de viata...socat si peste toate asta mica s-a trezit de multe ori azi noapte si nemaiavand suzeta evident ca a trebuit sa stau cu sanul la dispozitia ei de m-am sucit in pat pe toate partile si uite asa.
si asa ca cireasa de pe tort azi mergem la soacra-mea. nervos
happy mamy dar ma mir ca sotul tau e asa bland, al meu e si el baiat d\e treaba dar la asa situatie facea urat de tot si cred ca nu ii mai primea in casa...adica bun ok, ai platit deja n milioane pt ei, ai pierdut o gramada de bani, dar cat ar mai trebui sa platesti de acum incolo?! trist

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 3 luni
Antonia: 8 ani, 9 luni

13.11.2011 9:26     citat 

M-am gandit si eu sa coc gutui...mama, ce aromate sunt...or merge si pentru Antonia?

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 14 ani
V mic: 8 ani, 11 luni

13.11.2011 9:27     citat 

----------
ocrisu a scris:
M-am gandit si eu sa coc gutui...mama, ce aromate sunt...or merge si pentru Antonia?
----------

Eu i-am dat lui vmicu si i-au placut,

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 8 ani, 11 luni
am nascut deja!

13.11.2011 10:00     citat 

neatza zambet
multumim de urari sarut
oana ff frumoasa poza sarut si genele antoniei nu mai zic sarut
promitem sa punem poze dupa ce vom face si petrecerea.
eu ieri am lenevit in stil mare, zici ca a fost ziua mea, nu am facut absolut nimic zambet
fiica-mea are o noua preocupare, se baga sub scaunul de mancat(al nostru e de lemn) cred ca il considera casa ei, ca e ff fascinata, isi ia cate o jucarie si tup sub scaun si atata treaba isi face cu el zambet
legat de soti ce sa mai spun, al meu doarme si la ora asta, na vezi domnule are 2 servicii si e obosit foarte fericit nu i-ar trece prin capul ala ca poate intr-o dimi vreau sa lenevesc si eu ochi peste cap
legat de culcatul mandrelor, sa vedeti intr-o seara ne apuca pe la 9 si , si pe noi cheful de ceva, si zic adoarme mara numai bine pe la 9.30...ei asta mica parca a simtit ca vrem sa scapam de ea si s-a culcat la 11 fara, noi ne-am enervat , ne-a trecut si cheful si toata lumea ne-am culcat foarte fericit
happy mai eu va invidiez daca aveti unde lasa copii, 1 ora sau 2h, la bunici bune sau rele, ca noi nu avem posibilitatea asta, si fiica-mea nu e fan magazine deloc, noroc ca la cafea ii place ca stam pe canapea la cafenea si sa nu spun ce face acolo prostit
a si legat de sot, eu rad de el de numai, ca mara ca orice copil acum cerceteaza casa, si sotul meu dispera numai il auzi"toata ziua cotrobaie" si-l dispera, si ieri s-a strecurat si a ajuns la instrumentele lui muzicale , am crezut ca face atac de furie rad rad
noi azi vrem sa mergem pana la ceva magazine de copii sa cumparam marei ceva caciula si manusi si sa vedem ce mai gasim, si dupa amiaza suntem invitati la ziua unei fetite cu 1 zi mai mare ca mara.
duminica placuta tuturor sarut

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

13.11.2011 10:13     citat 

si fimea se baga sub masuta din sufragerie... care e asa joasa si are o parte din sticla... si prin sticla aia vede ea ce e pe masa, si incearca sa le apuce prin sticla... si noi pe masa, ai naibii oameni rai,. le mutam mai incolo... si ea saraca tot incearca sa le apuce si nu reuseste... radem de ea de murim rad

cayia, io tocma ca nu prea i-am cumparat rochite lu fimea si nase-sa, o amabila mi-a zis o data 'nu o imbraca ca pe tine' (care esti o sleampata si te imbraci numa in pantaloni si plovere cu 3 numere mai mari rad ) rad
daa devaru e ca se gasesc asa lucruri frumoase pentru fete... da unde sa i le dau? plus ca-s scumpe si ea are nevoie de milione de haine de schimb pentru gradinita.. tot timpu ne mai trebuie ceva..

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

13.11.2011 10:15     citat 

----------
Kurai_Lucy a scris:

happy mamy dar ma mir ca sotul tau e asa bland, al meu e si el baiat d\e treaba dar la asa situatie facea urat de tot si cred ca nu ii mai primea in casa...adica bun ok, ai platit deja n milioane pt ei, ai pierdut o gramada de bani, dar cat ar mai trebui sa platesti de acum incolo?! trist
----------

tu te miri de sotz, eu ma mir de ea... ca daca erau ai mei eu nu ii mai primeam in casa si nu mai calcam pe la ei.. si faceam si tot posibilul sa imi recuperez banii cumva, nu stiu cum...
bine, nu cred ca faceam eu credit pentru altcineva,probabil barbatu meu ar fi fost in stare sa faca asa ceva ca el e un bun, io sint aia reaua nervos
da la happy s-au adunat doi buni ceea ce e cam distructiv prostit

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

13.11.2011 10:17     citat 

a, cayia, da foarte misto cu soba.. si noi avem soba acum si ne place foarte tare.. nu coacem nimic in ea ca e 'inchisa' focul se face inauntru, vezi flacara 'pe geam'.. da oricum e placut asa sa vezi flacarile alea...

pe aici se gasesc niste sobe false, electrice, le bagi in priza si iti fac asa pe un ecran si flacari false care sa iti dea impresia ca ai soba inc asa rad asa un calorifer cu desene animate... ala chiar mi se pare aiurea.. ca si cum mi-as lua acvariu cu pesti de plastic, ca sa nu ma deranjez sa le schimb apa rad

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 3 luni
Gabi: 8 ani, 10 luni

13.11.2011 1:07     citat 

Buna ziua doamnelor sarut .

Mai , va rog eu frumos un lucru : cand ma mai auziti vreodata ca ma plang de sot , puteti sa-mi dati vreo 2 palme ! Pe bune rad . Si asa , virtuale rad .
Pe bune , am un sot grozav . Aseara jur ca-l asteptam cu groaza ca na .. a fost tati cu mana-n ... la mine . Si ma gandeam si ma pregateam sufleteste de circ . Nu ca ar mai fi facut , dar presupun ca si rabdarea lui are o limita .
Si a venit acasa . Si-a zis asa , in gluma : ''Tine-te bine de dulciurile alea , ca cu atat ramai ! " ... Si cand m-a vazut asa amarata , c-am zis " Stiu " ( altadata i-as fi sarit in cap foarte fericit ) , a lasat-o asa . Nu a mai zis nimic . Nu a mai pomenit ca asteapta , ca nu , ca sunt bani multi , ca inca 4 luni , fara asta , se retine pt asta .. nimic . A lasat-o moarta . Si s-a jucat cu fetele , sa-mi pot termina treaba in bucatarie . Si a schimbat-o pe Ema pt culcare . Si apoi a stat cu mine la povesti si filme pana la 3 dimineata , desi la 7 mergea inapoi la servici !! sarutsarut Dragul de el , e prea bun , uneori si cu mine ..

Si acum m-a izbit ceea ce tot spuneam eu demult ... depinde asa mult de mine si de atitudinea mea cu el , cum se comporta el .. pana acum ziceam " Ce naiba ? Tot eu sa lucrez ?? " ... dar numai prin faptul ca nu-mi scoate ochii o data pt ce a patit cu ai mei cred ca face totul . Eu sincer , de ne faceau asta ai lui , ii faceam scandal monstru zilnic trist ...

Of viata .. Nu imi vine nici mie sa-i vad , si nu stiu ce mai tre sa mi se intample cu ei ca sa ma lamuresc o data si pt totdeauna ca nu-s buni pe-aproape ..

Si uite asa dimineata la 7 m-a trezit el sa merg sa fac baie , ca sta el cu fata , ca sa pot iesi cu fetele azi sarut .. Si m-am pregatit frumos , oja , creme , parfumuri etc .. un ruj frumos sarut .. si e frumos sa vezi ca esti remarcata sarut . Prinde bine uneori rad . Poate prea remarcata rad . Stand la masa primesc un telefon cu numar ascuns . De obicei nu raspund daca nu cunosc numarul dar acum , pt ca l-am lasat la anuntul cu caruciorul de vanzare , zic hai sa vad cine e . Si o voce de barbat zice : O duminica frumoasa sa ai ! La care eu : Mersi , dar cine-mi ureaza ? Si el : Un simpatizant !! Am zis ca nu am chef de simpatii si am inchis rad rad

A fost frumos , am stat vreo 2 ore , am fost 4 .. asa ca cred c-o s-o facem si p-asta mai des foarte fericit rad) . Si am zis ca , cu toata antipatia pt socrii mei , o sa le duc fetele mai des , macar o data pe saptamana sa am putin timp doar eu cu sotul meu jenat sarut .

Lucy , bafta la soacra foarte fericit .. Asa binedispusa-s acum iar , ca as accepta bucuroasa si acolo sa ma duc , de mi-ar fi acasa omu' foarte fericit rad .

Kiki , sper sa nu fi luat ceva viroza micuta sarut . Si sper sa-i iasa si la a mea deja dintii toti , ca m-am saturat cat se poate agita in somn plang sau sunt foarte trist . Daa , e lungana Ema mea foarte fericit , imediat ma intrece rad . Printre " prietenele " ei de pe-aici , e la fel de inalta ca fetite de 6 ani jumate - 7 . Are cu cine semana rad .

Furni , imi place mult ce i-ai comandat micutei sarut . Si eu le-as lua atatea lucruri minunate , ca noi si iesim mult .. dar nu dispun de nici o mostenire inca , desi am neamuri mari prin Italia .. italieni pur-sange rad .. poate or fi ceva mafioti rad . Unii colegi in liceu asa faceau misto de mine , ca nu se pun rau cu mine ca se pun cu Cosa Nostra rad rad rad)))) .

Oana , superba minunea ta sarutsarut . Pui pe ea si genele alea faine ale ei sarutsarut .

Va pupacim , azi ne plictisim pe-aici singure . ..

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 12 ani, 11 luni
MICA: 8 ani, 8 luni

13.11.2011 2:49     citat 

Da, chiar ce gee frumoase are Antonia. Apropos, cum o alintati? Eu am o problema cu alintatul, ca din Tudor am scos un TEdi (la cre toata lumea comenteaza ca din cauza sucului Tedi, ei bine, el n-a gusta niciodata), dar din Timeea ce scot? Tedi ii spune Timeiuta, iar taxo Ioana, ca o cheama si Ioana. Bunica-mea ii zice Onutza, iar ai mei Timi. Deci... eu cum o strig? rad rad rad rad

Cayia, ce-mi place cum miroase lemnul ars in soba! Sa va priasca la casuta.
Eu n-am copt niciodata gutui. Uite acum am in cuptor un dovleac pt Timeea. Trebuia sa pun si gutui, ca mi-au adus ai mei de la minigradina noastra. Pomii sunt cumparati de mine. zambet

Vezi, Happy ce sot ai??? Bravo lui.

Fi-mea s-a linistit intr-un final azi-noapte, dar a dat o tipatura pe la 7.45 de am crezut ca se darama casa! Evident, ne-am trezit toti, inclusiv pisicul, care incepuse sa urle si ala de foame. Giiiiiz!

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 3 luni
Gabi: 8 ani, 10 luni

13.11.2011 2:59     citat 

Tu cu cine votezi , asa-i Kiki ? rad
Si aici multi le zic Timeelor Timi .. confuz

Eu nu o suport pe soacra mea ca ii zice Emei Emuca plang sau sunt foarte trist ... nu stiu de ce :-s ... chiar asa .. nici eu n-am stiut niciodata cum s-o alint pe Ema , folosindu-i numele confuz rad .

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: