· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile anului 2010! Cap. 230
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010! Cap. 230     
cristina79

Copii
Claudia: 15 ani, 9 luni
Sebastian : 10 ani, 6 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 5 luni

25.12.2011 11:20     citat 

CRACIUN FERICIT tuturor!!!!!!

Sarbatorile de Craciun sunt de obicei un prilej de bucurie pentru noi......cand soarta ne loveste,pe noi sau pe cei din jur, ne dam seama cat de norocosi suntem cand este sanatate si-i avem pe cei dragi alaturi de noi......
Va doresc tot ce e mai bun si frumos, sa aveti parte de liniste si dragoste, alaturi de copilasii vostrii dulci, si sa fim macar cu gandul la cei care au mare nevoie de sustinere...
Alina, multa sanatate micutei, fii puternica pentru ea si pentru fratiorul ei!!! sarut sarut sarut
Simo, mi-au dat lacrimile cand te-am citit, ai foarte mare dreptate in tot ce ai spus sarut

V-am pupat pe toate!

Si la noi a fost Mosul aseara, Sebi a plans cand l-am pus la el in brate, Claudia a fost foarte incantata de cadouri.....si a fost si cu colinda...a fost frumos

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 7 luni

25.12.2011 2:35     citat 

Craciun Fericit!!! Multa sanatate si bucurie in familie!!

sus

Denunta
cristina79

Copii
Claudia: 15 ani, 9 luni
Sebastian : 10 ani, 6 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 5 luni

25.12.2011 3:43     citat 

ingerasul meu de la serbarea de craciun

tot la serbare

cu mos craciun

Sebica cu trusa de doctor

si la brad

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 7 luni

26.12.2011 9:30     citat 

Neata fetelor

Craciun fericit ..multa multa sanatate si tot ce va mai doriti

Noi am avut parte de zile minunate..Matei si-a revenit..ce ne puteam dori mai mult decat sa fim sanatosi..Cat a fost bolnavior am si uitat ca vin sarbatorile...de fapt pentru noi nici nu veneau...acum ne putem bucura de ele..
Ne intelegem minunat...
A venit mosul din toate partile la Matei...Avem jucarii noi si hainute noi...Ne-a trimis si pe noi mosul la finuta noastra care s-a bucurat f .tare de shinsilla impreuna cu fratele ei...I-au pus un nume si au promis sa o iubeasca si sa aibe grija de ea...
Am fost la nasi care au fost minunati ca de obicei....Matei a primit o jucarie noua care ii place si cu care se joaca...Baiatul nasilor a primit de la noi o masina care se urca pe perete...si dulciuri...Asa baiat educat...asa s-a bucurat si ne-a multumit desi noi stim ca el este f .ocupat cu sportul si scoala ...nu se va juca prea mult cu ea...dar asa se bucura cand primeste ceva de iti vine sa ii faci cadouri zi de zi scot limba

Simona m-ai mai linistit...asta mi-a spus si cumnata mea ca stia de la doctor cand a primit pt copil tratament cu dexa ,,,Chiar m-am mirat stiind ca doctorul ei ii face analize inainte de regula..

cristina79 ai niste ingeri de copii.. sarut sarut

Cat despre Alina...ce sa spun. sunt f trista... trist II doresc multa putere...

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 2 luni
D: 10 ani, 8 luni

26.12.2011 9:51     citat 

cristina, ti-am admirat pozele... sarut

Claudis, suna tare frumos ce povestesti despre Craciunul vostru, ce bine ca sunteti sanatosi...

Si fetele mele au primit cadouri de peste tot, nasi, cumnata, serviciile noastre foarte fericit, mama....plus papusa nancy si trusa de colorat si Winnie povestitorul din scrisoarea pt mos foarte fericit. I-am luat Diei niste cizmulite asa frumoase...poate va pun o poza sa vedeti chelioasa foarte fericit...cand o sa vina vremea sa ii fac si ei codite si sa se vada ca e fata plang sau sunt foarte trist?

Am primit si eu...bratara, un parfum nou si interesant...lenjerie rosie rad

E ciudat insa ca suntem singure si...desi am tot umblat cu colindatul zilele asta, parca nu ne gasim un echilibru...si maia se preface ca e ok dar nu sunt eu convinsa....

Azi trebuie sa alegem intre mall si parcul Cuza....eu recunosc ca nu prea le am cu parcurile, pur si simplu urasc frigul nervos nervos

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 4 luni

26.12.2011 2:53     citat 

----------
ana_348 a scris:
sa vedeti chelioasa foarte fericit...cand o sa vina vremea sa ii fac si ei codite si sa se vada ca e fata plang sau sunt foarte trist?
----------

Mona aproximativ la varsta Diei (putin mai mica, un an si 7,5 luni):

cu 1 an si 3 luni mai tarziu:

la 3 ani si aproape o luna (avea deja agrafa! scot limba):

la aprox. 3 ani si 9 luni:

Dar parul ii creste tot foarte incet, sau altora le creste foarte repede. zambet Asa il avea pe 2 oct. 2010 inainte sa o tund:

si dupa ce am tuns-o:

De anul asta inca nu am pozele online, dar intr-un an i-a crescut cam cat unei colege de gradi i-a crescut in aprox. 6 luni (dupa spusele mamei, ca o intrebasem cand a tuns-o ultima oara). Acum cateva zile i-am taiat cam 2-3 cm de la varfuri, ca se cam tocisera, dar inca ii pot face mini-codite impletite (nu ca ar tine mult rad, ca mai are si parul foarte moale prostit). Dar poate te mai linistesti un pic. scot limba

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 5 luni

26.12.2011 5:07     citat 

La Multi Ani si sarbatori fericite dragi mamici ....Sa aveti parte de tot ce va doriti

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 2 luni
D: 10 ani, 8 luni

26.12.2011 10:44     citat 

waw christa!! Dar are par frumos! Cred ca daca creste asa incet si al diei eu nu o sa pot sa o tund vreodata rad
Si saracuta isi pune clame si bentite ca vede la sor-sa...si vrea si ea rad

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 12 ani, 10 luni
AURA MARIA: 10 ani, 4 luni

27.12.2011 12:11     citat 

Christa o tunzi tu?sau de tuns o tunde aceiasi pers?ca e o vb(nu stiu cat e de real) : a avut mana grea frizeritza/coafeza/pers care a tuns-o!

Cat despre noi..febra continua,nu e asa mare,maine o mai duc tura la doctoritza pe Adriana ca o banuiesc de un pojarel si daca e asa urmeaza si Aura cat de curand.. halal cadou de Craciun nu?

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 4 luni

27.12.2011 7:48     citat 

----------
corina2007 a scris:
Christa o tunzi tu?sau de tuns o tunde aceiasi pers?ca e o vb(nu stiu cat e de real) : a avut mana grea frizeritza/coafeza/pers care a tuns-o!
----------

Cand scriam mai sus ca am tuns-o, chiar am tuns-o, si cand ziceam ca i-am taiat varfurile, chiar i-am taiat varfurile. foarte fericit O singura data am fost cu ea la frizer, pentru ca dupa cum ziceam are parul foarte moale, elasticul tine doar daca il prind foarte strans (care iar o doare, ca trage cand ici, cand dincolo), agrafele ii aluneca, si am vrut sa ma sfatuiasca in legatura cu o frizura usor de intretinut si la care sa nu-i intre parul in ochi. Dar dupa ce am asteptat cu copil de 3,5 ani cel putin o jumatate de ora, i-a taiat doar varfurile (nici macar nu se vedea ca a tuns-o!) si toata actiunea m-a mai costat si 8 euro, si am zis ca de banii aia o pot tunde si eu. nervos
Dar cum se vede si pe poza de a doua zi dupa tuns, cand o "ajustasem" un pic, tot cu parul in ochi a ramas. trist

Sa nu mai spun ca acum cateva luni a considerat ea necesar sa se tunda, cand am gasit la ea in camera pe birou un foarfece de taiat hartie (de fapt) si niste fire de par de vreo 2 cm. ochi peste cap Parul ala nici acum nu i-a crescut, fapt pentru care are o suvita in fata care ca lungime fix in ochi ii intra. plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
22ra

Copii
Ilinca Maria: 10 ani, 8 luni

27.12.2011 11:29     citat 

Sarbatori fericite si sper ca ati avut un craciun frumos

nu am mai intrat de mult mult timp dar m-am tot gandit si am mai vazut poze asa faine pe facebook...

am avut si noi perioade agitate si bune si mai rele, Ilinca a avut oarece probleme cu o amigdalita pultacee nu a vrut sa ia antibitoic pe gura si l-am facut intravenos, branula etc ...in fine, dupa un cosmar de o saptamana acum e bine...Nu am acum sa citesc de cand nu am mai intrat dar vreau sa va imbratisez din inima si sa va doresc muuuultaaa sanatate si sa reusim cu totii sa ramanem copii in suflet...

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 7 luni

27.12.2011 1:03     citat 

revenim si noi cu vesti proaste..
Dupa cateva zile linistite si fericite a inceput iarasi "distractia"
Matei temp 39.2 ( cum ne-a obisnuit atunci cand face febra)....dar pentru ca era deja al 3 lea episod m-am alarmat...
Discutii sa conving sotul sa mergem la spital...El uraste spitalul ...spune ca plecam de acolo cu mai multe boli decat am venit ( posibil)...Ajunsi acolo...panica...oameni de toate felurile..cu copii care mai de care mai bolnavi..
Ajung la camera de garda...o tanara doctora care imi amintea de intamplarea de pe cand eram insarcinata si am fost luata la rost ca vreau sa vad daca e bine copilul..suf lichid amiotic etc...( mai bine sa fiu atenta sa vad daca misca copilul)
In fine..doctorita asta imi zice ca avem amigdalita acuta....Ma ia la rost ca vreau sa fac analize desi tot ea spune ca laboratorul este deschis ( cu plata si pot face ce analiza vreau)...Sotul nervos ( ca de ce nu ascult ce spune doctora sa iau ce medicamente imi da in loc sa colind tot spitalul )...
Pana la urma o conving sa imi dea sa fac o hemograma....ajunsa acolo inteleg ca as putea face si un exudat...( l-am facut desi trecuse doar 1 ora jumatate de la ultima masa si am inteles ca ar tb . sa treaca doua)...I-am dat sa manance inainte de teama sa nu cumva sa aibe ceva nasol...sa ne interneze si macar sa fie mancat...rau am facut...in fine..
Ma intorc la doctora cu rezultatul hemogramei...ca desi leucocitele sunt usor crescute si limfocitele scazute analizele sunt de fapt bune...dar cu toate astea ea trateaza ce vede pt, ca analizele mai dau erori ( corect...nepotul meu avea toate simptomele de enterocolita si la analize nu iesea infectia)...
Plec de acolo cu reteta de Zinnat...f puternic daca mi se recomanda si ceva pt . protejarea ficatului...
Eu nemultumita bine inteles...sotul nervos ca am mers la doctor aiurea daca tot nu ii dau antibioticul....discutii si discutii..
Acum astept sa vad daca reuseste doctorul sa ne primeasca astazi...Sa vad daca el asteapta rezultatul exudatulu..ori daca ne pune sa facem altul..sau ne da antibiotic....pt . ca Matei se simte f . rau...Face temperatura la 4 ore si zace..

Doamne fereste sa ajungi la spital....doctorii astia tineri au asa niste fitze...si te trateaza ca pe o carpa...ma gandesc cum or face cand ajung doctori cunoscuti daca acum fac asa...
Tipa asta ma intreaba " dar ce credeti ca eu nu stiu ce va dau de vreti analize?" ..

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 10 ani, 4 luni
Jacob: 10 ani, 4 luni

27.12.2011 3:05     citat 

claudis mult asanatate lui Matei !!!! Eu i-as fi spus ca '' da, nu am incredere sa ii dau copilului meu un antibiotic daca nu stiu sigur ce are. Si macar daca ii dau antibiotic sa il dau pe cel bun trag cu ochiul '' . Sper sa nu fie nimic grav sarut

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 12 ani, 10 luni
Victor Adrian: 10 ani, 6 luni

27.12.2011 4:11     citat 

Claudis..tare rau imi pare trist Multa sanatate
Si pt protejarea ficatului ce ai fi putut sa ii dai?

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 7 luni
Irina Maria: 8 ani, 7 luni

27.12.2011 11:20     citat 

Buna dragele mele,

Craciun fericit cu intarziere, de fapt e gata de acum. Ieri am ajuns si noi acasa. La socrii a fost totul neasteptat de bine, mai putin nervii tuturor cu cumnata mea care numai gafe face si nu se poarta frumos cu nimeni si nu e prea tolerata mai ales de socrul meu, care, mai nou ma vede altfel pe mine, vazand cum pot fi si alte nurori. Deci toate la timpul lor.
Oricum ea nici nu se sinchiseste sa le arate respect, asta este educatia ei.

Iulian s-a simtit tare bine, e atat de indragit acolo si asta nu poate decat sa ma bucure, mai ales cu unchiul lui, fratele cel mic al sotului se intelege de minune si socrul ma tot bate la cap sa il las din primavara la ei, dar nu am cum sa fac asta oricat ar insista si chiar daca stiu ca o face cu buna intentie.
EU in schimb nu ma simt exceptional, burtica creste tot mai mult, de 2 zile am dureri inghinale destul de suparatoare, oasele imi pocnesc din bazin la fiecare miscare, si ma simt tot mai mare si mai fara aer. Dar stiu ca asta se intampla din cauza ca bebelina creste. Irina misca tot mai bine si mai frumos si ma bucur tot mai mult de miscarile ei frumoase.
Ma gandesc deja la planificarea pregatirilor pt revelion.
Maine sper sa ajungem la cumparaturi, iar joi si vineri o sa pregatesc de mancare.Vom face revelionul ci fratele cel mic al sotului si fratele cel mare +cumnata mea, nu sunt incantata dar e bine asa pt toti 3 si stiu ca sotul se bucura.
M-am decis pana la urma sa gatesc asa: ciorba de perisoare, sarmale, salata beouf, salata vinete, friptura iepure, aperitiv cu preparate+chiftele, oua umplute, racituri/piftie, turta dulce, saratele, prajitura alba ca zapada, tort diplomat. E destul de mult dar imi place sa avem mancare, sa nu ducem lipsa si sa mai si ramana.

Alina ma gandesc si ma rog pt tine. Imi doresc din suflet sa treceti toata familia cu bine peste aceste incercari, sa fiti mereu uniti si sa va dea Dumnezeu muuulta sanatate.

simo foarte frumos ai spus ce ai spus, ai un suflet mare!!
Super cadourile mosului pt baieti, am vazut pe fb.

cry si tu la fel foarte frumos din partea ta ca ii multumesti lui Dumnezeu pt ce ti-a daruit in viata.

claudis multa sanatate lui Matei, va fi bine, nu te panica, are doar imunitatea scazuta, si de asta da din una in alta.
Ma bucur ca ati fost cuminti si avenit la voi Mosul.
SI la noi a venit si suntem f incantati.

cristina v-am admirat, sunteti minunati, ai niste copii f frumosi.
Nu iti spun ca Iulian ccand l-a vazut in poze pe Sebi mi l-a aratat si a zambit si era asa fericit si i-am explicat ca s-au unoscut.

Nu ma simt asa bine, merg si eu sa fac un dus si la somnic.
Va pup, noapte buna!!!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: