· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile anului 2010!!! Cap.229
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010!!! Cap.229     
bilutza

Copii
Maria Daria: 14 ani, 9 luni
Andra Diana: 10 ani, 5 luni

07.12.2011 11:12     citat 

Rara, deci...ori suntem 2 denaturate...ori...nu. zambet

Stiu ca e naspa si sa fiu plecata de acasa, dar in mom. asta, pt psihicul meu, e mai bine asa. zambet

sus

Denunta
Rara_avis

Copii
C: 15 ani, 1 luna
S: 11 ani, 5 luni

07.12.2011 11:54     citat 

da, claaar, revii la viata cand incepi munca. depinde si de munca, eu acum muncesc greu tare, n viata mea nu am muncit atat... dar am altele care ma implinesc si per total e bine

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 4 luni
Ana Leia: 10 ani, 7 luni

08.12.2011 12:06     citat 

Bilu nu esti denaturata.Nici noi nu luam jucarii dupa reclama. Iau ceea ce stiu ca-i place sau consider ca o invata ceva. Noi am inceput acum sa desenam cu ea. Normal ca ea deocamdata deseneaza tot felul de linii, cercuci, dar la orice face ii zicem bravo si se bucura tare. Tati deseneaza cu ea si in acelasi timp ii numeste culorile.
Deci nu cred ca sintem pe aici denaturate.Pana la urma fiecare parinte decide pentru copilul sau, iar noi consideram ca facem bine ceea ce facem. Atata timp cat copiii sint multumiti, este ok.

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 4 luni
D: 10 ani, 10 luni

08.12.2011 12:19     citat 

luara...tu nu intri in discutie ca ai copii mici scot limba La 2 ani nici eu nu ii luam maiei decat ce vroiam eu foarte fericit

Acum...ce sa zic...sunteti norocoase voi doua ca ati reusit sa va influentati copiii astfel incat sa nu fie atrasi de reclame. Maia le vrea pe toate. Chiar daca ii zic si ii explic, asa cum ii explic si ca guma de mestecat nu e buna scot limba , ea repeta teoriile mele dar in sufletul ei inca si le doreste...

Iar didi cum sta mereu pe langa maia e mai..."avansata" si vrea direct ce vrea si sor-sa, sare peste etape foarte fericit....

Ai mei erau tot genul asta, vroiau sa fie diferiti asa de ..trend, de...multimea proasta, si nu prea imi luau chestii pe care le cereau si aveau majoritatea, nu imi luau lucruri populare...imi explicau, eu intelegeam, nu mai ceream, dar si acum mi-a ramas gandul la 2-3 jucarii pe care nu le-am avut in copilarie. Si daca le-as vedea mi le-as lua.

Asa ca daca vad ca ii place ceva maiei nu prea mai incerc sa o influentez, prefer sa o vad fericita natural...beleaua mare este ca toate astea promovate media sunt prea scumpe plang sau sunt foarte trist...si trebuie sa o pun sa aleaga dintre nancy, maia si maria de exemplu foarte fericit

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani
Victor Adrian: 10 ani, 7 luni

08.12.2011 12:24     citat 

Ba eu clar sunt denaturata. Imi dau seama ca nu il invat nimic pe Victor.
Pe Matei la varsta lui Victor il invatam de toate. Stiu ca pe la 1 an si 10 luni imi arata toate culorile, inclusiv roz, mov, gri (grele pentru copii si chiar pentru unii barbati rad - cioara ce sunt ochi peste cap )
Dar pe asta micu'..saracu' l-am lasat cam in voia lui.
M-am axat mai mult pe mancare, sanatate si am omis treaba cu invatatul
Cu toate ca ma joc cu el si prin asta invata, dar prostioare comparativ cu frac-su.
Si cu toate astea stie o gramada de chestii.
Aici cred ca se aplica principiul fratelui cel mare.. are de la cine invata si vede lucruri repetitive...
Chiar ieri s-a dus la wc si a vrut sa isi dea pantalonii jos (incercand in acelasi timp sa ridice si colacul de la wc) si facea...pashhhh pashhh. Pe cine a vazut? Pe frac-su.
Si azi m-a uimit ca stia cum face sarpele, maimuta, iepurasul si elefantul... Matei mi-a spus ca l-a invatat el. Cum , nu stiu dar m-a pus pe ganduri foarte fericit
Sau am copil destept (mai destept decat il cred eu rad )
jenat

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 4 luni
D: 10 ani, 10 luni

08.12.2011 12:26     citat 

simonici, pai asta e avantajul...eu am impresia ca didi stie mai multe ca maia la varsta ei...si nu de la mine foarte fericit

asa ca nici tu nu esti denaturata, na scot limba ...avem si noi avantajul copilului mai mare, ne face o parte din treaba scot limba oricum invata si prostii de la astia mari, nu? prostit

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani
Victor Adrian: 10 ani, 7 luni

08.12.2011 12:28     citat 

Ana scoate ceva din butoi si zi-ne jucariile din copilarie pe care nu le-ai avut
Eu am avut-o si inca mai traieste dar la tara intr-adevar...pe papusa Lili. Avea un cap tuguiat si era toata din plus sau ceva moale... Se gaseau pe rosu si bleu.
A mea era rosie. Am incercat sa caut poze cu ea dar nu am gasit
Si nici pe gugal.. trist

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 9 luni

08.12.2011 11:03     citat 

buna fetele
Rada e cu amigdalita si febra de 39.5 nuoff am avut 2 nopti super naspa.................azi e putin mai bine dar sa vedem e cu antibiotic...............of of
va pupam

sus

Denunta
bilutza

Copii

08.12.2011 11:13     citat 

Ana, ai dreptate cu saritul peste etape. Si eu am obs asta la Diana.

Simo, asa e! Parca ne ocupam mai putin de cei mici, dar invata ei de la cei mari. Sau poate nu ne mai dam seama cat ne ocupam de ei... am avut si eu bebele cel albastru cu capul tuguiat. acum e la tara la soacra. Cand ajung acolo ii fac o poza. zambet

Bebe, sanatate multa Radei! sarut

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 10 luni
T: 8 ani, 6 luni

08.12.2011 11:21     citat 

neata...
va salut si eu...
ma bucur ca am vazut o pasare rara pe aici trag cu ochiul) welcome back trag cu ochiul
sper ca toate sunt mai bune in viata ta acum, chiar daca sunt mai grele trag cu ochiul

eu am niste greturi dupa masa dupa ora 4, pana seara cand ma culc, de nu-i adevarat... nu ar fi trebuit sa fie dimineata etapa asta ?
vai, ce bine a fost cand eram gravida cu Sofia, ca n-am avut probleme de niciun fel...
acum piciulica din burtica face pe grozavul/grozava si imi da stari de greata ... daca stau intinsa se atenueaza senzatia, cand stau in picioare, imi vine sa vars....
ce metode aveati voi de inlaturat greata ????
in afara de varza acra trag cu ochiul trag cu ochiul ca n-am baut strop de vin de cand cu bebe2 trag cu ochiul

sus

Denunta
bilutza

Copii

08.12.2011 11:29     citat 

Carmen, eu luam niste pastilute cu ghimbir. am luat la ambele sarcini, ca altfel nu eram buna de nimic. Poti incerca si ghimbir, asa, radacina. Eu n-am putut roade la ea...mi s-a parut ingrozitoare.

sus

Denunta
krmnn

Copii

08.12.2011 12:11     citat 

nici mie nu-mi place ghimbirul...iah
poate pastilute nu le simti gustul...

apropo de jucarii din copilarie...vreau sa-i iau sofiei daca mai se gasesc pe undeva, discuri din acelea din plastic, cu care puteai construi diverse chestii...erau la gradinita pe vremea noastra , nu stiu daca mai exista acum, rotodiscuri sau cum se numeau...le stiti ?

sus

Denunta
bilutza

Copii

08.12.2011 12:17     citat 

Daaa, i-am luat eu Dianei acum, de mos Nicolae. Octo - de la Juno. Sunt super!
http://www.lexgrupsrl.bizoo.ro/vanzare/...tie-Octo#1

sus

Denunta
krmnn

Copii

08.12.2011 12:24     citat 

o, mersi, aste-s...sunt de ajuns 60 bucati sau sa iau 2 cutii ??
vai ce-mi placeau la gradinita...trag cu ochiul

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 9 luni

08.12.2011 12:40     citat 

bilu multumim

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: