· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 35
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 35     
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 3 luni
Antonia: 8 ani, 9 luni

14.11.2011 5:00   Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 35  citat 

Vlad . . . . . . . . . ...........31.10.2010 . . . . . pui de Cayia
Mara . . . . . . . . . . . .......... .12.11.2010 . . . . pui de Rizibizi
Andrea . . . . . . . . . .......... .02.12.2010 . . . . pui de Furnicutza26
Gabriela Ioana . . . . . . . .06.12.2010 . . . . pui de Happy_mami2007
George Alexandru . . . .20.12.2010 . . . . . pui de Crispy
Patrick Christian . . . ....29.12.2010 . . . . . pui de Dodosasha
David Petru . . . . . ....... .29.12.2010 . . . . . pui de Tamy

Antonia Maria . . . ... ... .02.01.2011 . . . . . pui de Ocrisu
Costina Andreea . . . . ... 08.01.2011 . . . . . pui de Bibelou
Maria-Clara . . . . . . ........28.01.2011 . . . . . pui de Mihaela_ct
Ioana Anastasia . . . . . . ...6.02.2011 . . . . . pui de Karinamaria_18
Luca Mihai . . . . . ..... 12.02.2011 . . . . . pui de albi
Timeea Ioana . . . . . . ......14.02.2011 . . . . . pui de Kikilinis
Andres Mihai . . . . .. .....6.04.2011 . . . . . pui de Cafelutza
Andrada Bianca . . . . ......11.04.2011 . . . . . pui de Ambraa
Anya Mihaela . . . . . . .......17.04.2011 . . . . . pui de Kurai_Lucy
Alexutu . . . . . .... . .. ....24.04.2011 . . . . . pui de Elsycutza
Adelheid . . . . . . . . . .........24.06.2011 . . . . . pui de Mirene
Tudor Alexandru . . ..........23.08.2011 . . . . . pui de Iva

Capitolele anterioare 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28, 29, 30, 31, 32 , 33 , 34

exclamatie exclamatie exclamatie Site-uri pe care le puteti folosi pentru a incarca fotografiile
www.photobucket.com (detalii aici )
www.imageshack.us (detalii aici )
http://img.pc-tips.net
http://tinypic.com/
http://www.imagebam.com/
http://www.casimages.com/
http://www.webshots.com/

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani
Pufarina: 8 ani, 10 luni

14.11.2011 6:00     citat 

prima!
am vazut capitol nou (mersoa oana) dar nu m-am putut abtine sa nu ii zic ceva de dulce la pretena verucela rad ..

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

14.11.2011 6:37     citat 

Furnicutza draga subscriu! Cand aud mamici (pana in 30 ani) ca vai ce imbatranesc ... nervos
Dar las' ca noi, astea coapte suntem tinere la spirit rad

Pupici tuturor! Noi suntem bine, ma cam omoara Sasha cu temele ca nu are rabdare si chef sa le faca (il inteleg dar ...) dar ma tine Patrick vesela si cu toti boii acasa rad

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 3 luni
Gabi: 8 ani, 10 luni

14.11.2011 6:39     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
prima!
am vazut capitol nou (mersoa oana) dar nu m-am putut abtine sa nu ii zic ceva de dulce la pretena verucela rad ..
----------

Hai draga , scuipa tot ! scot limba rad)))

Furni draga , tu stii ca eu nu cred in batranete asa , ca varsta ... dar nu pot sa nu invidiez cate o mamica de 20 de ani care arata ca sarut , dupa nastere , stiind ca eu deja imi revin greu la dimensiuni mai acceptabile .. Am ramas io asa , c-un complex ... Dade-oi gasi un psiholog sa ma consilieze un pic rad rad rad

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

14.11.2011 6:51     citat 

dodo.. gaina batrana... rad

happy darling, nu mai am nimica de adaugat la ceea ce am zis foarte fericit
ai inteles mesajul, da?

imi mai zicea si mie o prietena care are 55 ani ca ma vaitam io de batraneti.. e de as fi si eu batrana ca tine... bine, da ea are nepoti deja... alta situatiunea... foarte fericit

dodo, succese la scolar! la anu o sa avem si noi peri albi pe tema asta.. acuma albim din alte motive.

altufel, ce sa va zic... fimea cica a plans azi la gradinita si l-au adus pe frac-so si s-a inveselit toata... anul asta ne mai scoatem, ca e el acolo, de la anu poate nu o sa mai planga ca mai creste si ea.
eu am avut o zi la servici de abea am avut timp sa fac pipi, ma suna saracu barbat sa se planga ca planse fata la gradinita, si io nu stiam cum sa il expediez
foarte fericit ... da cum am scapat de acolo si m-am urcat in autobuz deja mi se facuse dor de copii si mai ales de pufarina.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

14.11.2011 7:04     citat 

in alta ordine de idei, fimea e cam constipata, si a avut niste episoade destul de nasoale in ultimul timp.. asa ca una din conversatiile zilnice este daca a facut kk si cum a facut kk... si sempaticul de barbatimiu, actualmente casnic, mai nou imi raspunde : da, a facut azi. si eu disperata: si cum era? si el imi zice invariabil: nici eu nu as fi putut sa il fac mai bine rad

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

14.11.2011 7:17     citat 

Am inteles duamna , sigur ca da cool . Doar ca repet , la altfel de batranete ma refeream eu . Nu m-ar deranja sa am 50 de ani , dac-as arata ca Monica Bellucci la varsta aia , de exemplu .. sau ca Jennifer Aniston la 42 de ani ai ei .. si exemplele continua . Pe mine faptul ca parca ma " degradez " asa repede ma distruge ( si da , sunt perfect constienta ca eu m-am neglijat s-ajung asa , ca-mi place sa-mi trantesc .. dosu-n canapea si sa ma misc cat de putin foarte fericit , si ca nu iert nimic dulce din ce-mi apare-n raza vizuala ) , nu ca trec anii .. c-as fi ipocrita sa ma consider batrana la varsta mea , eu zic ca batran se numeste cel de la 80 de ani in sus foarte fericit .

Saracuta pufarina trist .. si barbatu' tau , nota 10 pt explicatie rad rad rad .

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 12 ani, 11 luni
MICA: 8 ani, 8 luni

14.11.2011 10:35     citat 

Berbanta-tu e divin, furnico.
Ia incearca spanac, sa vezi ce iese. scot limba

Deci, cu verucile voastre... pe asistenta de la kineto, am remarcat abia azi ca o cheama veronica si nu stiu cum am rezistat sa nu explodez de ras numai gandindu-ma la veruca negulescu... zapacitelor.

Fimea a implinit azi 9 luni... merci de urari. le accept cu placere. zambet
de fericire am scapat-o in chiuveta de la bucatarie si s-a cam lovit cu gurita de margine. ii dadeam sa manance fructe pe plita (e din aia de sticla) si ma freca frate-su la melodie asa cum numai el stie s-o faca ca vrea mango, vrea mango, vrea mango, vrea mango...ma trecusera toate apele. si m-am intins sa-i iau mango zapacitului si sa-i curat si desi o tineam pe fata cu o mana, evident, fix atunci s-a gasit si ea sa se aplece si zbang!

acestea fiin spuse, ma retrag in budoir, ca m-a palit un somn!
Noapte buna, dudui dumneavoastra.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

14.11.2011 11:34     citat 

la multi ani, multe luni, decenii, secole Timeea sarut

bre veronela mama, ca sa nu mai zic veruca, tu nu te-ai degradat, te-ai ingrasat.... asta se intampla aproape tuturor oamenilor si mai ales femeilor scot limba
si jennifer anniston si toate damele alea pe care le vezi tu la tv, ce naiba, doar nu tre sa iti povestesc eu din reviste.. stii ce viata duc.. mancat nimic, sport la nebunie, etc...
acu o femeie obisnuita si cu copii mici de poale nu poate face asa ceva... da fa si tu ce poti .. ca nu tre sa muti muntii, iti zice baba ca daca dai 5 kile jos o sa iti piara nostalgiile astea ca si cum nu ar fi fost...
io am slabit nici jumate din cat ar trebui sa slabesc si ma simt minunat scot limba ... desi cine ma vede pe drum tot grasa ma numeste... e relativa treaba asta cu aratatu si cu kilele..

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 2 luni
cea mica: 8 ani, 5 luni

15.11.2011 8:00     citat 

neata tuturor
kiki felicitari pt cele 9 lunite si pupici la micuta accidentata sarut
happy nu mai compara cu ce vezi si tu la tv si in reviste...multe din ele nu au copii, toata viata au trait cum zice furni cu diete si sport si masaje si impachetari si injectii pe nu stiu unde si operatii...plus ca atunci cand apar in public is date cu fond de ten din cap pana in picioare iar cand le vezi tu in poze is retusate cu photoshop de multe ori. trag cu ochiul foarte fericit
ca vrei sa slabesti e f bine, dar cred ca e important sa te axezi nu pe cate kg dai jos mai bine schimba stilul de care ziceai cu statul pe canapea si dulciurile trag cu ochiul daca faci un pic miscare si mananci mai sanatos te simti mai bine, garantat (si cu psihicul)io vad multe femei pe strada carepoate nu sunt frumoase, sau poate au n kilograme ..dar arata de zece ori mai bine ca alea slabe si aranjate..stii de ce, pt ca sunt naturale si zambitoare si pline de viata.exemplu sor'mea ca se apropie de 90 kile cred, dar e genul de om care e mereu cu zambetul pe buze, binedispusa, se imbraca in culori faine (adica nu o sa o vezi in maro de exemplu niciodata), samd.invariabil cand cineva o intreaba ce faci iti va raspunde razand "grasa si frumoasa". trag cu ochiul
nu mai stiu ce vroiam sa scriu...decat ca asta mica are ora de trezire la 6 fix dimineata,,...si cu asta am zis tot rad
ocrisu eu am tinut pt pastrare permanenta numai hainutele cu valoare sentimentala (hainele de botez, la Cata niste costume de carnaval ce i le-am facut eu, o rochita primita cand era bebe la nasul, etc.eu mai am si acum o rochita cu palariuta, un hanorac ro crosetat de o prietena a mamei si o fustita crostetata de bunica, de cand eram eu de varsta de 1 an. zambet si un iepure care era jucaria mea preferata.

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 3 luni
Antonia: 8 ani, 9 luni

15.11.2011 8:49     citat 

Pe mine m-a cam capiat fi-mea cu suptul noaptea...a supt si de 6 ori intr-o noapte... azi-noapte a supt la 1, la 4, la 6 si la 7. Dar vorba vine - suge - sta cu tzatza in gura, trage doar foarte putin. Iar daca ii scot tzatza din gura plangeee. prostit
Pai fi-miu dormea legat toata noaptea de pe la 3 luni. Papa doar pe la un 5-6 dimineata si apoi iar somn. Maimuta asta o sa ma suga de o sa imi lipeasca pieptul de coloana. foarte fericit

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

15.11.2011 9:05     citat 

idem, idem, idem.la toate. rad

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

15.11.2011 9:55     citat 

Neata doamnelor .
Ei , am exagerat la faza cu statu' pe canapea , ca doar cu 2 copii mici va puteti si voi imagina cat timp am sa stau .. dar cu dulciurile e adevarat din pacate trist . Alaltaseara nu stiam ce am seara , ca ma simt neobisnuit de slabita . Era 23 , si eu atunci mi-am amintit ca nu mancasem nimic toata ziua . Efectiv nu am avut cand . In schimb , daca are Ema o cioco , gust si eu , un biscuite , idem ... de astea .
Nu va imaginati ca mananc dulciuri una dupa alta , sau ca-mi cumpar special pt mine ceva dulce , demult nu mai cumpar in afara de ceva pt Ema exact de asta , ca sa nu ma tenteze ... dar mai vine unul , altul , ii aduce ceva .. tati i-a adus acum o punga de ciocolatele si jeleuri si minuni .. naiba ma stie de ce nu am mai multa vointa plang sau sunt foarte trist . Bine , ca nici ei nu ii dau tot cand vrea ea .. dar cand e desfacut ceva dulce , mananc si eu musai , si imi ajunge , pe stomcul gol doar dulciuri .. rezolvata treaba ! Cat despre gatit ma axez mult pe cat mai sanatos , nu-mi plac grasimile , prajelile exagerate , samd .. legume cat incape , salate , pui si peste , de astea gasesti la noi ...
De asta am zis eu degradare . Poate trebuia decadere ? Oricum , asta la mine a inceput cand stateam la socri . Cum sotul meu era plecat destul de mult de acasa , peste zi nu stateam niciodata acasa .. ca nu ma simteam acasa acolo , asta-i alta treaba ... tot timpul plecam undeva ziua , cand nu era el .. si nu era si cate 2 zile la rand . Noaptea dormeam " acasa " mereu , dar niciodata nu mergeam sa mananc cu ei cand nu era si Ionut acasa . De ce ? Cand era si el acasa , faceau socrii mancarea .. si venea socru la noi in camera si zicea : Hai ma (adica Ionut) sa mananci ! Niciodata nu zicea Haideti ..
Asa ca m-am considerat destul de simtita sa nu merg sa mananc cand nu era el acasa , pt ca nu ma chema nimeni zambet . Bineinteles , cand era acasa doar eu gateam , si nu va temeti , nu avea scumpul meu socru nici o jena sa manance rad .
Si uite asa aveam eu mereu in camera provizii de chipsuri , de cereale , de magarii de astea de ros , gen pernite , ca sa am ce manca cand nu era sotu' acasa .
Si de asta zic eu ca e vina mea . Bine , comparatii de astea aiurea , cu tipele alea .. normal , dar cunosc si in viata reala tipe cu varsta poate dubla , care arata super . Si da , chiar mai plinute , mai grasute , dar sunt frumoase sarut . Cunosc o gramada de fete asa , si mai tinere ca mine , si mai grasute , fara copii , si-s asa frumoase ... pt ca-s impacate cu ele . Pentru ca poarta orice vor , fara sa s gandeasca ce zice lumea . Pentru ca se simt bine in pielea lor !

Ei ... eu nu ma simt bine in pielea mea trist . Acum 2 ani am reusit sa slabesc 15 kile , am fost super multumita chiar daca nu am ajuns decat la jumate din cat am vrut si eu ... si lumea a vazut , si m-a laudat , si m-am impacat cat de cat cu mine . Dar acum , cand toata lumea stie sa zica doar Vaaaai , cat te-ai mai ingrasat !! sau Cata te-ai facut !! ... imi vine sa-i injur urat foarte fericit trist ..
In fine .. trece si asta rad) .

Kiki , imi pare rau ca nu mi-am amintit ieri de puiuta mica trist ... multe multe lunite inainte , sa aiba parte de tot ce-i mai bun si mai frumos in viata sarut . Si de cat mai putine accidentari , iubitica trist sarut .

Iui Oana , pe mine ma faci sa rad rad , desi stiu ca tie nu-ti vine .. sper sa se mai linisteasca cu papatul noaptea sarut .

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

15.11.2011 10:05     citat 

pai eu mi-am dat seama ca nu stai toata ziua pe canapea rad era si culmea prostit
eu vreau sa ma apuc de aerobic ceva (dar acasa ca altfel nu am cum)
cu dulciurile si eu sunt la fel jenat atata ca eu nu ma ingras de la ele
dar as balota la dulciuri...aiaiai.
incerc sa schimb obiceiul, sa mananc mai mult fructe, sau o inghetata in loc de ciocolata...etc
mai fac un chec ceva sa imi mai potolesc pofta de dulce tot e mai bine decat sa cumpar dulkciuri din magazin scot limba
nici fiica-mea nu-i asa devoratoare de dulce..i-a adis taxo nisate chestii dinalea cu spuma acoperita cu cioco..si nu le-a vrut ca's prea dulci..le-am devorat io pe toate si ei i-am dat ciocolata mea amaruie i-a placut f mult (deja de o saptamana tot ciuguleste din ea si nu a terminat-o ochi peste cap
eu aud tot timpul "vaaai ce ai slabit, esti piele si os, vai ce rau arati, vai ce palida esti, da ce ai esti bolnava, ...etc.daca zic si io "is obosita "dar de ce draga?".
intre noi fie vorba as prefera sa am sunci decat sa fiu piele si os. trist

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

15.11.2011 10:15     citat 

No , la mine asta-i , ca se pune pe mine si daca doar ma uit la ceva dulce plang sau sunt foarte trist .
Aveam o matusa nebuna rad , zicea : Mie imi ajunge sa ma uit la cureaua unui barbat si raman gravida ! rad No , mie imi ajunge sa ma uit la dulciuri si ma ingras plang sau sunt foarte trist .

As face si eu aerobic , as merge la o sala , si o data pe saptamana macar , dar la noi nu este ... sunt sali pt barbati foarte fericit , cu aparate , cu tot , un prieten mi-a zis ca ma poate " baga " daca vreau , ca ar fi cica tare exclusivista ... nu ca nu mi-ar surade , dar as vrea sa se uite si ei cumva la mine foarte fericit , nu doar eu la ei jenat rad rad rad .

Plus ca am eu tampenia asta de fix , musai sa am pe cineva langa mine cand vreau sa fac ceva mai .. serios . Sa ma motiveze cineva . Asa as merge si in Zalau la o sala , ceva , saptamanal , de-ar mai veni cineva .. dar nu am cu cine trist . Am un prieten director la o scoala intr-un sat aproape de noi ... are sala de sport nou-nouta , dotata cu tot felul de aparate , mi-a zis ca-mi da cheia cand vreau sa merg .. din nou , nu am nici cu cine , nu am nici cum , daca nu-i acasa sotu' , eu nu am permis .. etc plang sau sunt foarte trist .

Eu pt asta nici nu mai fac prajiturele , clatite si minuni .. ai mei nici unul nu se omoara cu dulcele nici ei , eu in schimb daca am in fata ... tot ciugulesc pana-i gata plang sau sunt foarte trist .

Off off .. de multe ori zic ca mi-e rusine de DD , ca ma plang in loc sa zic mersi ca-s sanatoasa .. ochi peste cap

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: