· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 36
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 36     
iva

28.11.2011 8:10     citat 

Neatza
Am reusit si eu sa intru putin...fetelor aveam o infectie urinara urata si a culminat cu febra 40 3 zile...groaznic m-am simtit...saptamana asta sau cea care vine ma duc la analize in functie de cum sunt fonduri, am fost si la cardio si sunt bine asta m-a bucurat. Ana a facut in 24 saptamana trecuta 4 anisori asa ca am avut de pregatit doua petreceri una cu copii si una cu familia...a fost bine...

Lucy condoleante...

Cafelutza La multi ani! sarut sarut sarut

Mihaela o sa intreb camd ma duc la medic sarumana de pont sarut sarut sarut

Am vazut niste poze foarte frumoase cu copii. sarut sarut sarut

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 8 ani, 11 luni
Karina-Ioana: 6 ani, 8 luni

28.11.2011 9:16     citat 

ce furnicutza asortata cu o pufarina scumpa!
foarte frumoase pozele!
si furnicelul e dulce...dar voi sunteti cele mai cele! sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 2 luni
cea mica: 8 ani, 6 luni

28.11.2011 9:34     citat 

neata tuturor
furni pupici sarut ce pufarina zambareata
iva uau prin ce ai trecut si tu...ai grija de tine si pupam pe Ana astept poze!! sarut
io am dormit naspa rau, asta mica s-a trezit incontinuu (bine macar Catalina a adormit la ea f repede si nici nu s-a trezit pe timpul noptii)..da aseara l-au sunat pe sot de la servici vezi ca 5 dimineata pleci in delegatie nervos
asa ca azi dimineata am dus-o eu pe Cata la gradi uaaaaai ce friiiig ii (si am mai injurat de vreo 2 ori ca nu am carnet de sofer nervos ..pana la gradi fac destul de mult pe jos, cu Cata dupa mine, 20-30 min
azi incerc sa fug pana in oras sa iau pt nepotul din germ ceva cadouri de Mos Nicolae si Mos Craciun, nu stiu deocamdata pe cand e plecarea probabil joi merge sor'mea cu sotul si sotul meu si sa le trimit una alta (adica niste cadouri pt copil si la sor'mea niste bunatati din camara soacrei, o zacusca, un gem, o muratura...ca ii plac mult si daca am ocazia ii trimit.

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 3 luni
Antonia: 8 ani, 9 luni

28.11.2011 9:38     citat 

Fi-mea s-a prins ca hainele folosesc la imbracat scot limba asa ca de cate ori prinde cate o haina, se imbraca cu ea...adica si-o trage peste cap. Deci cand a prins ligheanul cu rufe spalate, a luat o pereche de chiloti de-ai lu taxo si i-a pus ca pe margele, in jurul gatului...umbla mandra ca o paunita cu chilotii de gat iar noi ne prapadeam de ras. rad
Plus ca s-a luat sa faca pe interesanta, are tot felul de fitze...isi da ochii peste cap, da capul pe spate si rade, iar cand o cert face niste mutre ofticate de lesini de ras. sarut

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 3 luni
Gabi: 8 ani, 10 luni

28.11.2011 10:23     citat 

Neata doamnele sarut .

Cafe , LA MUUULTI ANI ! sarut Imi pare rau ca n-am fost pe faza ieri sa-ti transmit trist . Sa ai o viata fericita si implinita alaturi de puisorii tai toti sarut , mamica tanara ;trag cu ochiul .

Crispy , welcome back . Si da , vrem pozeee sarut . Ce-a avut aia de la vama de te-a injurat ?? surprins Ce-mi place cand se crede cate unul/una asa inteligent si zice ceva in alta limba , crezand ca nu pricep .. si si-o iau apoi rad .

Furni , ce tot dai tu ba cu esti batrana , ba ca esti grasa ?? Ui' la tine ce pustoaica esti cool sarut .. si amandoua , mama mama , fete frumoase . Cat despre fitzosu' mic , ti-am zis , daca nu l-ai promis inca , il vreau eu de ginere sarut . Si pufarina tot doar aia 2 dintzisori de jos ii are , ca mandra mea ? rad sarut Aaa , chiar , si eu vreau sa vad poza cu pufarina mica in chiuveta sarut .

Iva , sanatate multe .. si sa-ti traiasca printesa sarut , sa creasca mare , sanatoasa si norocoasa sarut .

Oana , scumpa rau fiica-ta sarut . A mea , daca uit sa zic cucu , apoi baaaau cand ii intra bluzita peste capsor , zice ea baaa sarut rad .

Miha , felicitari pt masina sarut . Si curaj , in cel mai scurt timp nu o sa te mai stresezi de noul job deloc sarut .

Lucy , cred c-o sa se bucure sora si nepotelul de cadouri .. off .. viata asta trist

Tamy , felicitari micutului plimbaret sarut .

Noi am fost ieri in Cluj la plimbareala . Am lasat fetele la mami cat sa ma umple apoi aseara de draci . Credeam ca le-am facut clar sa nu le tina in camera unde se fumeaza , ca le aduc de acolo mirosind saracele a tutungerie trist .. bineinteles ca inclusiv parul si pielea le mirosea aseara trist . Asa ca , asa franti , le-am bagat urgent la baie .
Si apoi ma ia maica-mea ca .. Vaaai tu fata , eu nu stiu ce faci cu Gabi , dar ar trebui sa mearga deja prostit , si ea abia face cativa pasi . Pff .. eram prea obosita sa ma mai cert cu ea trist .

La cumparaturi a fost cam naspa trist ... mai tot vezi oameni si oameni , dar parca unii-s prea de tot . Am mers cu niste prieteni , el e coleg cu sotu' . Ei au insistat c-au vazut oferte faine de jucarii la Metro , eu m-am uitat pe net , la Real erau mai bune . Le zic , ei nuu si nu , mergem la Metro intai . Bineinteles ca n-au gasit ce-au vrut , + ca jucariile de calitate erau la niste preturi exagerate . Asa ca si-au luat din Metro o punga de pangasius si 2 becuri rad .

Buun . Mergem in Praktiker , vor sa vada de coltar . Ok . Nu gasesc coltar , merg si se targuiesc la furtunul ala cu luminite , de ornat casa rad ochi peste cap . Era 2,5 lei/metru , in conditiile in care de obicei e 5 lei . Aaa , pai nuuu , ca sigur gasesc ei la chinezi mai ieftin . Dar asta au zis-o baiatului care-a venit sa-i intrebe daca vor , oare ce-au gandit , c-o sa le mai faca o reducere ? rad
No bun , pana la urma isi iau un set de 6 goburi si un varf de brad si out . Mergem in Dedeman . Acolo se invart si se invart , nu le place coltarul la oferta , cu 400 de lei , ca pana nu demult era la oferta si cu masa .. desi celelalte ramase erau scumpe bine pe langa asta . Nuu , mai asteapta .
Si ajungem intr-un final in Real . In sfarsit le gasesc fetelor super cadouri de Mos , si la preturi rezonabile . Ei isi cumpara paine . Paine din Real . Pentru atat s-au plimbat ei pana in Cluj si au pierdut ziua toata pe acolo .
Eu nu stiu , dar eu daca merg asa la drum , mai ales la 100 de km de mine , ma duc daca stiu sigur ce vreau , nu ma duc atata amar de drum doar sa ma plimb si sa-mi iau paine plang sau sunt foarte trist .
Sa nu mai zic ca de pe drum incolo , pe la 2 , am zis ca oprim cum ajungem sa bem o cafea , ca-mi explodeaza capul ... si nu am mai ajuns .. si pe la 5 am zis ca ar trebui sa mancam ceva , ca in graba nu am mancat nimic niciunul acasa , ei daa , pana la urma s-a facut nuu .. si pe drum ne-au servit cu painea lor , s-o mancam rad .
A , si , ca sa fie totul frumos , au oprit sa aduca cuiva un porumbel din Cj , au dat 1 milion pe el .. si il tineau in portbagaj , intr-o cutie deschisa .. si al meu om tot zicea ca el il simte-n gat deja , si eu am crezut ca glumeste . Cand deja l-am vazut ca-l umfla tusea , ii curge nasul si nu mai stiu ce pe-acolo , am inceput sa-l iau in serios , ca zicea el ca-i alergic .. cum au lasat porumbelul unde trebuia lasat , cum n-a mai avut nimic ochi peste cap .

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 10 luni
Naty: 6 ani, 1 luna

28.11.2011 10:41     citat 

Neatza buna! sarut

Lucy, scuze, am omis, condoleante pt. cumnatul tau....Doamne Dumnezeule.....astea tragedii....oooffff! trist plang sau sunt foarte trist

Iva, sanatate multa! sarut La multi ani pt. Ana dragutza! Sa fie sanatoasa! sarut

Furni, uite aici sunt pozicile, daca ai rabdare de vizionat....am pus o parte.... foarte fericit Alexosu' a fost tare cuminte pe avion ( de fapt peste tot a fost tare cuminte...s-a jucat, a ras, a chiuit...chiar ne gandeam ca a mers cu mai toate mijloacele de transport posibile....cred ca racheta si submarinu' mai lipseau.... rad ) Toata lumea se minuna cum de poate sa rada atata si sa fie mereu atat de vesel....scot limba
Ce faini sunt furniceii in parc....pufarina este dementiala....o dulcica! Alex daca prinde leaganu', cu greu mai reusesc sa-l dau jos....la un moment dat, chiar il luasese somnu' si motzaia, dar nu se dadea dus de acolo, Doamne fereste! rad

POZE VACANTA
Cuscra, inseamna ca este PERFECTA Antonia pt. Alex....vor face o pereche foarte funny ca si el rade intr-una si face tot felu' de fetze....inca n-a dat de chilotzii mei, dar urmeaza, probabil...deocamdata e pasionat de castroane....s-a jucat aseara vreo 1/2 ora cu unu'...rad

Miha, sa stapanesti sanatoasa masinutza si sa nu ai incidente cu ea! Sa aveti parte numai de calatorii placute! sarut sarut

Happy, a fost si partea mea de vina, dar nu cred ca trebuia sa se poarte asa....am trecut de poarta unde te verifica sa nu ai asupra ta diverse chestii nashpa, inainte de a urca pe vas si m-am apucat ca o viteaza sa iau eu tot din tavitza si cu rucsac, geanta de bb si haine pe mana, i-am luat si ceasu' sotului pe un deget si normal ca nu l-am mai vazut cu toate alea pe mine si cand m-a intrebat unde e ceasu' lui, am uitat ca il luasesem si am inceput sa cautam pe acolo, aia au orpit banda, s-au uitat prin aparat, si cand colo au vazut pe sub haine ceasu' pe mana mea, mi-am cerut scuze, si aia a inceput sa toarne si i-am zis si eu vreo doua, au sarit si politaii de acolo ca nu-i adevarat, ca nu am inteles eu ca aia nu m-a injurat, dar o cam imbulinase ca se scotea de o reclamatie daca nu eram cu piticu' si nu stiam cum sa ajungem mai repede pe vas....in fine, a trecut....Serban a ras de mine ca nici nu am ajuns bine si m-au si injurat aia in loc de... uelcam... rad rad

Ce "dragutza" faza cu mersu'....ooofff! E bine ca nu le mai bagi in seama...sa inteleg ca de acum incolo veti merge numai voi la shopinguiala, ca sa nu va mai stresati....trag cu ochiul

Zi frumoasa sa aveti si o saptamana usoara! sarut sarut sarut

sus

Denunta
ocrisu

Copii

28.11.2011 1:11     citat 

Cuscra, ce frumos v-ati distrat in vacanta...si ce scumpic e zambaretul de Alexutu, sa-i pap eu dintisorii aia de iepuras. sarut
E bine ca ginerica are de acum aplecare inspre partea culinara, ca Antonia e mancacioasa, o sa aiba pentru cine gati. zambet

sus

Denunta
bibelou

Copii
ANA MARIA: 14 ani
COSTINA ANDREEA: 8 ani, 9 luni

28.11.2011 1:13     citat 

Buna ziua tuturor!
Cum ati procedat sa dezvatati copilul de tzatza.... eu nu prea mai am lapte si ea trage tot mai tare si cum o iau in brate se cuibareste la tzatza.... iar noaptea e dezastru urla ca nu vrea biberonul.... il accepta dupa 15 min de urlat....Help....

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 3 luni
Gabi: 8 ani, 10 luni

28.11.2011 2:05     citat 

Wow Crispy .. ce poze sarut .. pacat ca nu este aici emoticonul ala care saliveaza foarte fericit rad .. am savurat fiecare poza sarut .

Piticul tau parc-a fost batran odata , vorba lui soacra mea , asa ... parca stie el tot , ca un om mare sarutsarut . Si tu ... cum poti arata jenat .. cat ai , 16-17 ani ?? sarutsarutsarut
Tare fain de voi .
Tare faza de la vama .. si eu as fi facut la fel rad .

Bibelou .. chiar nu as sti sa-ti zic trist .. A mea fetita mai mare a acceptat sticluta imediat .. e drept c-avea doar o luna si un pic ...
Poate ai putea incerca ziua , cand e linistita si eventual dupa ce papa altceva , sa-i dai putin cu sticluta .. sa i-o lasi sa se obisnuiasca cu ea .. si poate o sa ii placa incet , dar asta incercat doar cand e calma si are chef sa se joace , cand plange suparata cam slabe sansele ... Mult succes .

sus

Denunta
ocrisu

Copii

28.11.2011 2:47     citat 

Bibelou, nu stiu ce sa te sfatuiesc, eu am inceput de vreo saptamana sa-i dau biberon Antoniei seara, la culcare, fiindca sugea noaptea f des. N-a protestat, l-a acceptat foarte usor...desi cand am mai incercat, in vara, nici nu s-a uitat la el. Dar ii dau tzatza in continuare, nu i-am scos-o din program.
Daca vrei sa o intarci de tot, exista pe la subiectul Alaptareadiscutii despre cum au procedat alte mamici.

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

28.11.2011 6:41     citat 

----------
ocrisu a scris:
eu am inceput de vreo saptamana sa-i dau biberon Antoniei seara, la culcare, fiindca sugea noaptea f des. N-a protestat, l-a acceptat foarte usor..
----------

si se trezeste mai rar? sau deloc?
si P se trezeste des noaptea, el a primit biberon in luna a doua si jumatate din a treia apoi a inceput sa se sature doar cu tzitzi si nu i-am mai dat biberon. zilele trecute l-am incercat cu un biberon si parca i-as fi dat ... ceva stricat asa mi-a impins mana. Am renuntat. Tot tzitzi e preferata lui.

Crispy f frumoasa vacanta!

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 10 luni
Naty: 6 ani, 1 luna

28.11.2011 9:33     citat 

Multumesc mult pt. aprecieri! sarut sarut sarut

Happy, nu pot sa-ti spun varsta ca ma da Furni afara din club scot limba rad rad ...

sageata sageata sageata

CAPITOLUL URMATOR exclamatie

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: