· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 36
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 36     
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 1 luna
Antonia: 8 ani, 7 luni

22.11.2011 6:58   Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 36  citat 

Vlad . . . . . . . . . ...........31.10.2010 . . . . . pui de Cayia
Mara . . . . . . . . . . . .......... .12.11.2010 . . . . pui de Rizibizi
Andrea . . . . . . . . . .......... .02.12.2010 . . . . pui de Furnicutza26
Gabriela Ioana . . . . . . . .06.12.2010 . . . . pui de Happy_mami2007
George Alexandru . . . .20.12.2010 . . . . . pui de Crispy
Patrick Christian . . . ....29.12.2010 . . . . . pui de Dodosasha
David Petru . . . . . ....... .29.12.2010 . . . . . pui de Tamy

Antonia Maria . . . ... ... .02.01.2011 . . . . . pui de Ocrisu
Costina Andreea . . . . ... 08.01.2011 . . . . . pui de Bibelou
Maria-Clara . . . . . . ........28.01.2011 . . . . . pui de Mihaela_ct
Ioana Anastasia . . . . . . ...6.02.2011 . . . . . pui de Karinamaria_18
Luca Mihai . . . . . ..... 12.02.2011 . . . . . pui de albi
Timeea Ioana . . . . . . ......14.02.2011 . . . . . pui de Kikilinis
Andres Mihai . . . . .. .....6.04.2011 . . . . . pui de Cafelutza
Andrada Bianca . . . . ......11.04.2011 . . . . . pui de Ambraa
Anya Mihaela . . . . . . .......17.04.2011 . . . . . pui de Kurai_Lucy
Alexutu . . . . . .... . .. ....24.04.2011 . . . . . pui de Elsycutza
Adelheid . . . . . . . . . .........24.06.2011 . . . . . pui de Mirene
Tudor Alexandru . . ..........23.08.2011 . . . . . pui de Iva

Capitolele anterioare 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28, 29, 30, 31, 32 , 33 , 34 , 35

exclamatie exclamatie exclamatie Site-uri pe care le puteti folosi pentru a incarca fotografiile
www.photobucket.com (detalii aici )
www.imageshack.us (detalii aici )
http://img.pc-tips.net
http://tinypic.com/
http://www.imagebam.com/
http://www.casimages.com/
http://www.webshots.com/

sus

Denunta
ocrisu

Copii

22.11.2011 7:05     citat 

Cayia, eu am fost cu Paul la Miorita Toader, sefa de sectie ORL de la Gr. Alexandrescu. O mai gasesti si la spitalul de pediatrie Medlife: https://www.medlife.ro/spitale-medlife/...trie/14/1/
De la ORL venim si noi...cu vesti nu prea bune, dr. o suspecteaza pe Antonia de polipi care ii obtureaza caile respiratorii. Se pare ca de-aia nu poate sa respire pe nas deloc. Urmam tratamentul inca o saptamana, apoi mergem din nou la control. Daca se confirma polipii, va trebui operata. trist

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 13 ani, 11 luni
V mic: 8 ani, 9 luni

22.11.2011 7:44     citat 

Rescriu rugamintea si aici:
Seara buna la doamne!
Intru si eu scurt, nu am citit nik din urma.
Va rog mult recomandati-mi si mie un ORL-ist bun si care sa fie dispus sa-mi explice niste treburi.
Fimiu merge mai bine cu urechea lui purulenta, insa azi a fost taxo cu el la control la spital la ORL si de acolo i-a spus ca nu-i chiar grav, ca timpanul e perforat si ca de-asta se dreneaza totusi puroiul dandu-i de inteles ca asta ar fi un lucru bun. El a intrebat de ce nu are dureri, mai ales daca timpanul e perforat si de ce nu face febra la asa o infectie si raspunsul a venit sec, ca e un caz mai rar prostit Pe mine ma lasa rece acest raspuns, chiar as vrea sa inteleg de ce nu doare timpanul perforat si mai ales as vrea sa fiu sigura ca asta e pana la urma.
Asa ca va rog mult, lasati-mi aici recomandarile voastre de medici.
Multumesc

Oana, explicatia asta am primit-o si noi, cum ca are polipii inflamati, nas infundat, mucozitati si ca au urcat pe canal pana la ureche si acum se dreneaza prin ureche. Nu zic ca nu-i asa, ca nu ma pricep, insa nu inteleg cum naiba poate avea muci in nas daca nasul nu e nici macar infundat? El respira bine, nu are deloc muci si totusi am primit tratament cu vibrocil, colargol, plus ca insista sa curatam nasul cu batista bebelusului. Azi i-am pus in nas ser si dupa cateva minute l-am aspirat...nu a iesit nimic in afara de putin din serul pe care i l-am pus....deci sunt total in ceata, ir medicii la care am fost noi, daca am pus intrebari mi-au raspuns ca e asa cum spun ei si sa nu ma mir prostit

sus

Denunta
ocrisu

Copii

22.11.2011 8:32     citat 

Antonia e infundata rau, nu respira bine deloc, numai pe gura, pe nas aproape deloc. Au aspirat-o la spital, inainte sa-i dau tratamentul si au iesit secretii sangvinolente, desi eu acasa nu scosesem nimic cu BB. Acum, dupa ce i-am dat tratamentul (cred eu ca de la Fluimucil), curg si pe nas.

sus

Denunta
ocrisu

Copii

22.11.2011 8:35     citat 

Furni, cred ca pe 15 aprilie pica Pastele ortodox la anu': http://www.crestinortodox.ro/paste-2012...odox-2012/

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 12 ani, 10 luni
Pufarina: 8 ani, 8 luni

22.11.2011 8:49     citat 

mersi oana.

mai stiu ca suna aiurea cu operatia aia de polipi, dar daca chiar e necesara sa stii ca nu e chiar asa groaznica... fimiu a facut si de polipi si de amigdale, 2 in 1 si polipii au fost un fel de floare la ureche.... a mai fost o fetita de la gradinita care a facut de polipi in aceasi zi si ea a venit la gradinita f repede dupa, lucas a stat acasa 10 zile, da nasol de tot, cu dureri cu sange.. brrr...

in alta ordine d eidei io stau si imi bag unghia in gat si nu stiu ce sa fac...vad pe net ca la anu in mai, fix de ziua lu barbatimiu e concert Black sabbath in oslo.. i-ar place la nebunie si nu mai zic ca si mie pe langa el.. stau si ma uit, as cumpara bilete da ce ne facem cu pruncii? ma mai loveste cate un elan de generozitate, zic iau biletele acu si pan la anu in mai vedem noi... si daca o fi de nu s-o putea sa se duca el cu vreun coleg, ca e ziua lui... da mor de oftica, cum sa se duca fara mine rad
stau si oscilez acia ca oscilococinumu... confuz

sus

Denunta
Cayia

Copii

22.11.2011 9:05     citat 

Ia femeie bilete daca te manca asa de tare foarte fericit Eu asta as face in locul tau.
Azi a fost marti nervos ne-au spart casa in constructie, au furat toate sculele nervos Fimiu cel mare a cazut la dus, la inot si s-a lovit la coloana, destul de rau.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

22.11.2011 9:34     citat 

----------
Cayia a scris:
Ia femeie bilete daca te manca asa de tare foarte fericit Eu asta as face in locul tau.
Azi a fost marti nervos ne-au spart casa in constructie, au furat toate sculele nervos Fimiu cel mare a cazut la dus, la inot si s-a lovit la coloana, destul de rau.
----------

auu da v-ati distrat... la noi e marti in fiecare zi in privinta masinilor... tot dam bani si tot pe jos mergem rad

oa ce as lua io bilete, da cum ziceam, ce fac cu plozii? ii trmit la muma in romania? ori la soacra'mea la azil?

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 8 ani, 6 luni

22.11.2011 10:23     citat 

Ocrisu, multumim de capitol!
Imi pare tare rau sa aud de Antonia si de cei doi V. Nu stiu niciun ORL-ist bun, pe nicaieri... Ma intereseaza si pe mine ca as vrea sa oduc pe Clara la un control in curand ca are perioade cand se tot freaca la nas ca si cum o mananca si e usor fornaita.
Furni, da' nu ai si tu o pretena sau vreun neam pe acolo care sa vrea sa stea cu copilasii cat sunteti voi plecati? Eventual cauti si o bona (la noi asistentele de la pediatrie mai fac pe bonele ocazionale, pentru un ban in plus) si le lasi pe amandoua, daca nu ai incredere in bona. Noi la botez am luat o asistenta si i-am dat 100 lei sa stea cu fata ca sa nu sacrificam pe nimeni, ca toti vroiau sa petreaca. A fost super ok, toata lumea multumita.
Eu am niste emotii mari cu munca asta... O sa mai lucrez cu niste persoane care cred ca se simt usor amenintate si deja una a inceput ieri sa imi spuna niste lucruri care m-au descurajat un pic... Oricum pasul asta trebuia sa il fac la un moment dat dar ma sperie al naibii de tare nesiguranta pe care o ai cand esti pe cont propriu...
A, am uitat sa zic: a inceput si duduia mea sa mearga cate putin tinandu-se de canapea, de masuta de din sufragerie, de cate un scaun... zambet

Ultima modificare efectuata de catre mihaela_ct la 22.11.2011 10:26, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

22.11.2011 10:25     citat 

----------
mihaela_ct a scris:

Furni, da' nu ai si tu o pretena sau vreun neam pe acolo care sa vrea sa stea cu copilasii cat sunteti voi plecati? ..
----------

nu, nu am prostit
si stiu ca suna aiurea, da nu am nici o prietena in norvegia... am cunostinte, avem niste familii cu care mai socializam, da prietenele sint prin romania, prin canada, prin america, ....

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

22.11.2011 10:49     citat 

Furnica ia biletele si vezi tu in mai la anu' ce faci!
Oana ... sanatate
Caya ... sanatate si ...ce sa zic de hoti! naspa trist

ORL-isti ... stiu de unul Dan Gheorghe de la Budimex; am auzit de el ca ar fi adeptul operatiilor de polipi. Nu m-a atras o vizita la el desi mi-a fost recomandat de pediatra.
Am preferat si agreat parerea lui George Mincu de la Sf Maria pe care il stiu de cand eram studenta si am avut sinuzita. Este urmasul Prof Dorin Sarafoleanu. Aceeasi parere f buna si multa incredere imi inspira si Codrut Sarafoleanul, fiul prof, care este acum seful clinicii de la spit Sf Maria. Sunt parinti si ei si ... eu si familia mea (sor'mea si ai ei, tat a fost operat si tratat de ei) avem incredere in parerea lor.
MINCU consulta si la Sanador Victoriei iar SARAFOLEANU la cabinet pe Str Hatmanu Arbore (str care leaga Calea Dorobanti de Calea Floreasca prin dreapta restaurantului Perla)

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

22.11.2011 10:55     citat 

Dar firme de baby sitter nu-s in Norvegia? Sau nu ai incredere?

sus

Denunta
Cayia

Copii

22.11.2011 11:08     citat 

----------
dodosasha a scris:
Furnica ia biletele si vezi tu in mai la anu' ce faci!
Oana ... sanatate
Caya ... sanatate si ...ce sa zic de hoti! naspa trist

ORL-isti ... stiu de unul Dan Gheorghe de la Budimex; am auzit de el ca ar fi adeptul operatiilor de polipi. Nu m-a atras o vizita la el desi mi-a fost recomandat de pediatra.
Am preferat si agreat parerea lui George Mincu de la Sf Maria pe care il stiu de cand eram studenta si am avut sinuzita. Este urmasul Prof Dorin Sarafoleanu. Aceeasi parere f buna si multa incredere imi inspira si Codrut Sarafoleanul, fiul prof, care este acum seful clinicii de la spit Sf Maria. Sunt parinti si ei si ... eu si familia mea (sor'mea si ai ei, tat a fost operat si tratat de ei) avem incredere in parerea lor.
MINCU consulta si la Sanador Victoriei iar SARAFOLEANU la cabinet pe Str Hatmanu Arbore (str care leaga Calea Dorobanti de Calea Floreasca prin dreapta restaurantului Perla)
----------

Cred ca o sa incerc pe filiera asta. Am patit asa si cu cel mare, dupa o serie de raceli cand normal ca polipii erau inflamati, toti orl-istii imi recomandau operatia, chiar am iesit pe semnatura de la Gomoiu, ca vroiau sa-l opereze. Si iata ca are 6 ani si nu are polipi...
As vrea si acum parerea unuia care nu-i chirurg si care nu-mi recomanda operatia din prima.
Nu resping operatia, daca este cazul o fac. Dar ma gandesc ca diagnosticul de polipi ar trebui pus intr-o perioada in care copilul e sanatos.

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 12 ani, 10 luni
MICA: 8 ani, 6 luni

22.11.2011 11:43     citat 

Hey... tot racita sunt pe aici.

Da' ce-ati mai patimit zilele astea, doamnelor. Sanatati la cupiii mici si mari si multa liniste.

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 10 ani, 3 luni
David : 8 ani, 7 luni

23.11.2011 12:23     citat 

Of ce de bolnavi mari si mici pe aici... trist Sanatate multa! sarut
Furni si eu tot la o baby-sitter ma gandesc, pana in mai ai timp sa si testezi cateva.
Eu nu prea mai reusesc sa-l culc pe David asa usor. De obicei adoarme la titi (de doua ori ziua plus somnul de noapte). In ultimele zile oricat de obosit ar fi, dupa titi se ridica, se da jos din pat si pleaca la Teea sau se duce la vreo usa si face bau... Tare jucaus e.
Ca vorbeati zilele trecute de torturi, eu de cand stau cu piticii acasa m-am apucat de gatit. Sa va arat ce am facut de curand pentru Teea (nah printesa de pe tort e horror dar lucrez la asta) :

Placuta cu LMA nu e facuta de mine, am cumparat-o de pe net cu 2,5 lei.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: