· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2009 > Minunile anului 2009 (309)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2009 (309)     
crysy_m

Copii
YANIS STEFAN - iubit si alintat
9 ani, 11 luni
DARIA CATALINA - fata lui tata
6 ani, 8 luni

20.12.2011 12:39     citat 

Buna fetele!
Noi am facut bradul si Yanis e numai pe langa el! rad Se joaca cu globuletele si sare pe langa el fericit , e minunat! trist

Lore , sper sa fie bine pana la capat. Am avut si eu un cheag la Yanis , dar nu au fost probleme , a disparut pana in sapt. 10.

Alexya , poate ca nu trebuie sa renunti la consiliere, poate ca iti va face bine sa ajuti alte mamici. Ai incercat sa-i explici Dianei ca va trebui sa renunte la alaptat? Poate ai o surpriza si ea e gata sa renunte. Oricum , daca tu nu esti bine ,nu e nici ea , deci sanatatea ta e foarte importanta. Cred ca trebuie sa ai grija de tine pt. ea. Multa bafta sidaca ai nevoie de o vorba de incurajare , oricand cu placere!

crisugelu, felicitari pt. bb 2! Te asteptam cu vesti despre voi! sarut

Urschu , em observat ca acum nu mai conteaza ca e racit copilul , il iau parintii asa peste tot! nervos Bine macar ca v-ati mai recreat si voi!

Tammy , pupam nazdravanii! Ce mare esi David!

Bianca ai baiat mare!!! Wow 1 m? Nu pui niste poze?

Smiri, lasa sa fie el bine , ca serbari vor mai fi! trag cu ochiul

sus

Denunta
yubi

Copii
Mario Gabriel: 9 ani, 11 luni
Albert Stefan: 8 ani, 2 luni

21.12.2011 1:59     citat 

buna fetele. noi suntem mai bn, mario a trecut de faza critica cu rotavirusul , acum suntem la regim, si colac peste pupaza ia iesit la caca si klebsiella trist trebuie sa o tratam si pe asta. ne-a ajutat dumnezeu sa trecem cu bine, albert nu a luat, sper sa nu i-a nici de acum , ca am citit ca copii mai sunt contagiosi inca 10 zile dupa ce trece boala.ii cat se poate de departe unul de celalalt dar imi e foarte greu pt ca sunt f atasati unul de celalalt si le este dor unul de altul.
am facut si noi bradul si am impodobit casa, sunt f incantati amandoi zambet
lore, eu am fost sfatuita sa-l intarc pe mario cand am ramas gravi si mi-a dat tratament cu duphaston si nospa.tu faci cum vrei, trebuie sa te gandesti de amandoi de acum ca trebuie sa fie sanatosi.
alexxya cred ca iti e f greu.eu am folosit la mario advantam milk cand era mic si a facut o dermatita dar nu am avut probleme, sigur de la advantan i-au aparut si ei bubitele? sanatate sarut
crisugelu felicitari, sa fie sanatosi puiuitii sarut
va multumesc tuturor ca mi-ati fost alaturi, va pup si va doresc sarbatori cu bine, si sa aveti un Mos bogat sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
crisugelu

Copii
Stefan Alexandru: 10 ani, 1 luna
Dragos Mihai: 8 ani, 2 luni
am nascut deja!

21.12.2011 2:18     citat 

multumesc fetelor pt. felicitari! sa fie sanatosi si ai vostri puiuti:)

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 10 ani, 1 luna

21.12.2011 4:38     citat 

alexxya, multumesc de raspuns sarut cred ca nimeni nu stie ce e in sufletul tau. Eu am trait o drama ca nu am reusit sa alaptez copilul cum ar fi trebuit si nimeni nu a inteles cat de greu mi-a fost pt ca numai eu stiam cat mi-am dorit asta! Sper sa nu trebuiasca sa opresti alaptarea si daca va trebui pana la urma, imi pare tare tare rau sarut sarut

de sarbatori si-a amintit lumea de noi sarut o spun cu simpatie sarut
felicitari, crisugelu zambet

urschu, mie imi spune propria mama ca sunt exagerata...ca ei ne tineau pana la 3 noaptea la petreceri langa ei si nu am mai avut nimic. ma crezi ca stiu si acum absolut toate cantecele de petrecere romanesti de pe vremuri? rad dar imi amintesc cu claritate ca adormeam in fum de tigara si ca tata ne cara in spate pe jos acasa spre dimineata ochi peste cap nu-i judec pe ai mei sau pe alti parinti care sunt dispusi sa-si tina copiii cu ei la petreceri, dar nici nu-mi place sa fiu etichetata pt ca aleg sa nu fiu asa. scot limba ma bucur ca ati iesit. Eu n-am lasat inca la bunici copilul sa plec undeva. Sper sa apuc si eu minunea asta intr-o zi.

Aaa, fetelor mi-am gasit o bona (intre ghilimele). Adica pe cineva care sa stea cu eduard ocazional daca dorim sa iesim si noi intr-o seara undeva. Are 19 ani rad dar o cunosc de mica, a crescut sub ochii mei. Sper sa fie bine. Vineri vine sa vedem cat cere pe ora (stiti cat ar fi corect????) si sa vedem cum se acomodeaza copilul.

sus

Denunta
cristianka

Copii
Dinu-Iancu: 10 ani, 4 luni

22.12.2011 3:52     citat 

intru si eu dupa mult timp, nu am pierdut decat capitolul acesta foarte fericit
maine mergem la christmas party la gradi cu parintii, ma rog, doar eu cu dinu si restul copilasilor cu cate o mamica/tatic. doar se mananca si se bea suculete foarte fericit
apoi mergem in cautare de cadouri de craciun
pt dinu anul acesta un garaj cu masinute si inca 2 pachete din romania pe drum care probabil vor ajunge dupa craciun
de mos nicolae a primit cizme de cauciuc cu thomas the train si o mascota hello kitty roz ca aia i-a placut lui rad
cat despre gradinite si educatoare.. la noi sunt 12 copilasi si 3/4 educatoare si o ingrijitoare - incepatoare, tinerica plus directoarea care sta printre ei.
dinu de cand l-am mutat aici la gradi progreseaza exagerat!! nu-mi vine sa cred pe zi ce trece tot mai multe cuvinte vorbeste si tot mai corect. voorbeste doar engleza si cateva cuvinte in malteza (inutile la noi in casa foarte fericit) dar pricepe si romana.
cat despre inaltime si greutate.. ne laudam cu 98 de cm si 15 kg (in sfarsit a trecut de 15 ca nu mai suportam sa vad de un an si ceva 14 si ceva foarte fericit)
de cand s-a nascut sora-mea radea ca are aproape un metru si eu ziceam cum un metru fata ca are 50 de centimetri e cat o rigla rad ei acum pot spune ca are aproape un metru rad)
va pupam, va uram sarbatori fericite, mosi bogati, sanatate multa si caldura in case in suflete, si felicitari pentru mamicile cu bb2 si viitori bebei si tot ce va doriti in noul an!!!

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 10 ani, 3 luni

22.12.2011 9:28     citat 

Neata!

Yubi, imi pare rau ca treceti prin atatea boli trist Sanatate multa! sarut

Fetele. nu ma intelegi gresit nu-i judec ca au venit cu copiii la petrecre, pt familii a fost facuta, dar fettita aia mica avea 1 an si 2 luni si saracuta era atat de obosita si plangea iar maica-sa se inversuna sa stea steag acolo. Restul copiilor erau mai mari si s-au jucat pana au adormit prin holuri pe fotolii rad

Azi sper ca apucam si noi sa facem bradul, am picat saptamana asta de dupa masa si imi manaca toata ziua.

sus

Denunta
crysy_m

Copii
YANIS STEFAN - iubit si alintat
9 ani, 11 luni
DARIA CATALINA - fata lui tata
6 ani, 8 luni

22.12.2011 5:24     citat 

Buna fetele!

Yubi, ma bucur ca sunteti mai bine! sarut sarut Poate ne vedem si noi , macar dupa revelion , ca acum toata lumea e cu treaba! scot limba

Cristianka , ce mari sunteti!!!! sarut sarut Multumim de urari , si vi le intoarcem inzecit! sarut

Urschu , spor la impodobit bradul! Noi l-am facut de duminica , sper sa nu cada toate acele pana la Craciun! rad

Ieri am fost la serbare la o gradinita si a venit si Mosul , a fost super, nu mai pleca de la Mos din brate! rad Si i-a zis ca vrea o masina rosie , din Cars! Bineinteles , ca Mosul i-a promis cao sa o primeasca!
Ultima lui preocupare e sa citeasca! surprins prostit Se chinuie sa citeasaca literele de la televizor, am ramas masca! prostit

Daca nu mai reusesc sa intru , va urez multa liniste , un Craciun ca in povesti si sa va aduca Mosul tot ce va doriti! sarut sarut sarut Va pup si va iubesc pe toate!

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 10 ani

22.12.2011 8:27     citat 

Buna seara! La mine stiu ca e buna. Sunt singura si ma pregatesc sa intru in baie sa ma relaxez. Multumesc pt raspunsuri. Ce pot sa zic este ca sigur Dianei i-au aparut bubitele de la Advatan. Ea s-a nascut oricum cu un fond alergic iar noi avem amandoi rinita alergica printre altele. Nu ma mir. Nu introdusesem nimic nou in alimentatie cand i-au aparut bubitele. Sunt convinsa ca a fost Advatanul. Acum imi este muuult mai bine. Dermatita imi apare brusc, dur si-mi dispare dupa un timp pt cateva saptamani, apoi iar apare si tot asa (de cand am nascut a inceput sa apara asa des, pana atunci aveam o data pe an si o forma mult mai usoara). Deocamdata sunt fericita ca avem timp. Nu, nu cred ca voi putea sa o intarc. Cred ca fiecare isi cunoaste copilul si stie care-i sunt limitele si simt ca asta e limita ei. Dia e extrem de linistita si intelegatoare tocmai pt ca ma are neconditionat. Asta simt. Daca i-as interzice tzitzi (unul dintre foarte putinele lucruri la care nu e dispusa sa renunte) ar deveni agitata pt ca nu ar intelege. Cand ii e foame merge la frigider, cand e nelinistita vrea tzitzi, cand ii e sete cere apa, cand se simte frustrata vine la tzitzi...lucrurile sunt foarte clare pt ea. Daca as schimba echilibrul acesta i-as darama lumea, singura pe care o cunoaste si care o ajuta sa ramana echilibrata. Nu stiu daca s-ar adapta repede la noua situatie, dar nu cred. Cred ca intarcarea i-ar distruge increderea in ea si in mine pt o buna perioada de timp. Asa o vad eu si voi face tot ce e necesar sa nu o intarc.
Sa vedeti cat de linistita e. Socrul meu a chemat preotul pt sfestanie si ne-a spus ca si-ar dori sa fim si noi. Diana a refuzat sa doarma la pranz, fiind trezita inca de la ora 9. (De la o vreme nu mai doarme la pranz) Ma gandeam ca o sa fie obosita dar am decis sa mergem. M-am gandit ca daca i se face somn o adorm in camera alaturata. Cat a slujit preotul acolo, Diana nu s-a miscat de langa noi. Se mai rotea pe un calcai din cand in cand sau se servea cu cate un fursec. In rest nimic, niciun sunet. Avea cale libera catre bucatarie, nu i-am impus sa se poarte intr-un anumit fel. Facea ce faceam si noi. Primul lucru pe care l-a spus preotul dupa ce a terminat a fost ca e un copil prea cuminte. S-a culcat in noaptea aceea la miezul noptii iar. Desi nu mai doarme la pranz nu se culca mai devreme de ora 23 (de cele mai multe ori la miezul noptii) si se trezeste la 9. Nu pare obosita, nu e plangacioasa sau maraita... pur si simplu nu ii e somn. Adevarul e ca de la o vreme nu se mai trezeste deloc noaptea. Eu in schimb as dormi non-stop.
Am impachetat toate cadourile noi si le-am ascuns pe sub paturi, prin dulapuri, prin cutii. Sper sa nu dea de ele pana de Craciun. Nu-i place mosul... refuza orice este asociat cu numele lui, mai putin mancarea. Cica mosul ar trebui sa-i aduca pilaf rad ...asta a fost cererea ei.

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 10 ani

22.12.2011 9:23     citat 

Daca am deja 2 poze pe FB...pot acum sa le pun intr-un album? Ce vreau sa fac? Vreau sa creez cate un album pe luna in care sa pun pozele de la intalnirea .lunara respectiva. Acum, pozele puse pe FB care nu cred ca sunt intr-un album (desi am incercat dar m-am pierdut pe drum) pot fii mutate acum?
Roxy, pe viitor o sa urmez pasii pe care mi i-ai descris tu intr-un mesaj trecut. Inca n-am avut cu ce poze sa incerc. Le pot sterge daca vreau? Se modifica ceva?

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 10 ani, 4 luni
Radu Stefan: 7 ani

22.12.2011 10:26     citat 

salutare si de la noi, multa sanantate tuturor,
astazi am avut si noi petrecere la bunici la gradinita si a fost tati ca mami a fost la munca asa c anu am putut sa ma duc si eu la Campulung, dar a filmat si fotografiat tati cu bunicul zambet. Nu a vrut s aspuna poezia lu' Mosu dar l-a cautat in sac sa vada ce are acolo si el vroia tot sacul.
Am avut si eu o saptamana aglomera si agitata, am facut si accident cu masinaintr-o dimineata, dar nimic grav, doar ca am pupat pe cineva scot limba, acum rad ca mi-a ttrecut supararea si am spus ca e bine ca nu am patit eu nimic.
Azi am facut si noi bradul si baietii au pus varful zambet.
Sanantate multa yubi, sa scapati repede.
alexxya se pot sterge cand vrei tu, poti sa iti alegi si fotografia care sa fie coperta albumului, sa il denumesti cum vrei tu, sa adaugi descriere si sa spui cine este in fotografia respectiva.
Eu acum sunt in faza in care ma lup sa invat ce si cum este cu pagina pentru firma, de 2 sapt ma ocup de realizarea paginii pentru firma la care lucrez (si sunt 3 firme pe care le are seful meu).
Va pupam dulce pe toate si sa aveti un sfarsit de saptamana bogat de urari si cadouri.

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 10 ani, 1 luna

23.12.2011 3:53     citat 

fetelor eu va urez sarbatori fericite tuturor si sa avem cu totii un an nou minunat! ne vorbim la anul... sarut

sus

Denunta
gimiloasa

Copii
Bogdan-Gabriel: 10 ani, 4 luni

24.12.2011 9:51     citat 

Craciun fericit , un an nou cat mai bun , sanatate si tot ce va doriti !!
Eu sunt la munca , poate reusesc sapt viitoare sa va mai citesc ca sapt asta am fost fff aglomerata , numai la 11 noaptea am ajuns acasa ..
Va pup pe toate sarut sarut sarut

sus

Denunta
GEORGY26

Copii
EDUARD GABRIEL: 10 ani, 5 luni
am nascut deja!

24.12.2011 10:17     citat 

Craciun fericit si un An nou plin de lucruri frumoase va urez !!!!!!Sa va bucurati de aceste sarbatori alaturi de cei dragi voua!!!!!
Va pup mamici si copilasi sarut sarut sarut

sus

Denunta
lara_ro

Copii
Teodor Luca: 10 ani, 4 luni

24.12.2011 2:29     citat 

Sarbatori fericite si Mosul sa aiba desaga plina cu toate darurile minunate pe care vi le doriti!

Va multumesc pentru raspunsurile de acum cateva zile, cand eram in prag de raceala cu Teo, am reusit sa fentam mucisorii de data asta. Stiu si ca ramasesem datoare cu vesti despre noi. Din pacate, la serviciu este o perioada foarte aglomerata asa ca putinul timp liber de acasa recunosc ca il petrec mai mult pe FB jenat . Acolo am apucat sa mai pun si poze cu nazadravanul meu. Despre el, numai de bine scot limba : nu sta locului o clipa, vorbeste non-stop, nu asculta deloc ba chiar a inceput sa si raspunda (gen "nu e frumos sa spui asta"-"ba e frumos prostit ", sau "nu e voie sa faci asa pentru ca..." - "ba e voie nervos "). Cu olita nu s-a imprietenit definitiv, in sensul ca mai avem pampers la nani, nu de alta dar nu-mi vine sa fac experimente nocturne iarna, cand e frig totusi sa il las sa stea ud pana ma trezesc eu sa verific daca a facut sau nu pe el. Cam atat pe scurt, sper ca zilele astea sa pot sa mai intru sa va mai pun niste poze, acum fug la cozonac sa vad daca creste ochi peste cap . Va pupam cu drag pe toti sarut sarut

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 13 ani, 6 luni
Zuza: 10 ani, 2 luni

24.12.2011 3:36     citat 

Teo esti un scump!!! sarut

Craciun fericit tuturor!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: