· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile anului 2010!!! Cap.229
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010!!! Cap.229     
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 9 luni
Casian Radu: 11 ani

07.12.2011 12:27     citat 

Bilu, lucrez la banca la backoffice . Dar cum banca se inchide la ora 18 , cei din departamentul operatiuni -adica cei de la caserie, ghiseu si noi - lucreaza in 2 schimburi : de la 9 la 5 , respectiv de la 12 la 8. SI asta e o treaba buna, pt. ca asa nu trebuie sa stam de dimineata pana seara la servici.

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 14 ani, 9 luni
Andra Diana: 10 ani, 5 luni

07.12.2011 12:32     citat 

Deci tineam minte bine ca la banca lucrezi. Doar ca nu-mi imaginam ca se fac 2 schimburi. Credeam ca lucrati all day long.

Eu abia astept sa-mi gasesc servici. Nu ma mai simt ok stand numai si numai acasa. trist

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 5 luni
Eduard: 10 ani, 9 luni

07.12.2011 1:39     citat 

am facut un tiramisu..
abia astept sa mananc maine dimineata sarut
azi nu am iesit afara..a plouat mai toata ziua...ce vreme...

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 9 luni

07.12.2011 7:45     citat 

Neata

Am revenit si eu.. Am fost varza zilele astea....Am facut curatenie in toata casa si din graba si prostii...Am lasat ligheanul sa se umple cu apa si m-am apucat sa scutur ceva...tot sa fac cat mai multe pana intra tati cu Matei in casa..si am inundat baia...apoi in picioarele goale a tb sa strang... rad
Dupa am zacut...M-a luat o durere de oase...de burta...junghiuri la spate...Doua zile m-a tinut starea asta...Acum am doar febra musculara...Dar ma incanta ca am si la pectorali de data asta...Probabil unde am sters o camera pe jos cu Matei in carca....S-a suit pe spatele meu si facea precum calul rad ..pana nu am terminat de sters nu s-a lasat ...iar camera e mare rad

A venit si la noi Mosul pana la urma...Dar dupa somnul de pranz nu cel de dimineata.. rad ..Nu a fost asa de bogat ca la voi....Matei a primit ce ii place lui..biscuiti...pufuleti...banana si prima acadea... rad A fost foarte incantat..O ora nu i-am auzit gurita...El care ne-a capiat zilele astea...Ca iar se trezeste din ora in ora noaptea...iar ziua normal e nervos.. Ne musca..ne bate...Si daca il musc si eu rade...daca ma fac ca il lovesc si eu incepe el sa se loveasca singur rad ...Ieri pe la amiaza noi faceam baie..ca doar asa l-am putut linisti...Daca L-as putea tine toata ziua in cada ar fi super...Deja ia cate un recipient si imi zice " apa" sa il duc in cada sa se joace cu apa,..

La el mosul mai vine si azi...ca trece buni pe la noi si i-a luat ceva de imbracat lui Matei...si tot azi ne ducem noi la cumparaturi...profitam de vizita lui buni ( imi e teama sa il mai iau pe Matei prin aglomeratie...macar de sarbatori sa nu fie racit) ..
Ne ducem sa luam ce ne trebuie pentru brad si cadouri de Mos Craciun...Pentru ca noi il serbam luni rad ..Atunci poate fotograful sa vina sa ne faca niste poze profi...
Asa ca vom avea bradut...cadouri...foc in semineu...daca ar si ninge ar fi perfect scot limba

Va citesc si revin

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani
Victor Adrian: 10 ani, 7 luni

07.12.2011 9:16     citat 

----------
claudis a scris:

Asa ca vom avea bradut...cadouri...foc in semineu...daca ar si ninge ar fi perfect scot limba

----------

Suna deja perfect
Asa ca tu, cu minunata ta familie si minunata ta casa...nu te mai plange da?
foarte fericit rad
Victor a fost demential dupa Mos Nicolae (ca si la noi a venit seara inainte de culcare..s-a strecurat de nu l-a auzit nimeni).
A prins o acadea din aia bastonas si a bagat-o in gura si s-a tirat. Dar asa, hoteste
Eu pana acum nu i-am dat chestii din astea..."mari" si probabil ca stia ca nu are voie
Si pana la urma i-am lasat-o si frateee ce sugea din ea. Cu repeziciune...asa repede sa nu care cumva sa nu se sature daca i-o luam surprins

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 9 luni

07.12.2011 10:09     citat 

Simo gata..nu ma mai plang...cel putin nu pana maine rad ...acum ma simt super...mergem la cumparaturi...viata mea rad ...ceea ce imi lipseste mie cel mai mult...shoppingul,,,,,sunt shopaholic...nu mai sunt nici banii...sau schimbat si prioritatile...nu mai pot cumpara cand si ce vreau rad

Aa..si va zic...vineri ma vopsesc iar.....O sa incerc ca in poza aia de am facut-o pe taaz...Pana la saten cu roscat mai am. rad ....Incerc saten cu suvite blonde acum..sa vedem ce-o iesi de data asta foarte fericit

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 9 luni
Irina Maria: 8 ani, 9 luni

07.12.2011 12:18     citat 

claudis imi place culoarea care o sa ti-o faci si sigur te prinde bine, ori ciocolatiu cu suvite, ori saten cu suvite. Te-am vazut pe fb in poze si ma incanta si culoarea care o ai acuma.
Eu vineri merg din nou la eco, sunt tare curioasa ce ascunde burtica mea, dar tare cred ca e o fetita :Dasa simt eu , ori ca imi doresc prea mult ori ca asa e.
Ah si mie imi plac cumparaturile, dar niciodata n-am putut sa merg sa imi iau cat si ce vreau, dar tot mai sper.....

mada ce bine ca iti amintesti de toate de la lucru pt ca ti-e mult mai usor asa. Cum la voi a fost vreme frumoasa ieri? Pt ca mai peste tot a plouat si a fost innourat.

sweety poate trag o fuga pana la tine sa imi dai tiramisu. Tb sa apuc sa fac si eu in curand. Astept insa bonurile sa mai aprovizionam ca e tare sexy dulapul si frigiderul nostru.

simo v-am vazut pozele pe fb ce incantat era Victor de acadea si ce bogat a fost Mosul la ei. Eu n-am mai apucat sa fac poze la papucei. La noi au fost multe dulciuri. CArticele si jucarii le aduce Mos Craciun.
La noi nu vine Mos Craciun, doar din partea celorlalti cred pt ca la noi e o luna f plina cu datorii si toate alea ca vreau sa ne axam sa ii luam la Iulian ce isi doreste macar de Craciun.

Eu as vrea sa facem bradul weekendul asta dupa ce mai luam cate ceva de impodobit bradul.
A, nu v-am spus cat de finut si frumos misca bebe din burtica. In timpul zilei cat stau in picioare e aproape insesizabil, dar seara cand ma pun in pat e ceva mai activ dar nu mult timp, doarme mai mult.
Eu azi am facut curat am pus la spalat si astept sa se dezghete carnea sa fac o tocanita de carne cu pireu.

VA pup, la noi e ceata, sa vedem daca iesim dupa amiaza!

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani
Victor Adrian: 10 ani, 7 luni

07.12.2011 1:49     citat 

Byu..imi pare tare rau sa iti spun, dar eu nu te vad mama de fetita foarte fericit
Parca esti facuta sa fii mama de baieti.. rad
Si eu sunt tare curioasa ce o sa ai.. sa dea Domnu' sa fie fetita cum iti doresti si sa ma insel eu zambet

sus

Denunta
bilutza

Copii

07.12.2011 2:51     citat 

rad
Din ianuarie plec la servici. rad

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii

07.12.2011 5:35     citat 

Bianca...o sa ma bati rau de tot si nu o sa ma mai lasi sa nasesc, daca iti zic ca si eu cred ca e baietel foarte fericit .
Stiu ca mi-ai zis ca nu conteaza daca e baiat pana la urma..ca de fapt sanatos sa fie, dar se simte atat de tare ca vrei fetitza...asa ca tin pumnii stransi stransi sa fie fetitza sarut sarut sarut

tiramisu nu ai voie..are oua crude scot limba

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii

07.12.2011 5:36     citat 

Bilu...si esti happy, nu? confuz ochi peste cap

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 9 luni
Irina Maria: 8 ani, 9 luni

07.12.2011 6:13     citat 

bilu ma bucur pt tine zambet

simo pe bune???Eu chiar ma vad mama de fetita, nu stiu de ce, dar asa ma vad eu zambet zambet zambet

sus

Denunta
bilutza

Copii

07.12.2011 7:24     citat 

Daaa, sunt chiar fericita!

Byu, si eu te vad mama de fetitza. zambet

sus

Denunta
Rara_avis

Copii
C: 15 ani, 1 luna
S: 11 ani, 6 luni

07.12.2011 11:07     citat 

----------
bilutza a scris:

Mai, eu ajung sa cred ca-s mama denaturata. Eu nu-i cmpar Dariei jucariile astea de-s la moda, sau alea din reclame. I-am explicat eu acum vreo 2 ani ca reclamele sunt facute ca sa se vanda produsele care nu-s asa bune si nu se vand altfel...si nu-mi cere nimic din chestiile de le vede pe la TV.
----------

bilu, si eu fac la fel zambet

ah, eu o vad pe Byu mama de fetita. uf si inca mult!

Bilu, ma bucur mult pentru tine!!! Si eu sunt bucuroasa ca muncesc insa nu mai stau deloc asa cum stateam acasa si are si asta partea nasoala... eu am noroc ca o am pe mama langa mine si deja sunt si eu ca un al patrulea copil in casa, hehehehehe

sus

Denunta
Rara_avis

Copii
C: 15 ani, 1 luna
S: 11 ani, 6 luni

07.12.2011 11:11     citat 

sunt si eu acasa seara si stau mai mult la calculator... asa ca m-am mai pus la zi cu ce mai faceti fiecare. imi era dor de voi!!! sarut sarut sarut sarut sarut

manu? rox? sarut

eu am facut o prajitura tare misto si simplaaaaa... si ieftinaaaaaaaa.... dar mortala... e cu paine veche, rad, lapte, oua, zahar, amestecat, pus in tava, apoi in alta tava cu apa si la cuptor. a iesit cea mai fina praji rad)))

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: