· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 34
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia Bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 34     
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani
Pufarina: 8 ani, 10 luni

11.11.2011 10:28     citat 

neatza. hai ca am zis ca nu intru pe forum de la servici, da e as ao liniste ca nu m-am putut abtine foarte fericit
asa e cu cresele, sint mai ok aici.. cel putin la astia mici de tot, au un adult cam la 4 copii.. ceea ce e foarte ok zic eu.... azi de ex mi-a zis ta-su ca a laat-o jucandu-s cu inca un copil si cu o asistenta... ma rog, ca ei asa mici nu se joaca impreuna, dar stau pe jos si arunca si ei jucariile de colo colo... si asistentele de la copii mici stau cu ei pe jos, ii tin mult in brate daca plang, sau stau cu 2-3 copii pe canapea cu o carte in brate... nu ies as amult afara ca asita mai marii.. sint destul de protejati zic eu..
cand era fi-miu mic erau cam 14 copii intre 1 si 3 ani si ii tinea pe toti intr-o camera.. era super balamuc, chiar daca erau 3-4 adulti cu ei..
aici ii impart in 2 camere. cu fimea in grupa , astia nascuti in 2010 (cel mai mare nascut in aprilie 2010 cam asa) sunt doar vreo 5 copii am inteles, si au cam 2 adulti cu ei apropae permanent...
macar nu e balamuc si au parte de atentie cu totii.

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 2 luni
cea mica: 8 ani, 6 luni

11.11.2011 10:47     citat 

eu zic ca e f ok furni asa.
si eu am optat pt Cata o gradinita unde sunt putini copii, si am ramas aici pt ca personalul e super ok, se vede ca iubesc copiii si se ocupa de ei. sarut

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

11.11.2011 10:48     citat 

LUCY, MULTABAFTA la interviu la sotz... sper sa fie cum e mai bine pt voi sarut
si sa iti zic un secret: toti barbatii sint grei de cap si toti au nevoie de cineva sa le spuna ce sa faca.. un sef cu alte cuvinte... da ei sa iabe impresia ca afost ideea lor rad
de groaza lumii... bine ca ai fete scot limba

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

11.11.2011 11:02     citat 

Profesoara vorbi mult despre scopul vietii si rolul omului in societate. Apoi intreba:
- Copii, ce ati dori sa auziti in timpul inmormantarii voastre?
Vasile:
- As dori ca oamenii sa spuna ca am fost un medic extraordinar, ca am salvat viata multor oameni…
Maria:
- Dar eu as dori ca toti sa spuna ca am fost o sotie buna, o mama si o bunica, sa ma iubeasca toti.
- Dar tu, Bula, ce ai dori sa auzi?
- “Priviti! Se misca, se misca!!!”

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 3 luni
Antonia: 8 ani, 9 luni

11.11.2011 11:06     citat 

rad rad rad

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani
MICA: 8 ani, 8 luni

11.11.2011 11:08     citat 

e aproape 11:11 rad))))

tare bula asta.

multumim pt aprecieri, doamnelor. sunt tare mandra de copiii mei. cra-cra!

am lasat-o pe micuta in living si am plecat sa conduc la usa baietii si a venit si ea. sunt vreo 6 m cred. in w/e montam usile de protectie la scari, ca mi-e sa nu faca vreo nefacuta.

va pup, ca s-a trezit maimutica umblatoare.

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 3 luni
Gabi: 8 ani, 10 luni

11.11.2011 11:11     citat 

Neata doamnelor . Eu azi ma simt mai optimista ca ieri , poate ar trebui sa joc la Loto azi scot limba rad .

Furni , super asa . Daca iti spun ca aici , intr-o gradinita , una dintre educatoare culmea , si pocaita pe deasupra , ii leaga pe copiii mai agitati de scaun .. ma crezi ?? Am fost martora la asa ceva , era si sora mea cea mai mica in grupa la ea trag cu ochiul . Deci .. pe mine incearca toti sa ma convinga s-o duc pe Ema la gradi acolo , ma lipsesc ! Mai bine fac cum zicea Lucion dintr-atata , si nu o mai duc deloc la scoala foarte fericit rad rad rad .

Lucy , asa-i cu banii astia .. cum am zis , eu n-am treaba , nu am lucrat , nu primesc , corect . Dar nici atata diferenta ... Acum 2 ani m-a iritat la culme o verisoara de-a sotului . Profesoara , cu nu stiu cate bonusuri pt alte activitati , avea un salar de vreo 20 si ceva de milioane . Cand a nascut i s-a calculat indemnizatia la peste 17 milioane . Si era ea foarte revoltata pe o tipa din acelasi sat cu ea , femeie de servici la primarie , ca a indraznit aia sa-i spuna oarecum ca nu-i corect , ea are 600 de lei indemnizatia , si de muncit muncea si ea pe rupte . E drept ca n-o fi facut scoala nu stiu cata , dar lucra femeia . Si ca sa fie faza completa , dupa aia se lauda sus si tare ca abia astepta sa-i intre banii de indemnizatie , ca renoveaza toata casa cu banii aia ... nu stiu , mai , fiecare face ce vrea cu banii , logic .. dar macar de tacea si n-o umilea pe amarata aia in halul ala , cu " diferenta " intre ele .. Femeii aleia poate nu-i ajung aia 600+200 de lei pt copil luna de luna , si astalalta se bate cu pumnii-n piept ca ea-si renoveaza casa cu banii pt copil .. ma rog .
Asa face si Gabi cu Ema , o terorizeaza pur si simplu rad .. trage de ea , o pisca , o zgarie , o strange tare .. e clar ca de drag sarut , si Ema-i asa dulce cum sta si rabda tot .. se iubesc la nebunie . S-apoi cand le vad dimineata cat se bucura cand se gasesc una pe alta la trezire .. sau seara , cum stau sa se iubeasca , in loc sa se culce ... minunate rad sarut

Rizi , sper sa scapati de tot de orice va supara repede sarut ... cu cerealele , asa-i ?? Si eu am mai incercat un fel , dar ca astea de la M***** nu ma satisfac nici unele scot limba rad .

Cafe , fetita unei vecine face 7 ani la vara .. si inca merge la gradinita cu suzeta in buzunar !!! Nu vrea mama-sa nicicum s-o dezvete de ea .. mai are o fetita cu 2 luni mai mare ca Ema , in mai face 5 ani , ea a renuntat demult la suzeta , si cea mare nici gand ! Ma bucur ca e ok micutul tau cu ochisorii acum sarut , cat despre comparatii ... cum zice Lucy , nici sa nu le auzi macar . Nu are absolut nici un sens . Eu cu Ema puteam sa ma laud cu multe facute devreme ... mult prea devreme trist ... si cu Gabi nu am mai avut curajul asta .. am lasat-o in voia ei .. si parca de aia-s si mai relaxata , mai degajata .. nu ma agit atat cum faceam cu Ema .

Oana , parc-o si vad pe mititica cum merge sarut . Ce frumos , abia astept s-o vad si pe impiedicata mea mica pe jos scot limba sarut sarut sarut .

Iva , spor la treaba si sper sa scapi si tu repede de raceala , si sa nu ia puiul mic de la tine sarut .

Miha draga , soacra saraca incerca sa se puna bine cu tine , si tu o certi scot limba .. glumesc , as rabufni si eu la ai mei socri asa macar , din cand in cand foarte fericit .

Al meu sot gateste azi cool nervos . Mi-a adus cafeluta la pat , mamaaa ... oare unde sa fac semn ? scot limba rad rad rad

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

11.11.2011 11:15     citat 

rad rad rad rad rad rad

La 11:11 am postat celalalt mesaj rad rad rad

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

11.11.2011 11:20     citat 

am mai auzit si eu povesti de groaza de la crese din ro.. acu nu le caut scuze, dar o educatoare la vreo 30 copii mici, epractic imposibil sa ii ai pe toti sub control...
noi avem noroc cu pufarina, ca nu sunt copii inscrisi cate locuri are gradinita... asa ca au mai mult perosnal decat le trebuie... de multe ori personalul de la grupa mica merge la grupele mari sa ii ajute, cand e cineva bolnav ori in concediu... una peste alta sint multumita de gradinita asta. mi se par foarte organizati, comparativ cu cele 2 gradinite prin care a trecut fimiu pan acuma.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

11.11.2011 11:22     citat 

happy de aia ti-a adus sotu cafeaua, ca e 11.11.2011 azi.. mai vezi asta pe 12.12.2012 si gata scot limba
la mine e doar 10.20... mai am pana la 11.11

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 3 luni
Antonia: 8 ani, 9 luni

11.11.2011 11:43     citat 

Daca a trecut 11:11 si nu s-a produs niciun cataclism, inseamna ca am scapat? socat
Fi-mea stie de joaca din ce in ce mai mult, se uita razand la mine, pleaca grabita de-a busilea iar eu trebuie sa zic: "stai ca te prind" si sa ma intind sa o prind de picior...ea lesina de ras, mi-e asa draga cand rade. sarut

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

11.11.2011 11:54     citat 

DAAA... sint dragalasi tare... la noi e cu 'bau'... fimea ia un tricou ori prosop ori ce prinde si il pune asa in dreptul fetei, se ascunde.. si il da la o parte si face asa o mutra simpatica.. io tre sa fac Bau Andrea la ea.. si ea lesina de ras.... poate sa o tina asa cu orele.
ori ii arunca fra-su un prosop ceva pe cap.. si e ail trage jos si moare de ras..si el zice bau...si lesina si el de ras...mor de dragu lor cand se joaca asa si rad...

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 14 ani
V mic: 8 ani, 11 luni

11.11.2011 12:22     citat 

Ne-am pus si noi pe picioare, de ieri iar suntem pe-afara foarte fericit Doar ca ne omoara frigul asta. Maine vreau sa merg sa-i cumpar lui vmic incaltari de iarna. Acum merge cu niste bocanci, sunt ok dupa mine, mie nu mi-ar fi frig in ei. Ei bine, lui ii e foarte fericit Si ii ingheata mainile, si nu-i place...e clar ca o sa plece in vreo insula cand s-o face el macho foarte fericit Asa ca Pufarina, daca vrea sa paraseasca Norvegia pentru tarile calde.... foarte fericit

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

11.11.2011 12:38     citat 

Ia uitati-va si voi ... mai zic eu ca n-am copil cuminte scot limba sarut :

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

11.11.2011 1:02     citat 

ce moaca de pisica prinsa la smantana are gabita rad
pup sarut

cayia darling, mie imi place si de v mare sa stii.. cu atat mai bine ca e si mai matur.. acu poate nu il intereseaza fetele mai mici da in cativa ani.... prostit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: