· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile anului 2010! Cap. 230
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010! Cap. 230     
claudis

Copii
M: 10 ani, 7 luni

30.12.2011 8:35     citat 

Neata fetelor

O stiti pe aia cu " ai grija ce iti doresti?" ...
Ei..la mine merge de fiecare data....Nu de mult doream ca sotul sa aiba macar o zi din viata mea...dar de cand si-a revenit si este cel pe care il stiam am uitat sa il rog pe Doamne-Doamne sa-mi anuleze dorinta rad
Ei iata ca sotul a avut parte de o zi din viata mea...Pentru ca Matei este suparat pe mine...M-a terminat...A vrut numai si numai la sotul in brate ..cum il luam eu cum urla ca din gura de sarpe...A trebuit sotul sa plece si a plans pana s-a intors...
Apoi am hotarat sa facem baita cu totii.. dupa ce am citit sfaturile voastre pt care va multumesc ...am mai vb. si cu a mea cumnata ca deh..acum mergem la doctorul lor si sa facem ca el...el este de acord cu baita..( ce imi place doctorul asta)
Reusim sa il " dezlipim " pe Matei din bratele lui tati.. Facem cald in baie..aducem hainute..prosop..se pregateste tati...intra in cada...il ia pe Matei....ma pregatesc si eu...sa intru si eu...si surpriza...El care plangea daca plecam din peisaj...( plecam pe furis sa pot intinde o rufa 5 minute pana isi aducea aminte de mine si ma chema)...Acuma tipa la mine..arunca in mine cu apa si ma impingea sa nu intru in cada trist ..
El e bine acum..Doctorul a avut dreptate si dupa a doua doza de antibiotic nu a mai fost nevoie de supozitor...Deci suntem mai bine...Doar ca Matei nu ma mai iubeste si nu stiu de ce...
Intr-adevar sotul se plimba cu el in brate mai mult decat o fac eu...Eu ma mai asez cu el in brate si ii spun ca ma doare spatele...Sa fie suparat de la atat...? Sau din cauza ca eu am fost cu el pe la camera de garda...la analize...apoi iar la doctor...si se gandeste ca l-am dus la chinuiala plang sau sunt foarte trist confuz
M-a acceptat peste noapte dar dimineata iar l-a vrut pe tati... trist
Ati patit asa ceva? Eu nu pot sa concep...Prefer sa ma chinuie pe mine..decat sa il vad ca ma respinge... trist
Sper sa ii treaca repede ca eu deja numai pot rad ..Si deja tati e la limita..el nu prea are rabdare..Aseara m-a distrat ca imi cerea ceea cei-am cerut si eu in nenumarate randuri si fara succes rad Nu imi venea sa cred cum s-a intors roata prostit

Sanatate tuturor puiutilor bolnaviori sarut

...

sus

Denunta
hermine

Copii
Alexandru Ionut: 14 ani, 1 luna
Dominic Nicholas: 10 ani, 9 luni

30.12.2011 8:50     citat 

claudis nu iți fa griji , e o perioada o sa ii treacă. Si eu am trecut prin asta. Trebuie sa ai multa răbdare. Probabil asociază persoana ta cu faptul ca l-ai dus la medic unde a fost chinuit sau cu faptul ca tu ii administrezi medicamente , și poate nu ii place sa le ia. Fii tare și profita din plin de timpul liber , peste câteva zile totul va intra în normal.

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 7 luni

30.12.2011 9:24     citat 

Ms hermine...Am sa incerc..e tare greu sa il vad suparat si sa nu pot face nimik pt. el...mai ales cand il vad pe tati nervos ca nu intelege de ce e baiatul asa fitzos...Asa a fost mereu ...doar ca ..nu cu el.. foarte fericit
Ce pot sa fac insa este sa dorm cat el doarme in brate la tati..si sa fac putina curatenie ca maine seara avem invitati..De mancare fac parintii jenat

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 14 ani, 7 luni
Andra Diana: 10 ani, 3 luni

30.12.2011 9:37     citat 

Neaaaataaaa!

http://www.youtube.com/watch?v=mDcYzFp-onk

sus

Denunta
adrianaBuc

30.12.2011 9:41     citat 

bilutza. ce schioare desavarsita!

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 14 ani, 7 luni
Andra Diana: 10 ani, 3 luni

30.12.2011 9:48     citat 

Multumesc! Eii, desavarsita nu e, dar sunt tare mandra de ea ca si-a dat drumul si merge singura, ca pana acum nu voia deloc. Numai de mana sau tinuta cu betele. Dar ieri....a reusit!

sus

Denunta
adrianaBuc

30.12.2011 10:32     citat 

Bravo ei! Curajoasa! Eu nu am avut curajul pana acum... jenat

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

30.12.2011 11:01     citat 

sageata sageata Capitolul 231

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: