· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile anului 2010!!! Cap.229
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010!!! Cap.229     
claudis

Copii
M: 10 ani, 9 luni

12.12.2011 3:18     citat 

Buna fetelor

Am terminat si noi sedinta foto...am reusit sa il culc pe Matei...si abia astept sa ma bag in pat rad
Matei a fost foarte agitat...nu a prea stat la poze...ma asteptam macar lucrurile noi sa il tempereze un pic dar de unde rad
Numai zic ca a dormit de la 10 seara la 4 dimineata cu intreruperi si de la 4 abia pe la 6 a mai adormit asta dupa ce am facut eu ca toate alea intrata in panica sa nu ramana treaz de la 4 dimineata si sa cada lat tocmai cand nu trebuie prostit
Phew bine ca s-a terminat....pana face 2 ani am scapat rad
Sper sa fi meritat...Asteptam zilele astea rezultatul final...Jucariile i-au placut...abia l-am culcat ca s-ar tot fi jucat zambet

Ma bag in pat...va citesc mai incolo

sus

Denunta
0911

Copii
Brianna: 10 ani, 10 luni

12.12.2011 3:20     citat 

haloo,
Si Bria e cu muci, cred ca a luat de la nepoatele mele ca erau si ele tot cu muci, dar asta e, nu o pot izola, i-am dat Oscillo si Stodal ca uneori mai baga si o tuse, mai ales cand ii vin secretiile in gat. sper sa scape repede.
Simo, multa sanatate lui Matei.
Carmen, si noi am taiat Sambata porcul, am scapat si de treaba asta.imi place de tine ca iti doresti multi copii. si eu mai unul imi doresc , dar sotul nu mai vrea nicicum, eu tot sper la o minune. adevarul e caci e greu si financiar, poate daca am avea si noi alte conditii ,ar vrea si el.

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 9 luni

12.12.2011 4:42     citat 

va pun niste poze poate va era dor de noi.......... foarte fericit
http://imageshack.us/g/703/1000337x.jpg/

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 9 luni

12.12.2011 4:44     citat 

http://img703.imageshack.us/img703/9831/1000337x.jpg
http://img208.imageshack.us/img208/6289/1000342h.jpg
http://img52.imageshack.us/img52/549/1000344j.jpg
http://img266.imageshack.us/img266/6831/1000350b.jpg

numa sa mi-a iesit sper sa le puteti vedea

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 14 ani, 9 luni
Andra Diana: 10 ani, 5 luni

12.12.2011 6:53     citat 

Ce veverita frumoasa ai, Bebe!

Fetelor, vreau si eu o reteta de biscuiti/fursecuri - un aluat care sa poata fi intins cu sucitorul si taiat cu forme - dar care sa iasa pufosi. Eu am incercat cateva retete, dar ies tari rau.

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 5 luni
Eduard: 10 ani, 8 luni

12.12.2011 10:34     citat 

Si pe mine ma intereseaza o astfel de reteta

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 10 ani, 6 luni
Jacob: 10 ani, 6 luni

12.12.2011 10:51     citat 

Hello fetele !!!

Va citesc mai mereu dar nu imi vine sa scriu ca nu am nimic de zis zambet

felicitari byu pentru fetita sarut sa va dea Dumnezeu sanatate la toti si sa va bucurati unii de altii sarut sarcina usoara in continuare ... imi place mult numele pe care l-ati ales.

simo si ai mei tusec de vreo saptm si le dau Stodal...ii ajuta un pic...tot tusesc dar parca ii mai calmeaza . Multa sanatate !

Sanatate tuturor bebeilor bolnaviori sarut

Am nevoie de 2 palme sa ma trezesc la realitate !!! Cine se ofera ?! rad

Ma intreb din ce in ce mai des pe ce lume traiesc...si ce se intampla cu lumea din jurul meu ! Sau poate nu e lumea ci sunt eu ... in fine...

Tre sa schimbam cresa...al meu nu se intelege deloc cu tipa de la cresa..nu stiu exact a cui e vina dar amandoi au o parte e sigur...iar eu o iau razna...am inceput sa plang in fata ei ca ma simt pur si simplu neputincioasa....deci again...2 palme va rog....

Va pup....va citesc din umbra rad

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 7 luni

12.12.2011 10:59     citat 

biluta secretul la biscuiti e sa pui untura de porc, asa ies, faramiciosi...altfel..am incercat anul trecut muult prea multe retete si niciuna nu a iesit cum trebuie, dar alea a lui mama cu untura ies perfect mereu

sus

Denunta
0911

Copii
Brianna: 10 ani, 10 luni

12.12.2011 11:18     citat 

Ralucutza, te-ai tuns pana la urma?
Claudis, poze ceva, dar ce repede vine mosul pe la voi! Mie imi place sa vina chiar in Ajunul Craciunului sa simt cu adevarat aceasta sarbatoare.
Manu, ti-as trage eu niste palme, dar nu din rautate, doar asa ca vrei tu, ce ai draga mami, incearca sa te tii tare, revino-ti ca ai doua minunatii langa tine.
Bebe, e tare dulce Rada, cum a reactionat la Mosul?

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 8 luni
Casian Radu: 11 ani

12.12.2011 11:19     citat 

----------
bilutza a scris:
Mada, multumesc pt raspuns. Tu ai depus dosarul? Cand? Ai anuntat ca te intorci la serv. inainte de depunerea dosarului?
----------

M-am intors la servici in 5 decembrie, in 8 am fost sa depun cererea pt. a nu mai primi indemnizatia si tot atunci mi-au dat lista cu actele necesare pt. dosarul pt. stimulent. Cu dosarul o sa merg maine dimineata, ca saptamana asta lucrez in tura de dupa-masa, asa ca am timp.

P.S. Azi am fost singura in tura de dupa-masa si am terminat cu 20 de minute mai repede ! Cred ca colega care a fost de dimineata statea de paza si astepta sa o sun daca nu ma descurc, dar azi a scapat ! rad

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani
Victor Adrian: 10 ani, 7 luni

12.12.2011 11:20     citat 

jap jap
Manu ai simtit?
Pai mai ia atunci:
jap jap jap
Ei? Te trezisi? Hai tzatzili sus si optimismul la inaintare.
Ce..daca a venit iarna nu mai simti mirosul panselutelor?
Ia d-aci:

Bilu..maine o sa am o reteta de biscuiti de la mama prietenei lui Matei foarte fericit
Ca face niste biscuiti deliciosi
Eu acum vreau sa dau o fuga sa iau niste forme de Craciun cu braduti, reni...

La mine se lasa cu muci curgatori
Matei cica are muci la plamani: aerosoli cu dexametazona.
Macar vad ca nu mai behaie asa aiurea si parca rupe..

Azi mi-a trecut o idee nastrusnica prin mansarda. Ca de..se intensifica traficul.. foarte fericit
Pt ca la anu' nu o sa am bona (in fctie de cand ma intorc la serv) in lunile iulie si august... si nici o alta persoana nu as aduce la copii si...nici gradi nu e deschisa, alta varianta nu am decat sa imi dau ambii copii la gradi particulara. Adica acele luni voi munci doar pentru a plati gradinita lor.
Si m-am gandit eu ca mai bine din aprilie pana in septembrie o tai la tara. Si stau acolo, din iunie pana in august fara indemnizatie. Dar langa copii mei
Ei? E o idee rea?
Nu stiu cum o sa traiesc (money money money..) dar ar fi interesant
Cumpar 5 gaini si 5 pui de carne.. o sa am oua vara si toamna cand plec ii tai pe toti rad
Si gata si anu' viitor zambet
Nu ma simt pregatita sa ma intorc la serv..

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 14 ani, 9 luni
Andra Diana: 10 ani, 5 luni

12.12.2011 11:27     citat 

----------
ralucutza15 a scris:
biluta secretul la biscuiti e sa pui untura de porc, asa ies, faramiciosi...altfel..am incercat anul trecut muult prea multe retete si niciuna nu a iesit cum trebuie, dar alea a lui mama cu untura ies perfect mereu
----------

Offf! Noi nu mancam untura de nici un fel in casa. trist La copii nu le-am dat niciodata, eu nu-s obisnuita ca n-am mancat iar al meu are mari probleme cu colesterolul. Deci, nu se poate. Chiar nu e nimic sa o inlocuiasca?

Mada, mersi mult de raspuns! Nu stiu cum o sa fac eu sa ajung la primarie, ca voi lucra de la 8 la 4, si astia au program pana la 3-4. Poate il trimit pe al meu.

sus

Denunta
Rara_avis

Copii
C: 15 ani, 1 luna
S: 11 ani, 5 luni

13.12.2011 12:39     citat 

bilu, eu fac biscuiti dupa o reteta de am mai scris-o pe aici... ii fac mai grosuti... am dus si la scoala la fata si tare mult au placut... sunt staramiciosi, nu stunt asa tari ca in comert... si sunt si pt copii... adica SUNT pt copii
reteta din cap asa luata la ora asa e:
2 oua
175g unt
4 lg zahar brun
un pic praf de copt stins musai in suc de portocale
2 cani faina (eu amestec faina cu seminte, ovaz etc etc cat sa imi iasa doua cani)

amesteci maglavaisul... intinzi foaia... tai si dai la foc
eu fac un fel de crema de cacao mai grosuta (o ingros cu amidon de proumb) si dau niste firicele peste biscuiti ca sa aiba si ceva fata si gata

daca pui nuca sau migdale pisate odata cu faina ies mortale

Manu, mami, si eu simteam si cateodata mai simt ca tine... dar asa simtim toti la un moment dat... uita-te la prichindei si umple.-te cu putere de la ei. si mai uita-te si la simo ca pe mine cand ma ia depresia, trec pe aici sa imi iau energia de la bucatica asta de fata sarut sarut sarut sarut sarut sarut

eu am fost azi acasa dupa-amiaza dar am dormit si acum nu am somn. maine sigur o sa pic de oboseala mai ales ca si am de facut ceva drumuri, merg si la serviciu, dupa amiaza ies la o cafea (shh, va zic in private)

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 5 luni
Eduard: 10 ani, 8 luni

13.12.2011 1:49     citat 

Dupa amiaza, cafea?? Clar nu faci nani la noapte scot limba

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 10 ani, 6 luni
Jacob: 10 ani, 6 luni

13.12.2011 2:39     citat 

Multumesc 0911, simo si rara sarut aprecize mult cuvintele voastre si incerc sa pun in aplicare dar nu imi iese mereu ... eu care mereu am fost considerata puternica de cei dragi mie simt ca am ajuns la capatul puterilor...si cred ca incep sa inteleg ce simte o persoana deprimata trist e trist dar e adevarat.

Multumesc pentru panselute simo sarut sarut sarut

Noapte buna fetele !!!

ps: s-ar putea sa va scrie cineva curand ca am ajuns la nebuni ca mult nu mai am

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: