· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 37
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 37     
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 9 luni
Naty: 6 ani, 1 luna

28.11.2011 9:25   Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 37  citat 

Vlad . . . . . . . . . ...........31.10.2010 . . . . . pui de Cayia
Mara . . . . . . . . . . . .......... .12.11.2010 . . . . pui de Rizibizi
Andrea . . . . . . . . . .......... .02.12.2010 . . . . pui de Furnicutza26
Gabriela Ioana . . . . . . . .06.12.2010 . . . . pui de Happy_mami2007
George Alexandru . . . .20.12.2010 . . . . . pui de Crispy
Patrick Christian . . . ....29.12.2010 . . . . . pui de Dodosasha
David Petru . . . . . ....... .29.12.2010 . . . . . pui de Tamy

Antonia Maria . . . ... ... .02.01.2011 . . . . . pui de Ocrisu
Costina Andreea . . . . ... 08.01.2011 . . . . . pui de Bibelou
Maria-Clara . . . . . . ........28.01.2011 . . . . . pui de Mihaela_ct
Ioana Anastasia . . . . . . ...6.02.2011 . . . . . pui de Karinamaria_18
Luca Mihai . . . . . ..... 12.02.2011 . . . . . pui de albi
Timeea Ioana . . . . . . ......14.02.2011 . . . . . pui de Kikilinis
Andres Mihai . . . . .. .....6.04.2011 . . . . . pui de Cafelutza
Andrada Bianca . . . . ......11.04.2011 . . . . . pui de Ambraa
Anya Mihaela . . . . . . .......17.04.2011 . . . . . pui de Kurai_Lucy
Alexutu . . . . . .... . .. ....24.04.2011 . . . . . pui de Elsycutza
Adelheid . . . . . . . . . .........24.06.2011 . . . . . pui de Mirene
Tudor Alexandru . . ..........23.08.2011 . . . . . pui de Iva

Capitolele anterioare 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28, 29, 30, 31, 32 , 33 , 34 , 35 , 36

exclamatie exclamatie exclamatie Site-uri pe care le puteti folosi pentru a incarca fotografiile
www.photobucket.com (detalii aici )
www.imageshack.us (detalii aici )
http://img.pc-tips.net
http://tinypic.com/
http://www.imagebam.com/
http://www.casimages.com/
http://www.webshots.com/

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 12 ani, 11 luni
MICA: 8 ani, 8 luni

28.11.2011 10:37     citat 

Da' ati scris, nu v-ati incurcat.

Am fazut-o pe Pufa in leagan... zambet Apropos, cum reusesti s-o incalti? Ca pe mine m-au trecut toate apele cand s-o incalt, ca isi tine deshtele chircite si nu reusesc sa-i var incaltarea. Si pe Tedi l-am incaltat prima data la 1 an din aceeasi cauza. pana atunci numai descult sau in sosete.

Crispy, eu nu reusesc sa-ti vad pozele. greu de tot se incarca cate una pe jumatate. poate alta data.
Fi-mea a stat prima data cu altcineva astazi mai mult de o ora, adica cu ai mei. a fost f cuminte, mi-au tot laudat-o ai mei. In timpul asta eu am fost la sedinta cu parintii ref la situatia lui Tedi incepand de anul viitor. M-am dus bou si m-am intors vaca, cam asa ceva. Acum asteptam procedura de la minister, poate ne mai lamureste. Asta in conditiile in care se urneste ceva pana in februarie 2012, cand oficial se fac inscrierile la scoala. Evident, atunci ar fi mult prea tarziu, toate invatatoarele bune ar avea deja efectivul complet si cu catalog, vorba directoarei noastre. rad nervos nervos nervos

Seara buna.

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 2 luni
cea mica: 8 ani, 6 luni

29.11.2011 7:49     citat 

neata tuturor
Crispy nici io nu reusesc sa vad pozele prostit se tot blocheaza..mai incerc mai tarziu promit
pe mine ma enberveaza traba asta cu scoala din motiv ca (oricum fii-mea nu incepe anul urmator, ci abia celalalt) din cate am inteles copiii nascuti pana la 1 sep merg obligatoriu iar cei dupa 1 sep parintii au de ales.fii-mea ii nascuta in 15 august, deci pt ca e nascuta cu 2 sapt mai repede decat altii, ea nu are de ales, tre sa inceapa scoala la 6 ani si 1 luna. ochi peste cap
nu imi fac probleme ca nu s-ar descurca si nu ar face fatza dar totusi e aiurea.acuma din fericire sa zic asa ea merge la gradinita de la varsta de 2 ani (si 1 luna evident)...si ii place...
nu mai stiu ce vroiam sa sacriu...abia sorb la cafea...azi noapte iarasi a fost chinuiala cu trezit intruuuuunaaaaa....si a mai venit si cea mare peste noi in pat deci am stat si inghesuiti.si barbatu-meu zice ca atunci cand renovam dormitorul (nu stiu cand va fi aia, eu sper ca anul viitor reusim) sa facem patul mai mic...da, corect, ca toata ziua ma lovesc de el...nu ar fi rau sa am un pat mai mic....da ce puii mei fac cu fetele rad hai ca cea mare e ok, de obicei doarme la ea...dar cu asta mica, jeeeeez, e fenomen! daca o las in pat si merg pana la baie, (desi e la noi in pat, si sotul cu ea, uuuurlaaaa...aseara s-a pus pe un urlat de nu mai avea aer pana am iesit de la baie surprins si daca doarme si ma dau jos din pat, se trezeste si plange. ochi peste cap
Catalina zice ieri, "mami cand are Anya 1 an pune-o cu mine in pat si dormim amandoua, am eu grija de ea". foarte fericit rad suna bine, deci pot sa consider problema rezolvata rad acuma la modul serios incep sa ma gandesc ca peste 2-3 ani vroiam sa le pun paturi suspendate in camera dar poate e mai ok sa iau o canapea (din motiv de spatiu, ca se aduna) si sa doarma impreuna, ca asa nu e niciuna singura in pat si sigur le face placere scot limba
nu mai stiu ce am vrut sa scriu...am vazut ca a intrat bibelou .,..nu stiu ce sa zic cu intarcarea bebita mea nu acccepta biberonul sub nici o forma , dar noaptea nu se trezeste de foame (acuma chiar am urmarit), are nopti cand doarme f bine (adica se trezeste de vreo 2 ori scurt) si nopti cand ma terorizeaza.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani
Pufarina: 8 ani, 10 luni

29.11.2011 8:02     citat 

neata. Cand scriu pe telefon nu merge enter, ca sa stiti. Cu incaltatu', si cu fimiu a fost un chin. Acu am cumparat adidasii pe care ii are in poza plus ghete de iarna late si mai mari la numar i se strang pe picior cu arici. Merge fara probl. Altufel am megs nervi pe barbat. Cat am fost du acasa, fata se culca la 6-7 seara - chit ca se trezea de 10 ori apoi, lucas la 8, chiar daca nu adormea ii lasa m jucarii ori carti in pat pana ii venea somnul. Acu cu barbatu acasa nimeni nu se culcz pana in 11-12. Adica ii punem in pat, fiecare cu un copil da nu mai stau. Fimea plange pana o luam sus si frasu vine si el, normal. Mor de draci. Eu ma scol la 6 si ma duc la munca dupa tot circul.

sus

Denunta
iva

29.11.2011 8:12     citat 

Neatza

Fetele multumim de urai... sarut sarut sarut

Crispy foarte frumosi toti...insa nazdravanul va intrece trag cu ochiul frumoasa vacanta, eu inca nici nnu indraznesc sa ma gandesc. sarut sarut sarut

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 3 luni
Antonia: 8 ani, 9 luni

29.11.2011 8:17     citat 

Dodo, m-ai intrebat de biberon, da, Antonia se trezeste acum mai rar, adica de 2-3 ori pe noapte. Si nu doar mi se pare, ca intr-o seara m-am uitat la Titanic si mi-a fost sila sa mai fac biberonul, i-am dat san si iar a supt de vreo 5-6 ori, adica din ora in ora. prostit
Si eu ma mir de ea ca a acceptat biberonul, cand era mai micuta nu vroia sa-l vada, urla cu el in gura, desi ii puneam lapte de-al meu. Dar ma bucur ca acum nu s-a stresat, l-a luat foarte usor.
Kiki, vad ca Tedi e nascut in octombrie, am auzit ca cei nascuti dupa 1 septembrie ar putea sa il mai stea la gradinita un an.

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 3 luni
Antonia: 8 ani, 9 luni

29.11.2011 8:37     citat 

Placerea cea mai mare a Antoniei, sa scoata continutul din sertare. foarte fericit

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 12 ani, 5 luni
A M: 8 ani, 6 luni

29.11.2011 8:41     citat 

Hola!

Va multumesc din suflet pt urari! sarut sarut sarut Dap, 32 am si nu mai zic..dar oricum de la 30 la 32 a trecut foarte repede timpul! Cumnata-mea zice ca asa trece repede de la 30 la 40..hmmm

Crispy, fff frumoase poze si voi la fel. Vad ca nu ai pus nume la poze, nu stiu chiar unde sunt facute toate dar oricum..minunat!!! Sper ca nu pe tine te-am "auzit" ceva de slabit mai de mult, nu f demult...

Lucy, incep sa te inteleg din ce in ce mai bine. Andres mai statea si singur fara probleme, se juca dar acum are niste zile teribile. Nu pot sa plec nicaieri de langa el ca ii tasnesc lacrimile instant. Azi noapte s-a trezit de n ori si e a nu stiu cata noapte, banuiesc ca-i ies dintisorii de jos.

Kiki, eu pe Andres il incalt nu-i problema, dar si-i scoate de multe ori din picioare incat imi vine sa-l las descult. Ieri de exemplu si-a scos unul cand asteptam la trecerea de pietoni si eu n-am observat si ajung asa pe la jumate si ma claxoneaza o masina si scoate o tanti capul pe geam: i-a cazut pantoful..si intoarce-te dupa el si cei din masini se uitau la toata faza ca la film....

Furni, faini sunteti! Lui Edi imi amintesc ca i-a fost frica sa se dea cand era mai mic in "panza de paianjen" dar Pufarina vad ca e tare zambet

O zi minunatat tuturor, mi-a expirat timpul, tb sa pregatesc copilul de scoala!

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

29.11.2011 9:04     citat 

Cafe, da probabil ca il supara ceva pe micut daca e asa...trec si astea scot limba sarut
mie mi se pare ca trece repede de pe la 20 de ani incolo rad prostit ca pana la 20 vrei sa fii mai mare...de la 20 incolo vrei sa fii mai mica... rad candva m-a intrebat un pusti de liceu cati ani am, eu zic 21 (atat aveam, la care el "vaaai ce batrana esti!" rad
da ieri m-am simtit bine ca mi-a zis sor'mea de aici ca o colega de-a ei are 25 de ani.(deci mai tanara cu 2 ani decat mine).si io ii dadeam vreo 35. scot limba si nici nu are copii sau ceva...da arata de 35.... jenat
de ce zic de copii, pai logic daca ma vede p mine cineva pe strada cu copilele nu poate sa zica ca am 20 de ani, nu? scot limba rad
fii-mea cea mica e ceea ce multi ar numi "invatata in brate".ce imi place mie este ca e o bebita f vesela si comunicativa, asta inseamna ca e ok pt ea sa stea in bratele altor persoane si se distreaza de minune, nu tre sa fie musai bratele mele (cu conditia sa nu ii fie foame). foarte fericit
ocrisu...uaaa la Antonia..ce dulce e..si fii-mea e tare interesata de sertare si si-ar baga manutele in ele, din fericire inca nu are cum scot limba ca nu se poate deplasa singura (decat daca se rostogoleste incontinuu rad )..ceea ce nu prea se intampla...daca ajunge pe burta (de multe ori se intinde dupa jucarii si aterizeaza pe burta, apai dupa maxim 30 sec se pune pe urlat ca nu se poate ridica,..nu-i place pe burta deloc.asa era si sora-sa.

sus

Denunta
iva

29.11.2011 9:05     citat 

Cafeluta asa e...eu am 35 si nu stiu cand a trecut timpul ochi peste cap

Oana Antonia e asa de frumoasa si genele ei lungi iti vine sa o papi... deja umblati...felicitariii...Ana a umblat la aproape 1 an si doua luni sarut sarut sarut

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 14 ani
V mic: 8 ani, 11 luni

29.11.2011 9:05     citat 

Nratza!
Am admirat si eu cu drag doua tinere in rosu si-un furnic simpatic, o Antonitza mica si frumoasa si zambareata si bineinteles pe pustoaica de Crispilica si frumosul Alex sarut
Eu n-am mai pus demult poze, nici n-am mai facut ce-i drept. Trebuie sa remediez situatia ochi peste cap

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

29.11.2011 9:08     citat 

Ce copii frumosi am vazut pe aici ... Pupici tuturor
Noi ne pregatim sa mergem sa ma tund eu apoi ... prin parc un pic dupa ce il iau si pe Sasha de la scoala si sa mancam in oras cu tati ca astazi Patrick are 11 luni sarut
In rest ... am avut o noapte nasoala, in care am dormit putiiiiin pt ca Patrick s-a trezit de muuuulte ori. Cred ca ii dau ceva maselute ca e tare agitat noaptea, baleste ...

I-am dat si eu in 2 seri cereale cu lapte la lingurita si s-a trezit la fel de des. Deci ... nu-l mai umflu cu ele. El nu suge de foame noaptea, ma cauta, ma atinge, miroase tzitzi, poate trage de 2 -3 ori ...

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 8 ani, 11 luni
am nascut deja!

29.11.2011 9:17     citat 

neatza zambet
gata am terminat si noi cu petrecerea de 1 an, a fost frumos, Mara a primit cadouri super frumoase...cred ca in curand vom scoate bateriile de la ele, ca te dilesc de cap prostit
totul a fost ok, si chiar daca am fost peste 30 de pers nu s-a simtit, ca ,casa e mare zambet
poza cu tort nu avem decat filmulet, ca atunci s-a stricat aparatul , noroc ca am putut filma zambet
si acum cateva poze sa ne laudam zambet
de abia astept sa vina invitati:

si cadoul de la nasi:

aici s-a lasat cu strigate si urlete , ca era atractia din incapere pt copii

am obosit

dar mi- am revenit

va citetesc si revin zambet

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 8 ani, 11 luni
am nascut deja!

29.11.2011 9:20     citat 

am uitat sa spun ca a ales foarfeca, si lumea va fi stilist sau designer, dar exista si celelalte variante de coafeza si croitor rad

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

29.11.2011 9:43     citat 

rizi f frumoase pozele!
draga in ziua de azi nu mai e nimeni croitor toti sunt designeri! rad
----------
citat:
dodosasha a scris:
El nu suge de foame noaptea, ma cauta, ma atinge, miroase tzitzi, poate trage de 2 -3 ori ...
----------

cam asa merge si la noi....rar suge mult (dar se poate sa ii fie si sete pe timpul noptii...daca inainte credeam ca-i friguroasa acuma vad ca nu e...nu suporta niciun fel de patura/plapuma pe ea, doarme doar in body si salopeta fara maneci (am renuntat la sac), si se simte f bine (la noi noaptea sunt maxim 22 grade)...
acuma ma bucur ca nu am cumparat patut nou si l-am pastrat pe al Catalinei rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: