· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile anului 2010!!! Cap.229
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010!!! Cap.229     
bilutza

Copii
Maria Daria: 14 ani, 9 luni
Andra Diana: 10 ani, 5 luni

08.12.2011 1:11     citat 

Carmen, nu stiu ce sa zic. Pt varsta ei sunt de ajuns. Dar la cat de ieftine sunt, poti lua 2-3, pt mai tarziu. Si eu ma jucam cel mai mult cu astea la gradi. zambet

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 5 luni
Eduard: 10 ani, 8 luni

08.12.2011 2:25     citat 

ai mei nu s-au jucat....degeaba le-am luat nervos . o sa incerc mai tarziu, iarasi, cu ele,caci si mie mi se par super.
Eu le iau...multe jucarii....eu am tanjit dupa multe cand eram mica, asa ca alocatiile lor sunt destinate numai jucariilor scot limba..si cateodata si hainutzelor.

Bianca, la ce ora mergi la eco? am emotii!! am visat ca strangeai la piept un trandafir rosu..oare ce-o insemna? prostit

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani
AURA MARIA: 10 ani, 5 luni

08.12.2011 6:47     citat 

buna
ce faceti?nu am citit nimik din urma...n-am apucat.
fetelor ce inseamna suflu la inima?ca mi-a dat doctorita trimitere pt aura la eco la inimioara ca a auzit ea in ultimile 2 dati un suflu...care cica ar putea fi si o anemie(dar cica nu pare suficient de palida ca sa fie anemica..asa m-a incurajat ea..).m-a cam dat putin peste cap vestea asta..o sa caut si pe net sa vad ce gasesc dar pe net gasesti atatea informatii contradictorii ca nici nu stii ce sa crezi...

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 5 luni
Eduard: 10 ani, 8 luni

08.12.2011 7:26     citat 

eii...am auzit si eu asta de f multe ori...deja ma scoate din pepeni suflul ala

pt linistea ta du-o oricum la un medic cardiolog de copii, dar sa stai rogu-te relaxata ca nu e nimic sarut

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 4 luni
Ana Leia: 10 ani, 7 luni

08.12.2011 9:08     citat 

Corina suflu poate insemna multe lucruri. La noi de exemplu e DSV. Dar la voi nu cred ca e, ca asta trebuie sa fie din nastere si sa se auda de la bun inceput. Deci la voi e altceva. Oricum numai un cardiolog iti poate spune cu siguranta ce e.

sus

Denunta
Rara_avis

Copii
C: 15 ani, 1 luna
S: 11 ani, 5 luni

08.12.2011 9:18     citat 

----------
krmnn a scris:

ma bucur ca am vazut o pasare rara pe aici trag cu ochiul) welcome back trag cu ochiul
sper ca toate sunt mai bune in viata ta acum, chiar daca sunt mai grele trag cu ochiul

----------

zambet sarut sunt mai bune oricat de grele ar fi. am cu cine sa imi impart cu adevarat si bunele si grelele.

Felicitari pentru sarcina!!!
Eu mancam multe mere acre pe la inceputul sarcinii.

bebe, multa sanatate Radei.

Noi anul asta nu am avut probleme de sanatate, o raceala in masa dar fara complicatii, fara lipsit de la munca rescpectiv scoala...

Eu m.am suparat cu jucariile. E plina casa de ele, ma rog, era ca a dus mama din ele si o sa le scoata cand o sa fie cald... insa au papusi, bebelusi de toate dimensiunile, hainute, casute, vreo trei-oatru carucioare de bebelusi cxare mai de care mai la moda, patuturi... in fine, consider ca jucarii au de toate pentru toti. Si ma supara ca nu tine la ele, le arunca, le da, nu ii pasa efectiv ce se intampla cu ele... asa ca anul asta o sa primeasca si anume carti. rad Cred ca o sa fie si ceva cercelusi la un moment dat, o geaca etc... dar jucarii clar nu.

Gata, ma duc sa fac fetei un dus si sa mai citeasca lectia o data.
Va pup.

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 9 luni
Irina Maria: 8 ani, 8 luni

08.12.2011 10:45     citat 

bilu,rara ma bucur ca ma vedeti mama de fetita. Si eu imi doresc mult sa ii iau rochite, sa ii impletesc parul, off am niste vise zambet zambet zambet

sweety la 3:30 ajung acolo maine la eco. Si eu emotii. Nu stiu ce inseamna visul, oare ca e fetita, de m-ai visat cu o floare? Doamne ajuta!!

corina suflul sistolic (sper ca am scris bine) am si eu si fratele si sora mea si se pare ca e ceva din nastere, la noi a fost descoperit in adolescenta. Nu e nimic grav nu afecteaza viata, doar ca nu poti face sport de inalta performanta, adik nu rezisti la un efort fizic prea mare. IAr eu cand sunt emotionata imi bate inima extrem de tare si nu am aer, de multe ori nici nu pot vorbi. Si mi-a spus cardiologul ca e din cauza asta.
E bine sa o duci sa o vada un cardiolog sa stai linistita.

bebe multa sanatate Radei.

bilu multumim de link, cred ca iau si eu pt Iulian.

carmen greturi aveam si eu la sarcina asta in primul trim dupa ce mancam pe seara dar f usoare si tot timpu am banuit ca e de la mancare.
Lasa ca mai ai putin si trece perioada asta.
Pe mine ma supara teribil spatele si imi pocneste cateodata bazinul din coloana si e atat de nasol. Plus ca sanii imi sunt mariti si f durerosi de ceva timp.
Ai pofte? Eu da de cartofi copti sau fierti cu unt si sare. AM ceva timp de cand pe seara ma ia pofta asta, acum mi-am pus iar la fiert ca mi-a venit un miros de cartofi fierti.

Iulian are vreo 3 nopti de cand plange si e f ffff agitat si am reusit sa ma uit si sparg caninii de sus, saracutul, plus ca mananca destul de prost si seara imi cere mai des lapte, adik noaptea.
Baietii mei dorm, merg si eu la dus.
Noapte buna!Abia astept sa revin maine cu vesti!!

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 14 ani, 9 luni
Andra Diana: 10 ani, 5 luni

08.12.2011 11:16     citat 

Byu, te asteptam maine cu vesti bune despre bebicul sanatos si poate si cu foto?

Fetele care v-ati intors la servici, cm fac cu actele pt stimulentul ala de 100 lei? Stiu ca ati mai vb despre asta, dar puteti sa-mi mai scrieti odata exact ce trebuie sa fac si cand?

sus

Denunta
Rara_avis

Copii
C: 15 ani, 1 luna
S: 11 ani, 5 luni

08.12.2011 11:31     citat 

tin si eu pumnii, Byu, sa fie cum va doriti!!!

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani
AURA MARIA: 10 ani, 5 luni

09.12.2011 12:05     citat 

multumesc fetelor.nici doctoritza nu parea ingrijorata.creca daca era ceva mai mult de atat ar fi auzit... stiu ca multi oamani se nasc cu el sau apare in timp din anumite motive.ma rog sa fie ceva usor.eu pe aura nu o vad schimbata.e energica in continuare,in afara de niste muci si de trichi aia care nu cred ca i-a eliminat desi am tratat-o cu un sirop din plante nu pare s-o deranjeze nimik.doc m-a sfatuit sa ii fac programarea dupa sarbatori da` nu cred ca pot...maine sun sa vad daca se poate saptamana viitoare.
sunt putin mai linistita dar nu total.nimik nu-mi doresc mai mult pe lumea asta decat sa am copiii sanatosi si fericiti.atat...
va pup si va doresc noapte buna!si iertare ca intru atat de rar dar...sunt mai mult singura si am o casa intreaga de intretinut si 2 copii micutzi de ingrijit.SM e mereu in delegatii,ne vedem in we si in rest totul cade pe mine.si cum in ultimul timp au fost non-stop racite..is la pamant.dar or sa treaca toate!

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 9 luni

09.12.2011 8:53     citat 

Neata si de la noi...

In continuare cercetez motivul trezirilor lui Matei din ora in ora rad Norocul meu e ca acum se pare ca imi ajung 3-4 ore dormite pe apucate...asta ca de cand se intuneca devreme imi doarme mai bine la pranz si dorm si eu nitel scot limba
Se face luna de cand nu l-am mai lasat la mama...si ea vrea...si el vrea...imi arata masina sa plecam la buni...dar parca nu imi vine sa il duc cand vad ca se trezeste asa des... prostit

Am fost la cumparaturi si am gasit niste globuri super pt. brad si nu au fost scumpe deloc..dar bine inteles ca am mai vrut si de aia si din aia..de m-am cam ciondanit cu sotul ca dam banii pe prostii in loc sa cumparam ce avem nevoie...bla bla...
El spune ca sarbatorile sunt un business....nu prea simte cum simt eu...Eu am vrut steluta la geam....instalatie de exterior pentru bradul de afara...instalatie noua pt pomul nostru...si cate nu as mai fi vrut plang sau sunt foarte trist ..M-am simtit ca un copil...

Deci cum sa nu ii iei copilului ce isi doreste...vis-a vis de discutia voastra...Daca se poate eu ii voi lua chiar daca nu sunt educative...sau de calitate foarte fericit ...
Eu mi-am dorit pantofi cu toc...si pentru ca mama nu m-a lasat decat cu un toc mic la inceput de liceu....cand mi-a permis sa imi cumpar eu pantofi...cat credeti ca erau tocurile la ei confuz rad rad rad
Iar jucaria mea preferata a fost Flaviutu..Un bebelus pe care inca il mai am...cu ochi albastri......Sotul mereu imi zce " ai vrut Flaviutu...uite ai Flaviutu doar ca asta nu sta asa cuminte cum sta papusa ta" rad
Cat despre asta cu invatatul copilului lucruri...eu il invat pe Matei ca sa avem preocupari..si oricum nu invata tot din ceea ce facem impreuna...asta nu inseamna ca imi fac griji ca nu va deosbi culorile intre ele...sau ca va fi mai putin destept decat altul care deja le stie scot limba

Bravo celor care v-ati intors si va intoarceti la servici...Eu m-as fi dus la servici si oriunde pana nu de mult rad ...dar acum e asa scump Matei ziua...s-a linistit si mai tare de vre-o saptamana....se joaca si cu ce trebuie.....mai face fitze normal..ca orice copil...dar numai dam asa dintr-o criza in alta... prostit

I-am luat o orga cu microfon...si un banc de lucru cu scule...sper sa ii placa...I-as mai fi luat eu o gramada...dar mai tarziu...Am o chestie cu jucariile astea...Parca le-as lua pe toate...si cand eram gravida imi era teama ca nu o sa imi placa jucariile pentru baieti... foarte fericit

I-am luat si de la Kiabi o salopeta de fas si niste ghete.( cat am mai cautat)..I-au placut si cumnatei asa ca am luat si nepotelului...

Asa..si s-au dus economiile noastre..Voriam sa ne luam si noi ceva de imbracat...Acum..alta data rad

Sanatate multa copilasilor bolnaviori...Eu am asa o frica sa ies cu Matei..si tot am iesit dar am incercat sa evit aglomeratia...Acum sa vedem..

Azi ma duc sa ma vopsesc..cand ma intorc fac poza si va arat zambet

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 9 luni

09.12.2011 10:50     citat 

neata
multumim fetelor..............acuma e mult mai bine Rada ,nu a mai facut febra dar tot nu mananca f bine din cauza amigdalitei..........incet incet ne revenim
va pupam

sus

Denunta
0911

Copii
Brianna: 10 ani, 10 luni

09.12.2011 10:51     citat 

buna fetele.
vad ca pe la toti a venit Mosul, si la noi.
eu sunt tare ocupata, soacra mea e la spital si trebuie sa le fac eu pe toate, e greu cand nu ai ajutor,asta e, cu rabdare le facem pe toate, dar Bria se tine skai de mine ,fac cu ea mancare in brate.nu ma mai lasa, scriu mai tz, plange

sus

Denunta
0911

Copii
Brianna: 10 ani, 10 luni

09.12.2011 11:07     citat 

Byu, abia astept sa vad si eu ce ai in burtica, sa-ti ajute DD sa fie ce va doriti.
Claudis, si eu vreau sa-i cumpar de Craciun orga din aceea cu mirofon lui Bria, are o vecina si am vazut ca se joaca cu ea. Matei e incantat de ea?
legat de jucarii si eu ii iau lui Bria ce cred ca e intersant si cat de cat educativ, dar foarte scumpe nu ii cumpar, caci ea cu toate tranteste, nu are grija de ele.
a primit de Mos Nicolae un rotobil cu papusa , daca o strigi vine singura cu rotobilul la tine, cu aia vad ca se mai joaca.
Rada, multa santate , sa te faci bine pe cand vii in tara.
va las ca ma solicita

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 9 luni

09.12.2011 12:06     citat 

----------
0911 a scris:

Rada, multa santate , sa te faci bine pe cand vii in tara.
va las ca ma solicita
----------

multumim draguta

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: