· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile anului 2010!! Cap. 227
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010!! Cap. 227     
gabbriella

Copii
ALISIA ANDREEA: 13 ani, 9 luni
ALEXANDRU ANDREI: 10 ani, 5 luni

17.11.2011 10:30     citat 

Buna fetelor, va pup pe toate si pe bebelusi, care intre timp s-au facut copilasi mari. Imi cer scuze ca nu am mai intrat, dar cu 2 copii nu mai am timp deloc pt pc, mai ales ca fetita mea a inceput sa se joace pe el, si seara cand as putea sa intru atunci ne jucam.
In rest, noi suntem sanatosi suntem la faza cu intarcatul, care nu prea merge, am avut si un episod urat in august (mi-a explodat cucta in bucatarie si a sarit putina apa pe Alex, a fost groaznic dar a trecut), in rest trecem avem 8 dintisori, facem nazbatii...
Am apucat putin sa citesc din urma, am vazut ca Luara are un bb, sa iti traiasca si sa va bucurati de el, si Byu daca am citit bine si vine barza felicitari.
Noi va pupacim si multa sanatate si sa cresteti mari si frumosi sarut

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 8 luni
Casian Radu: 11 ani

17.11.2011 10:32     citat 

Bebezola, felicitari Radei ca spune si face la olita ! Casian nu vorbeste , inca nu zice "pipi" nici daca il pun sa repete dupa mine foarte fericit si "caca" zice foarte rar, dar doar cand il pun sa ma imite . Asa ca noi mai avem pana sa scapam de pampers, da nici nu ma agit absolut deloc, la vara am de gand sa facem asta. Sau daca o sa vrea el mai repde, nu ma supar. La Bogdan am scapat la 2 ani si 4 luni, sunt copii care de abia la 3 ani renunta... eu zic ca si asta, la fel ca umblatul, vorbitul , e altfel pt. fiecare copil in parte.

Krmnn , eu am vazut sambata ultimul episod aparut din Grey .... si pe site scrie ca urmatorul apare de abia in 6 ianuarie . Deja si-au luat vacanta ... la fel si The Vampire Diaries .

Nici ai mei nu dorm pe perna. Casian are un pui ( de perna rad ) cu care se mai joaca pana adoarme, dar tot timpul il gasesc la picioarele lui si i-l iau din patut . Bogdan are o perna super subtire , e mai mult de "tinut in brate" cand doarme. de fapt si eu am la fel .

Byu, Krmnn, sa va dea Domnul fetite cu codite si fundite ! rad

Geo_narcisa, sa stapanesti sanatoasa masinuta si asteptam sa dai de baut ! rad

P.S. Am reusit sa imi iau si eu ceva pt. mine astazi ! rad

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 5 luni
Eduard: 10 ani, 8 luni

17.11.2011 11:50     citat 

Nici Edi nu vb prea multe..si am inceput sa ma obisnuiesc cu asta, caci frate-su la varsta asta deja numara singurel de la 1 pana la 10 prostit .
Asta e...abia astept sa vb, sa-i aud pe ei doi ce isi spun unul altuia sarut

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 4 luni
Ana Leia: 10 ani, 7 luni

18.11.2011 12:41     citat 

Buna fetelor.
Carmen ma bucur ca e un puisor cu 2 ocihsori acolo. Sa fiti ambi sanatosi, cresteti mari si sa fie cum vreti voi.

Byu ai grija de tine, nu prea-l ridica pe iulian. Stiu ca e greu, dar risti sa faci hernie lui bebe 2.

Gabriella merci de urari. Sanatate si puilor tai, bine ca ati scapat usor de la faza cu conducta.

Bebe, felicitari pentru olita. Noi inca avem frica de ea. Singura mea speranta este ca mergem la Chisinau de Craciun si Revelion si acolo o s-o vada pe var-sa cu olita si poate asa o fac curioasa.

Narcisa felicitari pentru masinuta, sa o stapaniti sanatosi. o masinuta e de mare ajutor, mai ales cu 2 copii.

Nici Ana nu vorbest epe limba noastra. Are o limba tare ciudata, vorbeste, de cizi ca e japoneza. In schimb lui tat-so cand pleaca la serviciu ii zice bye-bye. Radem de nu mai putem, de unde a invatat asta, nu-mi dau seama.

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 10 ani, 6 luni
Jacob: 10 ani, 6 luni

18.11.2011 12:43     citat 

Seara buna fetele !!!

Nu ca as vrea sa creez polemici (ca nu au mai fost de mult pe aici) dar tare exagerate mi se par cateodata anumite chestii. Mami imi zicea ca noi ca bebelusi am dormit numai leganati pe picioare, pe perna, si erau perne din alea mari de fulgi cum se fac in Ro si nu avem nici unul probleme cu coloana. Ai mei dorm foarte bine pe perna si sunt foarte multumita de asta. In plus eu una nu pot sa dorm fara perna asa ca le-am pus cate una la fiecare in patut sub cearceaf ca sa fiu sigura ca nu si-o pun pe cap noaptea cand dorm, si daca ei nu vor pe perna dorm pe jumatatea cealalta de pat. Eu una nu sunt asa exagerata, chiar de cand au facut un an pot sa zic ca mi-a trecut de tot, nu mai sunt asa cum eram cand erau bebelusi si incerc sa ii cresc cat mai normal posibil fara sa fac exceptii ca sunt copii mici. Mai am anumite resttrictii la mancare si alte chestii asa mici dar nici nu imi bat capul prea tare.

Am asa o stare de cearta...nu vrea nimeni sa se certe cu mine??? rad

V-am pupat..noapte buna

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 10 luni
T: 8 ani, 6 luni

18.11.2011 9:59     citat 

Manu, ti-a trecut cheful de cearta ? ca eu n-am chef sa ma cert cu tine rad rad rad
neata...
Noi abia de vreo luna intelegem limba copilului...incepe sa spuna absolut tot ce aude si-i place un joc pe iphon-ul lui taica-su, cu "spune cuvinte", trebuie sa aleaga din 4 poze ce spune vocea...si stie deja toate obiectele, apoi pronunta cuvantul...e destul de educativ jocul..
si acum repete numaratoarea pana la 10 in maghiara, a invatat-o menajera.... si daca o intreb cum vorbeste menajera cu ea, zice "nem-nem", ca asa-i zice cand n-are voie sa faca ceva trag cu ochiul) sarut
nu stiu cat intelege din ce-i spune in maghiara, dar se uita cu foarte mult interes la ea cand ii vorbeste in alta limba, si ii spune mereu..."mai- mai", sa-i mai zica.... trag cu ochiul

Mada, of asa pauza la grey`s...nici nu m-am uitat cand e urmatorul...nasol...abia asteptam sa vad cum se finalizeaza episodul de aseara... trag cu ochiul

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 2 luni
Karina-Ioana: 7 ani, 11 luni

18.11.2011 10:10     citat 

neatza si de la noi!
eu va citesc mereu...mai greu cu scrisul ca nu putem imparti tastatura...eu si Miruna ochi peste cap

si eu sunt fan "grey's anatomy" si cand am vazut ca intra in "concediu" mi-a fost tare ciuda...mai ales ca s-a incheiat asa palpitant idee

miruna are un somn "plimbator"...circula tot patul...asa ca nici vorba de perna...ar trebui o perna cat patul! rad ....se suceste ca acele la ceasornic....roata-roata...oare asa va dormi mereu?

gata...nu ma mai lasa!
v-am pupat...din mers!

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 6 luni

18.11.2011 12:34     citat 

----------
Manucrissa a scris:
Mami imi zicea ca noi ca bebelusi am dormit numai leganati pe picioare, pe perna
----------

Cel mult ai ADORMIT asa, ca nu cred ca statea mama ta cu tine pe genunchi toata noaptea. ochi peste cap

sus

Denunta
cristina79

Copii
Claudia: 15 ani, 11 luni
Sebastian : 10 ani, 8 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 6 luni

18.11.2011 1:20     citat 

Buna, fetelor!
Krmn, felicitari draga mamica, sa ai un bebelus sanatos si o sarcina usoara!
Byu, iti doresc o fetita frumoasa asa ca tine, ai sa vezi la urmatoarea ecografie ce-o sa fie sarut sarut sarut sarut
Geo_narcisa, felicitari pentru masinuta, s-o conduceti sanatosi!

ma inscriu in clubul fanelor "Grey's Anatomy"

Noi avem 24 de ore de cand nu mai suge Sebastian de la mine.....ieri la amiaza a adormit fara tzatza,aseara a adormit un pic mai greu, s-a trezit la 3 si a plans, i-am dat un biberon cu lapte si nu a vrut, a baut doar apa, si a dormit de la 4 pana la 7.30, cand s-a trezit bine dispus si a mancat o felie de paine cu dulceata....acum la amiaza a adormit afara, la plimbare, si doarme si acum in dormitor
eu m-am dat cu un marker negru pe sani si i-am aratat, am zis caca, el a repetat dupa mine si nu a vrut sa suga, doar imi ridica bluza si zicea caca.......si azi noapte plangeam de mila lui ca prin somn se agita si zicea caca...dragutul de el, a priceput ca nu are voie, desi el e innebunit dupa tzatza
eu m-am muls azi dimineata, am incercat sa-i dau laptic de-al meu cu biberonul sau canita, dar nu a vrut...a papat iaurt cu fulgi de porumb, banana
vad ca nu-mi mai accepta deloc laptele
o sa vedem ce face la noapte

va pup sarut sarut sarut

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 10 ani, 6 luni
Jacob: 10 ani, 6 luni

18.11.2011 1:35     citat 

----------
Christa a scris:
----------
Manucrissa a scris:
Mami imi zicea ca noi ca bebelusi am dormit numai leganati pe picioare, pe perna
----------

Cel mult ai ADORMIT asa, ca nu cred ca statea mama ta cu tine pe genunchi toata noaptea. ochi peste cap
----------

Daca vorbesti fara sa stii vezi ce se intampla ?! Ba da, de fapt nu...nu mama mea dar tatal meu da prostit ....iti vine sa crezi sau nu bebelusi fiind nu am dormit nici unul altfel decat leganati pe picioare, asa ca tatal meu statea toata noaptea cu noi pe picioare si ne legana, adormea si cand ne simtea ca ne foim ne legana iar.... ochi peste cap

O zi buna fetele !!!

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 9 luni

18.11.2011 1:44     citat 

buna fetele

multumim de aprecieri.va pupa Rada

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

18.11.2011 2:08     citat 

hello

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani
Victor Adrian: 10 ani, 7 luni

18.11.2011 6:57     citat 

GATA!!!
M-am scuturat de tot...
Nu imi vine sa cred...inca plang.. zambet zambet zambet
Dar de fericire...
http://www.parinti.com/modules.php?name...34#1265434
Nu stiu cum am putut trece peste acest an. Nu stiu...
Cred ca ma pocneste o cedare psihica, dar din aia buna foarte fericit

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 2 luni
Karina-Ioana: 7 ani, 11 luni

18.11.2011 7:21     citat 

simo, uite ce frumoase sunt!

ca si sufletul tau...plin de bucurie pentru puiul mic!
sa dea bunul Dumnezeu sa fie totul bine mereu!

Narcisa, felicitari pentru masinuta! sa o stapaniti sanatosi! si sa va plimbati prin toata tara! trag cu ochiul

bebe, felicitari pentru reusita Radei! ai fata mare! sarut

Cristina...citind ce-ai scris...parca m-a luat asa...o tristete...cresc puii nostri...si parac se "rup" de noi...incepand cu intarcatul...bine ca Sebi adoarme singurel....nu stiu cum va fi la noi... oricum mai e pana atunci...sper!

sus

Denunta
0911

Copii
Brianna: 10 ani, 10 luni

18.11.2011 8:06     citat 

buna seara
apuc si eu sa intru dupa o sapt. cu evenimente.
Bria mi-a facut febra de Luni a inceput , 2 zile, a fost dr, nu avea nimic, acum vad ca-i dau caninii jos, se vad coltii dar nu a puscat inca.
azi nu mi-a mancat nimic decat lapte, oare e normal. oricum de Duminica a inceput sa manance prost, ma gandeam eu ca are ceva. e tot timpul maraita si vrea numai in brate. sper sa-si revina cu mancatul. nu e vreo probl. ca bea numai lapte? voi ati patit cu ai vostrii?
apoi am avut si un deces(bunicul sotului de 90 ani), si uite asa a trecut la noi sapt.
Si Bria doparme pe perinita de cand s-a nascut, dar i-a facut mama o perna foarte subtire cat un deget de-al meu. de regula doarme pe langa ea , nu ii place sa aiba ceva la cap, cu toate ca ma gandesc ca la cat e de subtire nici nu o simte, dar cred ca o incomodeaza ca mai da cu nasul in ea.
Narcisa, felicitari pt. masinuta, sa o stapaniti sanatoasa si fara incidente.
Oare as putea sa-i dau ceva pt. calmare la dinti?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: