· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile anului 2010!!! Cap.228
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010!!! Cap.228     
ana_348

Copii
M: 15 ani, 4 luni
D: 10 ani, 10 luni

29.11.2011 5:52     citat 

am luat o jucarie pt di zambet

http://www.dinoland.ro/p-5557-povestito...-pooh.aspx

sus

Denunta
adrianaBuc

29.11.2011 6:04     citat 

Ne mai adaugati si noua 2 dintisori? Avem acum 10 dintisori si 4 maselute. Inca 2 canini si 4 maselute si suntem gata.

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 5 luni
Eduard: 10 ani, 8 luni

29.11.2011 11:51     citat 

Nu se mai ocupa nimeni de dintisori, insa te felicitam pt ca e mai fasolica decat a fost fara cei doi care au aparut scot limba

Simo, tu care esti bucuresteanca, cum de scrii moldoveneste? ori iti place cum vorbim astia de pe-aici. Nu prea imi dau seama daca vb moldoveneste sau nu...dar stiu sigur ca atunci cand am lucrat in Bucuresti, nu ma credea nimeni ca sunt moldoveanca rad. Vroiam sa zic ca imprumut f rapid accentul. scot limba

Deci, da, poti asocia in zilele mele bune si glumete moldovenismul cu moaca mea rad rad

Nu mi-e rusine sa recunosc de unde provin zambet

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii

29.11.2011 11:53     citat 

Claudia, m-ai omorat! Ala va fi cadoul pentru David!

Iar,Ana...sar'mana pt idee...cred ca ala va fi pt Edi scot limba

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani
Victor Adrian: 10 ani, 7 luni

29.11.2011 11:54     citat 

Raliu, acum am vazut-o si eu pe Adinutza..
Ce a crescut..
Dar i-a crescut si parul?!? foarte fericit
Sweety..imi place graiul moldovienesc. Cu toate ca eu sunt juma' moldoveanca (Panciu) juma' olteanca (Drobeta) parca sunt fff legata de meleagurile din partea de est a tarii...
Si parca e mai dulce si mai hazlie .. foarte fericit

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii

30.11.2011 12:02     citat 

Mie insa nu imi place ca David al meu, de cand ne-am mutat in acelasi oras cu ai mei (temporar), a inceput sa vorbeasca moldoveneste surprins plang sau sunt foarte trist , el care vorbea asa clar si corect. Offf si acu il corectez zilnic...si de o saptamana a incept si Edi ca in loc sa ceara APA, zice APII.....mi se invart ochii in cap cand ii aud prostit . Tre sa ii lamuresc si pe ai mei sa le vorbesca corect nervos

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii

30.11.2011 12:04     citat 

Simo, imi permit sa te bag in lista mea de mess trag cu ochiul ...nici nu-ti mai cer voie scot limba

sus

Denunta
dincamsimona

Copii

30.11.2011 12:06     citat 

ok
rad)
mie imi spui.. eu sunt inca stresata ca Matei nu vorbeste corect nici la varsta asta. Indiferent de ce zic ceilalti, clar in ianuarie februarie (daca ma angajez) il duc la logoped...
Iar asta micu' a inceput sa zica "aici". Dar zice... "aishi" rad Si nu a auzit de la nimeni. Iar frac-su cand era mic zicea "cashula" si "papushi".. La fel, neauzind moldoveneste in jurul nostru
rad
Si gata, s-a terminat cu vocea poporului nostru asa ca ma duc la culcare
NB si vise placute si linistite
Sau..destrabalate zambet

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii

30.11.2011 12:09     citat 

Simo, imi plac de mor cerceii de pe site!! sarut sarut sarut O sa-mi iau ceva dragutz de-acolo si sunt ideali ca si cadou, suuuper!!

sus

Denunta
dincamsimona

Copii

30.11.2011 8:35     citat 

foarte fericit
si acum lucram la noul site ,,azi maine poimaine se va reinnoi sper trag cu ochiul
La Multi Ani Andreea si ANdrei
Chiar ..Adrian (fimiu mic) vine de la Andrei? Ca niciodata nu am stiut

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 14 ani, 9 luni
Andra Diana: 10 ani, 5 luni

30.11.2011 9:59     citat 

http://www.daft.ie/searchsale.daft?id=627935

Uite si cum va povesteam eu ca am vazut in Dublin. Asa mult mi-a placut cum se vedeau! Toate casele aveau perdele asa si rolete.

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 14 ani, 9 luni
Zuza: 11 ani, 5 luni

30.11.2011 2:31     citat 

Mie din pozele din link( cele din interior) imi pare ca au in geamuri role ( care se vad din strada cum zici tu ca si cum ar fi perdele scurte) si apoi draperii din paterial opac.

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 9 luni
Irina Maria: 8 ani, 8 luni

30.11.2011 2:54     citat 

ce ffrumoasa e camera fetei icemoon!!!
Unde doarme acuma?In patut sau pat?

raliu ce fata mare si frumoasa ai, ptiu nu fi deochi. Super cojocelul!

sweety ei se dezobisnuieste David de limbaj, cred, tb doar sa te tii de capul lui. Ms tare mult ca ai fost pe la noi, m-am bucurat f mult. Ne mai anunti cand veniti prin Iasi sa ne vedem si cu copiii, ca mi-e tare dor si de ei.

claudis ma bucur ca MAtei isi revine si ti-am zis eu ca se cuminteste la un moment dar?Mai are nopti agitate, dar e bine oricum.Cand va apucati de al doilea:D?

simo ce tare ai povestit faza cu deshtu ca am ras si eu de necazul tau dar ai un haz de multe ori ca mor de ras. Nu cred ca Adrian vine de la Andrei.

Tzuc la voi si La multi Ani tuturor ce poarta numele Sf Andrei.

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 14 ani, 9 luni
Andra Diana: 10 ani, 5 luni

30.11.2011 3:19     citat 

Da, mai Alina, ai dreptate! La ei roletele alea au un design deosebit, si sunt din acelea care se trag de la mijloc, cu un snurulet, in jos. Dar eu tot o sa pun niste perdelute mici, pe jumatea de sus a geamului, si voi incerca sa cer sa nu fie drepte jos, ci in colt. Abia astept sa iau banii... zambet

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 14 ani, 9 luni
Zuza: 11 ani, 5 luni

30.11.2011 4:22     citat 

Byu merci!
Ksenia doarme in patul single( are o laterala acum la pat sa nu cada noaptea), patutul deja l-am donat.

Bilutza role si la noi se fac cu colti sau alte modele in partea de jos si din diferite materiale sau roman blinds.

La noi se gasesc de cumparat la metru perdele inguste cu colturi si tijele de le fixezi sunt cu un fel de arc inauntru, se gliseaza cat ai tu nevoie si nu trebuie dat gauri sau ceva.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: