· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 36
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 36     
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 8 ani, 11 luni
Karina-Ioana: 6 ani, 8 luni

25.11.2011 4:14     citat 

Condoleante intregii familii, Lucy! trist trist

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 8 ani, 8 luni

25.11.2011 4:53     citat 

Condoleante, Lucy! E cumplit ce s-a intamplat. Nici nu vreau sa ma gandesc la ce e in sufletul surorii tale! ...

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 12 ani, 5 luni
A M: 8 ani, 6 luni

25.11.2011 4:59     citat 

Intru doar sa spun : condoleante, Lucy! Imi pare rau...

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 3 luni
Antonia: 8 ani, 9 luni

25.11.2011 5:00     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
daca ai chef de multe calorii, poti sa il faci intr-un fel de sos cu ciuperci si smantana si sa servesti cu paste...e bun de mori si are vreo 30.000 calorii si vreo 1000 de carbohidrati pe suta de gr foarte fericit
----------

Fix asa l-am facut... foarte fericit Mersi de idee...
Somonul l-am facut in tava cu mirodenii, ulei de masline si suc de lamaie, iar ciupercile trase in unt, cu paste si sos alb...moartea colesterolului...care stiti sa trageti pe maini, veniti si la noi, ca suntem lesinati, si io si sotu'. scot limba

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 3 luni
Gabi: 8 ani, 10 luni

25.11.2011 5:39     citat 

Buna seara tuturor ..
Lucy tristtristtrist ... sincere condoleante , putere familiei sa treaca peste tragedie trist plang sau sunt foarte trist ..

Oana , imi faci pofta scot limba

Noi tot maraite .. Doamne da macar acum sa-i mai apara dinti rad .

Va pupam sarut .

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 14 ani
V mic: 8 ani, 11 luni

25.11.2011 8:49     citat 

Am fost azi la control cu Vlad. Urechea e bine, nu mai are puroi, s-a refacut si timpanul...raman doar eu cu nelamuririle mele. Pana acum am reusit sa inghit doar faptul ca nu toti copiii fac febra la fel de repede, se pare ca al meu nu face febra. E bine de stiut, trebuie sa ma ghidez dupa alte simptome.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani
Pufarina: 8 ani, 10 luni

25.11.2011 10:28     citat 

----------
Cayia a scris:
Am fost azi la control cu Vlad. Urechea e bine, nu mai are puroi, s-a refacut si timpanul...raman doar eu cu nelamuririle mele. Pana acum am reusit sa inghit doar faptul ca nu toti copiii fac febra la fel de repede, se pare ca al meu nu face febra. E bine de stiut, trebuie sa ma ghidez dupa alte simptome.
----------

banuiesc ca asta nu te face sa te simti mai bine, da sa stii ca eu nu am facut febra mai niciodata... nu stiu daca in toata viata mea am avut de 5 ori.... si am avut si eu raceli, gripe, otite, infectii prin gat... eu nu fac febra, pur si simplu. chestie care la scoala m-a deranjat teribil, nu primeam niciodata scutire de la ore rad
de fapt si acum ma deranjeaza, ca nu vad concediu medical nici daca sunt pe moarte, ca de, nu am febra.... rad (ma rog, acum am invatat sa mint la doctor, sa zic ca fac febra noaptea, ori ca tocmai am luat un paracetamol ca imi era prea rau, ori dina stea
si asa e si mama mea, nu face febra neam.... scot limba

sus

Denunta
Cayia

Copii

25.11.2011 10:34     citat 

Ba sa stii ca ma face sa ma simt mai bine sa stiu ca mai sunt si alti extraterestrii pe lumea asta rad

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

25.11.2011 10:38     citat 

Ce n-as da eu sa fie si fetele mele extraterestre de astea .. ca eu de febra ma tem ca de dracu' trist ochi peste cap

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 9 ani, 3 luni
Jacob: 9 ani, 3 luni

26.11.2011 1:52     citat 

----------
Happy_mami2007 a scris:
Ce n-as da eu sa fie si fetele mele extraterestre de astea .. ca eu de febra ma tem ca de dracu' trist ochi peste cap
----------

Nu ai de ce zambet Febra este doar un simptom ca organismul lupta impotriva unui virus sau bacterie sau infectie. Febra este buna pentru ca iti arata ca organismul lupta. In plus daca face febra macar stii ca face ceva si mergi la doctor. Singura chestie mai urata la febra e daca face foarte mare si face convulsii. In rest chiar nu ar trebui sa iti fie frica de ea zambet . E mult mai rau cand nu face febra sau face febra interna.

si ca nu ti-am raspuns inainte, scuze, dar sunt sigura ca ai vazut rapusul dupa aceea, laptele este alimentul principal pana la un an sarut

lucy sincere condoleante trist

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani
Pufarina: 8 ani, 10 luni

26.11.2011 6:09     citat 

----------
ocrisu a scris:
----------
furnicutza26 a scris:
daca ai chef de multe calorii, poti sa il faci intr-un fel de sos cu ciuperci si smantana si sa servesti cu paste...e bun de mori si are vreo 30.000 calorii si vreo 1000 de carbohidrati pe suta de gr foarte fericit
----------

Somonul l-am facut in tava cu mirodenii, ulei de masline si suc de lamaie, iar ciupercile trase in unt, cu paste si sos alb...moartea colesterolului...care stiti sa trageti pe maini, veniti si la noi, ca suntem lesinati, si io si sotu'. scot limba
----------
sa va fie de bine... Si ca sa va strc chefu... Io cand m'am mutat aci in tara somonului am luat 10 kile in primele 3 luni... Printre altele in meniu era destul de des asa ceva. Buhuhuhahaha.

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 3 luni

26.11.2011 8:33     citat 

Scuze, dar cand am dat raspunsul anterior nu vazusem mesajul lui Lucy. prostit Condoleante si din partea mea. trist

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

26.11.2011 9:29     citat 

Neata sarut . In sfarsit mai linistite si noi sarutsarut .

Manu sarutsarutsarut .. merci draguta . Da , pe de o parte stiu ca asa e , dar pe de alta parte ma gandesc , cum ai zis , la posibilitate de convulsii , etc .
Eu eram sigura ca nu o sa mi se intample asa ceva niciodata , daca pana acum s-au comportat , sa zic asa , ok la febra amandoua .. Insa m-am panicat cand a patit-o o prietena draga , de vreo luna , cu una dintre gemene .. si fetele fac 3 ani in ianuarie plang sau sunt foarte trist . Prima data i s-a intamplat si ei asa ceva , si nici nu era cu fetele , le-au lasat la bunici trist .. acuma , Doamne fereste-ne pe toti . Am speranta c-or fi si ele ca noi , macar cand mai cresc .. ca nici eu , nici sotu' nu-mi amintesc sa fi avut vreodata febra de cand suntem impreuna cel putin ... si-s 8 ani jumate deja sarut trag cu ochiul)

Iui Furni , nici nu stiam ca pestele poate ingrasa trist ... bine ca nu-s mare fan , la kilele mele putine doar asta mi-ar mai lipsi prostit .

Mi-am inceput ziua suuupeeer . Mi-am f*** .. rezolvat degetul , aratatorul drept plang sau sunt foarte trist . Voiam sa mut in baie suportul de intins haine , si a trebuit sa-l ridic un pic .. si , ca tampita , am prins exact unde se imbina picioarele alea , si numa bine mi s-au inchis fix peste deget plang sau sunt foarte trist ... mi-a venit sa urlu de durere plang sau sunt foarte trist ... acum e umflat ca un morcov rad , nu il pot folosi trist ochi peste cap

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 3 luni
Antonia: 8 ani, 9 luni

26.11.2011 10:16     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
----------
ocrisu a scris:
----------
furnicutza26 a scris:
----------

----------

sa va fie de bine... Si ca sa va strc chefu... Io cand m'am mutat aci in tara somonului am luat 10 kile in primele 3 luni... Printre altele in meniu era destul de des asa ceva. Buhuhuhahaha.
----------

"Noroc" ca la noi somonul e destul de scump si nu cumparam prea des. foarte fericit Dar ori sunt eu dusa cu capul ori astia de la supermarket sunt...stiti cum era somonul? Taiat rondele dar cu solzii pe el. prostit M-am chinuit ceva sa-l curat asa transat.

sus

Denunta
Cayia

Copii

26.11.2011 10:24     citat 

Manu, asa e. Si uite ca pe noi ne-a costat scump ca nu a facut febra. Pentru ca nu m-am prins ca are ceva decat cand avea ditamai infectia, canale infundate, timpan perforat. Daca facea si el un picut de febra, cu siguranta ajungeam la ORL si se vedea ca e otita. Tot tratamentul ala il primea dar intr-o faza mai incipienta....
Asa cum am spus eu nu-i curat in ureche cu bete, sa bag inauntru ceva....ei bine acum, din cand in cand va trebui sa o fac, ma rog, nu cu bete, dar va trebui sa ma asigur cumva ca urechea e curata. trist
Si spropos de asta, am invatat si eu acum, ca sa nu bagati bete in urechi, puteti confectiona din vata niste somoioage...se ia vata cu doua degete, putina tare si se rasuceste intre degete, ca la tors (nu ca ati stii vreuna sa toarceti, dar macar poate aveti imaginea scot limba ) pana se face o chestie suuuubtire si lunga, din care nu mai curg scame. Arata ca un fir de sfoara subtire. Treaba aia se introduce in ureche, prin rasucire, si se poate introduce adanc fara risc de a leza ceva pe acolo.
Nu recomand asta ca sa curatati urechea, ca ea oricum nu trebuie curatata, dar in caz de nevoie e mai sigura vata asta decat betisorul tare.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: