· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 36
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 36     
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani - La Multi Ani!
MICA: 8 ani, 8 luni

27.11.2011 11:02     citat 

uite aici, e prezentata in toate fazele.

Ma duc la treaba, ca nu se face singura. trist

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 2 luni
cea mica: 8 ani, 6 luni

27.11.2011 11:06     citat 

neata tuturor
problema mea cu pestele este ca aici in oras gasesc proaspat numai crap. trist si ala nu prea imi place, are multa grasime.
daca vreau peste tre sa iau congelat si ii ca buretele plang sau sunt foarte trist
as manca peste mai des daca as avea de unde lua proaspat (adica ne-congelat)
i-am dat si piticei iaurt simplu cu biscuiti (am luat biscuiti organix pt bebei, f gustosi)
a topit tot
apai in rest...ascultam colinde prin casa, Cata invata la gradi si se repeta istoria de anul trecut, acuma vreo 2 luni ne innebuneste cateva ore pe zi numa canta.ii ca o placa stricata. jenat
asta mica se trezeste inca de n ori pe noapte...mai da e fantastica, jur.are un stil...seara cand ii vine somnul apai e tot calare pe mine, ma trage de par, ma prinde cu mainile de fatza, ma zgarie, daca ma intorc sau ma indepartez de ea ma trage de haine...daca vrea titi ma trage de bluza, se arunca pe mine prostit

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani
Pufarina: 8 ani, 10 luni

27.11.2011 11:45     citat 

neata.
da, bicicleta-masinuta de asta i-am luat... e decorata cu personajele din winnie the pooh... si aici sint scumpe si v.am zis ca am luat-o de pe net la mana a 2a.. insa arata f bine, curata, a fost folosita doar inc asa dupa cum arata si nu imi pare rau... mai ales ca mi-e nu stiu cum sa investesc multi ban in chestii de astea care mai apoi pot sa zaca prin casa nebagate in seama...

da domle, face anul, eu am ramas blocata la noiembrie anul trecut cand tot era prin spital... dupa ce s-a nascut mandra imi ammintesc foarte putine faze, si daca ma uit la poze si abia imi amintesc cu ce ocazie au fost facute...

lucy, stie fata ta sa isi ceara drepturile, o sa devina politiciana rad

kiki, ai fost cumva cu copiii mei? ca parca nu au plecat ieri de acasa rad

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 9 luni
Naty: 6 ani, 1 luna

27.11.2011 12:47     citat 

Ziua buna si de la noi! sarut

LA MULTI ANI pt. Cafecita noastra draga! sarut sarut sarut sarut sarut sarut Sa fi sanatoasa, fericita si sa te bucuri de minunile tale ( mari si mici) !!!!

Am revenit si noi dupa 2 sapt. de plimbareli... zambet ...Fu tare bine rad dar, ma bucur ca am ajuns acasica ca tare dor mai imi era....e drept ca a fost de ajuns o zi de munca vineri si mi-a trecut tot dorul, dar nah, acu' nu le poti avea pe toate. Alex a fost tare cumintel, s-a jucat si a ras la toata lumea...am avut si mici peripetii ( ne-a pocnit burta pe toti intr-un mare fel, inclusiv pe el, prin oras foarte fericit , m-a injurat una de la vama in italiana si i-am dat cateva replici de si-a inghitit limba, socru' meu s-a impiedicat de o treapta si si-a julit picioru', etc.) Una peste alta, ne-am simtit bine si ne-am si relaxat putin. zambet

Fug ca s-a trezit Alex, dar revin mai tarziu.... sarut sarut

sus

Denunta
KiKilinis

Copii

27.11.2011 2:40     citat 

Bine ai revenit, Crispy.
Nu stiam ca-i ziua lui Cafe - La multi ani, multa fericire si impliniri.
Trupa s-a bagat la nani, eu pe net... zambet

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 12 ani, 5 luni
A M: 8 ani, 6 luni

27.11.2011 3:25     citat 

Multumesc pt urari! Fac cinste:

( e facut de mine si eu nu le am cu decoratul)

Si asta:

Sa aveti o duminica faina!

sus

Denunta
KiKilinis

Copii

27.11.2011 3:26     citat 

zambet ce dragut! si ce tinerica esti!

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 2 luni
cea mica: 8 ani, 6 luni

27.11.2011 5:56     citat 

La Multi Ani Cafe! sarut

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

27.11.2011 6:25     citat 

La multi ani Cafelutza! Sa fi sanatoasa si fericita!

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 14 ani
V mic: 8 ani, 11 luni

27.11.2011 7:26     citat 

La multi ani Cafe!
Azi am prestat un tort si nu stiam cu ce ocazie, iata ca am gasit si ocazia, manc tort de ziua lui Cafelutza. foarte fericit sarut
Promit sa beau si sampanie zambet
Am fost la Gaudeamus, am cheltuit o mica avere, acum ne delectam neuronii foarte fericit

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

27.11.2011 8:20     citat 

La multi ani cafeluta! mie mi se pare foarte simpatic tortul cu stafide... zici ca-s furnici care merg pe el rad
de varsta ce sa mai zic, nu mai comentez, ca pe urma le aud pe pustoaicele astea de 22 ani de pe aici vaaaai ce batrana esti la 32 foarte fericit

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 10 ani, 5 luni
David : 8 ani, 9 luni

27.11.2011 10:08     citat 

Cafe La multi ani! sarut
Crispy welcome back! sarut
Am fost si noi pe la cumparaturi zilele astea, ne pregatim de Mos Niculae. David a trecut de la scoica la scaunel si a fost nesperat de linistit (eu m-am mutat pe scaunul din fata ca nu mai aveam loc langa ei). Si alta noutate de la noi e ca face din ce in ce mai multi pasi singurel, recordul e de 5 pasi fara sprijin. zambet

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

27.11.2011 10:12     citat 

iata-ne si pe noi in parc... cat inca mai e toamna...

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 8 ani, 8 luni

27.11.2011 10:47     citat 

Bon soir, doamnele!
Furni, nu pot sa nu declar ce frumoase mi s-au parut pozele! Iar Pufarina cu cei 2 dintzoci ai ei e mortala!
Crispy, uelcom beac!!
Eu... mi-am luat masinaaa micaaaa!... Sunt foarte incantata de ea, e la mana a 2a dar e ca noua, nu are decat 20 000 km si am luat-o cam la jumatate de pret fata de cat ar fi noua (dupa cate pricep eu). E un Golf 5+ din 2007, am dat 8600 Euroi pe ea. A fost a unor patroni ai unui hotel care o foloseau sa duca mostenitorul la gradinita, acuma cik i-ar fi luat un GLK, probabil ca a trecut la scoala si nu mai era de nasul lui doar Golful. Din banii astia 5000 ni i-a dat soacra-mea ca a vandut un teren acum cateva luni si vroia sa ia altul in loc, dar s-a oferit sa ne ajute ca a aflat ca iau viata in piept, adica o iau pe cont propriu si chiar imi trebuia o masina. Acuma, na!, m-a facut pe mine sa par aia scorpie ca tot am zis eu atata ca sunt nemultumita de ea. zambet O sa incercam sa ii dam inapoi, dar nu avem nicio presiune in sensul asta. De maine o sa incep sa merg cate putin la birou.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

27.11.2011 10:58     citat 

mihaela sa stapanesti sanatoasa otomobilu!

crispilica eu nu cred ca te-ai intors pana nu vad poze scot limba
cum a fost la aeroport, in avion cu alexosu?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: