· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile anului 2010!! Cap. 227
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010!! Cap. 227     
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 8 luni
Casian Radu: 11 ani

16.11.2011 10:49     citat 

Salutare
V-am citit si ieri, dar nu am apucat sa scriu.
Vad ca mai sunt si bolnaviori printre voi...dar caredin fericire se simt mai bine. Multa sanatate in continuare !

Adriana..... stiu cum e sa primesti odiosul tel.... de cand te-au chemat ? Si te duci ? La mine e vorba de o luna si jumatate , asa ca ... Si cu tot cu prenatal o sa am fix 2 ani si o luna de stat acasa, asa ca parca mi-a ajuns si mie . M-am obisnuit cu gandul ca ma voi intoarce si chiar ieri ma gandeam -cand zbierau, se certau, faceau scandal astia mici- ca o sa ma relaxez acolo, o sa ma deranjeze doar telefonul care suna , in rest o sa mi se para ca e mult prea liniste ! rad

Acum intentionez sa merg pe acolo, sa intreb daca pot sa lucrez o luna cu program de 6 ore.... oare o sa fie de acord ? SI in zilele mai aglomerate , daca o sa fie cazul , o sa stau si 7 ..... Pe de alta parte nu am intrebat pana acum ca nu stiu daca are rost sa ma complic pt. o luna ?

Claudis, "La multi ani !" nepotelului tau !!! Si sanatate . Ce tare ai fost la faza cu uitatul mancarii pe foc ! Doamne fereste, bine ca nu s-a intamplat nimic.

Krmnn, pe unde umbli ? Ai aflat ca in 24 noiembrie se deschide H&M -ul la Lotus, nu ? Eu de abia astept ! Nu ca am avea nevoie de ceva.... dar in viitor nu strica sa il am asa aproape rad

Chiar ieri i-am luat i-am luat lui Bogdan o pereche de blugi f.faini (mie imi plac si ii stau tare bine) .... e a 5-a pereche de blugi pe care o are +2 de jeansi de catifea..... rad dar nu m-am putut abtine , i-am luat de la un second , dar cu etichetele pe ei , deci sunt nou-nouti . Au fost 30 de lei si sunt Marks&Spencer , deci eu zic ca a meritat.... desi chiar nu ne trebuiau!
Ma gandeam acum ca pe vremuri -adica acum vreo 10 ani rad - asa faceam cand era vorba de mine.... iar acum mereu "uit" ca si mie imi trebuie o pereche de jeansi mai grosuti , ca ai mei sunt cam uzati.... si vesnic nu gasesc bani prin buzunare sa imi cumpar, dar saptamana asta i-am luat si blugi , si pijama si o bluza de trening mai groasa lui Bogdan....iar cu banii aia sigur mi-as fi luat mie pantaloni !
Dar maine -ca imi intra banii- tot ajung eu sa imi iau macar periuta aia de dinti cu baterii !
Desi ieri am fost anuntata ca trebuie sa imi caut alti chiriasi... desi era vorba ca astia stau pana in 15 decembrie... asa ca tineti-mi pumnii sa gasesc, ca aletfel nu stiu cum oi plati eu rata la banca , ca 2 treimi din ea luam din chirie !
Offf !!!!

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 10 luni
T: 8 ani, 6 luni

16.11.2011 11:28     citat 

neata...
Mada, umblu pe la Cluj, am fost la dr sa-l vad pe bebe...
e bine, intrauterina, dar sarcina e mai mica decat spune calendarul, are cu 2 saptamani mai putin practic....as avea 5 saptamani acum, nu 7 trag cu ochiul)
de la HM i-am luat ieri sofiei, din cluj, niste manusi foarte faine, cu degetele...asa incantata a fost de ele..trag cu ochiul trag cu ochiul

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

16.11.2011 11:29     citat 

Mada, daca tu vrei program de 6 ore sunt obligati pentru ca este in CCm pe tara asa ca nu au de ce comenta. Si eu daca este nevoie stau peste. Si da la servici te relaxezi, iar acasa ........

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 4 luni
Ana Leia: 10 ani, 7 luni

16.11.2011 1:14     citat 

Karina ouale de prepelita nu dau intoleranta, in general. CAm asta e diferenta, plus ca ele nu contin salmonela. Dar tot ou e, adica proteina curata, de aia nu e indicat nici oul de prepelita dat pe seara.

Claudis eu i-am luat Anei o prenuta foarte subtire, de la I***kea. E perfecta, e hipoalergenica si nu e deloc inalta. Ei ii place foarte mult.

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 10 ani, 10 luni
Natalia Maria: 8 ani, 2 luni

16.11.2011 1:56     citat 

Putin pe fuga, nu v-am citit jenat insa am vazut ceva pe FB si trebuie NEAParat sa o felicit pe Krmnn, sa fie intr-un ceas bun!!! pentru bebe 2!!! sarut sarut sarut sarut
Noi suntem binisor, Iuri a scapat de raceala, a dat peste o perioada cu episoade de varsaturi si scaune moi, aproape am scapat si de asta...
Maine s-ar putea sa-mi iau o masinuta, yuppppi, imi place de mor, a fost dragoste la prima vedere si parca destinata scot limba Dupa cautari repetate, fix la unchiul lu' barbata-miu(in sat cu noi) in fata portii lui, era "masinuta mea de vanzare", in trecere pe acolo!
Nu e noua, e din 2001, un Fiat Punto, cu 4 portiere si e super-suficienta pentru noi! O sa pun poze! foarte fericit

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

16.11.2011 2:07     citat 

hello!!

carmen, felicitari mamico!!! ma bucur pentru voi!! va pup sarut

narcisa,felicitari pt masinuta!! sa o folosesti cu placere sarut

luara, la multi ani!! sa fii sanatoasa si iubita mami sarut sarut

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 9 luni

16.11.2011 2:47     citat 

buna fetele
am pus o bubulina la nani si tin sa va spun ca e fara scutec pt prima data (la nani) vom vedea cand se trezeste ce va fi foarte fericit

karmen felicitari

narcisa daca iti iei masinuta iti doresc cat mai multi km fara incidente

v-am pupat

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii

16.11.2011 3:03     citat 

Ione, Bebe sarut sarut sarut

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 10 ani, 6 luni
Jacob: 10 ani, 6 luni

17.11.2011 12:31     citat 

Hello !!!

claudis ai mei dorm pe perna de la 7 luni foarte fericit le-am pus o perna mare sub cearceaf sa nu se miste si numai pe perna dorm...ne-a venit ideea cand erau raciti odata si nu puteau respira din cauza nasului...asa ca le-am pus perna sa stea cu capul usor ridicat si acum dorm jumate pe perna foarte fericit adica nu numai cu capul, sunt tare draguti . La multi ani nepotelului !!!

krmnn felicitari...sa fie intr-un ceas bun si sarcina usoara sarut

narcisa bravo pentru masinuta..sper sa ajungi sa o cumperi sarut

codrina felicitari lui Iris pentru cacuta pe olita

bebe sa ne zici daca ati avut incidente fara pempers.

sweety cum mai sunt micutii?

mada asa fac si eu...ies sa le iau ceva si pana la urma le cumpar numai lor. foarte fericit Sper sa iti accepte sa lucrezi doar 6 ore.

rara_avis ce mai faceti?

Ai mei sunt muuuuult mai bine, aproape le-a trecut de tot raceala, multumesc lui Doamne Doamne sarut

V-am pupat, noapte buna !!!

sus

Denunta
bebezola

Copii

17.11.2011 10:32     citat 

buenos dias chicas

manu..........nu a facut pisu pe ea foarte fericit a dormit 2 ore si cand s-a trezit a spus mami picu (pisu) si a facut la bili foarte fericit foarte fericit ce bine ca incet incet scapam de scutece doar ca noaptea face muuuullttt pisu.nu stiu cum va fi si cand vom scapa de el................vom vedea...ma bucur ca piticii tai sunt mai bine

va pupam

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 9 luni
Irina Maria: 8 ani, 8 luni

17.11.2011 10:50     citat 

Buna fetelor,

adriana pot da gratiile jos intr-o parte si sa lipesc patutul de pat dar Iulian sigur tot in mine s-ar baga sa doarma nicidecum in patut. Am vrut sa-l invat sa doarma singurel.
Aseara a adormit singurel , ca si alaltaseara. Aseara nici n-a mai plans, stie ca acolo face el nani. SI a fost a doua oapte cand a dormit pana dimineata singurel in patut. De data asta n-a mai vrut langa mine la 8, si a dormit singur pana la 9.

claudis da doarme mult mai bine pe perna si lui ii place tare mult.

manu asa e cand sunt raciti e mai bine sa stea culcati pe un plan inclinat ca sa nu se innece cu mucozitatile.

bebe super ca scapati de pampersi.
Nici eu nu-l mai tin ziua pe Iulian cat suntem in casa cu pampers si face la olita singur.

Eu nu stiu de ce dar tot presimt ca in burtica e o fetita, ori ca imi doresc prea mult, ori asa e.
Iesim putin la plimbarica.
Va pupam, o zi frumoasa!!!

sus

Denunta
bebezola

Copii

17.11.2011 10:57     citat 

bravo iulian
byu sa de DD sa fie o fetita daca iti doresti asa mult.pupici

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 6 luni

17.11.2011 4:00     citat 

----------
Manucrissa a scris:
claudis ai mei dorm pe perna de la 7 luni foarte fericit le-am pus o perna mare sub cearceaf sa nu se miste si numai pe perna dorm...ne-a venit ideea cand erau raciti odata si nu puteau respira din cauza nasului...asa ca le-am pus perna sa stea cu capul usor ridicat si acum dorm jumate pe perna foarte fericit adica nu numai cu capul, sunt tare draguti .
----------

Nu cred ca asta le face bine la coloana. Si in cazul racelii e indicat sa inclini tot planul, adica sa pui ceva sub saltea sau sub picioarele patutului, dar nu perna. Mona cred ca pana pe la 3 ani, daca nu si mai mult, a dormit fara perna, acum are de ceva timp una destul de joasa, dar nici pe aia n-o foloseste tot timpul, cateodata o da singura la o parte.

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii

17.11.2011 5:05     citat 

Buna fetele sarut ,
Nici Iuri nu doarme pe perna si cred si eu ca pentru coloana e mai bine fara, i-am pus una vreo doua zile, avea (sau are de felul lui scot limba )reflux gastric si vomita peste noapte, am zis ca poate il ajuta. Mie imi place sa dorm fara perna...dar coloana mi-e la pamant...oricum foarte fericit
Yupppi, maine dimineata semnez actele pt masinuta, ea arata ca asta http://www.autovit.ro/fiat-punto-C21654...2010-07-30, nu e asta dar culoare, dotari, jante foarte fericit cam la fel. Depasim putin bugetul propus, dar...foarte fericit.

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 10 luni
T: 8 ani, 6 luni

17.11.2011 10:15     citat 

Narcisa, Ionelita, Manu...mersi de felicitari....
bebelusul meu imi da stari de ameteala ceea ce eu n-am avut la rpima sarcina...
in rest o stare de greata ieri dupa masa, dar cred ca trecatoare...

legat deperna, nici Sofia nu doarme pe perna, in schimb cand ajunge sa doarma cu mine sau cu taica-sau trezirea de noapte, atunci se baga cu caul sub perna mea, are perna pana pe frunte...nu stiu cum s=o fac sa doarna toata noaptea fara sa se mai trezeasca si sa vrea sa o mutam in patuk mare....astept sugestii...

felicitari pt masinuta, narcisa, sa o stapanesti fara evenimente...

Byu, poate va fi fetita ...sa fie cum vrei....
si eu as vrea totfetita sa fie si a 2-a.... scot limba
acum sa fie sanatos, ce-o fi, dar parca m-am obisnuit cu Sofia, si as vrea sa am 2 fete si un baiat...
noapte buna, merg la culcare, dupa ce tocmai am vizionat un episod din grey`s anatomy....

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: