· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile anului 2010!!! Cap.229
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010!!! Cap.229     
cristina79

Copii
Claudia: 15 ani, 11 luni
Sebastian : 10 ani, 8 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 6 luni

09.12.2011 12:28     citat 

Buna, fetelor!
Va citesc mereu, dar mai greu cu scrisul...ma solicita astia mici de numa...sotul obosit si stresat cu serviciul...vine acasa ca la hotel...da na, asta e...bine ca suntem sanatosi
sanatate multa bolnaviorilor!
Noi de cand am facut cura cu extractul de muguri de maces, am trecut cu bine pana acum peste vremea rece, le mai dau si osccilo o data pe saptamana...doar Sebi vad ca a tusit acum vreo saptamana jumate, si noaptea vad ca il mai apuca cate o criza de tuse...oare ce sa-i mai dau asa naturist sa-i treaca? vad ca Plantusinul pe care i l-am dat nu prea si-a facut efectul
si avem 3 saptamani de cand l-am intarcat, in continuare nu bea lapte sub nici o forma cu biberonul, doar cu canita, nici n-am insistat, pe timpul noptii se mai trezeste, mai bea putina apa, dar are si nopti cand doarme de la 10 seara pana la 7 dimineata...i-au iesit si caninii, poate si astia l-au mai chinuit noaptea, i-am luat glicerina cu anestezina si-l mai dau seara
De mos Nicolae au primit dulciuri, Claudiei i-am pus si niste pastelina cu forme si culori, au fost foarte incantati..

Claudia avea parul pe moate ca a avut o mica serbare in ziua respectiva

si o poza de dimineata.........ca nu am pus de mult

v-am pupat pe toate....
si de abia astept sa vad si eu ce se ascunde in burtica la Byu sarut sarut

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani
Victor Adrian: 10 ani, 7 luni

09.12.2011 2:54     citat 

cristina..ce dulci sunt puii tai. si ce au crescut
alina..sa te vad cu 2 si fara ajutor.. rad atunci sa vedem ce zici rad
sanatate soacrei
claudis..eu ma gandeam chiar azi ca as sta acasa si anul viitor pe vara. sa stau toata vara la tara cu copii. ca ar fi minunat mai ales ca vor fi mai mari si ma voi putea juca altfel cu ei
Dar din pacate nu cred ca o sa imi permit sa stau 3 luni fara nici un ban (eu, fara indemnizatie) plang sau sunt foarte trist
Byu...offf inca juma de ora pana cand afli tu
sa fie baietel? sau fetita?...mm... ma gandesc la voi

sus

Denunta
adrianaBuc

09.12.2011 8:48     citat 

cristina, ce copilasi frumosi ai! Sa creasca mari si sanatosi!

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 7 luni

09.12.2011 10:42     citat 

byu??? nu zici nimic. te asteptam cu sufletul al gura sa ne zici vestile...

da,da mai traiesc si eu...dar mi somn, lene, rau, scuze patetice...stiu....

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 9 luni
Irina Maria: 8 ani, 8 luni

09.12.2011 11:52     citat 

Fetelor ma iertati, dar dupa eco am fost direct la cumparaturi, am ajuns acasa pe la 8, am facut bradul si apoi am bagat o pizza la cuptor.
Deeeeeeeeeeeci ce credeti ca e???? E fetita cu probabilitate fffff mare, adik e mai mult ca sigur. Era destul de rusinoasa si trebuia sa mai asteptam sa se foiasca si sa departeze picioarele sa ne arate.
Si are o prunica sarut sarut sarut
Nici nu aveti idee ce fericiti suntem, stiti cat de mult ne-am dorit, multumim lui DUmnezeu.
Pozici de la eco nu are rost sa va pun acum ca la imprimanta ecografului nu ies asa clare cum e pe monitor, dar in ianuarie merg la morfologia fetala la un eco f avansat si va pun atunci.
Va multumesc ca ati fost alaturi de mine is mi-ati tinut pumnii.
Deci vom avea o Irina si probabil Gabriela, ne mai gandim la al doilea nume, dar primul e sigur, e dulce!!
Noapte buna!!!!!!!!!!!!!

sus

Denunta
dincamsimona

Copii

09.12.2011 11:58     citat 

Byu...ma bucur din tot sufletul ca m-am inselat. zambet
Sa fie intr-un ceas bun si sa fie sanatoasa.
Aaaa si sa nu te chinuie in ultima saptamana cum te-a chinuit Iulian foarte fericit
Si Irina e un nume tare frumos.
Sa fie intr-un ceas bun si....tare ma bucur sarut
[/b]

sus

Denunta
Byu

Copii

10.12.2011 12:01     citat 

Multumesc simo din suflet. Te pup cu lacrimi in ochi!!!

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 14 ani, 9 luni
Andra Diana: 10 ani, 5 luni

10.12.2011 12:03     citat 

Pupici multi pentru minunata Irina! Sa fie cuminte acolo in burtica, sa se faca mare si sa iasa usor! sarut

sus

Denunta
dincamsimona

Copii

10.12.2011 12:03     citat 

sarut sarut sarut

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 14 ani, 9 luni
Andra Diana: 10 ani, 5 luni

10.12.2011 12:25     citat 

Am fost si noi sa cumparam cadourile de Mos Craciun. Si sunt asa fericita ca am reusit!!! Am luat pt Daria pt Mosul care vine la serbare o orga mica din Auchan, dar care are sunete f clare (mai luasem deja si un joc cu tablie si piuneze colorate cu care poate face diverse forme)si pt Mosul de acasa un set de magician si mai ramane sa-i comand un Zoob. Pt Diana am luat un joc de construit cu cuburi din lemn. Si stiu ca mai am ceva luat pt ea, dar nu-mi aduc aminte ce... Deci am rezolvat cu cadourile. Mi-am luat si eu corzi noi la chitara, si m-am bucurat asa tare ca Daria vrea si ea o chitara mai mica. I-am promis ca-i iau cadou de ziua ei cand va face 7 ani, ca acum e prea mica pt asta. Sper sa invete si sa-mi cante si ea mie. zambet

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

10.12.2011 10:11     citat 

neatza fetelor!

byu, ce ma bucur pt voi!!! sa fiti sanatosi toti 4 !! nici nu se putea mai frumos ...Iulian si Irina sarut sarut ..va pup sarut sarut multa multa sanatate

cristina,ce copii frumosi ai sarut sarut

din urma nu am mai citit, nu mai am timp deloc ..la servici sunt super aglomerata, acasa cat stau cateva ore ma joc cu Cosmin sarut ..suntem bine..va pup pe toate sarut

sus

Denunta
Byu

Copii

10.12.2011 10:40     citat 

bilu , ione si noi va pupam si va imbratisam strans.
Am uitat sa va spun ca nu mai exista zona de decolare, deci pericolul a disparut si nu mai tb sa iau utrogestan.
Chistul insa este si destul de mare dar se va reasorbi in timp probabil cum a fost si la sarcina cu Iulian sau vedem la nastere.

Azi sunt singura paan diseara.
Sotul s-a dus la Botosani cu Iulian sa faca ITP-ul la masina si o sa mearga si la socrii. L-a luat pe Iulian cu el pt ca eu am recuperare la un obiect la facultate vreo 6 ore de la ora 14 si era f important sa merg altfel raman cu restanta.
E f ciudat pt mine cu asa liniste in casa, dar e mai relaxant oarecum.
F rar am ramas cu casa goala doar pt cateva minute sau jumate de ora.
Oricum diseara se intorc acasa pe la 10-11 ca nu as putea sa stau singura toata noaptea, mi-e greu fara ei.
Si asa o sa mearga si pe la socrii ca sigur se bucura si sa il vada pe Iulian.
Eu m-am apucat sa fac tivurile la o perdea, vreau sa o schimb pe cea din dormitor. Am primit-o mai demult de la socrii din Ucraina dar nu am avut timp pana acuma, si acum profit ca sunt singura.
CAnd ma intorc de la faculta tb sa cos pt sina si s-o pun la geam o sa ma chinui putin dar reusesc eu pana diseara.
Va pup!!!!!!!!

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 7 luni

10.12.2011 2:54     citat 

byu felicitari pentru micuta. sa fie sanatoasa si cuminte ca Iulian! si felicitari pentru sotul care e asa de dragut incat sa mearga atata drum singur cu copilul si sa mai si stea asa mult timp singur cu el...rar gasesti asa barbat...tine-l strans scot limba

cum ii zicea la site-u acela in care iti poti face freze? ca marti ma tund..si ma bate gandul la un breton..nu am avut decat cand eram mica mica foarte fericit

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 8 luni
Casian Radu: 11 ani

10.12.2011 4:25     citat 

Byu, felicitari ! Ce bine ca e fetita, asa cum v-ati dorit !
Si la noi o sa fie liniste weekemdul asta... Bogdan a pleca cu Cristi azi dimineata la 6 jumate si se intorc maine dupa-masa. Are turneu de fotbal la Arad ,asa ca am ramas cu mama si cu Casian , care acum dorm .Ca la 6 dimineata ne-a auzit si mama , s-a trezit si ea. Dupa ce au plecat baietii eu am adormit destul de repede , dar ea mai greu. SI la 9 m-a sunat socrul, ca vorbisem aseara sa ma duca pana la Kaufland cu masina, asa ca am fost la cumparaturi -noi doi- . Dupa ce am venit acasa am trimis-o putin pe mama la plimbare cu Casi, eu am aspirat in toata casa, am spalat pe jos, am sters praful, usile, baile ....

Rara_avis, inteleg ca si tu mai ai un copil mai mare, nu ? Tot fetita ?

Cris, ce copilasi frumosi ai !

Bilu, eu m-am interesat ce trebuie sa fac pt. stimulentul ala...oricum daca incepi sa lucrezi inainte de a face copilul 2 ani o sa trebuiasca sa mergi sa iti depui cerere ca sa nu mai primesti indemnizatia si eu tot acolo o sa trebuiasca sa imi depun si dosarul pt. stimulent. Si imi trebuie :
- o cerere tip pe care am primit-o de acolo
- buletinele parintilor -copie si original- si certificatul de nastere al copilului -copie si original
- adeverinta eliberata de angajator dn care sa rezulte ca realizezi venituri profesionale supuse impozitului pe vanit si data reluarii activitatii
- adeverinta sot din care sa rezulte ca nu este in CIC
- dosar cu sina
- dovada de la banca privind codul IBAN

Rada, multa sanatate !

Si a si trecut o saptamana de cand m-am intors la munca... E chiar OK, avand in vedere ca sta mama cu copiiii .... desi e complicat pana se vor muta aici ... sa reuseasca sa vanda apartamentul lor din Tg.Mures, apoi tambalaul cu mutatul.... urmatoarea jumatate de an e cam incerta pt. noi..... de abia astept sa se rezolve toate. Si uitati ca noi nu reusim nicicum sa vindem apartamentul in care am locuit... nu are lumea bani si cica anul care vine o sa fie si mai nasol. plang sau sunt foarte trist Vedeti ce probleme sunt si cu moneda euro.....Sanatosi sa fim !

Corina, tin minte perfect ca atunci cand Bogdan avea in jur de 10 luni a racit destul de rau si l-am dur la doctor. Cand l-a ascultat mi-a zis ca aude un suflu la inima -care pana atunci nu ise auzise- si ca s-ar putea sa fie anemic. Asa ca dua ce i-a trecut raceala i-am facut analize si chiar era anemic. A facut tratament cu fier vreo 3-4 luni, apoi i-au iesit bune analizele si nu mai avea nici acel suflu, deci chiar nu e cazul sa te ingrijorezi. Si cum spunea si Luara, daca era ce au si puiutii nostri -la mine Casian- , adica DSV, aia de descoperea din primele zile de viata.

IV-am pupat !

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

10.12.2011 7:38     citat 

Felicitari Byu pentru printesa sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: