· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile anului 2010!! Cap. 227
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010!! Cap. 227     
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani
Victor Adrian: 10 ani, 7 luni

11.11.2011 1:53     citat 

----------
Cayia a scris:
Simona, La multi ani lui Victor! Sa fie sanatos si norocos si sa aiba parte de tot ceea ce-ti doresti tu pentru el! sarut
----------

io-s cam cazuta in cap azi..de ce ii urezi?? foarte fericit

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 3 luni
V mic: 10 ani, 2 luni

11.11.2011 2:15     citat 

----------
dincamsimona a scris:
----------
Cayia a scris:
Simona, La multi ani lui Victor! Sa fie sanatos si norocos si sa aiba parte de tot ceea ce-ti doresti tu pentru el! sarut
----------

io-s cam cazuta in cap azi..de ce ii urezi?? rad
----------

De Sf. Victor rad mama denaturata ce esti, si te credeai cioara! Baga-i repede un pupic si-un La multi ani si vezi tu ce mai gasesti sarut

sus

Denunta
dincamsimona

Copii

11.11.2011 2:56     citat 

hopaaa..iete-te ce frumos.
Hai sarutmana de urari si multam mult
La fel si tie pentru V mare, sa fie sanatos si voios si sa ii faceti viata frumoasa. Iar el sa castige mult banet ca sa va dea cand o sa fiti batrani sa va angajati o bona sa va tie paharul la gura.. foarte fericit

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 9 luni

11.11.2011 4:15     citat 

Am venit de la doctor...Am facut bine ca am mers..S-a zgariat cred ca cu unghiuta pe corne........Bine macar ca este rana superficiala...Il dau cu un gel o saptamana si mergem la inca un control

...Matei a adormit bustean in drum spre casa si inca doarme..La cat a plans mititelul si ieri si azi...era normal..

Simona sa iti traiasca baiatul ..sa fie sanatos.....Or fi mai multi Sf azi...pt. ca este si Sf Mina...e si ziua nepotelului meu..sa imi traiasca... sarut

Eu in seara asta imi culc copilul la mama...sa ne recreem si noi parintii foarte fericit ...

sus

Denunta
dincamsimona

Copii

11.11.2011 4:19     citat 

da, e expozitie
in 15 min ies pe usa foarte fericit

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 9 luni

11.11.2011 4:37     citat 

----------
dincamsimona a scris:
da, e expozitie
in 15 min ies pe usa foarte fericit
----------

distractie maxima..sa faci poze zambet

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

11.11.2011 5:37     citat 

hello!!

La multi ani Victoras!!!

claudis,la multi ani nepotelului tau!! deja a trecut un anisor? sarut

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

11.11.2011 5:54     citat 

La multi ani Victor! sarut

sus

Denunta
dincamsimona

Copii

11.11.2011 7:34     citat 

Multumim sarut
Deci..is mama nebuna.
Pe frigul asta si pe intuneric eu am fost la expozitie zambet
Expozitia era deschisa dar era in acelasi timp inchisa... Nu era nimeni, luminile erau stinse..
Dar le-au aprins special for us rad
Au fost amandoi copii mei incantati.
Si i-am luat si lui Matei un ou cu dino in el care cica tb pus in apa calda pentru vreo 8-10 ore ca sa se crape si sa iasa un dino mic din el care si el tb pus in apa si in 24-48 ore creste vreo 10 cm..
Chiar sunt curioasa ce va iesi

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 8 luni

11.11.2011 8:34     citat 

da ce dino e ala? adevarat?

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 9 luni
Irina Maria: 8 ani, 8 luni

11.11.2011 9:03     citat 

Buna seara fetele,

Am zis sa va pove acum cat e calda.
AM fost la eco in sfarsit dupa 2 luni astazi.
Bebe e bine, f activ, am facut masuratorile pt dublu test, e in grafic cu tot.
Se pare ca s-a vazut si un cuculet dar nu e f sigur, vedem peste 1 luna sigur.
Ce e naspa ca am un canal de decolare din cauza efortului si am si chistul ovarian. Tb sa continui tratamentul cu utrogestan inca o luna.
Sunt fericita ca l-am vazut pe bebe, abia asteptam. Il simt miscand din ce in ce mai bine si incep sa ma bucur tot mai mult de sarcina. Ma cam termina durerile de spate in zilele pline, si Iulian la fel.

Va pup, voiam sa va mai scriu, dar il las pe al meu la PC.
MAine mergem la cununia civila a cumnatului meu.
Un weekend placut dragelor!!

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 5 luni
Eduard: 10 ani, 8 luni

12.11.2011 1:03     citat 

Biancaaaaaaaa, m-am emotionat toata!!
Wow, il simti miscand, sunt asa magnifice momentele astea
Abia astept sa il simt si eu pe bebe miiic, cand incepe sa se simta si in afara, pe burta.
Trebuie neaparat sa ajungem la voi..numai sa terminam odata cu baietii, care se incapataneaza as se insanatoseasca trist .
Deci, cuculet foarte fericit...eu care imi doresc tare mult sa botez un finutz scot limba . dar tu nu dispera acolo, caci tot o sa ma rog tare tare sa fie prunica, cum zice Bebezola scot limba .
Va pup pe toti patru..ce draga mi-e seara asta, dintr-o data, cu gandul la tine si la burtica sarut

Deci va spuneam de Edi cu otita..hmmm..am fost la dr,,l-a trecut pe Klacid, si dupa 3 zile , iarasi control, urechea tot rau arata, ba chiar am fost trimisi l iasi, ptr ca ear suspect de mastoidita, caci zona din spatele urcehii era usor rosie, si m-am speriat si am panicat si doctorii la telefoane.
La iasi au vazut urechiusa...nu stiau ce sa faca...daca sa-l mai lase putin, sau daca sa se intervina chirurgical sa-i drene puroiul din ureche. Au zis ca mastoidita nu e, dar ca nici mult nu mai e, Doamne fereste, si ca trebuie neapart sa-si faca efectul antib.
Deci dupa cele 3 zile de Klacid, cand tot arata rau urechea, desi febra nu mai facea...au zis sa-l bagam pe Cefort injectabil..era ora 22 cand eram la spital, ptr ca m-am speriat ca facuse usor stare sufebrila 37, 9 dupa 3 zile de Klacid si el era tare marait si nu mi se parea chiar ok si am insistat la sotz sa mergem sa-l vada la spital careva.
cand am ajuns acolo...s-au enervat ca cer control la ora aia..nu mi-a pasat..eu ceream mereu ca vreau controlat la ureche la orl.
S la mine ca si la Claudis, am mers pe instinct. si bine am facut...intr-adevar arata rau urechea stanga, iar cea dreapta era inflamata bine.
Orl-istul cere Cefort injectabil urgent...
Eu intre cabinete trag de timp si sun pe dr din Iasi (nu imi mai pasa ca era 22 ceasul)...bine ca mi-a raspusn, a fost de acord cu Cefort-ul..am sunat si pediatra, care mi-a zis ca nu e de joaca, asa ca i-am pus branula si are deja 3 doze injectabile de cefort pana acum (din totalul de 10).
El nu mi=a mai facut starea sufebrila...pare bine..dar nu ma mai dupa asta, caci si pana acum parea bine, dar suferea in tacere cred,sau suporta el f bine durerea, caci toti dr si diniasi si din vaslui au zis ca e crunt ce are el in ureche..ca e tare dureros.
Luni dimineata mergem la dotcorii orl-isti din Iasi sa-i controleze pe amandoi si vedem ce decid.
Eu raman optimista...parca m-am linistit deodata, inca de acum trei zile, cand eram in masina in drum spre Iasi si m-am rugat f tare sa nu fie mastoidita, si parca dintr-o data m-am descarcat parca de ceva greu, apasator..nu pot sa explic senzatia, insa de atunci am zis ca daca are Dumnenzu un plan, atunci sa raman puternica sa fac fatza.
Stiu ca suna , parca asa aiurea zambet , dar asta simt, asta gandesc acum.
De o luna ma simt asa amortita cand ii vad cum sufera trist .

noapte buna!

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 10 ani, 6 luni
Jacob: 10 ani, 6 luni

12.11.2011 2:40     citat 

Helle fetele !!!

Multu ca ati intrebat de noi sarut

simo la ce expozitie ati fost ?

claudis bine ca ai ajuns si ati vazut care e problema..scuze nu am vazut daca ai scris, dar cum v-ati dat seama ca il deranjeaza ochii ?

byu sarut sarut sarut frumoooos, si ai grija de tine mami

sweety multa sanatate la pitici, te inteleg cum te simti ca si ai mei sunt bolnavi la fiecare 2 saptm trist

mada nu l-am dus cu febra, nu stiu daca s-a inteles asta din ce am scris, in principiu el dimineata nu are febra, face dupa-masa, cat despre ca da la alti copii, ai mei au luat de la alti copii de acolo asa ca.....si in plus imi e chiar imposibil sa stau mereu acasa cu ei ca o sa raman fara job. Stau cu ei acasa decat daca fac febra si ii vad ca nu sunt bine. Dar asa cu raceli ii duc si ii primeste.

De exemplu ieri am ajuns la urgenta cu Nathan. Nu respira bine, si avea febra dupa-masa. Ajunsi la spital l-au bagat la oxigen imediat ca cica nu auzeau ca ar intra aer in plamanul stang trist . Nu va zic ce spaima am tras, si i-au facut un tratament cu aerosoli. Am stat de la 6pm pana la 12 noaptea ca vroiau sa il tina sub observatie. A raspund bine la tratament si ne-au dat drumul acasa si acum am pompita de asmatici daca il vad ca nu poate sa respire bine. Cica l-ar suspecta de astm plang sau sunt foarte trist dar e prea mic sa isi dea seama. Eu sper sa fie doar o raceala mai grava si nimic mai mult. Dar azi s-a simtit mai bine, adica nu a mai facut febra si chiar daca se aude un zgomot bizar cand respira macar respira bine.

V-am innebunit iar dar parca simt ca aici pot sa scriu ca intr-un jurnal rad ma descarc mereu foarte fericit

Noapte buna fetele !!!

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 10 ani, 6 luni
Jacob: 10 ani, 6 luni

12.11.2011 2:44     citat 

----------
madalinacret a scris:
Manucrissa, dar il duci la cresa daca are febra ? Adica, il primeste ?Ca nu cred ca e bine daca iese din casa cu febra -mai ales ca acum e mai rece afara-, si sistemul lui imunitar e slabit..... pe langa asta, poate sa dea si altor copilasi boala .
:
----------

Am recitit mesajul meu si vad ca nu m-am exprimat corect foarte fericit vroiam sa zic ca facea febra atunci seara si nu stiam cum o sa fie dimineata, ca daca ar fi facut febra nu il duceam. Dar ei de obicei fac febra seara si dimineata nu au nimic. zambet

sus

Denunta
adrianaBuc

12.11.2011 8:19     citat 

manu, sanatate multa pentru Nathan. Sa se faca bine rapid.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: