· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile anului 2010!!! Cap.228
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010!!! Cap.228     
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 4 luni

30.11.2011 7:57     citat 

----------
bilutza a scris:
Dar eu tot o sa pun niste perdelute mici, pe jumatea de sus a geamului, si voi incerca sa cer sa nu fie drepte jos, ci in colt.
----------

Mie personal nu imi plac alea din partea de sus. Avem si noi la bucataria de jos, pentru ca asa le-am "mostenit" prostit si inca n-am avut chef sa stau sa racai jos suportul pentru tijele de sus. Adica de fapt avem asa ceva:

Dar doar cu perdelele de sus m-as simti "dezbracata" scot limba (ca si complet fara perdele), oricum si sistemul asta dublu imi pare aiurea, atunci poti lua direct o perdea pentru tot geamul. ochi peste cap

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 3 luni
Eduard: 10 ani, 7 luni

01.12.2011 12:04     citat 

Ce tare Christa..asta chiar ca nu am mai vazut...Mie imi place..imi place oricum ar fi..la mine o camera e fara covor(doar parchetul),fara perdea,..doar jaluzele ..orizontale(sau nu'sh cum le zice..). O alta camera are si covor si jaluzele din alea si perdea cu animalute pe un fond bleo, dar e transparenta perdeaua. Si in ambele camere mi-e la fel de drag sa intru.
Cred ca e din cauza ca am stat in chirie pana acum si nu am avut casa mea si de aceea ma acomodez usor.
Niciodata nu am suportat, cand am stat(inca stau) in chirie, perdelele de la proprietari prostit

Bianca, trebuie sa ne intoarceti vizita!! trag cu ochiul . Nu ai chef sa vezi cum arata parcul Copou din vaslui? sarut .

Fetelor, Bianca, in afara de burta nu are nimic in plus prostit . Mi-era mereu drag s-o privesc..acea liniste placuta si molipsitoare.
Iulian m-a terminat de dulce cat poate fi..a ramas acelasi pui linistit cum il stiam, cand era mai mic.Ce mai vorbea pe limba lui..toate celea imi zicea..sa nu cumva sa fiu atenta in alta parte ca ma boscorodea rad rad

Azi am avut o zi tare plina...uh!...ce bine e cand se termina ziua si dorm copii si e liniste deplina in casa ochi peste cap

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 7 luni

01.12.2011 9:05     citat 

Neata fetelor

La Multi Ani cu intarziere de Sf Andrei

Ma bucur ca v-am putut fi de folos cu jucariile zambet

ICEMOON am aceeasi parere ca si tine scot limba

Ana ce jucarie frumoasa ai gasit...I-am luat si eu una lui Matei de la Fisher Price care canta..vorbeste in romana...in engleza...si o gramada de bani..iar Matei se joaca cu o masinuta cu telecomanda de 3 sute de mii luata din europa...si cu un pistol de 150 de mii luat din real rad

Byu sa nu exageram rad ..S-a cumintit intr-adevar fata de cum era pana la 1 an si 4 luni...dar tot agitat e...A venit o prietena la mine...bine si era si dupa servici...A scos sufletul din ea cat am facut eu de mancare....Si era in ziua lui buna Matei rad Daca nu am ras ....Ea a avut grija de fetita unei prietene si mi-a zis ca daca era ca fimiu nu se baga foarte fericit
Oricum e bine..dar nu de al doilea jenat

Karina ce frumos ca v-ati intalnit...Pai de aia face Byu copii cuminti...ca este ea de buna calitate...nu ca mine..eu sunt mereu agitata..mereu nervoasa..mereu nemultumita...cu cine sa sememe ai mei... rad

Eu vreau sa va spun ca ma pregatesc pentru un alt tratament la fata...sa imi tineti pumnii, sa am rezultate mai bune.....si apoi trebuie sa ma vopsesc...il inchid putin...sa vedem ce-o iesi scot limba

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 1 luna
Karina-Ioana: 7 ani, 10 luni

01.12.2011 9:28     citat 

Nu-i nimeni patriot pe-aici?

La multi ani, romanilor de pretutindeni!

poate va ganditi ca nu e nicio bucurie sa fii roman...pentru mine e! e greu in tara noastra...dar la fel de greu poate fi oriunde...nu putem sti cu siguranta ca ne-ar fi mai bine altundeva!

o zi frumoasa va doresc! sarut

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 14 ani, 7 luni
Andra Diana: 10 ani, 3 luni

01.12.2011 10:07     citat 

La multi ani, Romania! La multi ani tuturor!

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 8 luni

01.12.2011 10:17     citat 

La multi ani Romania
La multi ani mamei mele

bilutza superbe fete ai sarut

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 3 luni
Ana Leia: 10 ani, 5 luni

01.12.2011 11:20     citat 

La multi ani Romania!!!
Eu ma bucur ca sint romanca si nu mi-i rusine sa recunosc. Are Romania, ca orice tara diverse probleme, dar e o tara frumoasa, cu oameni buni, daca stii unde sa-i gasesti.

Bebe la multi ani mamei tale.

sus

Denunta
claudis

Copii

01.12.2011 11:21     citat 

La Multi Ani Romania .

Eu nu prea ma bucur de sarbatoarea asta inca..si uitasem jenat ..daca nu muncesc sa ma bucur de un liber scot limba

Sa ne bucuram ca suntem romani si sa fim mandri ..Cred ca cei plecati inteleg sarbatoarea asta cel mai bine

As iesi cu Matei sa simt spiritul sarbatorii...dar imi e cam teama ca e multa aglomeratie... prostit

Exista jucarie mai misto decat asta? Check the video prostit

http://www.smuff.ro/2011/11/18/air-swim...-zburator/

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 2 luni
D: 10 ani, 8 luni

01.12.2011 5:35     citat 

bilutza ce fete mari ai!!! Aproape cat ale mele de mari scot limba

claudis ce balon zambet
Di a cerut special acea jucarie asa ca sa faca bine sa se joace cu ea...daca nu maia sigur se joaca scot limba

sus

Denunta
Rara_avis

Copii
C: 14 ani, 11 luni
S: 11 ani, 4 luni

01.12.2011 7:32     citat 

La multi ani!

Bilu, ce fete frumoase ai! sarut

Eu am fost ieri la o discutie despre romani, aici in sat. Foarte misto a fost. S-au aratat si spus atat de multe lucruri frumoase despre romani. Eu personal sunt bucuroasa ca s-ar putea sa lucrez pentru primarie, sa merg la intruniri ca le-o placut glagoria mea rad

Va pup. Imi e dor de voi, am avut si zile libere dar am tot fost plecata ba la cate o prietena, ba sa mai repar calculatoare etc...

V-as scrie mai multe dar nu stiu cat de safe e pentru mine sa scriu aici... trist

sus

Denunta
bilutza

Copii

01.12.2011 10:50     citat 

Va multumesc! Toti copiii sunt frumosi aici! Am un laptop imprumutat pt o luna si in sfarsit voi avea timp sa scriu si eu pe aici si sa citesc temeinic, nu pe apucate. Ce bine e! Ma duc sa mai citesc din urma, ca numai pe sarite, pe diagonala si in alte moduri am mai reusit in ultimul timp.

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 3 luni
Eduard: 10 ani, 7 luni

01.12.2011 11:54     citat 

David iar are otita..si abia a terminat zinnatul marti dim, iar in seara asta am trecut pe augmentin ochi peste cap . Plange ca il doare urechea si are si febra. Imi vine sa plec in lume!
Ceva nu e ok...si nu stiu incotro sa ma indrept. L-as duce la un medic homeopat, dar nu stiu unul bun in Iasi, insa sunt dispusa sa merg si in Bucuresti, daca imi garanteaza careva ca e f bun medicul si profesionist.
La Multzi Ani, dragilor!

sus

Denunta
claudis

Copii

02.12.2011 8:02     citat 

Neata

Ana deci nu exista jucarie mai frumoasa decat aia foarte fericit ...sa faci un filmulet ..sunt tare curioasa de reactia fetelor...

Rara felicitari pentru post

bilutza pup si eu fetele tale frumoase

Karina off..ce o fi in sufletul tau. trist si cat de rau s-o simti David trist ...Daca e cazul sa ajungi aici...eu ti-as recomanda medicul cumnatei mele care nu s-a abatut niciodata de la reguli..
Ti-as putea da email-ul lui sa ii povestesti si daca esti multumita de raspuns poate chiar merita un drum..Sanatate multa

Azi avem musafiri...si sper sa nu avem discutii legate de alimentatia lui Matei. sau sa ii dea ceva ce nu are voie ca o iau razna la cat am tras zilele astea ca sa ii reglez kk...

Ieri noi am stat in casa iar eu am facut toata ziua mancarici pt Matei pana am nimerit ceva sa ii placa si lui...I-am dat pana si orez fiert cu mar copt...desi evit sa amestec fructele cu altceva..dar nu prea am ce sa ii dau seara...legume nu vrea...o sa cumpar niste cereale din alea fara lactoza...

La cate zile dupa ce se regleaza cu kk as putea sa incerc oare cu cartof,rosie,fructe crude?

Si nu vrea nimeni sa imi spuna cum faceti dulcele la copii? Ceva cu ou ,zahar si faina as putea incerca si eu...

Si imi e si frica sa va zic...ca Matei ieri noapte s-a trezit doar o data si azi noapte deloc....Sper sa nu fie intamplare si chiar sa conteze ca i-am scos laptele de peste noapte....Eu am zis ca daca adoarme si in brate...va continua sa se trezeasca pt. alint cum imi face ziua....dar poate nu...Vedem zambet ..Sper sa aibe dreptate doctorul cumnatei care a spus ca va fi nevoie doar de cateva zile si renunta la treziri daca numai are pt. ce sa se trezeasca...

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 8 luni
T: 8 ani, 4 luni

02.12.2011 11:00     citat 

felicitari, Claudis...pt o noapte linistita...
si eu mi-am propus sa fac tot ce pot, doar sa o determin pe Sofia sa doarma singura...
si ne-a venit ideea sa o lasam in patul mare ....singura...a dormit prima noapte pana la 6.30 dimineata, fara sa ne cheme, fara nimic...
azi noapte a vrut ceai la 3.30, apoi s-a culcat in continuare pana la 7.45....
deci tine faza...am sa-i pun ceai de aici incolo intr-o sticla din care nu curge lichidul, sa si-l ia singura, si sper sa nu mai avem excursii nocturne in dormitorul ei trag cu ochiul)
in patutul ei, la cat se invarte noaptea in pat, se tot lovea de margini si de aia se trezea...
in patul mare am ingradit-o de perne si paturi, si am pus langa pat o plapuma, in cazul in care pica, sa pice pe moale...trag cu ochiul)
sper sa ne facem fete mari trag cu ochiul))

sus

Denunta
bilutza

Copii

02.12.2011 11:55     citat 

Karina, eu asa am patit cu daria. Otitta care nu mai trecea...o luna i-am dat antibiotic - 4 am schimbat in luna aia. Pana la urma am ajuns la Bucuresti si am aflat ca pana nu-i scotem polipii nu se va termina. Doc mi-a zis sa nu-i mai dau antibiotic, ca-i dau degeaba. Am mai facut o luna tratament cu picaturi si antiinflamatoare si apoi am operat-o. De atunci nu a mai fost cazul sa luam antibiotic, racelile au fost foarte usoare...asta era acum 2 ani si ceva. Voua ce v-a zis orlistul, are polipi? Noua ne-a explicat cel de la bucuresti, pe niste planse, cum polipii f mari nu permiteau aerisirea urechii si de acolo inflamatia urechilor si otita si durerile alea crunte noaptea.

Uite, aici am povestit un pic:
http://www.parinti.com/modules.php?name...c&start=75

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: