· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile anului 2010!! Cap. 227
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010!! Cap. 227     
Manucrissa

Copii
Nathan: 10 ani, 4 luni
Jacob: 10 ani, 4 luni

21.11.2011 12:37     citat 

----------
Christa a scris:
----------
Manucrissa a scris:
----------
ralucutza15 a scris:

christa ca tot esti prin zona scot limba pana la ce varsta era ca laptele e alimentul de baza? mersi
----------

Ti-as fi raspuns eu ca stiam, dar daca tu vrei sa stii numai de la Christa nu ma bag foarte fericit
----------

Ce reactie puerila. prostit

ralucutza, in general se spune ca pana la un an, deci al tau e cam trecut. trag cu ochiul Dar Mona la un an nu manca mare lucru in afara de san, asa ca nu-i nimic batut in cuie. rad
----------

Uite ce reactie am de fiecare data cand mi te adresezi ochi peste cap ochi peste cap ochi peste cap ochi peste cap ochi peste cap Daca nu te-ai prins: ma faci sa dau ochii peste cap la fiecare, dar absolut fiecare postare care imi este adresata. Si daca am reactionat asa este pentru ca am aceasta reactie de fiecare data cand te intreaba pe tine cineva de genul asta de parca tu esti vreo perfecta care le stie pe toate si din ale carui cuvinte nu tre sa iesi niciodata. Asa ca stii cand ai asa un sentiment de neplacere cand vezi pe cineva pe care nu suferi oricat ai incerca? Asa am eu cand mi te adresezi...asa ca nu ai vrea sa imi faci o favoare si sa nu imi mai citezi mesajele nici macar cand consideri ca nu am dreptate ?!...si nu ma intereseaza ca e un forum public...ma deranjeaza cand mi te adresezi si punct.

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 10 ani, 4 luni
Jacob: 10 ani, 4 luni

21.11.2011 12:43     citat 

----------
giullia a scris:
Manu nu stiu exact ce este.Problema este ca de la un timp avea vre-o 4-5 scaune pe zi normale ( nu diaree) am fost la dr si mi-a zis sa-i dau lp fara lactoza asa am facut si de cand bea laptele asta are 1 scaun pe zi rar 2.O farmacista mi-a zis ca firma de la care cumparam eu lp ar fi schimbat compozitia si asta poate fi,nicidecum intoleranta...
Stiam ca ai tai pana la un an au avut intoleranta cum ai rezolvat-o? cum ti-ai dat seama ca au intoleranta ?

Acum nu stiu cat sa mai continui cu acest lapte delactolizat intrebare intrebare
----------

Mie una nu mi se pare anormal sa faca 4 sau 5 caca pe zi. Mai ales daca abia incepusei sa ii dai lapte de vaca, pentru ca e normal. Tre sa ii dai timp organismului sa se obisnuiasca.
La ai mei mi-au zis ca e intolenranta pentru ca ii durea burtica mereu, aveau fff multe gaze, regurgitau excesiv de mult si faceau reflux gastric. Si plangeau 24 din 24 si nu se linisteau nici macar cand le dadeam lp, parca beau acid asa faceau. Si dupa ce le-am dat lapte fara lactoza s-au schimbat radical. Iar apoi la un 1 an le-am introdus lapte de vaca si au fost ok.
Tu ii dau branza ? Iaurt? Daca nu, eu as incepe cu astea si apoi incet, incep cu lapte de vaca.
Eu le-am introdus lapte de vaca cate un pic. 3 zile la rand 10ml, 3 zile la rand 20ml, etc, amestecat in laptele lor fara lactoza.

Sper sa reusesti rad sarut sarut sarut Scuze pentru marele mesaj zambet

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 4 luni

21.11.2011 7:52     citat 

----------
Manucrissa a scris:
de parca tu esti vreo perfecta care le stie pe toate si din ale carui cuvinte nu tre sa iesi niciodata.
----------

Nu, nu-s o perfecta care le stie pe toate, dar stiu mult mai multe decat multe de pe acest forum, da! prostit

----------
Manucrissa a scris:
nu ai vrea sa imi faci o favoare si sa nu imi mai citezi mesajele nici macar cand consideri ca nu am dreptate ?!...si nu ma intereseaza ca e un forum public...ma deranjeaza cand mi te adresezi si punct.
----------

Din pacate nu-ti pot face aceasta favoare, cand am ceva de comentat comentez si punct. Asa ca da-ti ochii peste cap in continuare, sau, mai bine pentru tine, ignora-mi pur si simplu mesajele. rad

sus

claudis

Copii
M: 10 ani, 7 luni

21.11.2011 10:31     citat 

----------
ana_348 a scris:
hm, ce subiect aveti aici...ce bine ca nu a trebuit sa trec si prin asta, e unicul avantaj pe care am reusit sa il gasesc in povestea mea cu alaptatul.
Nu as fi putut sa fac nimic din ce am citit pe-aici, cred ca asteptam sa nu mai aiba copilul chef.
----------

parca ma aud pe mine vorbind sarut

sus

Denunta
claudis

Copii

21.11.2011 10:41     citat 

Neata

Alina ii dau Chamomilla si Belladonna...3 granule de fiecare dimineata si seara...timp de 2 saptamani...Sanatate multa fetei

luara mare bandit si Lucas.. foarte fericit Lui Matei i-au trebuit cateva luni sa cedeze...si sa se trezeasca mai rar...naspa ca el dupa treziri dese tot obosit era si marait... prostit

Manu pernele alea de care zici tu sunt bune si pt. o bataie cu perne,...Heh..ce copil mai sunt si eu scot limba rad

Si ca tot s-a deschis subiectul...Am fost surprinsa sa remarc ca eu inca am laptic desi nu mai alaptez de aproape 2 luni...Am simtit eu asa tensiune in sani...de regula cand il lasam la mama si ma apuca dorul de el...cand venea ora lui de trezire pt. laptic...Doamne ce legatura avem cu puii nostri... sarut

As mai scrie dar Matei e mai marait decat de obicei,...ii da si al doilea canin prostit

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 12 ani, 10 luni
Victor Adrian: 10 ani, 5 luni

21.11.2011 12:13     citat 

Eu maine ma duc la un interviu si sunt data peste cap.
Mi-am facut unghiile si tb sa le fac din nou..ca intre timp s-a kk V si l-am schimbat si s-a dus oja mea proaspata..
Nu stiu cu ce sa ma imbrac..
Tb sa ma spal, sa fac mancare, sa imi mai aranjez putin cv-ul...
si sa ma pregatesc psihic foarte fericit
De-ale mele..
Aa si vreau sa fac o crema de zahar ars ..zambet

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 7 luni
Casian Radu: 10 ani, 10 luni

21.11.2011 3:11     citat 

Simo, bafta maine la interviu ! Eu intotdeauna imi fac unghiile seara , cand ma bag in pat si ma mai uit la TV... ca asa stiu ca nu ma mai ridic si pana dimineata tot se usuca ele. rad
Si felicitari pt. micutul tau luptator ! Bine ca ati scapat !
Deci sa intelegem ca ti-e dor de un job ? foarte fericit

Of, asa ma enerveaza vremea asta ! E asa intuneric afara ca ziua in amiaza mare trebuie sa aprindem becul daca vrem sa citim sau sa scriem.
Eu ma relaxez... Bogdan e la baschet, Casian doarme ... si eu caut jucarii pe net . zambet

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 14 ani, 7 luni
Andra Diana: 10 ani, 3 luni

21.11.2011 8:26     citat 

http://aripidecurcubeu.blogspot.com/201...ntofi.html

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 5 luni

21.11.2011 10:28     citat 

zi am reusit sa il culc pe Dragos mai repede de ora 10. asa ca o sa ma pun si eu in pat inainte de ora 12 rad. Va pup.

Mi se pare mie sau iar e tensiune pe aici?

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 3 luni
Eduard: 10 ani, 7 luni

22.11.2011 1:41     citat 

Ralucutza, ti se pare! scot limba ....asa se iubesc fetele cele mai tari foarte fericit

Eu sufar si acum, enorm, ca am fost nevoita sa-l intarc pe Edi... trist , ma trezesc mereu plangand cu gandul la asta.
Pe el chiar nu l-as fi intarcat pt nimic pe lume...oricat mi-ar fi facut el noptile fripte. Mi-era prea drag sa-l vad cu nasucul bagat in tzitzi plang sau sunt foarte trist
Pe cel mare, nu stiu..nu am regretat..s-a intarcat de la sine pe la 11 luni, aproape cu decizia mea de a-l intarca..pt ca nu mai vroia..aveam momnente cand ma rugamde el sa suga si el nu vroia....si mi-am dat seama ca e timpul si din prima zi de cand nu l-am mai pus eu la san, nici c-a mai cerut.
Insa asta micu' ce a mai suferit..si eu, alaturi de el plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
claudis

Copii

22.11.2011 7:10     citat 

Neata

Baiatul meu a fost culcat " cu forta" pe la 10 aseara si pentru ca nu s-a mai trezit peste noapte ...la 5 dimineata era fresh...deci el chiar nu are mare prietenie cu somnul asta foarte fericit

Alina scuze pentru confuzie...tu m-ai intrebat de homeopate pt pofta de mancare si eu le-am zis pe alea de dinti scot limba ..Pt. pofta de mancare i-am dat Alfalfa si Avena Sativa...dar numai stiu cum i le dadeam...ca nu i-am mai dat de mult..Trebuie intrebat la farmacie..

giullia am hotarat sa ii scot de tot biberonul cu lapte de vaca dupa ce am vazut ca face mai moale..daca m-am convins ca e de la lapte ...am zis ca macar sa ii reintroduc fructele...cartoful...Saptamana asta ajung la doctor sa vedem cand spune sa incerc din nou cu lapte normal.. ..acum tot fara lactoza bea...Vreau sa intreb pediatra daca e o idee buna sa ii dau din nou iaurtel...smantanica...ca si pe astea le scosesem...si sa incerc mai tarziu cu lapte dar o sa ii dau din ala praf de data asta cu lactoza...E si mai usor de dat noaptea... foarte fericit

Byu Multumim pt. complimente... sarut Ce frums v-ati distrat si voi duminica...iar tu ce bunatati mai faci..nu am mancat niciodata ciuperci prajite cu mujdei si mamaliguta trag cu ochiul

Mada pai in cazul asta si voi sunteti la un pas sa scapati de olita... zambet
Referitor la dormit...Eu nu cred ca am sa scap vreodata...Macar ca ma pune sa stau langa el pana adoarme...Oricum...sunt f. fericita ca ma lasa sa stau jos ...si acum il legan f usor pe umar...nuami trebuie sa ma misc ca nebuna rad ..Uneori tb. doar sa il tin pe umar...Sper doar sa dureze mai putin....Deja dureaza mai putin de o ora de cand am inceput sa comunicam foarte fericit

cristina79 bravo..Ce baiat intelegator ai.. sarut

Manu cred ca asa am sa fac si eu data viitoare..O sa incerc si mai treptat...Eu i-am dat azi 20.ml..dupa 24 ore 40 ml...ca asa imi zisese pediatra..O masura la 24 de ore...dar o sa incerc si mai lent cum zici tu...Plus ca o sa ii dau praf care cica are mai putina proteina decat cel pasteurizat din comert...poate o conta si asta..Matei imi facea moale doar dimineata primele 2 scaune...exact primele scaune dupa bautul laptelui de vaca cum ar veni...restul de 2-3 le facea normal...El face des kk prostit POate o fi normal sa faca scaun mai moale de la lapte...ca nu era diaree...dar eu obisnuita cu ele mai consistente cat a mers pe cel fara lactoza m-am panicat scot limba ..Plus ca, coincidenta a facut ca dupa 1 an cand i-am dat lapte sa se mai irite la fundulet ocazional...ceea ce nu s-a intamplat pana la un an mai deloc..Am tot zis...ca o fi de la ceapa...mazare..ce i-am mai dat eu...dar poate ii pica cam greu laptele asta...vedem prostit

Simona bafta la interviu...si dupa ce te angajezi te faci roscata da?

Karina te inteleg...pana nici mie nu mi-a fost usor desi eu m-am cam rugat de Matei sa suga si sa adoarma la san...In loc sa ma invete el pe mine il invatam eu pe el rad ..Dupa ce m-am hotarat sa ii dau biberon si am vazut ce usor uita de titi parca imi era ciuda...Am zis ca macar noaptea o sa suga...ca noaptea nu a refuzat niciodata..dar uite ca si noaptea a preferat biberonul...Eu am zis mersi na..ca nu ajung sa ma traga de bluza...dar pe de alta parte imi parea rau...Si acum cand am sesizat ca mai am laptic...ma gandeam cat mi-ar placea sa il vad un pic mufat foarte fericit

Moaa..cat am scris...cine schimba capitolul?

sus

Denunta
0911

Copii
Brianna: 10 ani, 9 luni

22.11.2011 2:57     citat 

buna fetele, nu v-am citit decat asa unde am vazut ca m-ati mentionat cu numele, scuzele mele. trag cu ochiul
multumesc pt. sfaturi la toate, Claudis, mi-ai raspuns bine, pt. dinti te-am intrebat , nu pt. pofta de mancare, Bria are pofta , doar cateva zile acum cu dintii nu a mancat asa bine.
asa, acum i-a trecut si raceala, nu stiu ce raceala a mai fost si asta, ca Sambata dimineata i-a curs nasul putin , a inceput sa tuseasca, dar deja ieri nu mai avea nimic, oricum i-am dat Stodal sirop si ACC pliculete. nu am mai mers la dr ca vad ca e ok acum. un canin si-a aratat coltul , asteptam pe ceilalti. poate a fost vreo reactie de la dinit, e posibil asa ceva?
nu stiu ce sa va scriu ca mi-e lene sa mai citesc din urma, nu am nici o stare.
va pup.

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

22.11.2011 3:03     citat 

sageata sageata cap.228

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: