· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile anului 2010!!! Cap.228
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010!!! Cap.228     
krmnn

Copii
S: 10 ani, 10 luni
T: 8 ani, 6 luni

24.11.2011 11:41     citat 

buna...
ziceti-mi va rog, o pagina web, de unde pot cumpara costum de Mos Craciun... dar vreau sa fie fain, de calitate, nu de alea la 20-30 lei cum gasesc prin supermarketuri, ca nu suport deloc nici materialul ala...
barba si peruca am gasit...

sus

Denunta
cristina79

Copii
Claudia: 15 ani, 11 luni
Sebastian : 10 ani, 8 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 6 luni

24.11.2011 1:26     citat 

Buna, fetelor!
Christa, ai foarte mare dreptate in ceea ce spui, si eu m-am gandit la asta, dar cand il vad ce se chinuie inainte de somn, si plange, si se baga in mine, si tine cate o sticla de apa in fiecare manuta, poate i-ar fi mai usor si ca pe vremuri cand sugea inainte de nani, daca ar suge lapte din biberon...vedem cu timpul
Byu, ii dau lapte de vaca, imi trimite mama mea, dar in biberon am pus de toate, inclusiv laptele meu muls....azi noapte s-a trezit de 2 ori, dar a adormit repede la loc...pupam burtica si puiul mic din ea
sarut sarut sarut
bilutza, sfatul meu e sa nu renunti la alaptare...mie mi-e mult mai greu acum decat inainte...unde mai pui ca nici anticorpii din laptele meu nu-i mai are...sper sa nu raceasca, ca a venit aia mare cu muci de la gradi

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 4 luni
Ana Leia: 10 ani, 7 luni

24.11.2011 3:37     citat 

Carmen cauta pe fabricademagie.ro. Eu de acolo am luat mai multe costume si la nepoti si mie unul de Sufita Rosie si a fost super.

Bilu nici eu nu le fac baie zilnic. Important sa le fac toaleta de dimineata si inainte de somn. Pe Ana o mai spal ziua de n-spe ori ba fata, ba mainile, ca stiti cum e. Si funduletul cand e cazul. La Lucas la fel mai spalam funduletsul si celelalte bogatii. LA noi baita la ambii trebuie facuta in aceeasi zi, altfel e scandal ciu Ana, ca ea ar sta mai mereu in cada. Intai e baita ea si cat se ocupa tati de ea, o sterge, imbraca eu ii fac baie lui Lucas, sa nu vada Ana, altfel sta acolo si tipa ca vrea si ea in cada. Cand or mai creste mai vedem noi. Acolo unde copii sint de acelasi sex cred ca, deja cand sint mai maricei se poate face baita concomitent. Pui apa in vada mare si-i bagi o data, cu jucarii, cu spuma si-i lasi un pic sa se balaceasca apoi ii scoti.

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 14 ani, 9 luni
Andra Diana: 10 ani, 5 luni

24.11.2011 6:57     citat 

Luara, la noi e asa: ori toate 3 in cada - Diana iese prima, o ia tati - apoi eu, apoi daria. Saaaau - Daria face baie singura si eu ma tin la Diana sa nu vada, ca vrea si ea in cada, si apoi eu cu Diana. Dar hazul e mai mare cand suntem toate 3, ca mandrele se stropesc si eu incerc sa o spal printre stropituri si plescaituri pe Diana, si apoi sa te tii cand vine tati sa o scoata si vede ca noi ramanem acolo....

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 5 luni
Eduard: 10 ani, 8 luni

25.11.2011 3:32     citat 

La mine fac amandoi odata, fie ca e dus fie ca e baie si ii scoatem in acelasi timp..tati pe unul, eu pe celalalt, altfel la ora aia numai de urlete nu am eu chef prostit

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 9 luni

25.11.2011 6:17     citat 

----------
Christa a scris:
----------
cristina79 a scris:
a inceput sa bea lapte cu canita, mai papa cu fulgi de porumb, cu biscuiti...mai las cateva zile si mai incerc si cu biberonul, inainte de culcare, ca sa-i fac un ritual inainte de somn..
----------

Eu nu m-as mai chinui la varsta asta sa-l invat cu biberonul. Apoi te chinui peste 6-12 luni sa il dezveti iar! Daca bea din cana e ok, tot asa i-l poti da si inainte de culcare.
----------

nu si Matei...el se incapataneaza sa bea din cana precum noi..si nu poate...se inneaca..scoate afara...Daca i dau sa aleaga cana ,pahar..sau biberon din care sa bea...sigur biberonul va fi ultima varianta....
Mi se pare asa grabit sa se faca mare...sa manance ce mancam noi...sa bea ce bem noi..cum bem noi...

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 9 luni

25.11.2011 6:25     citat 

Si neata..

Eu sunt pe aici fara somn...

Suparata pe mine ca fac numai prostii...Din comoditate l-am lasat pe Matei sa manance niste stafide pe care le-a cautat prin cereale...ca sa imi termin eu treaba...desi stiam ca sunt purgative...inconstienta..
..Si asta ne mai lipsea dupa o luna de pb. cu kk..Cat de tampi sa fi fost....? Fac unele chestii stupide si apoi ma intreb de ce...ce a fost in mintea mea...
Tati nu vrea sa ma certe...As fi vrut...Sa ma cert cu el...sa imi vars nervii pe ceva...cumva..Sa plang ca imi vine dar nu reusesc..
Pana sa imi dau seama ca e stricat la burtica...am apucat de i-am dat niste iaurt de capra..la sfatul pediatrei...si pentru ca nu mi-a mancat toata ziua...apoi cu pofta iaurtel cu cartof si branzica...mi-a vomat tot...
Si colac peste pupaza are din nou o stare subfebrila...Deci cu alte cuvinte l-am aranjat cu mana mea...
L-am culcat cu burta goala....si la prima trezire i-am dat laptic si a fost bine..La a doua trezire iar laptic si panadol...Iar a vomat...
Acum nu stiu ce sa ii mai dau sa manance....si cand...Mi-e frica si antitermic sa ii mai dau... plang sau sunt foarte trist

Mai sunt si racita...ca de la Matei iau si eu de fiecare data...Nu am racit in ultimii ani cat am racit in ultimele luni...Dar tot nu ma las si il pup si il iubesc non stop...Sotul zice ca de aia e asa rasfatat si matait...Si asta e...Eu nu pot altfel...O sa se faca mare si nu ma va mai lasa sa il pup..sa il iubesc..

Va citeam acum ca deh..cine mai poate dormi la 6 dimineata...si asa nu stiu cat si cum am dormit..
Oare voi aveti rabdare in fiecare seara sa adoarma ei cand au chef?..Eu in ultimul timp vad ca am rabdare 30-40 minute dupa ceas...Apoi incep sa il rog sa faca nani...mai frumos apoi mai pe ton,... ii zic ca daca nu face nani la mami il las sa adoarma singurel cand vrea in patut...Il pun acolo...dau sa plec..el incepe sa planga...il iau...ii zic nani...si pana la urma adoarme..
Inainte stateam asa si ii faceam jocul ..o ora...o ora jumatate...acum numai pot... trist

Vorbeati si de baita...Eu ii fac in principiu la 2 zile...aleg zilele cand e mai marait...baita ne scoate din impas.....uneori se nimereste zilnic sau la 3 zile...totul depinde de starea lui...

Karina si al tau are program de maraieli zilnic inteleg...Matei daca nu e marait toata dimineata...e toata dupa amiaza...iar pe mine asta ma streseaza maxim...ca tb, sa ii cant in struna...in timp ce mai trebuie sa fac si altele...
Eu te citesc si ma intreb cum de mai esti intreaga la minte pe bune......Parca ma vad pe mine daca l-as face pe al doilea...Sunt convinsa ca as avea acelasi prorgam zilnic...doi maraiti..doi care adorm greu...doi care mananca greu...etc .. prostit
Nu e recomandata baita cand sunt raciti asa-i.?.Nu stiu cat mai pot astepta cu Matei ..

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

25.11.2011 8:59     citat 

buna dimineata zambet

Eu le fac baie la amandoi odata ca altfel este teroare, ii spal pe amandoi dupa care ii las in cada sa se mai joace, il scot pe Luca care bine inteles maraie ca nu vrea, il imbrac si o scot si pe Sara. Pe ea o mai las singura in cada cu usa deschisa si nu o las sa se ridice in picioare sa alunece. Oricum am un covoras din cauciuc cu ventuze sa nu alunece.

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani
Victor Adrian: 10 ani, 7 luni

25.11.2011 9:05     citat 

Claudis...eu mai sunt treaza de la 6 foarte fericit Dar de atunci am facut o gramada..
Am culcat iar piticu' mic, am trezit piticu' mare, i-am dat ceva sa rontaie, l-am lasat la desene 10 min timp in care l-am imbracat, apoi eu m-am imbracat, am plecat l agradi, m-am intors, m-am relaxat 10 min citindu-va.. zambet am srand hainele de pe uscator..
Si ast sa se trezeasca piticu' mic ca sa incep ziua foarte fericit
Sa stii ca vad ca si eu incep sa nu mai am rabdare seara cand tb sa il culc. Se fataie cam 30-40 min si al meu
Am noroc cu Matei ca il pun pe el primul la culcare, ziceam toate cele de nb si inchid usa. Intre timp el adoarme
In cealalta camera incep "munca" cu V. Ii dau bibe cu speranta ca se mai moleseste de la acel lapte si sper sa adoarma rpd..Dar nooouuu...tb sa treaca juma de ora pana se satura el de: urcat pe mine si facand glgl ca, calu' apoi trecut la picioare sa ma gadile..apoi vine si zice ma-ma si ma pupa de ma topeste, apoi iar pe mine sa faca nani pe pieptul meu..apoi ma trage de par.., se rasuceste prin pat, se duce in patutul lui (ca e lipit de patul mare) si se rasuceste si face na-ni na-ni ma-ma..
si iar lg mine si pe mine
Si apoi brusc pica.
Si dc n u sunt deja adormita, il iau si il pun in patutul lui si plec si eu in patul conjugal..sau in bucatarie dupa caz surprins
Aseara dupa 30 min de chinuiala cand am vazut ca vrea sa coboare jos din pat sa se duca la usa , ca zicea si pa-pa..am "tipat" de fapt am folosit un ton mai ridicat..gata V..acum nani in pat
Si a venit rpd la el in patut si a adormit brusc.. Era rupt probabil rad
O sa incerc iar in seara asta sa pun patutul la frac-su in camera si sa ii las pe amandoi sa se harjoneze pana cand vor pica..
Sunt curioasa la ce ora vor adormi rad Sa vad dc imi iese. Ca seara cel putin amandoi vad ca vor sa doarma impreuna..
Ma bucur ca au inceput sa se joace intre ei. Cu tipete..si batai putine, dar sunt impreuna si asta conteaza
E misto cand stau si eu cu tatal lor foarte fericit in sufragerie ne uitam la tv sau mai vb si ei vin alergand din camera si se urca pe noi ..pe rand de nenumarate ori..si se harjonesc.. surprins

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani
Victor Adrian: 10 ani, 7 luni

25.11.2011 9:08     citat 

Apropo-s de baie..ca ziceam ca le fac pe rand.
Dar dc vad ca se lasa cu urlete si sunt super maraiti seara, ca sa mai scap cateva minute de alergat dupa ei il bag pe Matei in baie (nu dus, cada cu putina apa) si pe V pe langa el prin baie.
Si ala mare ii arata cum face el baie si al mic sta si se agata de cada ca poate poate reuseste sa intre si el. Si se mai uda..se mai harjoneste..
Dar asa e mai liniste cateva min. Si apoi..si pe al mic il bag cu frac-su dar deja atunci se schimba foaia..se termina linistea zambet
Iar la iesire obligatoriu tb sa ii scoatem pe amandoi ca altfel iese iures.
Si ii ducem la noi in camera fiecare pe prosopul lui si ..alta harjoneala surprins

sus

Denunta
krmnn

Copii

25.11.2011 10:24     citat 

neata....
Luara, de acolo , de pe fabrica de magie, am luat pana la urma un costum de mos din catifea si o peruca cu barba.... abia astept sa vina...

Claudis, sanatate piciului si nu te mai stresa...ce-i facut deja e bun facut...ai grija pe viitor...
si noi plangem cand iesim din baie, face singurica baie, dar ar sta un secol acolo...trwebuie sa-i distragem atentia cu tot felul de chestii sa ne lase sa o luam de acolo... trag cu ochiul

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 15 ani, 3 luni
V mic: 10 ani, 2 luni

25.11.2011 11:21     citat 

----------
luara a scris:
Acolo unde copii sint de acelasi sex cred ca, deja cand sint mai maricei se poate face baita concomitent.
----------

Si daca nu-s de acelasi sex ce are? prostit Cred ca prin maricei nu te gandesti la 14, 15 ani rad dar la 3, 4, 5 ani nu vad care-i problema daca-s de sexe diferite, ca doar cand ii imbraci nu-i imbraci in camere separate cu usile inchise...sau ma rog, eu nu as proceda asa si stiu parinti care au fata si baiat si le fac baie impreuna, copiii se schimba impreuna. Noi, la inot, la copii pana in 10 ani avem vestiar comun. Scuza-ma dar chiar nu am inteles care ar fi problema.

sus

Denunta
krmnn

Copii

25.11.2011 11:57     citat 

Cayia, Luara tocmai asta a spus, ca daca sunt mai maricei copiii , chiar de sexe diferite, s epot imbaia impreuna...doar ca nu poti sa-i faci baita unui bebelus de cateva luni cu un copilas de 1 an si ceva...deci ea spunea ca atunci cand bebelusul ei va mai creste, le va face baie impreuna...

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 4 luni
D: 10 ani, 10 luni

25.11.2011 12:14     citat 

ei, nu a zis chiar asta, ca a inceput fraza cu...daca copiii sunt de acelasi sex. scot limba
eu le mai fac baie impreuna si cred ca le-as face indiferent de sex...
Iar aseara maia a intrat peste mine in cada:D

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

25.11.2011 1:18     citat 

claudis,incearca cu supozitor,nu-i mai da sirop.Multa sanatate sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: