· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile anului 2010!!! Cap.228
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010!!! Cap.228     
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 7 luni
Irina Maria: 8 ani, 7 luni

02.12.2011 1:29     citat 

Buna mamici,

claudis eu am inceput dupa o saptamana sa ii dau mancarica normala lui Iulian, dupa ce se reglase cu kk, o saptamana fusese pe regim.
Intrebai de dulce, eu ii dau orice fac in casa: salam de biscuiti, chec, ciocolata de casa, prajituri. Nu sunt f stricta cu cacaoa, pe el nu il agita f tare, dar nici nu mananca pana nu mai poate, cum ar vrea el.
Felicitari pt o noapte linistita, o sa fie bine ai sa vezi. Iulian are nopti bune, dar si mai rele, are 2 nopti de cand se trezeste pe la 4 plangand fara oprire si pana nu ii fac lapticul nu se calmeaza, dar cred ca il doare ceva ca se tot vaita "au au". Cred ca tot caninii il chinuie ca nu au reusit sa mai iasa nici unul.

bilu ce fete mari, patriote si frumoase ai!!Sa va traiasca.

sweety (Cristina) esti o scumpa, chiar asa calma par?INtr-adevar sunt mai calma de fel, dar depinde de situatii, ca atunci cand ma supar fac urat. Dar am si eu momente cand simt ca nu fac fata si ca nu am rabdare destula cu Iulian si regret apoi, dar sunt om si mai clachez.
Va intoarcem vizita cum sa nu, dar dupa 12 dec ca atunci tb sa facem itp-ul la masina. Oricum vb!
Multa sanatate lui David, imi pare tare rau ca se chinuie mititelul. Sper ca macar Edi sa nu mai ia din nou.
Va pup!!

carmen poate se simte mai bine in pat decat in patut. Am luat si noi o sticla cu tetina care nu curgea si a ros-o Iulian pana curgea mai rau ca tetinele normale si am mai dat si 30 lei pe ea.NAh.

VA pup, azi vreau sa fac o ciorbita cu afumatura , un salam de biscuiti si felul 2 inca nu stiu, un pilaf cu ceva cred.
O zi frumoasa, va pup!!

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 3 luni
Eduard: 10 ani, 7 luni

02.12.2011 5:23     citat 

Nici eu nu am pb cu cacaoa in dulciuri.
Eu ,de casa, le-am facut chec in care am pus fructe confiate, banane sau nuci macinate sau le mai fac tarta cu fructe si crema facuta de mine din unt de masa, smantana dulce si ,ori cateva tablete de cioco amaruie, ori cu zeama de lamaie si baton de vanilie.
Au mai mancat si negrese si tort si gogosi si clatite ...nu ii feresc de dulce nici eu, insa am grija sa ii spal pe dinti dimineata si seara, eventual si la pranz , daca vad ei din intamplare periutele de dinti si nu mai scap de ei.
Checul e preferatul lui Edi..si clatitele, de fapt: le mananca si-asa, fara gem, caci in compozitie pun mere rase si scortisoara si au un gust buun, iar ulei, nu pun in tigaie, in schimb, in compozitie pun unt topit(2 lg) sau o lingura ulei de masline(depinde cat de multa e compozitia).

Bilutza...te-am adaugat pe mess ca sa-ti cer mai multe informatii. Da, la el polipii sunt de vina. Ii are mariti pe fond alergen. Eu stiu ca din cauza lor face el otitele.

Culmea e ca pana sa inceapa gradi nu am avut pb cu el si , la o luna de la gradi, mi-a facut prima otita si polipii mariti de care nu mai scapam. Am reusit sa micsoram, o perioada, polipii cu Colargol si Vibrocil. A mers bine 2 sapt juma, apoi iar s-a plans de durere de urechi, iar febra peste 39, sfoaraiala in somn. Sta cu gura deschisa destul de des si zic doctorii(atat 2 pediatri cat si 3 orl-isti) ca i s-a schimbat fizionomia fetzei din cauza polipilor.
INsa trebuie sa fie sanatos cam 3 saptamani- o luna ca sa il pot duce sa-i scoata polipii, insa uite ca nu reusesc sa-l tin sanatos, off.

Ai zis ca ai renuntat sa-i mai dai antib, de fapt iti zisese medicul, insa probabil Daria nu iti facea febra.
David face febra de fiecare data si nu e mica febra si nu cedeaza decat cu antibiotic. L-am tinut si 3 zile cu febra fara antib, iar a 4-a zi era leguma de tot...deci nu are nici o varianta trist .

El, dupa analize, imi facuse otita virala de la gradinita (mai erau si alti 3 copii cu asa ceva) si dupa cateva zile a luat si Edi.
De atunci am ramas cu pb cu polipii la David. si mi-e ciuda ca nu stiu la ce face el alergie de i se maresc.
Are dermatita atopica, Ig-ul ii iese mare, deci face alergie la ceva(mucegai se banuieste) si de aici i se maresc si polipii si de aici, otitele ochi peste cap .
Eu ma tem de repercusiunile, in timp, dupa scoaterea polipilor si amigdalelor(ni s-a zis ca nu scapa nici de asta, caci amigdalele le are f mari, aproape ca se unesc), de-aia as incerca si homeopat, care , dupa ce am citit pe net, a dat rezultate spectaculoase la unii copilasi.

Claudia, da-mi te rog adresa de mail al dr homepat..macar sa-l vada o data sa-mi zica daca il poate ajuta cu polipii si fara operatie. Mutumesc mult de tot!

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 14 ani, 7 luni
Andra Diana: 10 ani, 3 luni

03.12.2011 11:26     citat 

Buna seara, ladies! Eu am reusit sa termin de facut mancarea, am culcat copiii, si am un pic de energie si pt forumit. Si cand am si eu timp....NIMENI nu-i pe aici! Alooooo! Ce faceti? Va distrati toate?
Karina, sa ne mai ti la curent c ce zice doctorul de la Iasi.

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 12 ani, 10 luni
Victor Adrian: 10 ani, 5 luni

03.12.2011 11:54     citat 

alo alo..ati vazut un cal maro?!
asa si eu..curatenie, mancare..chiar felul 2 s-a si terminat surprins si rontaiam la cerealele lu' fi-miu mare.
Ca mi s-a facut foame
Of sweety..trist

sus

Denunta
bilutza

Copii

04.12.2011 12:01     citat 

Ce ai prestat la bucatarie, Simo?

sus

Denunta
dincamsimona

Copii

04.12.2011 12:04     citat 

supa de legume si mazare
Dar mazarea e aproape finish. Asa ca maine mai bag un pilaf
Si acum prestez la un serial din supernatural.. ultimul foarte fericit
tu? nu ai somn?

sus

Denunta
bilutza

Copii

04.12.2011 12:29     citat 

ba, ma bag si eu acum al somn ca mi se inchid ochii. Am mai citit din urma. Mazare si eu. Si bors de pui.
Somn usor!

sus

Denunta
bilutza

Copii

04.12.2011 1:27     citat 

'Neata!!!! foarte fericit

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 7 luni
Irina Maria: 8 ani, 7 luni

04.12.2011 8:49     citat 

Bun bun bilu si simo.
Chiar ce pustiu pe aici, cam pustiu in ultima vreme.
Eu am facut ieri o ciorbita de afumatura, pilaf si friptura de iepure la cuptor cu harbuz murat. SI azi am facut 2 paini la cuptor si cornulete cu gem.
Acum mancam portocale.

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 2 luni
D: 10 ani, 8 luni

04.12.2011 11:46     citat 

NEATA!~!

sus

Denunta
dincamsimona

Copii

04.12.2011 11:50     citat 

noapte buna si vise minunate

sus

Denunta
bilutza

Copii

04.12.2011 11:54     citat 

Aoleuuuu, Byu, vin peste tine! Pepene murat!!!!!!!!! Mor de pofta!

sus

Denunta
dincamsimona

Copii

04.12.2011 11:57     citat 

unde ai vazut tu de pepene murat???
ca mie instantaneu mi-a plouat in gura..
aa harbuzul ala e pepene?
mmm

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 2 luni
D: 10 ani, 8 luni

05.12.2011 12:08     citat 

rad
rad
LUBENITA MURATA:))
azi m-am plimbat...vreo 3 ore zambet

sus

Denunta
bilutza

Copii

05.12.2011 12:08     citat 

rad
Noi azi am fost la spectacolul lui Mos Nicolae. Au primit fetele de la zana nuielusa cate o acadea grasa si faina, ca-mi vine sa le mananc eu! Ne pregatim pt maine seara. Ma bucur ca am gasit cartea 3d ce o vroia Daria, ca aveam un stres: dupa ce ca nu-i pretentioasa fata, nici nu reusesc sa-i ia ce vrea. V-am zis ca Daria stie ca nu exista mosii astia? Dar asta nu o impiedica sa savureze momentele. Azi a stat cu gura cascata la spectacol. Dupa ce si-a luat acadeaua si era multumita, o intreb: exista Mos Nicolae? Si ea, simplu: Nu! Dar cien era mosul de pe scena? Un actor costumat! zice ea. Dar asta nu a impiedicat-o sa traiasca momentul, ceea ce ma bucura maxim!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: