· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 36
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 36     
Tamy

Copii
Teea: 10 ani, 5 luni
David : 8 ani, 9 luni

23.11.2011 5:02     citat 

Ma bucur ca v-a placut tortul. Greu nu e de facut, dar e migalos. Nici eu nu pot face mare lucru ziua, cu ei pe langa mine. Decorurile le-am facut intr-o noapte, am stat pana la 6 dimineata in bucatarie sa bibilesc.
Lucy sa va traiasca, sunt 2 scumpe. sarut
Happy, sigur ca merge bine David... de-a busilea foarte fericit
Noi n-am discutat despre Revelion, dar probabil o sa stam acasa. David e lipit de mine si nici Teea n-a dormit vreo noapte fara noi.

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 14 ani
V mic: 8 ani, 11 luni

23.11.2011 7:24     citat 

Iar pe fuga, dar tot am reusit sa vad doua ochiase frumoase foc, am citit un pic si din pataniile altora...
Noi, incercam sa ne redresam, adica pe Vmare nu-l mai doare prea tare spatele dupa cazatura, Vmicul ia tratamentul si sper ca vineri la control sa aflam vesti bune, iar la casa, ne-au furat niste gainari fraieri rau de tot. Au mers dupa noi la o alta casa in constructie unde intamplator era cineva. Ala i-a alergat, nu i-a prins dar din graba sau de frica au aruncat o parte din lucrurile furate, o parte dintre ele erau ale noastre, asa ca sa zic ca am redus paguba de la vreo 6000 lei la vreo 2000 de lei. Si ca in bancul cu capra, vaca, oaia, porcul....ne simtim ceva mai bine si ne bucuram ca pierderea e doar atat. Lucrurile furate erau de fapt sculele muncitorilor, muncitori care ne sunt rude, asa ca am convenit sa facem paguba jumi-juma, deci avem o pierdere de doar 1000 de lei.
Cat de curand vrem sa achizitionam o pereche de caini care pana la primavara sa locuiasca in casa rad

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 3 luni
Antonia: 8 ani, 9 luni

23.11.2011 9:25     citat 

Noi pentru revelion am rezervat locuri la Crama Seciu, langa Ploiesti. O sa vina ai mei la noi sa petreaca revelionul cu nepotii.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani
Pufarina: 8 ani, 10 luni

23.11.2011 9:48     citat 

----------
ocrisu a scris:
Noi pentru revelion am rezervat locuri la Crama Seciu, langa Ploiesti. O sa vina ai mei la noi sa petreaca revelionul cu nepotii.
----------

romantizm la maxim, doar tu cu dansu', ori petreceti in grup?

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 2 luni
cea mica: 8 ani, 5 luni

24.11.2011 8:09     citat 

neata
ocrisu a scris
----------
citat:
----------

asa m-as duce si io foarte fericit
kiki a scris:

----------
citat:
Clar nu mai organizam nimic la noi. M-am lecuit in ultimii ani, ca eu ma agit cu de toate si doamnele vin, admira, savureaza, dar nu se ating de nimic, asa ca... pas
----------

pai asa am fost io anul trecut.revelion la noi.io pregatiri, pune masa, aduna masa, etc..ca sa nu mai zic ca la 3 dimi s-o carat toata lumea acasa si io am ramas cu toate vraiste.tone de vase nespalate etc.mai eram si gravida poe deasupra.si dimineata s-o trezit Cata la 7 evident, sotu o dormit ca ursu evident si io o trebuit sa fac curatenia si toata alea ca la amiaz veneau petrecaretii la ciorba de burta (ca nu am apucat noaptea sa mancam).

Cayia bine ca ati redus totusi pagubele...niste caini care sa stea acolo nu-i idee rea deloc. trag cu ochiul sanatate baietilor sarut
furni a scris:
----------
citat:
anu trecut de rev fimea era la puseu de crestere, eu faceam crize de nervi, fimiu zbiera si el cat putea... si taicamiu imi scria pe mesenger 'distractie placuta va uram'... mama ce nervi am avut..
da tin minte ca dupa 12 incolo cand in sfarsit au adormit amandoi, m-am uitat cu barbatu la un concert cu rod stewart la tv si am baut putin vin rosu....si ne-am relaxat si noi vro 2 ceasuri...
----------

si io presimt ca cam asa va decurge si la mine anul asta..cu mai mult sau mai putine plansete (asta vom vedea atunci nu am cum sa anticipez)..da zau ca daca dupa ce se culca copilele pot sta vreo 2 ore la tv cu un pahar de vin rosu in mana langa sot si sa ne hlizim la teveu, zau ca pt mine e suficient. scot limba

sus

Denunta
ocrisu

Copii

24.11.2011 8:18     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
----------
ocrisu a scris:
----------

romantizm la maxim, doar tu cu dansu', ori petreceti in grup?
----------

Mergem in grup, cu niste prieteni. De fapt noua ne-a ajuns petrecerea acasa de revelion, ca de cand eram gravida cu Paul in fiecare an numai acasa am stat.

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

24.11.2011 8:29     citat 

si io m-am saturat de stat acasa...mai ales ca anul asta nici macar la o nunta nu am putut merge, sa ma chefuiesc si io un pic...m-as fi dus anul asta dar e imposibil sa o las pe micuta...la anul daca merge totul bine, vreau si io...deja i-am zis la maica-mea ca o sa fie bona revelionu viitor rad prostit
la noi se punea problema sa mergem la cineva acasa, cu copiii dupa noi, intr-un apt f micx, noi singurii cu copii...si cam asta era sg varianta..asa ca prefer acasa la mine singuri foarte fericit

sus

Denunta
ocrisu

Copii

24.11.2011 8:39     citat 

Lucy, eu am fost in vara la o nunta. Am venit acasa pe la 22.00 si i-am dat Antoniei sa suga de culcare, apoi am mai venit pe la 1 si i-am dat in somn. Pentru ea n-a fost bai, mai mult m-am deplasat eu si m-am si schimbat ca la inceput imi luasem o rochie de dantela in bretele pe mine si cand am venit acasa a trebuit s-o scot de tot ca sa alaptez, m-am enervat ca s-a cam botit si mi-am luat altceva pe mine. Nu e comod, dar macar am mai vazut si eu lumea.
Am luat aseara somon, cum sa-l prepar? Dati-mi si mie o idee, please....
Uuufff, ca ma scoate din sarite reclama asta idioata din josul paginii... nervos

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

24.11.2011 8:54     citat 

hmmm. somon.mie imi place pe gratar (sau macar intr-o tigaie fara ulei)
da noi am avut vreo 3 nunti vara asta dar erau la sat...si asta ar fi insemmnat ca daca vroiam neaparat sa ma duc trebuia sa las fata cu soacra...no way! am lasat-o odata pe Cata asa cu ea, ne-am dus la o nunta, (fata avea aproape 1 an, dormea noaptea, nu o mai alaptam, deci ne-am incumetat-plus ca soacra sta la 100m de camin...)...noroc ca erau acolo cumnatul si cumnata, ca fii-mea s-a pus pe plans si soacra-mea le-a pasat-o lor, ca ei ii e frica. ochi peste cap socat
deci....m-am lecuit.nu ca maica-mea ar fi nu stiu ce bona minunata, dar nu i-a fost frica sa ia copilul in brate (indiferent ca a avut 1 an sau o saptamana).jeez.

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 12 ani, 5 luni
A M: 8 ani, 6 luni

24.11.2011 8:56     citat 

Hola!

Pe fuga rau de tot si eu...
Am vazut 2 fetite frumoase, Cata si Anya si un tort foarte dragutz facut de Tamy!

Happy, sper aca u fost toate Ok la proces. sarut

Oana, nu stiu de somon, dar ma bucur ac este mai bine Antonia! sarut

As vrea sa mai scriu dar am multe de facut astazi si acum trebuie sa-i pregatesc micul dejun lui Edi. Revin mai tarziu, sper. Nu dispar, ce-am diparut vreodata? zambet

O zi buna tuturor!

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

24.11.2011 9:27     citat 

----------
ocrisu a scris:

Am luat aseara somon, cum sa-l prepar? Dati-mi si mie o idee, please....

----------

L-am fiert la aburi cu catei de usturoi, cateva felii de cartof si brocoli. Am mancat toti super bine. Si Patrick. Alta data am facut la cuptor tot cu legume.
La gratar nu-mi place in mod deosebit ca iese cam uscat, sec.

Despre Revelion ... nimic deocamdata. Nici chef mare de party nu am. Prefer o seara calda si fara multa mancare. Peste foarte fericit

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 8 ani, 11 luni
am nascut deja!

24.11.2011 9:33     citat 

neatza zambet
in sfarsit dupa cateva nopti nedormite, azi noapte am dormit, fiica-mea parca a intuit ea ieri ca vreau sa-i duc o proba de caca la analiza si ce credeti nu a facut nimic toata ziua prostit
premolarul i-a plesnit gingia intr-o parte, acum am zis ca daca tot mi-a intrat in cap chestia cu analiza , acum o facem.
tamy super tortul zambet , pt mine a face torturi si praji suna a sf cool
kuray ce frumoase sunt , cum stau ele spate in spate sarut
si eu sunt bruneta cu ochi caprui si sora-mea e blonda cu ochi albastri, sa va spun ca la nunta toata lumea a avut impresia ca sora mea e altcineva pana dimineata rad
kuray daca ma aveai pe mine invitata te scoteai cu spalatul vaselor, eu la orice petrecere imi place la urma sa spal vasele, nu intrebati dece ochi peste cap ca nici eu nu stiu de ce.
eu sper ca daca nu e sotul de servici de revel sa mergem sa petrecem.
oana somonul eu il fac simplu pe grill, odata am facut dat prin zahar e un pic ciudat dar e ok.
pusi la toata lumea sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

24.11.2011 9:39     citat 

----------
citat:
fiica-mea parca a intuit ea ieri ca vreau sa-i duc o proba de caca la analiza si ce credeti nu a facut nimic toata ziua
----------

asta este un lucru f logic.o sa te obisnuiesti. rad
----------
citat:
L-am fiert la aburi cu catei de usturoi, cateva felii de cartof si brocoli
----------

la abur clar iese mult mai bun.da tot uit sa imi innoiesc cratita cu pricina ochi peste cap
----------
citat:
Prefer o seara calda si fara multa mancare. Peste
----------

idee buna.oricum cica-i bine sa mananci peste de rev ca dupa aia mergi tot inainte scot limba si nu-i bine sa mananci pui. socat prefer peste.somon chiar.la abur.(ah nu am emoticon drool)

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 13 ani, 5 luni
Andra Diana: 9 ani, 1 luna

24.11.2011 9:41     citat 

Vad ca vorbiti de Rev, si am zis sa ma bag si eu in seama. rad Anul trecut a fost primul revelion ever facut acasa, doar eu cu man si copilele. Si a fost asaaaaa de bine! Am ramas cu asa o senzatie placuta dupa revelionul trecut... A fost liniste, si cald, si frumos. Am dansat cu tati si cu Daria, ne-am uitat la tv, am dat artificii pe balcon...Soacra s-a tirat la sinaia si am fost chiar singurei. Minunat! anul asta vad ca vor sa mergem toti la Sinaia, si zau daca n-as prefera sa stam iar acasa si sa fim linistiti. Deja stiu cum va fi la munte: ori alerg dupa copii toata ziua, ori daca ramane soacra cu ei vom fi pe partie, incercand sa nu-mi rup gatul si ferindu-ma de toti taranii periculosi si fenytosi, ca ma asteapta copii acasa intreaga. ochi peste cap

Deci, votez pt rev acasa, FARA invitati. foarte fericit

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

24.11.2011 9:45     citat 

uai daca ar fi un forum unde sa scrie barbatii nostri pe subiectul asta cu revelionul ce-ar iesi rad)
cel putin la mine unde eu as scrie "mama ce bine ar fi sa stau acasa fara invitati etc" la el ar suna fix opusul, "uaaai nevasta asta numa probleme imi face, nu are chef sa mergem nicaieri sa ne distram etc rad)
io as zice vai ce naspa a fost rev-ul trecut cu oameni pe cap, treaba multa etc el ar zice "vai ce fain a fost, ce m-am distrat, numa ca nevasta asta nu stie domne sa se distreze e tot stresata dimineata in loc sa doarma si ea ca oamenii s-a trezit sa faca ordine si curatenie" sau ceva de genu rad rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: