· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 34
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 34     
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 2 luni
cea mica: 8 ani, 6 luni

10.11.2011 9:05     citat 

neata
furni ma bucur ca ii merge bine pufarinei la gradi.
cred ca ii place intre copii, si fii-mea cea mica daca suntem in parc e tare fascinata de copii.ca sa nu mai zic cata distractie e cu sora-sa, te doare capul.la propriu, ca asa chiuie amandoua de imi tiuie creierul. rad dar e o incantare.
in rest, nu sunt in cea mai buna stare cu psihicul.barbatu face ce face si se da tot obosit ..uai ce ma calca asta pe nervi.si in general ma calca pe nervi toata situatia asta de "nevasta le face pe toate".si barbatul prin faptul ca merge la munca si-a facut datoria cu varf si indesaat.si ii zic , bun pai atuncxi si eu cand incep lucrul sa ne angajam bona, menajera, bucatareasa, etc..pt ca daca ma duc la munca pot si io sa zic ca mi-am facut datoria si cand vin acasa nu mai fac nimic.ca bani aduc si acum in casa.
nu's io feminista si alea alea dar zau ca nu mi se pare deloc corect si normal ca intr-o casa unde exista 2 oameni unul sa faca 90% din muncile casei.si intr-o casa unde exista 2 parinti, unul sa se ocupe 90% de cxopii.acelasi om care face si alea 90% din treburile casei! socat plang sau sunt foarte trist nervos
si is obosita de numa de aici rezulta ca-s irascibila si atunci nimic nu-i ok in casa. trist
poate ar trebui sa imi dau si io intalnire cu un tip gay care sa ma spele pe cap...macar ma mai relaxez rad

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 8 ani, 11 luni
am nascut deja!

10.11.2011 9:19     citat 

domnule urat e cand copilul are nasul infundat, pana la 4 dimi a tinut-o intr-o foiala totala, ca atare sunt cam zombi trist
tipic gandirea barbatului, daca tipul e stilist sau ceva de genul, e gay prostit
la noi , nu papuci sunt problema, ci sosete, si mai ales caciula, sa nu va zic de cate ori isi da jos caciula, si ma musca si etc, ca ma trec toate caldurile rad
legat de gradi, si la noi e ceva cresa particulara , 7 mil pe luna, avem pe cineva care si-a dus fetita de 1.5 ani si e ff multumita, numai pretul mi se pare prostit prostit

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

10.11.2011 9:43     citat 

rizi nasol cu nasul infundat.
io incep sa ma simt f norocoasa in privinta asta ca fetele nu au treaba/
dar la partea cu foiala si trezitul noaptea, o trag si eu din greu.azi noapte de vreo 10 ori s-a trezit.in noptile bune se trezeste numa de vreo 3-4 ori.si asta fiind langa mine in pat. trist
apai de cresa ce sa zic, io la venitul meu mai bine stau eu acasa cu copilul rad

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 3 luni
Gabi: 8 ani, 10 luni

10.11.2011 9:53     citat 

Neata mamici sarut . Crispy , daca iti spun unde a fost suzeta razi de mine si cu spatele foarte fericitfoarte fericitfoarte fericit rad rad rad . Sub patul meu foarte fericit , chiar la foarte vedere x(
Aseara m-am enervat si mai rau cand a gasit-o sotul meu foarte fericit , dupa ce am mers jos sa cumpar lanterna , sa se uite pe sub comoda , ca e tare grea de tras la loc asa doar , de banuieli .. Bineinteles c-a ras de mine de s-a imprastiat , dar cred ca si de-l puneam sa ia de la loc comoda ... nu mai radea asa foarte fericit rad . Si era asa de la vedere ... si eu turbam , numa' acolo nu m-am uitat ! plang sau sunt foarte trist

In fine .. Ce Superman dragut si ce printesa frumoasa am vazut sarutsarutsarut ... frumosi copilasi , sa nu-i deochi ! sarut
Lucy , ce fain c-a fost asa usor cu Cata .. super , si la cat mai putine vizite la dentist scot limba sarut .
Furni , ce bine c-a stat linistita printesa sarut .. da , mortala faza cu sotul tau rad . Al meu vine aseara si el asa , vb ta , alintandu-se , zice .. " In seara asta vreau un masaj sarut " , la care eu , tare bucuroasa " Cu drag , numa' sa rezisti pana adorm fetele scot limba ! "Si el se uita la mine asa , de sus parca , cum zic eu ca nu rezista el atat ? foarte fericit Bineinteles c-a adormit muuult inaintea lor rad) , si dimineata zice .. " Noo , de ce nu m-ai trezit ?? " Asta dupa ce adoarme poti trage cu tunul pe langa el rad rad rad .
Faina faza cu Norvegia cool , inca un motiv sa ne ia plansul , cand vedem pe ce loc suntem .. desi asta nu mai e o noutate pt nimeni , dar asa , cand te mai izbeste realitatea ... crunt , dom'le , crunt ! trist
Vreau si io o intalnire cu un tip foarte fericit .. gay sau nu scot limba , care sa-mi faca ceva la par foarte fericit rad ( macar =)) ) ... numa' nu stiu care sa fie schimbarea aia radicala pe care-o vreau neaparat trist . Ori un rosu frumos , ori un blondut , cum e Ema .. doar ca pt aia ar trebui sa-mi decoloreze parul , si al meu si asa cade de nu se mai opreste plang sau sunt foarte trist ...
Mandra mea e o dulceata sarut . De cateva zile , daca te aude ca tusesti , te imita si ea rad . E mortala , parca isi bate joc de noi cand face asa rad rad rad . Si aseara , cand a venit tata-so , nu l-a mai strigat " ta taaa " , ca de obicei . A inceput cu " ta tiiii " , dar asa dulce , si zicea asa intruna , de tata-so s-a topit tot .. nici n-a mai vrut s-o lase din brate rad rad rad sarut .

Rizi , la ce gradinite avem noi aici .. zau ca una particulara mi-ar face mult mai repede cu ochiul trist .. sanatate multa micutei sarut .
Kiki , si eu caut ceva de genul ala , un fasulet cu picior cu tot .. dar ma enerveaza mai , ce inseamna sa fii intr-un oras mic si amarat .. tot ce se face de genul ala e doar pt bebelusi micuti plang sau sunt foarte trist .. nu stiu unde i-as putea gasi si eu lui Gabi ... trist

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 9 luni
Naty: 6 ani, 1 luna

10.11.2011 10:29     citat 

Neatza buna! sarut

Ce poze faine am vazut si cata invidie am pe mine cand vad minunatia aia de par al Marei scot limba sarut ca sa nu mai zic cat de dulce este purtatoarea lui... sarut sarut
Happy, tare faza cu suzeta rad sarut ...bina ca ai gasit-o! Si eu am patit o faza ca nu o mai gaseam si mi-am amintit ca o pusesem intr-un servetel si ca probabil l-am aruncat in gunoi....am cautat-o, acolo era si acolo a si ramas... rad
Noi, am scapat de faza cu suzeta de vreo luna....s-a jucat cu ea, ii rodea inelu' si apoi a abandonat-o si nici ca i-am mai dat-o si vad ca nici degetul nu-l suge, asa ca stresul meu mare a disparut....pt. moment, cel putin! prostit foarte fericit
Furni, tare faza cu al tau sotz...probabil ca va fi gelos la o faza la care tu nici nu te vei gandi si te va lua prin surprindere... trag cu ochiul sarut
Ma bucur ca a fost ok pufarina la gradi...incet, incet se acomodeaza si o sa-ti fie greu sa o mai aduci acasa.... zambet sarut
Lucy, felicitari pt. micutza ta curajoasa....si al meu sotz si-a vizitat dentistul prima data la 3 ani si acu' tot la acelasi merge....eu merg la fica'sa si am de gand sa-l duc si pe Alex tot la ea....sa pastram traditia, dom'ne!foarte fericit
Elsy, cat de dulce este si tizul....ce a mai trecut timpu'....acu' trece si anu'....parca mai ieri erai la gravidutze in 10s si te plangeai de cat de greu trece vremea...si o sa vina si fratioru' acu' acu'.... trag cu ochiul sarut sarut
Cuscra, tu ce ne mai spui? Ce mai face Paul cum este? Nora mea, ce nazdravanii mai are la activ?? foarte fericit sarut sarut
Cafe, cum mai este Andres cu ochisorii? Ati schimbat tratamentul?sarut

Eu sunt la servici si e o vreme de toata jena....trist

Zi frumoasa sa aveti, dragelor! sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

10.11.2011 10:36     citat 

----------
citat:
happy mamy a scris:
numa' nu stiu care sa fie schimbarea aia radicala pe care-o vreau neaparat . Ori un rosu frumos , ori un blondut , cum e Ema .. doar ca pt aia ar trebui sa-mi decoloreze parul , si al meu si asa cade de nu se mai opreste
----------

io te-as sfatui sa nu-l vopsesti si mai ales sa il decolorezi daca iti cade mult si probleme cu el (vezi poate iti cade mult din niste motive)...rosu imi place si mie f mult insa dupa cateva spalari cam se duce si dupa aia arata spalacit rau de tot si nu mai imi place.
daca nu esti nevoita sa te vopsesti (daca nu ai fire alb sau asa) eu as zice schimba tunsoarea daca tot vrei schimbare radicala trag cu ochiul si asa ajuti si parul.sau baga numa niste suvite. scot limba
eu am fost si roscata si blonda si bruneta si mov in cap... prostit dar de 2 ani am ramas la culoarea mea naturala, insa schimb mereu tunsoarea. foarte fericit asa ca am scapat de stresul vopsitului, si imi place si parul cum e, e sanatos zambet

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 3 luni
Antonia: 8 ani, 9 luni

10.11.2011 10:51     citat 

Cuscra, Paul e bine, multumim de intrebare...e la gradinita de luni...
Dar de cum s-a dus a si dat-o in pozne...vine acasa si ne spune ca l-a pupat Medina (o colega) pe buze, in timp ce luau pranzul. Ne spune ca i-a placut si ca el crede ca o sa se casatoreasca cu ea. prostit Taxo ii zice sa mai astepte, ca poate ca o sa-i placa si alte fete care-l pupa mai duce. scot limba
Dupa care vine flacaul la mine si ma ia la chestionat: ce inseamna sa te casatoresti, daca el se poate casatori cu mine sarut apoi daca se poate casatori cu Medina si daca Medina o sa aiba apoi copii. ochi peste cap
Mie sincer nu-mi vine sa cred ce gandesc si discuta copiii astia la 4 ani.
Ca sa nu mai zic ca ieri, cand m-am dus sa-l iau de la gradi, o alta fetita vine si ii reproseaza cu foc si cu buzele tremurand ca "te-ai pupat numai cu Medina", io ii zic :"si de ce esti suparata?" "ca n-a stat sa-l pup si eu".
Ete unde era Antonio Banderas, de-s lesinate fetele dupa el. prostit

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 14 ani
V mic: 8 ani, 11 luni

10.11.2011 10:58     citat 

Oana, cat de tare rad
Al meu e nataflet tare la fazele astea, inca nu-i plac fetele asa de mici rad Dar avem si noi din astea. eram la un botez in mai si bineinteles ca socializa fi-miu la greu cu ceilalti copii, inclusiv cu o fetita in clasa a 2-a. Dar la el socializat inseamna alergat, catarat, d-astea rad Si ca sa se mai potoleasca o tanara de 28 de ani, il ia pe fi-miu la dans...si s-au batait fro juma de ora. Acu' eu ma gandesc ca lui i-a fost rusine sa ii spuna ca nu mai vrea...sau poate chiar i-a placut, cine stie. cert e ca dupa ce au terminat, l-a invitat la dans si fata mica, cea in clasa 2-a si Vmare i-a zis ca lui nu-i place sa danseze. la care pustoaica i-a trantit-o: "da' cu domnisoara aia mare ti-a placut sa dansezi, aaaa?!?" rad rad rad Fi-miu a ramas interzis, nu se astepta la asa lovitura, iar noi am ramas si noi surprins de ce ii duce mintea atat de mici rad

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

10.11.2011 11:08     citat 

Iuuuui , Oana , m-ai facut sa rad bine rad rad rad . Las' draga , Ema are o pasiune pt un baiat muuuult mai mare decat ea foarte fericit .. si deja intr-o zi isi facea ea bagajele , sa se mute la el rad rad .. si imi spunea c-o sa pot s-o vizitez si eu acolo scot limba rad . Noroc ca ea zice : " Abia astept sa cresc mare sa-l tzuc pe Dani ! " rad . Iubirea lor sarutsarutsarut . Bine ca inca nu m-a intrebat cum o sa faca ea cu Dani copii foarte fericit , ca de spus mi-a spus deja c-o sa aiba copii cu el rad rad .
Cayia , sa stii ca-i posibil la baietii asa , de-o varsta cu Vmarele , sa le placa fetele muuult mai mari foarte fericit . Acu' vreo 2 ani copilul unei verisoare , de 8 ani atunci , a facut o pasiune adevarata pt mine foarte fericit . Cand veneau la noi , nu se mai dezlipea de mine saracutul .. am impresia ca si pt faptul ca eu ii mai aratam afectiune , ceea ce nu prea vedea de la mama-sa : adica un pupat pe obraz , un mangaiat pe capsor , de astea ..
Lucy , tunsoarea mi-am schimbat-o ultimii 2 ani de o gramada de ori . Am avut si permanent frumos ( adica no , mi-a placut mie foarte fericit ) , apoi am fost tunsa scuuurt , bob , apoi a crescut asa , pana dupa ce am nascut .. apoi iar in scari .. coafeza mea zice ca freza asta imi vine mie cel mai bine .. sau scurt scurt .. ori eu nu vreau scurt tare , ca-s si grasa la fata , si as arata naspa trist .. + ca am si natural in par , si-as fi toata coarne si antene , si eu nu stau chiar NICIODATA sa-l aranjez .. il piaptan si atat . De cazut mie imi tot cade parul inca de dupa ce am nascut-o pe Ema . Analizele mi-s ok , si eu ma gandeam la niste carente , minuni .. dar mie , serios , atunci a inceput sa-mi cada si nu s-a mai oprit in veci trist . Asa ca .. nu stiu trist . Mi-ar conveni si cateva suvite doar , dar nu-i plac domnului meu , de nici o culoare prostit ... si uite-asa . Si eu vreau neaparat sa schimb ceva la mine foarte fericit . Poate ma fac cheala scot limba =))) .

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 14 ani
V mic: 8 ani, 11 luni

10.11.2011 11:23     citat 

Asa ca mine? Eu nu-s chiar cheala, asa 0,5 cam rad dar pana ma tund mai creste...si culori din cele mai ciudate. Avantajul e ca toti prietenii imi fac cadou cele mai nastrusnice bijuterii, culori si forme nemaintalnite foarte fericit

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 3 luni
Antonia: 8 ani, 9 luni

10.11.2011 11:25     citat 

Fi-miu cred ca o sa fie un vrajitor de fete, ca e tupeist si are niste texte in el de te doare capul...plus ca prevad in el un viitor muzician (moartea gagicilor trag cu ochiul). De anul trecut ne-a spus profa de muzica sa-l lasam la canto, ca are voce buna, dar era dupa ore si n-am vrut sa-l aglomeram. Are o ureche muzicala foarte fina, il ating la suflet melodiile frumoase si le retine versurile instant. L-am inscris la optional la pian si avem in plan sa-i luam o orga electronica, sa vedem daca s-o prinde ceva de el. scot limba
Na, daca mi-ati dat apa la moara, baga cioara croncaneli...ca a meu e cel mai tare...etc. prostit

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

10.11.2011 11:40     citat 

----------
Cayia a scris:
Asa ca mine? Eu nu-s chiar cheala, asa 0,5 cam rad dar pana ma tund mai creste...si culori din cele mai ciudate. Avantajul e ca toti prietenii imi fac cadou cele mai nastrusnice bijuterii, culori si forme nemaintalnite foarte fericit
----------

E , da tie-ti sta bine , mie nu stiu cum mi-ar sta .. desi pe cuvant ca de multe ori ma gandesc la o tunsoare de aia scurta scurta , am vazut o gramada de tipe la care le sta super .. la mine nu stiu cum ar fi trist .. si n-as vrea nici sa nu-mi mai scot capul din casa de rusine apoi foarte fericit rad . Iar la culori , si eu as vrea una cat de traznita , dar cred c-apoi ma cheleste sotu' rad .

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

10.11.2011 3:01     citat 

no happy mamy apai nu stiu ce sa iti zic.eu multi ani am avut parul lung, pana o data cand m-am tuns mai scurt si de atunci tot mai scurt si mai scurt rad am prins curaj rad mie mi-ar placea sa am parul putin natural sa stea cumva, al meu e liiins de numa numa.gasesti tu ceva sa iti placa, sigur. trag cu ochiul

----------
citat:
Avantajul e ca toti prietenii imi fac cadou cele mai nastrusnice bijuterii, culori si forme nemaintalnite
----------

super sarut
io totdeauna primesc cadouri foarte boring de la oameni...nu stiu de ce...haine batranesti, in culori batranesti... trist nu stiu de ce?! scot limba

ocrisu bravo pt Paul, daca ii face placere si il pasioneaza muzica, cine stie unde ajunge pe viitor sarut
fiica-mea vrea sa fie fotbalista rad (nu ca ar avea vreun talent la sport sau ceva de genu, dar ea e convinsa ca e priceputa si asta vrea sa se faca rad )

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

10.11.2011 6:06     citat 

La mine baiu-i cred ca stau foarteee prost cu " self-esteem " - ul trist ochi peste cap .. ca de multe ori am vazut , asa cum si stiu , ca lumea ma percepe in functie de cum ma simt eu .. daca io-s multumita de mine , daca ma simt ok , lumea ma vede ok . Doar ca eu nu prea-mi pot reveni inca din socul asta al schimbarii mele dramatice trist . Daca am ajuns de la 55-60 de kile , la peste 100 candva , si acum stagnez pe 80 ... mi-e greu trist . Si are grija toata lumea aproape sa-mi aminteasca " Ce-am fost si ce-am ajuns " trist .. cred ca doar sotul meu nu mi-a reprosat asta NICIODATA , insa ceilalti din jur ... cam toti .
Deci is convinsa ca , daca m-as simti eu bine cu mine , in pielea mea , nici n-as mai cauta sa fac schimbari de astea radicale la mine ochi peste cap .

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani
Pufarina: 8 ani, 10 luni

10.11.2011 9:06     citat 

bon soar doamnele!
vad ca deja baietii vostri se pupa cu fetele, ehei, sinteti departe.. fimiu nu cred ca se pupa cu nimeni, el in general se joaca cu copii mai mici ca el.. prietenul lui cel mai bun are 4 ani .. la fosta gradinita avea doua fete de o seama cu el, si cred ca de una din ele ii placea lui si ei de el... mai sufera si acum dupa ea, si mai intreaba de gradinita veche.... am fost intr-o zi in vizita si si-a revazut pretena care i-a daruit un desen, dar dupa aia ce scandal am avut ca tot vroia la vechea gradinita...

eu am fost si m-am tuns, da acu sa nu va inchipuiti ca ma uit in oglinda si nu stiu cine e... mi-a facut niste scari in cap, si lungimea a ramas aproape cum era... ma enrveza ca imi intra nitel in ochi si asta nu suport, si tot tre sa imi infig o agrafa in cap ca prescolarele... ochi peste cap
dar m-am bucurat de compania pretenului robert, care intai vorbesti cu el o vorba cum vrei sa te tunzi (respectiv in cazul meu sa nu imi intre parul in ochi ca nu suport) si apoi el se rzgandeste si zice a, nu da io ti.l tai pe asta ca nu imi place si daca e lung sta pleostit rad
noroc ca io nu-s pretentioasa si ma distreaza schimbarilea astea ale lui de stare...
evident ca am venit acasa , barbatu stiind unde am fost, si nu a zis si el vai da iti sta bine, ori sa ma intrebe cum a fost ori ceva.. daca ii zic io 'ba nu ma intrebi si tu, tu nu zici cum imi sta' zice 'a tocmai vroiam sa te intreb'... hai ma lasi? deci nu stiu daca sa ma enervez ca nu ma itnreaba sau sa ii bat obrazu si sa ma enervez ca zice ca tocma se gandea sa ma itnrebe (de vreo 2 ore asa se tot gandea)...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: