· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile anului 2010! Cap. 230
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010! Cap. 230     
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 11 ani, 3 luni

16.12.2011 8:59     citat 

neata. Va salut cu drag din bucuresti. Is pe mobil si nu pot scrie k lumea.
Simo nu cred ca ajung in mall.ul acela. Sory dar mi se pare in capatul lumii si eu nu.s prea priceputa la orientare
Claudis la noi sunt 24 gr de la 21la 22 si de la 5 la 7. In rest 22. La dragos in camera in general e mai putin cu 1gr. Eu ii dau salopeta intreaga dar de aia de bumbac subtire si ii pun dupa ce adoarme paturica. Dimineata clar e fara ea si cand adoarme din nou pun iar pe el.
Alina0911 salopete intregi de somn gasesti la carrefour si auchan si la real am vazut chiar si pt 2_3ani.
Rox mersi de cadou

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 11 ani, 6 luni
T: 9 ani, 2 luni

16.12.2011 10:14     citat 

ce frumos e colajul zambet sarut sarut
multumim Roxanne...si pupici Deliei, care-i o scumpica trag cu ochiul) trag cu ochiul

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

16.12.2011 11:14     citat 

neatza fetelor!

rox, buna idee ai avut cu acest colaj..e perfect trag cu ochiul multumim frumos sarut

claudis, ti-am admirat fiecare pozica de pe facebook sarut sunteti minunati sarut

va pup pe toate sarut

ca tot vorbeati de pupat...Cosmin da pup aproape de fiecare data cand ii ceri.. si cand ii spun s-o iubeasca pe mami ma stange tare tare de gat si ma pupa sarut sarut

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 15 ani, 5 luni
Andra Diana: 11 ani, 1 luna

16.12.2011 1:12     citat 

Karina, da, de la intreruptul alaptarii sunt asa. Nu-mi gasesc locul, parca sunt pierduta sau degeaba...si-mi vine sa plang din orice...si n-am rost. Ma simt vinovata, desi sunt sigura ca am luat decizia cea mai buna pt amandoua. noptile nedormite mi-au facut organismul praf, nu mai aveam rabdare cu nimeni, eram tot timpul obosita si nu ma mai puteam concentra. acum, dupa 3 nopti dormite cap-coada...sunt parfum. Ma rog! Azi sunt muuuult mai bine. Dar, inca odata, sunt uimita in fata masinariei atat de inteligente pusa in corpul meu_ stari si emotii atat de complexe!

Va pup pe toate! ma pregatesc sa plec la o pregatire si apoi la tati la servici sa faecm bradul. Iar maine, la mine la servici sa semnez contractul.

sus

Denunta
0911

Copii
Brianna: 11 ani, 6 luni

16.12.2011 3:49     citat 

buna fetele.
sa va spun o faza, lui Bria ii e frica de reclama aia cu Skittles , unde apare curcubeul, cand o vede incepe sa maraie sa schimb canalul, e haioasa foc, iar pe mine ma apuca rasul.
mersi Bilu, la fel ma gandeam si eu, nu-i vedeam rostul sa il dai pe copil cu ulei inainte de baie, caci dupa e necesara hidratatrea.

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 11 ani, 6 luni
Natalia Maria: 8 ani, 11 luni

16.12.2011 6:00     citat 

----------
bilutza a scris:
Iar maine, la mine la servici sa semnez contractul.
----------

Bafta, sa fie intr-un ceas bun! sarut sarut sarut
Si in privinta cealalta, ma sperii cand ma gandesc ce o sa ma astepte si pe mine, cred ca cu cat e mai mare cu atat jalea o sa fie mai mare foarte fericit Asa ca, te incurajez cu jumatate de gura, pentru ca ma pun in locul tau! jenat i totusi, curaj mami! sarut sarut sarut

Ione ce frumos prostit , Iuri ma imbratiseaza, zice mami besc, tati besc, dar cand e vorba de pup, intinde obrazul sa-l pupam tot noi! rad
Alina sarut da, imi place la volan, mai am usoare emotii, mai ales cand ploua sau fac un drum nou foarte fericit
Claudis si eu v-am admirat pe FB! trag cu ochiul

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 11 ani, 2 luni
Jacob: 11 ani, 2 luni

16.12.2011 10:14     citat 

hello fetele !!!

Am rezolvat cu cresa in sfarsit..prin ce stres am trecut, dar de azi mi-am propus sa uit de tot ce s-a intamplat si sa nu ma vb despre tanti aia ca imi fac sange rau degeaba. Sunt un pic trista ca nu am putut face plangere impotriva ei dar asta e...ma depaseste atata nedreptate cateodata. Dar bine ca am gasit alta cresa si incep puii mei luni, sper din tot sufletul sa se obisnuiasca repede si sa nu mai avem probleme zambet

bilu bafta multa la semnarea contractului

Nathan intinde gurita cand ii ceri pup si zice ''muahhh'' iar Jacob intinde obrazul rad . De imbratisat ma imbratiseaza mereu, daca ma pun jos cu ei numai de gatul meu stau rad

Si mi-am facut programarea la psiholog. Al meu nu vrea sa ma lase si din pacate o sa trebuiasca sa il mint, dar simt ca am nevoie si daca el nu intelege nua m alta optinue decat sa ma duc pe ascuns. Sper sa ma ajute cu ceva zambet . Ma duc pe 29 decembrie, abia astept. Am o prietena care s-a dus la tanti asta si a fost foarte incantata.

O zi buna fetele !!! Ma duc sa fac o salata de beuf..am fiert deja tot ce imi trebuie si acum e partea cea mai plictisitoare, sa le tai rad

ps: va multumesc din nou pentru cuvintele voastre...cu toate ca nu imi dau seama pe moment, ma ajuta mult sarut

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 11 ani, 5 luni
Irina Maria: 9 ani, 4 luni

16.12.2011 11:53     citat 

sweety iubita noastra mica mica face foarte bine, e cumintica fos si pluteste ca o balerina. Zau ca Iulian la varsta asta de sarcina imi dadea niste suturi, dar cea mica e ca un fulgusor plapand prostit prostit
Fain cu gatitul de sarbatori la tine.

rox multumim mult mult pt colaj, e absolut superb!!

ione si Iulian da pup cand ii cerem, pe tati pe obraz pe mine pe gurita, mai ales cand primeste "mnea mnea"=dulce.

L-am invatat sa raspunda cati ani are si arata un degetel adik 1 an.
Si sa raspunda cum il cheama "ian".
Saracutul i-a spart in sfarsit un canin din partea stanga de sus si are 2 nopti de cand e extrem de agitat.
Cel putin i-a facut tati o bucurie si i-a adus (prin Mos) o masinuta f faina si rezistenta cu telecomanda tip volan care se roteste, da inapoi inainte claxoneaza de care e extrem de incantat si un catel care da din cap si din urechi si care canta de care e tot asa de incantat.
SUnt reduceri mari la carrefour week asta.
Masinuta asta era 115 lei, redusa la 28 lei.
Iar catelul de la 40 lei la 10 lei.

bilu stiu prin ce treci si e bine ca ai facut pasul asta cand ai simtit tu. Copii sunt formidabili, trec asa usor peste etapa asta, noi mamele suntem cele care ramanem cu regretul si cu psihicul la pamant. Oricum ai alaptat destul de mult, dar dupa attata timp ai nevoie de odihna. Felicitari pt alaptat si pt puterea de a-ti face fetita independenta.

manu ma bucur ca ati gasit alta cresa, sper sa se acomodeze repede micutii, iar tu te rog nu te mai consuma, chiar nu are rost. Iar daca simti ca te poate ajuta un psiholog mergi, e f important pt psihicul tau.

claudis sunteti superbi cum v-am spus si pe fb. Ma bucur enorm ca totul e f bine in familia voastra, va doresc sa fie mereu asa. Gata aveti baiat mare si frumos!!SA va traiasca!!

biencut da m-am facut blonda de ceva timp. Multumim pt felicitari. Abia asteptam sa mai intri sa ne mai pove despre voi. Multa sanatate la copii. CUm e Mihaita, vorbeste?

Eu am 3 zile de cand sunt bagata in priza, zilele trecute am gatit.
Azi am facut curatenie +scos si sters prin dulapuri, pe dulapuri, sters geamuri, strans rufe, intins rufe, facut mancare,schimbat lenjerii.Am fost si la scoala 3 ore.
Sunt fericita ca a primit sotul pachet de sarbatori de la firma si sunt multe dulciuri, cafea, cana de milka , bautura multa (la noi sta ca decor pe biblioteca).
La sarcina asta sunt tare pofticioasa de dulce. Intr-o seara la 23 l-am trimis pe sot sa imi ia inghetata, am luat-o razna.
Va pup ca sunt franta noapte buna!!!!

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 13 ani, 1 luna
Eduard: 11 ani, 5 luni

17.12.2011 2:10     citat 

Vaiii, Bianca, atunci e musai sa ajung in Iasi!! aveam in plan sa plecam maine, dar nu avem unde lasa baietii, caci am mei sunt raciti..sper duminica sa se simta mai bine sa-i poata tina pe baieti sa tragem o fuga pana in Iasi, la cumparaturi, caci ma mananca portofelul rad

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 10 ani
Ana Leia: 11 ani, 3 luni

17.12.2011 8:38     citat 

Neatsa dragelor. La noi a facut aseara Lucas febra 39,2. Am reusit cu paracetamol sa i-o scad la 38,4. Apoi noaptea a fost in stare subfebrila si acum dimineata la 6 iar avea 39,2. I-am dat Nurofen si e sub 38, dar oricum abia astept sa se faca 9 sa sunam doctorita sa mergem sa vedem care-i cauza. Nu e racit, nu tuseste, nu muci. Noi toti sintem bine, musafiri n-am avut zilele astea. ieri afara nu l-am scos ca era vant. Deci am mare semn de intrebare de unde febra. Mi-i frica sa nu fie vreo amigdalita, ca putea s-o aduca sotul de pe undeva. In fine, tineti-ne pumnii. Tare n-as vrea sa ajung cu el la antibiotic, ca e prea micuts.
Rox merci de colaj, desi nu ne-am gasit acolo, dar oricum e frumos si stiu ca ti-a luat ceva timp sa-l faci.

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 11 ani, 6 luni
Natalia Maria: 8 ani, 11 luni

17.12.2011 10:32     citat 

Manu sarut bine ca ai rezolvat cu cresa, e bine ca ai luat decizia sa mergi la psiholog, sper sa gasesti rezolvarea de care ai nevoie! sarut
Luara insanatosire grabnica lui Lucas! sarut
Byu ce bine ca ai o sarcina usoara si un Iulian dulce si istet! sarut Va mai asteptam pe la noi! sarut
Sweety ai grija de portofelul ala, sa nu-l scarpini prea rau rad scot limba

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 11 ani, 5 luni

17.12.2011 11:21     citat 

Neata fetelor

Noi ieri am ajuns la doctor cu Matei caruia i se umflase putica...facuse puroi acolo...eu il decalotez...si nu am facut-o bine se pare
Si nasoala imprejurare dar mai bine ca am ajuns..cred ca oricum ajungeam caci Matei abia mai respira...E prima data cand patim sa avem mucisori si asa multi si galbeni...
Ne-a dat niste picaturi preparate la farmacie...multe homeopate pe care le vom lua azi...nu stiu de ce nu ne-a dat si noua aerosoli...Ma gandeam sa ii fac eu cu ser fiziologic...Nu are ce sa faca rau cred..

Luara sanatate multa celui mic...Eu am mai zis...Matei a racit doar cu febra si fara alte simptome de multe ori...

Byu sarut multumim .Ce cadouri frumoase a primit Iulian...si merita ca e un scump sarut ..Abia astept sa vad si o fetita scumpa care sigur imi a face pofta si mie de una a mea dar ma abtin scot limba

manu bravo ca ati rezolvat cu cresa..Sper sa se acomodeze baietii repede si aici

Alina eu cat a fost micut l-am dat cu ulei inainte de baie ca plange cand il scoteam si tb. sa il imbrac repede..oricum uleiul ii ramanea si dupa baita ca il spalam delicat cu putin sapun...dupa ce-a mai crescut l-am dat dupa dar cu crema...
A si Alina..la noi a venit mosul asa repede pt ca nu a putut fotograful pe 24 rad

[b]bilutza bravo..sa ai numai reusite la noul job

Ionelita multumim sarut

ralucutza15 deci nici voi nu aveti temperatura constanta...La fel si la noi.. prostit

Biencut sanatate lui Mihaita..Mi-e dor sa vad poze cu voi,..

Sa va zic si eu de pupat..Matei pupa si cand ii cerem noi si cand nu ii cerem...pe bunici ii pupa cand pleaca fara sa ceara ei....Si nu exista sa pupe pe unu si sa nu pupe si pe celalalt...Daca sunt eu si tati ..intinde mainile sa ne apropie ca sa ne poata imbratisa si pupa pe amandoi...sau vine el de la unu la altu si ne pupa pana ne albeste rad
Iar la culcare daca ne pupam ( eu cu Matei)...intinde gurita spre usa sa il chem pe tati sa il pupe si pe el rad

A..si am facut tratamentul la fata..acum sper sa vad si rezultate...Asta e alt laser..la alt doctor...de fapt primul meu doctor dermatolog...nu stiam ca are aparate..ca ma duceam la el din prima.....Nu am nici un semn pe fata..nu a durut...a costat si mai putin...Ma mai duc o data dupa revelion..

sus

Denunta
bilutza

Copii

17.12.2011 1:30     citat 

Rox, cu pupatul si dragalitul am patit si eu la fel cu Daria. Nu ii placea sa faca asta si eu tare aveam chef s-o strang in brate, sa stea la mangaiat in poala mea...din astea. Dar am inteles-o perfect: nici eu nu eram asa lipicioasa mica fiind. Cred ca nici acuma nu sunt, decat fata de ele si ...cam atat. Crescand, a inceput ea sa ceara la mine in brate, dar banui eu ca numa' din cauza Dianei (care e la extrema cealalta). Si amandoua au fost tinute in brate mult , mici fiind. Nu le-am refuzat niciodata sa se catere la mine in brate. Dar una e mai rece (Daria) si cealalta e mare pupacioasa si ma strange in brate si ma mangaie. . La Daria insa am vazut ca vrea mereu s-o pupe si sa o stranga in brate pe cea mica. zambet E tare interesant cum vor fi mai mari... zambet

Am primit si noi un "cadou" inainte de sarbatori: s-a stricat frigiderul, fix la cateva luni dupa ce a iesit din garantie. nervos

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 11 ani, 2 luni
Jacob: 11 ani, 2 luni

17.12.2011 2:40     citat 

----------
luara a scris:
Neatsa dragelor. La noi a facut aseara Lucas febra 39,2. Am reusit cu paracetamol sa i-o scad la 38,4. Apoi noaptea a fost in stare subfebrila si acum dimineata la 6 iar avea 39,2. I-am dat Nurofen si e sub 38, dar oricum abia astept sa se faca 9 sa sunam doctorita sa mergem sa vedem care-i cauza. Nu e racit, nu tuseste, nu muci. Noi toti sintem bine, musafiri n-am avut zilele astea. ieri afara nu l-am scos ca era vant. Deci am mare semn de intrebare de unde febra. Mi-i frica sa nu fie vreo amigdalita, ca putea s-o aduca sotul de pe undeva. In fine, tineti-ne pumnii. Tare n-as vrea sa ajung cu el la antibiotic, ca e prea micuts.

----------

Luara sper din tot sufletul sa nu fie nimic grav. Eu acum stiu ca tatal tau e doctor si ca ai cunostinte despre asta dar sincer eu te sfatuiesc sa nu ii dai antibiotic asa de mic chiar daca ti-ar zice pediatra sa ii dai. Normal ca daca nu ar putea sa treaca cu altceva si nu ai alta optiune, tre sa ii dai, dar verifica bine si alta optiuni pentru ca in general medicii prescriu fffff repede antibiticul si nu e bun. Eu nu le-am dat niciodata la ai mei chiar daca doctorii mi-eu prescris. Multa sanatate sarut

Va multumesc fetele !!! Parca ma simt mult mai bine acum ca am terminat cu cresa aia zambet . Un week-end placut va doresc !!!

sus

Denunta
bilutza

Copii

17.12.2011 3:15     citat 

Manu, dar ce s-a intamplat la cresa?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: