· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 36
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 36     
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 3 luni
Antonia: 8 ani, 9 luni

24.11.2011 9:54     citat 

Da, si al meu la fel ar zice..."nevasta asta a mea nu vrea deloc sa se distreze, ea vrea sa stea doar in casa cu copiii" foarte fericit

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani
Pufarina: 8 ani, 10 luni

24.11.2011 9:54     citat 

----------
bilutza a scris:
si ferindu-ma de toti taranii periculosi si fenytosi, Deci,
----------

rad rad rad

deci neaparat tre sa il aduc pe barbatimiu la ski in romania... numa asa sa ma razbun pe el, nu de alta...

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

24.11.2011 9:55     citat 

----------
ocrisu a scris:
Da, si al meu la fel ar zice..."nevasta asta a mea nu vrea deloc sa se distreze, ea vrea sa stea doar in casa cu copiii" foarte fericit
----------

oare ne-am transformat in mamele noastre? foarte fericit

sus

Denunta
ocrisu

Copii

24.11.2011 10:01     citat 

Io incep sa ma apropii, ca la fel ca si ea, dorm singura fara sotu' in pat. scot limba
Al meu are conceptia urmatoare: eu vreau sa te iau cu mine (la pescuit, la off-road etc), dar daca tu nu vrei n-am ce sa-ti fac (adica de fapt nu pot, ca sunt cu copiii pe cap)

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 2 luni
cea mica: 8 ani, 6 luni

24.11.2011 10:04     citat 

io sper sa nu ma transform in soacra.ca aia e mai grav.
de la mama am preluat destle tampenii, tot incerc sa ma scutur de ele.

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 13 ani, 6 luni
Andra Diana: 9 ani, 2 luni

24.11.2011 10:10     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
----------
bilutza a scris:
si ferindu-ma de toti taranii periculosi si fenytosi, Deci,
----------

rad rad rad

deci neaparat tre sa il aduc pe barbatimiu la ski in romania... numa asa sa ma razbun pe el, nu de alta...
----------

Oooo, da! E minunat! Si sa vada cum la toate sosirile se urca astia cu saniile si daca vin jandarmii sa-i roage sa nu mai stea acolo, fac scandal. Si vine Bilutza de sus, si nu mai stie cum sa-i fereasca, sa se si opreasca, sa se aseze si la coada la teleski... Ce fain! Asta dupa ce pe la jumatea partiei m-am chinuit sa nu-mi rup gatul pe gheata, ca-s portiuni bune de gheata peste tot. plang sau sunt foarte trist Acu 2 ani, am crezut ca nu mai ajung acasa. Si eram gravida si nu stiam! Si eram si cu copilu' al mare dupa mine. Eu ma intreb de ce vrea al meu sa mergem iar? rad

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

24.11.2011 10:12     citat 

----------
Kurai_Lucy a scris:

----------
citat:
L-am fiert la aburi cu catei de usturoi, cateva felii de cartof si brocoli
----------

la abur clar iese mult mai bun.da tot uit sa imi innoiesc cratita cu pricina ochi peste cap

----------

eu o sita care o pun in ce cratita vreau, mica sau mare
ceva in genul
http://www.ikea.com/ro/ro/catalog/products/90112531/
dar nu o am de la ikea. e ffff buna si mai ales practica.

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 8 ani, 11 luni
am nascut deja!

24.11.2011 10:29     citat 

si noi intr-un an am facut numai noi doi revel acasa, ne-am rupt de prieteni si rude, am fost la 12 la primarie la artificii, si apoi acasa, a fost ff placut dar pt 1 an scot limba
anul trecut iar acasa ca mara avea 1 luna si....si mi-a placut sentimentul de noi trei si faptul ca pe la 11 noaptea au trecut prietenii sa ciocnim un pahar. zambet
si sambata din 25 pers care eram, ne-am transf in 35 de pers, vreo 2 familii s-au autoinvitat cu prunci cu tot, dar imi sunt dragi si nu m-am enervat.....
mai tare m-a deranjat niste prieteni care stiua ca in 12 e ziua marei, nu au sunat pt LMA, dar luni au sunat pe sot sa traga de limba daca am facut petrecere, le-a fost frica ca au ramas pe dinafara...si cate am incasat de la ei.....dar vad ca nu pricep ca trb sa se schimbe trist
s-a gandit si fiica-mea sa faca treaba mare , pe la 12 cand iesim afara o ducem la lab.
brr la noi e un frig trist

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

24.11.2011 10:35     citat 

mie imi place somonu si la cuptor cu putin ulei si apa si muuuulte mirodenii...

sus

Denunta
ocrisu

Copii

24.11.2011 10:59     citat 

Cred ca il fac la cuprot, cu ciuperci. Sa vedem ce o iesi

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani - La Multi Ani!
MICA: 8 ani, 8 luni

24.11.2011 11:01     citat 

----------
ocrisu a scris:
Am luat aseara somon, cum sa-l prepar? Dati-mi si mie o idee, please....
----------

Singurul peste pe care il mananc. zambet Eu il pun in apa cu un pic de ulei de masline, cu legume deshidratate de la Sano (un praf), cu zeama de la o lamaie si cateva capere, apoi il bag la cuptor cam 1 ora si il intorc de pe o parte pe cealalta o data. Il servim cu rizotto.

Ma doare capul, ma duc sa ma intind pana se trezeste micuta, ca apoi o tulim la kineto.

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 3 luni
Gabi: 8 ani, 10 luni

24.11.2011 11:06     citat 

Salutare .

Si eu anul asta 100 % votez pt Rev acasa . Anul trecut era si Gabi micuta , a fost super sarut ... la 12 noaptea ele dormeau , pt prima data destul de linistita si Gabi , la 3 saptamani , cat avea , si noi am putut sta linistiti in pat , la tv , povestind .. a fost fain .. mai fain decat acum 2 ani , cand am trimis-o pe Ema de acasa pt ca au venit prietenii de care v-am mai zis cu bebe de o luna la noi , in garsoniera .. si atunci si eu , singura absolut toate pregatirile , Ionut in dimineata de 1 ianuarie pleca la servici , pe la 6 , iar ei au mai ramas .. si-au ramas .. inca ii tenta sa doarma aici prostit .

Asa ca .. poate o sa iesim putin la nanasi , ca asa faceam an de an .. doar sa vad daca prostesc pe cineva sa vina aici la fete ... ca mai bine mi-ar conveni sa vina soacra , sau careva aici , ca ei si asa in noaptea de Rev dorm .. fetele tre sa doarma , nu se trezesc deloc noaptea , desigur , daca-s in mediul lor .. si-ar trebui doar sa fie cineva in casa cu ele . Vedem . Clar la noi nu mai organizez nimic , vb lui Lucy , acu' 2 ani am curatat o juma de zi bucataria ochi peste cap

Iui Bilutza , in cazul asta imi pier ideile de-a merge la munte , acum 2 ani eu de fapt asta intentionam rad . Dar cred ca eu inca eram atat de naiva incat sa sper ca exista oameni civilizati si la noi , mai ales unde-s mai multi , nu se comporta ca salbaticii-n jungla .. m-am inselat rad .

Cafe , a fost ok , cu singura tampenie ca a intrat abia la 14:00 ieri , desi erau programati la 11:00 .. si bineinteles ca le-au mai mutat o data procesul . Pe 21 decembrie plang sau sunt foarte trist . Puisorii tai sunt bine ? sarut

Mai , apropo de sarbatori si chestii ... cugetam eu ieri aici ( lucru rar in ultima vreme foarte fericit ) .. si-mi ziceam asa , mie .. Sa vezi ce surpriza ne face Gabi de sarbatorile astea ... doar is deja 3 luni de cand i-au iesit primii dinti , si n-or mai trece multe .. si s-o apuce fix de sarbatori , si sa-i si iasa mai multi deodata .. o sa avem niste sarbatori de vis !! rad))

Tamy , scumpul de el .. am crezut ca in picioruse merge rad .. dar e super ca merge de-a busilea , si mai ales ca se poate da singurel jos din pat sarut .. sau nu am inteles eu bine ? jenat Pe Gabi si acum de-o pun pe burtica , se ridica pe genunchi si palmute si se leagana fata-spate radradrad .

Furni , asa face si Ionut pestele in general .. el e pescarul , el gateste pestele .. si-i asa buuun sarutsarutsarut .

Aaa , pai de-ar fi un forum unde sa se planga barbatii de noi .. ar scrie si al meu la greu . Desi de multe ori , cand vede alte femei , in special o vecina , cum isi exploateaza la maxim sotul .. il vad cum parca rasufla usurat ca eu nu-s asa rad . Da , nici eu n-am chef de oameni multi , mai ales la noi , nu am chef de mers si stat chiar cu orele undeva .. mi-e ciuda cand ma lasa singura si merge la pescuit , bine , ma cheama el cu el , dar ar fi culmea sa las fetele undeva ca sa merg la pescuit , or cu ele nu ma duc ... multe . Bine , el zice ca in gluma se plange , dar in orice basm exista un pic de adevar , nu ? rad

Cat despre semanat cu mamele noastre .. pff , observ ca am si eu unele tendinte la asa ceva , sper sa ma lecuiesc cat inca se poate trist . Desi mi-e si mila de ea , biata , ca nu cred ca mai e cu toate acasa trist ochi peste cap .. tot eu , tot mie mi-e mila .. dar mila rau uneori , pe cuvant trist .

V-am pupat .. aaa , Cayia .. Doamne , ce aiurea cu hotii . Acum vreo luna am fost la niste prieteni , au gasit pe drum , fii atenta , un caine .. mai , imens , nu alta . Enorm . Deci mie imi trecea lejer de mijloc , cat un vitel era rad . Si puternic , iti dai seama . Au trebuit sa-l duca de-acasa , nu le mai intra nimeni in curte rad . L-au dus la nu stiu ce casa parasita , bine , de-a lor , ii duc mancare , dar nu e nimeni .. ala ar fi super la casa voastra rad .
Sanatate puiutilor tai sarut .

Elsy , hai cu vestea buna sarut .

Kiki , tu tot asa ? trist

Ce bine ii e lui Crispy .. desi am asa o retinere pt calatoria multa pe apa , dar zau ca m-ar tenta uneori sarut .

O zi minunata tuturor sarut .

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 10 ani, 5 luni
David : 8 ani, 9 luni

24.11.2011 11:07     citat 

Pentru noi fac somonul cu sos de soia si condimente(cimbru, busuioc, oregano). Pentru copii pun suc de lamaie si condimente. Sau, foarte bun - cu sos de soia, ghimbir si miere (un fel de teriaki). Miam...

Ultima modificare efectuata de catre Tamy la 24.11.2011 11:09, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

24.11.2011 11:08     citat 

daca ai chef de multe calorii, poti sa il faci intr-un fel de sos cu ciuperci si smantana si sa servesti cu paste...e bun de mori si are vreo 30.000 calorii si vreo 1000 de carbohidrati pe suta de gr foarte fericit

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

24.11.2011 1:06     citat 

----------
ocrisu a scris:
Cred ca il fac la cuprot, cu ciuperci. Sa vedem ce o iesi
----------

Ii dai si Antoniei? Ciuperci?

Chiar, mamici de bebei peste 10 luni, ce le mai dati sa pape?
Noi tzitzi fara numar foarte fericit si dim i-am dat de vreo 2 zile cubulete de mozzarella (o bucatica cam cat o nuca dar nu o papa pe toata) si putina painica, fructe, legume piure cu ou, curcan, rar pui, peste sau simple o zi pe sapt, branza fagaras sau iaurt care nu ii place in mod deosebit, mamaliguta, cartof, rar (cam o data la 10 zile sau mai rar) cereale. La pranz am mai facut dovlecei umpluti, chiftelute de legume la cuptor... dar vreau sa incep sa-i fac mancarici (conopida, mazare...). Sporadic am mai facut diverse chestii de pe diversificare.ro.
Ai vostri?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: