· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile anului 2010!! Cap. 227
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010!! Cap. 227     
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

18.11.2011 8:43     citat 

Simona, ma bucur ca Victoras este pe drumul cel bun.

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 14 ani, 9 luni
Andra Diana: 10 ani, 5 luni

18.11.2011 8:57     citat 

Simo, sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut !

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 6 luni

18.11.2011 9:53     citat 

----------
Manucrissa a scris:
iti vine sa crezi sau nu bebelusi fiind nu am dormit nici unul altfel decat leganati pe picioare, asa ca tatal meu statea toata noaptea cu noi pe picioare si ne legana, adormea si cand ne simtea ca ne foim ne legana iar.... ochi peste cap
----------

Ah da, si tatal tau era casnic si dormea ziua probabil. Sau pana voi ati crescut a trait fara somn (ca aia ce ai descris tu numai dormit nu se cheama). rad Hai cearta-te singura ca nu-s dispusa. scot limba

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 7 luni

18.11.2011 11:02     citat 

Alina 0911 incearca chamomilla, sunt granule homeopate, cate 2-3 seara, sau la nevoie cand e agitata..si mai era ceva din Germania Osanit parca, vezi la capitolul cu dinti, poate reuseste cineva sa iti trimita ca cica is tare tare bune

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 10 ani, 6 luni
Jacob: 10 ani, 6 luni

19.11.2011 12:21     citat 

----------
Christa a scris:
----------
Manucrissa a scris:
iti vine sa crezi sau nu bebelusi fiind nu am dormit nici unul altfel decat leganati pe picioare, asa ca tatal meu statea toata noaptea cu noi pe picioare si ne legana, adormea si cand ne simtea ca ne foim ne legana iar.... ochi peste cap
----------

Ah da, si tatal tau era casnic si dormea ziua probabil. Sau pana voi ati crescut a trait fara somn (ca aia ce ai descris tu numai dormit nu se cheama). rad Hai cearta-te singura ca nu-s dispusa. scot limba
----------

looooooooooool poti sa crezi ce vrei...imi e indiferent..eu am scris exact ceea ce s-a intamplat ochi peste cap . Iar faza cu cearta era o gluma....rad

simo sarut sarut sarut esti puternica sarut

Va scriu un pic mai tarziu..pupici

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 4 luni
Ana Leia: 10 ani, 7 luni

19.11.2011 12:48     citat 

buna fetelor.
Simo ma bucur ca e bine. Asa sa fie si mai departe.

Christa legat de dormit. Fratele meu a fost foarte bolnav pana la 3 ani, dormea numai leganat pe perna sau in brate. Ba il tinea mama, ba tata, faceau cu randul. iti vine sa crezi sau nu, dar mama mea vreo 3 ani n-a avit nopti dormite normal si nici tata. Asta avand in vedere ca ma avea pe mine deja la scoala, iar tata era medic sef si mai facea si garzi. Or cand e vorba de copii si sanatatea lor, te multumesti si cu 2-3 ore de somn, numai sa le fie lor bine. Eu de 1 an jumate n-am dormit decat intr-o noapte 7 ore legat. In rest 3-4 ore, apoi franturi. Ziua nu pot dormi, caci atunci cand dorm ei mai am timp sa fac ceva prin casa. Asa ca e posibil, nu cred ca e cazul sa ironizam mereu ce scriu altii.

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 10 ani, 6 luni
Jacob: 10 ani, 6 luni

19.11.2011 2:47     citat 

simo acum am recitit mai atent ce ai postat si e super vestea sarut ma bucur din suflet pentru voi..ai un luptator si un curajos sarut va pupam dulce sarut

0911 multa sanatate si sa nu mai faca febra micuta sarut daca era bine cand ati fost la doctor poate a fost de la dinti

krmnn nu am chef de cearta foarte fericit era o gluma ca ma asteptam sa imi sara in cap cineva ca ce mama denaturata sunt again foarte fericit sarut bravo pentru progrese, abia astept sa inceapa si ai mei scot limba

bebe felicitari pentru ca nu ati avut incidente la nani fara pampi sarut ai fata mare zambet

cristina ohhhh ce scump e dragul de el zambet pot doar sa imi imaginez cat de greu poate sa iti fie dar trebuia sa vina si momentul asta..sper sa treceti repede si cu bine peste asta sarut

luara dar stii cum e ? daca ziceam ca noi nu dormeam si ne lasau ai mei sa plangem ca na trebuiau si ei sa doarma ar fi fost catalogati ca parinti denaturati foarte fericit si nici asa ca statea tatal meu cu noi pe picioare nu e bine ca nu dormea el sau ma rog....in fine...nu ma intereseaza, chiar sincer ma amuza comentariile acestea zambet

Ai mei baieti au zis ''apa'' foarte fericit nu e mare lucru dar asa de tare mi-e drag de ei. Le faceam baita si le repetam eu mereu ''apa'' si au zis si ei amandoi si foarte clar zambet Si Nathan in fiecare dim cand ne trezim sa ii pregatesc de cresa imi zice : ''mama?'' si eu :''da mama'' si el: ''papa?'' ii zic ''papa face nani'' si pana nu se trezeste Manuel si nu se arunca la el in brante nu ii tace gura rad . Si azi dim imi zice: ''mama'' , ''da mama'' si el zice :''tataie? taie?'' ohhhh cand i-am zis lui tati a lesinat de placere sarut rad Abia astept sa inceapa sa vb si pe zi ce trece ma uimesc ce mari sunt baietii mei. Cand ii vad cum merg peste tot, si cand le pun cizmele de iarna si merg asa chinuiti rad mi-e tare drag de ei.

Bun gata pe seara asta jurnalul rad Ma duc la somn cu toate ca e doar 7:45pm ca maine iar am trezirea la 5am prostit

Noapte buna !!!

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 5 luni
Eduard: 10 ani, 8 luni

19.11.2011 4:10     citat 

Simo, panselutzele puse de colega noastra au spus totul..esti minunata, iar fiul tau este un luptator!! sarut sarut

Manu..e atat de sublim ceea ce simtim cand e vb de puii nostri sarut

AA..si in leg cu noptile nedormite..nici pe mine nu ma crede nimeni ca vreme de 6 luni eu ma trezeam noaptae din sfert in sfert, sau din juma in juuma de ora din cauza celui mic..asa se trezea el noaptea si vroia tzitzi si eu alaptam in fund, pt ca nu prea reuseam culcata. Acum cand imi amintesc acea perioada, zau ca ma mir ca am rezistat (desi perioada aia am fost mai mereu nervoasa, obosita, vesnic nemultumita trist )
Acum am cam 4-5 ore legate pe noapte, si vreo 1-2 treziri , dar ma simt mai om decat m-am simtit atunci..deci sunt noptile mele bune, de cand am nascut primul copil si pana acum.
Fereasca sfantu' pe cel ce nu crede asa ceva, sa nu ajunga vreodata in situatia asta prostit

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 2 luni
Karina-Ioana: 7 ani, 11 luni

19.11.2011 9:00     citat 

neatza dragelor!
Sweety ce fac puii tai? sunt bine? ati terminat tratamentele?

Alina, sanatate la puiutza! of...am fost saptamana asta in spital la nepotel(a facut pneumonie) si m-am ingrozit cati copii(bebelusi de fapt) bolnavi erau....si ce greu e de stat cu ei in spital....mai ales ca nu au conditii deloc....o mamica povestea cum trebuie sa dea la infirmiere 2-3 ron sa-i incalzeasca biberonul de fiecare data trist ... de parca i-ar fi dat si laptele cu totul....si e multa lume necajita...de unde atatia bani?

Manu, tare dulci trebuie sa fie pustii tai....cum "rup" ei cuvintele!
si Miruna incepe sa repete cuvinte...e tare dragalasa!

cat despre dormit....eu nu am avut probleme cu somnul Mirunei...se trezeste o mufez...si la loc la nani...dar saptaman trecuta am vb cu verisoara mea...are doi baieti...unul de un an si 9 luni, celalalt de 4 luni....nu credeam ca exista asa ceva...niciunul nu doarme peste zi decat in brate! ea e in italia si a mers mama ei la ea...sa o ajute... si saptama trecuta am reusit sa vb pe skype....cand a dat drumul la camera...ea cu piciul in brate....mama ei cu celalalt... si s-a trezit unul din ei....ce urlete....doamne... nu mi-a venit sa cred! si nu-s bolnavi...asa-s ei....agitati! saraca... e tare greu asa....dar ce poate sa faca?

asa ca, la fel zic si eu:

----------
citat:
Fereasca sfantu' pe cel ce nu crede asa ceva, sa nu ajunga vreodata in situatia asta
----------
[

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 10 ani, 10 luni
Natalia Maria: 8 ani, 2 luni

19.11.2011 9:32     citat 

Simo sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Multumesc fetele! trag cu ochiul sarut

sus

Denunta
cristina79

Copii
Claudia: 15 ani, 11 luni
Sebastian : 10 ani, 8 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 6 luni

19.11.2011 9:48     citat 

neata!
of, greu cu dormitul asta...Sebi a adormit azi noapte pe la 1, dar nu din cauza ca nu i-am dat san , ci pentru ca am ajuns aseara la socrii, si nu a vrut sa doarma in camera in care dormim de obicei, ci a vrut in sufragerie in pat cu Claudia...a dormit apoi pana la 7.30...dar dupa vreo juma de ora de urlete pana mi-am dat seama ce vrea..
de tzatza nu mai intreaba, nu-mi vine sa cred ca asa de repede a uitat, doarme toata noaptea fara sa vrea mufat, si ziua bea cate un pic de lapte in canita..dar papa si iaurtel, branzica de vaci...sper sa-si ia calciu din astea
manucrissa, sunt asa de draguti cand spun primele cuvinte...sebi spune mama, tata, caca, spune da si nu atunci cand il intreb daca vrea ceva, canta hei, hei bau bau ...dedes daca vrea deschis ceva, hai-cand ma cheama undeva...si mai are, dar nu mi le amintesc acum
Simo.....bravo pentru Victoras

ceva sfaturi pentru stoparea lactatiei?

sarut sarut

sus

Denunta
bilutza

Copii

19.11.2011 10:17     citat 

Si noi in continuare cu tzitzi. Noaptea asta, cum scoteam tzitzi din gurita ei, cum se trezea si maraia si cauta tzitzi inapoi. plang sau sunt foarte trist Dar nu-i asa in fiecare noapte.

Christa, si eu stiu prieteni de-ai mei ai caror copiii au dormit numa leganati (toata noaptea) pe picioare. Chiar am o prietena buna care a mers asa cu cea mica un an si ceva. Nu e mare diferenta intre a nu dormi noaptea ca tre sa dai din picioare (cu atipelile de rigoare, ca mai furi cate 10 minute, un sfert de ora, pana se prinde cupilu' ca nu-i leganat) si a nu dormi noaptea ca vrea tzitzi din 30 in 30 minute. E o perioada in care organismul rezista la mai multe decat putem noi crede. trag cu ochiul

Eu simt ca nu mai pot cu tzitzi asta. Ma tot gandesc la o metoda care sa nu fie asa grea pt Diana prin care sa renuntam la tzitzi. Sunt ametita toata ziua de oboseala si mai am un copil care are nevoie de atentia mea. Ufff! Si un sot.
rad si ar trebui sa mai am si ceva timp pt mine, ca altfel...o iau razna.

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 4 luni
D: 10 ani, 10 luni

19.11.2011 10:24     citat 

simo zambet sarut sarut sarut

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 9 luni
Irina Maria: 8 ani, 8 luni

19.11.2011 11:48     citat 

simo iubita am plans cand te-am citit, ce emotii ai trait si at tb sa te fi onsumat. Esti puternica mamico, iar Victor un luptator. MA bucur din suflet ca sunteti bine acum!Ce-a fost mai greu a trecut!

Referitor la pernuta pe care doarme Iulian e f moale si stiu ca nu il poate afecta la coloana.
Pana nu demult a dormit fara perna.

cristina ma gandesc la tine, stiu cat e de greu perioada intarcatului, tu pt ca esti la al doilea poate nu e atat de extrem de greu, mie mi-a fost cumplit.

sweety e bine ca ai inceput sa te odihnesti si tu.
Cum mai sunt baietii???

cry, bilutza spor la alaptat!!Cand le intarcati pe fete?

manu ce chinuit a fost tatal tau saraul cu voi. Eu nu stiu cum as fi facut fata!!

Eu dorm f bine de cand doarme Iulian in patut, aseata a fost mai agitat pana a adormit si s-a trezit la 8:30 si eu as mai fi dormit ca am stat aseara pana la 1:30 sa fac o salata de beof.
Iar azi um m-am trezit am faut curatenie generala in toata casa, pt ca dupa amiaza avem niste prieteni in vizita si oricum tb sa fac.
Abia astept sa-l pun pe Iulian la somn la 12:30 sa sterg pe jos si sa dorm si eu.
Va pup o zi frumoasa!!!

sus

Denunta
bilutza

Copii

19.11.2011 1:36     citat 

Byu, acum as intarca-o daca as cunoaste metoda care sa nu fie traumatizanta pt ea. si cum nu o cunosc...cine stie cand s-o satura ea. zambet Incerc in fiecare zi sa-mi adun puterile si sa fac fata la ce altele mai am de facut, dar mi-e din ce in ce mai greu.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: